דיון על ההשוואה - מסכי 22 אינץ' - המחירים צונחים, והאיכות? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על ההשוואה - מסכי 22 אינץ' - המחירים צונחים, והאיכות?

Bagheera

Recommended Posts

כאמור אני פותח את הדיון הנ"ל בכדי שאנשים יוכלו לשאול שאלות או לברר פרטים נוספים בקשר לדברים שאולי לא היו

ברורים להם לחלוטין אחרי קריאת הביקורת.

בבקשה להמנע מספאם וחטיפת דיונים. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מוכרים את המסך של ב1600 באייבורי. שווה?

והאיכות שלו יותר טובה מהסמסונג / DELL? (עם כיול צבעים sRGB משהו כזה)

ויש כמה טעויות בכתבה, צ'ימאי 221D לא עולה 1500 ש"ח. אפשר להשיג אותו ב1190 בKSP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמי שעומד לפני קניית מסך LCD חדש ועדין בוחן כמה חלופות, קראתי בעניין את הסקירה. שמחתי שההשוואה כללה מסך שאני מגלה בו עניין ViewSonic של VX2235WM ושעדיין לא יצא לי לשזוף אותו בעיני. אבל השמחה הפכה לאכזבה, והנה למה: אם ב-226BW יש רולטת פנלים, הרי שבמסך הזה יש רולטת דגמים. קיימות שתי ורסיות לדגם הזה, הדגם המיושן יותר שנסקר כאן, ודגם חדש (גירסת 2MS), שהביקורות עליו הרבה יותר נלהבות. הדרך היחידה לדעת על איזה דגם מדובר היא לעיין במפרט של המסך (נדמה לי גם שהדגם המתקדם יותר מתהדר בתוספת VX2235WM-7). חבל שעובדה זו לא צויינה בהשוואה.

אבל חוץ מזה, סחטיין על הסקירה :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@matandayan

המחירים בביקורת מתייחסים למחיר המומלץ לצרכן ע"פ היבואן ולא למחיר הנמוך ביותר בזאפ.

בכל מקרה הצאי מאי ב KSP לא מיובא ע"י היבואן ששלח לנו את הצאי מאי לבדיקה ולכן האחריות של KSP הרבה פחות טובה

מבחינת פיקלסים מתים והמחיר בהתאם.

בשורה התחתונה האסוס מציג את השילוב הטוב ביותר של איכות תצוגה וזמן תגובה, החיסרון היחידי שלו הוא הציפוי המשתקף.

@star_dust

המסך שנבדק בהשוואה היה VX2235wm-7. המסך אכן היה ברמת ה 2ms למרות שהנתונים אומרים 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארז בביקורת הייתה הערה כזאת-

דגם זה של בהחלט הפתיע אותנו לטובה, שכן אחרי מסורת ארוכת שנים של מסכים בינוניים למדי, מציגה כעת מסך המציע איכות בניה ברמה גבוהה ותמונה איכותית,

ומבחינתי זה מאוד מרגיז

כי לא זכור לי ביקורות באתר על מסכים של

ובכלל לא ידוע לי על הרבה מסכים שלהם

לי יש את האסוס PW201

וקניתי אותו רק אחרי בדיקת הרבה ביקורות ברשת

ונכון שלא כולם אוהבים את הציפוי -אבל לא זכור לי ביקורת רעה אחת אליו

הוא לא מושלם אבל הוא מסך איכותי

לזרוק הערה כזאת בלי שנתתם ביקורות על מספר מסכים של

שגם ככה יש לה מספר בודד של מסכי LCD ואין לי מושג אם יש להם בכלל מסכי CRT

זה לא מקצועי בעליל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו נדלקתי על הצ'י מאי שעולה רק 1340 ש"ח בKSP ואז הבנתי מה בדיוק אני צריך לצפות ממסך LCD וירדתי ממנו.

רציתי לקנות את הVX2235wm ב1400 ש"ח מחנות בפ"ת, אבל מכיוון שאני מירושלים אז העדפתי לקנות מסך מחנות שקרובה אלי בגלל האחריות (ההורים לחצו).

וכך בסוף קניתי את הדל 22" ואני לא מתחרט אפילו לשניה שלקחתי אותו. מה שכן רק בזמן האחרון שמתי לב שיש לו זליגת אור בצדדים בסרטים.

