מה כדאי: ויסטה? אקס פי? 7? - הדיון הרשמי - מעודכן - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה כדאי: ויסטה? אקס פי? 7? - הדיון הרשמי - מעודכן

Nihility

מי יותר טוב? חזק? מהיר? יציב? מגניב? איכותי? שווה? מפנק?  

2314 הצבעות

1. 1. מי יותר טוב? חזק? מהיר? יציב? מגניב? איכותי? שווה? מפנק?

• תנו לי ראש שקט עם XP
    • ויסטה, אני לא מאמין לסיפורים
    • חלונות 2000 כי שינוי זה מוות (או סיבה אחרת)
    • גרסה קודמת לחלונות 2000
    • אני בכלל בלה בלה בלה לינוקס בלה בלה בלה
    • חלונות 7.

Recommended Posts

בן דוד שלי קונה עכשיו מחשב חדש עם מעבד מרובע/דו ליבה ( מעל ומעבר לויסטה ) ו-8800GTS ו-4GB.

כמו שאתם רואים המחשב מיועד למשחקים.

אני יודע שבשביל DX10 חייבים , אז שווה לקנות עכשיו בשביל המשחקים החדשים עם ה-DX10?

הסיבה היחידה שאני חושב על הויסטה זה בגלל ה-DX10, אז זה שווה את הבאגים?

ועל איזה באגים כבר מדברים כל הזמן?

אפשר לדעת מהן החסרונות של ה-VISTA? ומתי בערך אמורים לצאת כל העדכונים שיסדרו את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני ממליץ לך ללכת על ויסטה במיקרה כזה, ולא רק ביגלל DX10.

לויסטה אין חיסרונות כמעט על XP אולי היא לוקחת יותר אבל בתמורה היא מהירה יותר, ועם 4GB ביכלל.. ואולי גם היא תציג לפעמים 2-3FPS פחות מבXP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים נסיתי את ויסטה... ולבסוף חזרתי ל-.

לא מספיק טובה יותר מ-, וברוב המקרים איטית יותר.

חוצמיזה חבל לי על המחשב היא "הרוצחת השקטה" חח... ;D

מזאת אומרת הרוצחת השקטה?

והויסטה איטית בצואה משמעותית?

ועל איזה באגים כולם מדברים כל הזמן???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזאת אומרת הרוצחת השקטה?

והויסטה איטית בצואה משמעותית?

ועל איזה באגים כולם מדברים כל הזמן???

לדעתי ממש לא, זה תלוי במחשב, וכול אחד ודעתו... וזה גם תלוי בתיחזוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע על באגים ידועים?

אם זה ככה אז אני די משתכנע לקנות .

רק שאלה, ה- ( כמו שצינתי או שלא ) היא בשביל בן דוד שלי.

הוא מתכנן לקנות מקורי. איזה גרסה לקנות? ה-basic היא בסדר? או שהיא סתם דלה ועדיף pro או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע על באגים ידועים?

אם זה ככה אז אני די משתכנע לקנות vista.

רק שאלה, ה-vista ( כמו שצינתי או שלא ) היא בשביל בן דוד שלי.

הוא מתכנן לקנות מקורי. איזה גרסה לקנות? ה-basic היא בסדר? או שהיא סתם דלה ועדיף pro או משהו?

http://4sysops.com/archives/list-of-vista-sp1-problems-be-careful-with-service-pack-1/

http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/editions/choose.mspx

תגיד לבן-דוד שלך להשאיר גיבוי של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

אני הולך לנסות ולהסביר לכם את הנקודת מבט שלי בנוגע לויסטה וXP דרך הסיפור האישי שלי עם שתי מערכות ההפעלה הנ"ל.

לפני חודש שידרגתי את המחשב למחשב High-End שיכול להריץ בקלות את כל המשחקים בשוק.

כחלק מהשדרוג, קניתי 8GB זכרון ולכן לא הייתה לי ברירה אלא להתקין גרסאת 64bit של XP או .

