שאלה: במה אתם עובדים? (איזה מקצוע וחברה) והאם שאלו אותכם אם עשיתם צבא? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה: במה אתם עובדים? (איזה מקצוע וחברה) והאם שאלו אותכם אם עשיתם צבא?

pocket

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

נראה לי שדווקא במקומות הגדולים לא מבקשים, פשוט בגלל שזה לא חוקי לדרוש תעודת יושר כתנאי לקבלה לעבודה.

והנה גם לינק בנושא.

זה לא לא חוקי לבקש, מותר להם לבקש אבל הם לא יכולים להכריח אותך, אתה יכול להגיד שאתה לא רוצה לתת והם יגידו לך סבבה, אנחנו לא רוצים לקבל אותך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא יבקשו תעודת שיחרור אבל כמעט בטוח שישאלו מה עשית בצבא ואם תגיד שלא עשית זה יכול להיות שיקול בקבלה שלך לעבודה (בתירוץ אחר שאתה לא מתאים)

וכמובן אם תחליט לשקר ולהגיד שעשית למרות שלא עשית אפשר אחרי זה לפטר אותך בלי פיצויים ואפילו לתבוע אותך על מתן מידע שקרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש כאלה שהצבא לא מגייס אותם [למשל נכון להיום - אותי - בגלל סטאטוס אזרחי שלא מאפשר גיוס]

זה יקשה עלי במציאת עבודה נכון? למרות שאני לא השתמטתי ולא יצאתי על נפשי - יתייחסו אלי ככה - אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל ראיון עבודה נכון להיום (בין אם בחברה עצמה או חברות השמה/כ"א) שאלו אותי על הצבא. רק בעבודה אחת התבקשתי ממש להוכיח ע"י צילום תעודת שחרור.

עבדתי בכמה מקצועות ובכמה חברות, אף אחד מהם לא קשור למה שעשיתי בצבא.

ויש כאלה שהצבא לא מגייס אותם [למשל נכון להיום - אותי - בגלל סטאטוס אזרחי שלא מאפשר גיוס]

זה יקשה עלי במציאת עבודה נכון? למרות שאני לא השתמטתי ולא יצאתי על נפשי - יתייחסו אלי ככה - אני צודק?

מהכירות אישית עם כמה אנשים שלא עשו , זה רולטה. חלק יעקמו פרצוף ואת חלק זה לא יעניין, אבל עצם זה שאתה לא מגוייס מכורח ולא מבחירה די יעבוד לטובתך, כי ב-99.9% מהמקרים ישאלו למה לא עשית . בוא נגיד את זה ככה, ברוב המקרים אם אתה מתאים לתפקיד ואתה מוצא חן בעיני המראיין, הצבא הופך לפרט שולי. הבעיות בד"כ מתחילות בתפקידים שדורשים, למשל, סיווג בטחוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות. אני עובד בעבודה שדורשת סיווג ביטחוני, ולא שירתתי בצבא. כל מקום עבודה ישאל אותך איפה שירתת, אתה יכול לשקר, למעסיק אין דרך לבדוק ( רק אם העבודה דורשת סיווג ביטחוני, ואז הם בודקים מול משרד הביטחון), ואסור לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשקר למעסיק תמיד אפשר

אבל אם אתה נתפס הוא יכול לפטר אותך בלי פיצויים ולתבוע אותך

אם זה עבודה זמנית עוד איכשהו אפשר לשקר, אבל לעבודה לטווח רחוק (עד הפנסיה מה שנקרא) אתה לא יכול לשקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר מישהי שכתבה בקו"ח שיש לה ת. בגרות למרות שאין לה ולא ביקשו שום הוכחה לכך.

אני מכיר חברת כנסת שאמרה שיש לה תואר שני, למרות שאפילו ראשון אין לה, לא ביקשו ממנה שום הוכחה לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר חברת כנסת שאמרה שיש לה תואר שני, למרות שאפילו ראשון אין לה, לא ביקשו ממנה שום הוכחה לכך.

מכיר באופן אישי?

איזה סטטוס אזרחי יש לך? הגעתה מחו"ל או משהו?

ובחברות כמו רפאל/חברת חשמל תהיה לך בעיה

אינטל וכל אלה הבנתי שלא צריך

אני כרגע לפני , עבר לי הרעיון אולי לעשות שירות לאומי שנתיים במקום צבא

כדי לך לשקול את זה גם כן.. (אם אתה לא מתגייס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...