תמיד חשבתי שהסמסונג 22" במקום הראשון וד"ל אחרי אבל מרוב שיש תחרויות על המקום הראשון (שתמיד במחלוקת) לקחתי מסך במקום השני שלא נופל מהמקום הראשון באשר הוא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@קרירין

צר לי אם אתה מפרש זאת כהעלבה אישית כלפיך או כלפי המסך שלך אבל בשום מקום לא נרשם שה PW201

הוא מאכזב. בהחלט ניתן להוציא מהרשת מספר גדול של ביקורות שמציינות שאסוס אמנם טובים בגימור הסופי

של המסכים אבל איכות התצוגה במסכים שלהם כמעט תמיד הניחה את הדעת בבדיקה מקצועיות בין אם

ב Anandtech, Tom's או BeHardware.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@star_dust

המסך שנבדק בהשוואה היה VX2235wm-7. המסך אכן היה ברמת ה 2ms למרות שהנתונים אומרים 5.

לא הבנתי את ההערה. מה פירוש "המסך אכן היה ברמת ה 2ms"? איך הדבר נקבע אם לדבריך הנתונים שצויינו במפרט הטכני היו 5?

ובנוסף, גם נתון הניגודיות שצויין בסקירה 1:700 מתאים לדגם הישן. בדגם החדש הניגודיות היא 1:4000 ובסניף האמריקאי של האתר ;)http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=5&id=2456 קראתי שהניגודיות הסטטית היא 1:1000.

בזאפ, אגב, ניתן למצוא את ורסית ה-2MS במספר אתרים מצומצם והמחיר הזול ביותר שמצאתי שם הוא 1620 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביקורת על המסכים כל כך קרירה וברור שהם כלל לא מומלצים (ביחס לפאנלים אחרים)...

אבל עדיין לא הצלחתי להבין דבר אחד, בשביל מחשב שהשימוש שלו משחקים - עבודה משרדית(אינטרנט) ממש 50% 50% מה בכל זאת עדיף? (ושתי הדברים חשובים באותה מידה)

אני מבין שהגודל זה בוסט רציני למשחקים אבל האם שווה להוסיף 500 שקל בשביל 2 אינצ' פחות אבל פאנל יותר איכותי?

לצורך העניין ההתלבטות היא בין הdell 22 שנסקר וה 2007wfp...

(ומידה והS- עדיף השאלה שלי מתייחסת גם לגודל מסך, כלומר 2007wfp 16:9 או 2007fp 4:3 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@קרירין

צר לי אם אתה מפרש זאת כהעלבה אישית כלפיך או כלפי המסך שלך אבל בשום מקום לא נרשם שה PW201

הוא מאכזב. בהחלט ניתן להוציא מהרשת מספר גדול של ביקורות שמציינות שאסוס אמנם טובים בגימור הסופי

של המסכים אבל איכות התצוגה במסכים שלהם כמעט תמיד הניחה את הדעת בבדיקה מקצועיות בין אם

ב Anandtech, Tom's או BeHardware.

ארז אני לא מפרש את זה כמשהו נגדי אישית

ושיש דברים שלילים מבחינתי אתם יכולים לכתוב גם על נינטנדו דברים שלילים

אבל ההערה מבחינתי לא במקום

במיוחד שכותבים שנים וכידוע לפחות בתחום הLCD לא הרבה זמן ואין לה הרבה דגמים

שיהיה אפשר לסווג אותה מבחינת איכות במסכים

וזה הטענה שלי ואני מקווה שתתוקן כי הביקורת עצמה נראית לי מקצועית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביקורת על המסכים כל כך קרירה וברור שהם כלל לא מומלצים (ביחס לפאנלים אחרים)...

אבל עדיין לא הצלחתי להבין דבר אחד, בשביל מחשב שהשימוש שלו משחקים - עבודה משרדית(אינטרנט) ממש 50% 50% מה בכל זאת עדיף? (ושתי הדברים חשובים באותה מידה)

אני מבין שהגודל זה בוסט רציני למשחקים אבל האם שווה להוסיף 500 שקל בשביל 2 אינצ' פחות אבל פאנל יותר איכותי?