הדילמה הייתה איזה מהן להתקין, הרי ידוע כי ויסטה היא חיה רעה שביצועיה גרועים בכ10% מXP.

לכן החלטתי להתקין XP x64 וVista 64bit בdual boot ולהריץ בדיקות.

קודם כל, בשתי המערכות ביטלתי את הpagefile מכיוון שאין לי בו צורך עם 8GB זכרון.

שמתי לב גם שvista לוקחת כמעט ג'יגה וחצי זכרון לעומת XP שלוקחת חצי ג'יגה.

ביצועי המערכת היו מצויינים, בכל אחת ממערכות ההפעלה.

אני אישית נמשכתי יותר לויסטה עקב פיצ'רים מאוד נוחים שיש בה, מלבד התלת מימד (שאני אישית לא רואה בו תועלת)

לי אישית לא היו בעיות עם מנהלי התקן או תוכנות ולכן ההבדל היחידי בין המערכות היה בביצועים.

לכן החלטתי לבדוק את הבדלי הביצועים בין המערכות במשחק Crysis, הרצתי 3 בנצ'ים שונים שהראו מגמה ברורה:

בנצ' ראשון היה על XP x64 עם DX9 כמובן, הגדרות High ברזולוציה 1280x1024. התוצאות היו 39.7fps בממוצע

בנצ' שני היה על 64bit עם DX9 (לא ניתן לשחק בDX9 אבל את הבנצ' כן ניתן) עם אותן ההגדרות. התוצאות היו 37.2fpsבממוצע

בנצ' שלישי היה על 64bit עם DX10, אותן ההגדרות כמו הבנצ'ים הקודמים והתוצאות היו: 35.5fps בממוצע

שימו לב שיש הבדל של 6% בביצועים לטובת XP בהרצת DX9, והבדל של 10.5% בין DX9 לDX10.

המגמה ברורה, בויסטה הביצועים פחות טובים. אבל האם ההבדלים בביצועים קריטיים?

פה נכנס ההגיון הפשוט ולא גרפים ריקי משמעות שניתן לראות בכל המבחנים. נכון ש10% הבדל בביצועים הוא משמעותי אך כאשר הוא מסתכם ב4fps בלבד

ההבדל הוא זניח. 4fps לא ישנו את חווית המשחק בצורה כזו שלא ניתן יהיה לשחק בVista אך בXP כן. חשוב לציין שההפרשים הללו משתנים בין מערכת למערכת.

בסופו של יום, החלטתי להישאר בdual boot כאשר בXP אני משחק משחקים ובVista אני עושה את שאר העבודות היום-יומיות.

לדעתי, XP עדיפה על ברוב המובנים, היא יותר יציבה, יותר מהירה וצורכת פחות זכרון, אך מצד שני, נוחה משמעותית מXP

ולי אישית היא פתרה כל מיני בעיות שאינם נפתרו בXP (לדוגמא, במערכת הסראונד המחוברת למחשב, 4 עבדו כמו שצריך והרמקול החמישי,

הימיני מאחורה הפיק חצי ווליום משאר הרמקולים. חיפשתי פתרון בכל מקום ברשת ולא מצאתי. בויסטה הבעייה לא קיימת)

אני ממליץ לאנשים בעלי מפרט חזק יחסית לנסות את Vista, חבל לשלול אותה לפני שניסיתם אותה.

במידה והפרשי הביצועים גדולים, תמיד ניתן לחזור לXP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לפרט למה אתה מתכוון כשאתה אומר "ויסטה נוחה משמעותית מXP" ? במה הנוחות באה לידי ביטוי ?

הנוחות באה לידי ביטוי בדברים קטנים יחסית.

לדוגמא, פאנל favorites, עריכה של קבצים לא עורך את הסיומת אוטומטית, Address bar משופצר ונוח,

אפשרות בלהחליש תוכנות ספציפיות דרך הvolume mixer ועוד כל מיני דברים.

רובם קטנים ולא משמעותיים אך ביחד הם עושים הבדל משמעותי (לי לפחות) בחווית השימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...