הזיכרון תקין,הסלוטים תקינים ובכל זאת מחשב מתרסק עם 2 סטיקים זהים. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הזיכרון תקין,הסלוטים תקינים ובכל זאת מחשב מתרסק עם 2 סטיקים זהים.

asta

Recommended Posts

המיפרט :

2 סטיקים זיכרון DIGMA DDR-1 2*512mb

הלוח :7n400sl (לוח אם מבוסס NFORCE-2) מתוצרת gigabyte

מעבד : xp barton xp 2500

ספק אנרמקס ליברטי 500w

המחשב עובד יציב מאוד עם סטיק אחד מהשניים (ולא חשוב איזה מביניהם )

העברתי את הסטיק מסלוט לסלוט ללא שום בעיות ,מה שמצביע על כך שהסלוטים תקינים.

בנוסף בדקתי עם תוכנת בדיקה (microsoft memory diagnostic ) את הזיכרון (כל אחד בניפרד)בכל סלוט וסלוט ,ולא היתה שום שגיאה.

חזרתי על הבדיקות עם הסטיק השני ושוב לא היו בעיות.

אולם ברגע שאני שם את שני הזיכרונות ,המערכת קורסת ומופיעים מסכים כחולים עם הודעת השגיאה:

page_fault_in_nonpaged_area

כשהרצתי את תוכנת הבדיקה התגלו שגיאות .

מאיזה שהיא סיבה המחשב מסרב לעבוד עם 2 הסטיקים.

נעשה boot תקין אני מגיע למסך הפתיחה הראשוני שבו יש את רשימת המשתמשים אולם יש קריסה תוך זמן קצר מזמן הכניסה .

התופעה חזרה על עצמה גם כשעשיתי boot מדיסק אחר עם אחרת של xp(כך שזה לא קשור למערכת הפעלה ספיציפית).

גם הורדתי את התיזמונים ,אולם כל זה לא הועיל.

חיפשתי בביוס דרך להעלות מעט את המתח לזיכרונות על מנת לייצב את המערכת אולם לא מצאתי אפשרות כזאת בביוס.

גם בברירת המחדל הכי נמוכה בביוס המערכת קורסת.

בדקתי את הזיכרונות גם במחשב אחר ולא התגלה איתם שום בעיה.

מה יכולה להיות הבעיה ואיך אפשר לפתור אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה שלי - יש בעיה ללוח לעבוד עם 2 זיכרונות ביחד (אני מניח שבדקת שהתקנת את הזיכרונות בתצורה הנכונה, וגם שיחקת עם התדרים והתיזמונים). השאלה היא - האם מדובר בבעיה באופן כללי, ואז הבעיה היא של הלוח, או רק בזוג הספציפי הזה (הדגם הזה של הזיכרון), ואז מדובר בבעיית תאימות של הלוח עם הזיכרון.

אני מציע לנסות להתקין זוג זיכרונות אחר על הלוח ולראות אם הבעיה חוזרת. אם כן - הבעיה היא בלוח.

אפשרות אחרת, הרבה פחות סבירה, היא שהבעיה היא בספק - הוא לא מצליח לתת הספק מתאים כאשר מחוברים 2 מודולי . אני יודע, זה נשמע דיי קלוש, אבל רק כדי לשלול את האפשרות הזו, תנסה לנתק התקן כלשהו (צורב למשל) ולראות אם הבעיה חוזרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...