מפרט עיבוד מתמטי, 10,000 ש"ח כולל מסך ''24. - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט עיבוד מתמטי, 10,000 ש"ח כולל מסך ''24.

alonhzn

Recommended Posts

tmpusr,

תודה רבה על ההתיחסות המעמיקה!

אתחיל בכך שרוב המפרט שהמלצת לי עליו אכן נשמע לי טוב יותר לצרכים שלי. אבל יש כמה דברים שאינם מדוייקים,

למשל התמיכה של מטלב בריבוי מעבדים - קטע הטקסט שהראת לי נכתב ב13 Apr 2007 שזה איזה חצי שנה לפני שיצאה הגירסא החדשה

הלא היא R2007B ואוטוטו אנחנו נראה גם את גירסה R2008a. בכל גירסה של מטלב ישנם שיפורים כמובן, וגם בתחום ריבוי ליבות.

למשל, בהתייחס לגירסה האחרונה:

Highlights of R2007b

New capabilities for the Simulink product family include:

Simulation accelerators in Simulink provide compiled simulations and dual- or dual-processor operation

כבר היום למטלב יש toolbox שמאפשר עבודה מול מספר מחשבים במקביל כאילו היום מחשב על (טוב לא בדיוק כמובן...) אני צופה שזה רק עניין של זמן עד שיתנו את האפשרות לכתוב קוד בצורה שתאפשר לנצל ריבוי ליבות בצורה טובה יותר ויותר.

אחרי שזה נאמר ולמרות זאת, אני חייב לומר שאני מסכים איתך בעניין המעבד שבחרת! כרגע הרבה יותר טוב לי מעבד כפול מהיר מאשר מרובע איטי.

לגבי צריכת זיכרון: 2GB זה פשוט מעט מידי, זה כמובן תלוי באפליקציה של מה שאתה מתכנת... לא כל דבר אפשר לפתור באמצעות כתיבה יעילה יותר לכן מחשבים מתקדמים עם השנים... אחרת היינו נשארים עם 640KB. מה שאני כותב כיום זו תוכנה שעד היום לא העזו לכתוב משום שלא היה מחשב שיכול לעמוד במשימה... אני טוען שהיום המחשבים מספיק חזקים כדי לעשות חישובים נומריים מסויימים שפעם היו משהו דמיוני או משימה של מחשב-על שיש רק לממשלות... אז אולי אני אקח 4GB ואסתפק בזה... אבל אם ניקח בחשבון שמערכת ההפעלה ועוד מספר רב של תוכנות שפועלות ברקע לוקחות את חלקן בזיכרון... אולי כדאי להשקיע בעוד . אני באמת לא סגור על זה עדיין, האמת שקשה לי לחשב האם הזיכרון יהיה לי בשימוש עוד לפני שהתקדמתי בכתיבת התוכנית.

אגב, פעם מטלב היתה נחשבת לתוכנה איטית שלא מיועדת לחישובי זמן-אמת. אבל כיום mathworks עובדים כדי לשפר את העניין ולהפריך את הסטיגמה... קודם כל יש toolbox שמיועד לזמן-אמת, בנוסף הם כבר הראו באחד הכנסים האחרונים תוכנה מאוד מרשימה של זיהוי השארת חפצים חשודים בתחנת רכבת - בזמן אמת! וטענו שבחלק מהאפליקציות משיגים מהירות גבוהה מC ובאלה שלא, אז אפשר להכניס C כMEX וזה אמור לפתור את הבעיה. זה כמובן טענה די יומרנית אבל הם בהחלט עשו צעדים מרשימים בכיוון.

שכנעת אותי לגבי המסך, באמת עדיף לי המסך הקטן יותר בהתחשב בחיסכון במחיר ובכך שאפשר לראות המון קוד במצב אנכי...

אני חושב שאלך על המפרט המקורי שהמלצת לי והמסך החלופי שהצעת.[br]פורסם בתאריך: 17.02.2008 בשעה 20:19:40

Boomerang,

אני לא מכיר את התוכנות שאתה מדבר עליהן... בכל מקרה, אני נשאר כרגע עם מטלב וC משום שאין לי זמן ללמוד עכשיו תוכנה חדשה... חייב לסיים פרוייקטים קודם :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...