חידה בקשר לתנועות גופים... - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חידה בקשר לתנועות גופים...

avivlyaviv

Recommended Posts

תראה מה שאני הייתי עושה בתיכון כשהיו לי שאלות כאלה בפיזיקה שמנוסחות גרוע הייתי פשוט לא עונה על השאלה כשאלה הייתי פשוט מתאר את כל התהליך (מסביר, מדגים ומוכיח וכו') וככה מכסה בעצם את כל האפשרויות.. או יותר פשוט, שואל את המורה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל המורה אמרה שאסור לרשום כלום על המבחן עצמו....

אני מאמין שהתשובה היא למעלה כי כמו שאמרתי כבר מקודם: המחבן היה ממש קל...

מה שכן מעניין לדעת מה הייתה התשובה אם היו שואלים מה קורה למשקל של הגוף?

ד"א תודה לכולם! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פגם בשאלה והיא מנוסחת בצורה ברורה!

התשובה הנכונה היא א' (ממוצע לא מעיד בהכרח על חוכמה או יכולות למידה ויכול שיהיה מקורו ב"דגירה" ותו לא! אי לכך ובהתאם לזאת אין להסיק ממנו לעניין הנדון).

אם אתה רוצה להבין למה "למעלה":

גוף בתנועה שואף להמשיך (להתמיד) בתנועתו (שים לב שהשתמשתי כאן במילה שואף המקובלת לתיאור סיטואציה זו בתחום הפיזיקה, תנועה של גופים).

ולכן אם הגוף (האדם במעלית) נע למעלה כי הוא בתוך המעלית שנעה למעלה אזי משעצרה המעלית הגוף שואף להמשיך לכיוון מעלה.

אם קשה לך לדמיין את זה אתה יכול להיעזר בדוגמה שהוצעה לך על ידי אחד מחברי הפורום (דמיין שהמעלית במהירות 3000 קמ"ש ופתאום היא נעצרת...).

* אין חשיבות לענייננו אם בדרכה למעלה הייתה המעלית בתאוצה או שסכום הכוחות עלייה היה 0 (כאשר היא במהירות קבועה) או אפילו בהאטה!

מקווה שעזרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי התשובה היא גם א' מהסיבות שצויינו כאן.

כמו כן אין על מבחן המציאות, אם תעלה במעלית מהירה (בדרך כלל בבניינים ממש גבוהים) אתה תראה שהיא עוצרת יחסית מהר ואז פתאום הגוף שלך

עולה קצת, אתה מרגיש קליל יותר. בקריה יצא לי להיות על מעלית כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פגם בשאלה והיא מנוסחת בצורה ברורה!

התשובה הנכונה היא א' (ממוצע לא מעיד בהכרח על חוכמה או יכולות למידה ויכול שיהיה מקורו ב"דגירה" ותו לא! אי לכך ובהתאם לזאת אין להסיק ממנו לעניין הנדון).

אם אתה רוצה להבין למה "למעלה":

גוף בתנועה שואף להמשיך (להתמיד) בתנועתו (שים לב שהשתמשתי כאן במילה שואף המקובלת לתיאור סיטואציה זו בתחום הפיזיקה, תנועה של גופים).

ולכן אם הגוף (האדם במעלית) נע למעלה כי הוא בתוך המעלית שנעה למעלה אזי משעצרה המעלית הגוף שואף להמשיך לכיוון מעלה.

אם קשה לך לדמיין את זה אתה יכול להיעזר בדוגמה שהוצעה לך על ידי אחד מחברי הפורום (דמיין שהמעלית במהירות 3000 קמ"ש ופתאום היא נעצרת...).

* אין חשיבות לענייננו אם בדרכה למעלה הייתה המעלית בתאוצה או שסכום הכוחות עלייה היה 0 (כאשר היא במהירות קבועה) או אפילו בהאטה!

מקווה שעזרתי

תבין שהשאלה "לאן הגוף ישאף" יכולה להתפרש בשתי דרכים.

אחת מהן היא מה שאתה ציינת - כאשר המעלית תעצור הגוף ימשיך לנוע למעלה - הוא ישאף לעלות.

הדרך השניה היא שכאשר המעלית עוצרת הגוף יאיץ למטה - כלומר ישאף להגיע למטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:'( :'( :'( :'( :'( :'(:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Shit!

הסברתי לחברים שלי אתמול שהגוף שואף למעלה... ואז הם אמרו לי שאשלה הייתה:

כשמעלית עולה, עוצרת. אתה מרגיש 'כאילו' משקל גופך:

א. עולה

ב. יורד

ג. אי אפשר לדעת

ד. לא משתנה

(כנראה שקראתי את השאלה ישר חשבתי על תנועה! לא יודע למה?!!! :screwy::P)

:s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07:

תודה בכל מקרה

:behead:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין השאלה לא ברורה בעליל :screwy:

אני הבנתי את זה כך: [בדיוק כמו מקודם]

המעלית נעה במהירות[נניח מהירה בכדי למהחיש טוב יותר את ההרגשה], ולפתע היא עוצרת, לאן 'ישאף' הגוף שלנו ברגע העצירה?

אזי הגוף ישאף כלפי מעלה [בהנחה כמובן שהמעלית עלתה מעלה (?!) ולא למטה] בגלל המומנטום, האינרציה של הגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה משקל הגוף :kopfpatsch:

אתה מרגיש שהמשקל שלך משתנה רק בזמן תאוצה

כאשר התאוצה חיובית אתה מרגיש כבד יותר

וכאשר התאוצה שלילית אתה מרגיש כמובן קל יותר

מה שהבחור אמר, כמובן וזה בהינתן והצד החיובי של הגרף הוא כלפי מעלה.

-----

אבל בכל זאת, השאלה לא מנוסחת טוב לדעתי, מה זה לעזאזל 'ועוצרת', מתי איך ולמה?!@$#^%

לפתע? או שמא, היא כבר במצב של v=0 ?

כותב השאלה נכשל ! :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מרגיש שהמשקל שלך משתנה רק בזמן תאוצה

כאשר התאוצה חיובית אתה מרגיש כבד יותר

וכאשר התאוצה שלילית אתה מרגיש כמובן קל יותר

זה לא מדוייק.

מרגישים את המשקל בגלל הכוח הנורמלי שמופעל על כפות הרגליים שלנו.

אפשר להאיץ גם בלי להרגיש שינוי במשקל.

(ל lost spirit) - בגלל שהמעלית מאטה/עוצרת אתה תרגיש שמשקל הגוף יורד/נעלם כי לא מופעל כח על הרגליים שלך, לא משנה אם היא עוצרת בבת אחת או לא, אתה תרגיש שמשקל הגוף יורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...