לצורך העניין ההתלבטות היא בין הdell 22 שנסקר וה 2007wfp...

(ומידה והS- עדיף השאלה שלי מתייחסת גם לגודל מסך, כלומר 2007wfp 16:9 או 2007fp 4:3 )

stojakovic, אני מתלבט בשאלות האלה באותה מידה כמוך אבל אני לעומתך יודע שאף אחד לא יכול לענות על השאלות האלה במקומי. כדי להחליט אם עדיף גדול ולא מי-יודע-מה איכותי על קטן ואיכותי אבל יקר יותר צריך לראות ולהשוות בעצמך.

גם שאלת הפורמט הרחב או הרגיל היא בשורה התחתונה עניין של טעם אישי.

אחח החלטות החלטות... :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המסכים אשר בדקנו הפעם מסוגלים להציג רזולוציית 720P במלואה, אם כי הרזולוציה הטבעית שלהם ממוקמת אי שם באמצע בין 720P ל-1080P, כך שהאינטרפולציה אינה טובה במיוחד. אנו ממליצים להריץ על מסכים אלו ברזולוציה 1080P, למרות הירידה ברזולוציה, בכדי לקבל תמונה חדה יותר.

מהביקורת, אפשר לראות או משהו שמעידים על ההבדלי איכות האלו ? הירידה ברזולוציה לא פוגעת באיכות גם כן ? והאם בעיות אלו קיימות גם במסכי 20" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@star_dust

הויוסוניק שנבדק היה VX2235wm-7, זאת אומרת הדגם האחרון שמציג זמן תגובה של 2ms(ניתן לראות זאת בהשוואת כמות

המריחות למסך אחר בעל 2ms כמו ה LG) לצערי ה 5ms בטבלת נתונים הינו שגוי, המסך רשום בתור 2ms.

יחס הניגודיות הסטטי שלי שלו הוא כאמור מה שנמדד בביקורת ואכן יש שימוש ביחס ניגודיות דינאמי ולכן הנתון המופרך של 4000:1.

@exercise

אני חושש שהייתה קצת חוסר הבנה בנוגע לפיסקה הנ"ל. המסכים הנ"ל מציגים רזולוציה שממוקמת באמצע בערך בין 720P ל 1080P,

זה אומר שבעת הצגת 720P יש למתוח את התמונה לרזולוציה גבוהה יותר מה שמוריד מהאיכות והחדות של התמונה.

לכן אני ממליץ לצפות על מסכים אלו ב 1080P מכיוון שאז יש לך תמונה ברזולוציה יותר גבוהה משל המסך ואתה מקטין אותה.

תהליך ההקטנה זורק פרטים החוצה מהתמונה אבל היא עדיין חדה(אם התהליך משתמש באלגוריתם הנכון) יותר מאשר תמונה ברזולוציה

נמוכה שמוגדלת לרזולוציה יותר גדולה.

הבעיות ההלו קיימות גם במסכי 20" אם כי שם גודל הנק' הקטן מפצה מעט על הבעיה בניגוד ל 22" שם גודל הנק' מקצין את הבעיה.

לצרי תמונה לא משנה כמה טובה תהיה לא ממש מצליחה להמחיש את ההבדל וצריך לראות זאת בעיניים, בנוסף זה גם תלוי מאוד באיכות הסרט.

@קרירין

ברשותך אני לא אתיחס עוד לנושא, לטעמי אין כל פסול בלכתוב את מה שנכתב וזה שאסוס חדשים בשוק מסכי ה LCD זה לא תירוץ

למסכים עם איכות תצוגה בינונית מינוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין

ברשותך אני לא אתיחס עוד לנושא, לטעמי אין כל פסול בלכתוב את מה שנכתב וזה שאסוס חדשים בשוק מסכי ה LCD זה לא תירוץ

למסכים עם איכות תצוגה בינונית מינוס.

מצד אחד מסך של ניצח בביקורת שלכם

מצד שני לא זכור לי על אף מסך אחר של שיצא לכם לבדוק

ככה שזאת הערה לא מקצועית ולא עובדתית

כמה כבר מסכים יש לאסוס בכלל?

3-4 או מספר נמוך אחר והיחיד שבדקתם קיבל ביקורת טובה יחסית למסכי 22 מבוססי TN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...