יש לי שאלה קצת של נובים על חשמל ... כנסו . - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי שאלה קצת של נובים על חשמל ... כנסו .

Oranili

Recommended Posts

שלום... אני מחבר את השקע של הספק למפצל של 7 שקעים ואז המפצל הזה מתחבר עם כבל ישירות לעוד מפצל של 4 שקעים ומשם ומעביר חשמל זה יכול להשפיע על הספק?.... הורדת AMPER משהו ?.. כל מיני?...

מפצל כזה : http://www.hydroshop.co.il/unique/products/sml/541.jpg

רק של 7

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך דבר אחד-

אל תעשה את זה, נקודה. זה כבר גובל בלהיות מסוכן.

מפצל על מפצל וכ"כ הרבה מכשירים על שקע אחד גורמים לחוסר יציבות במתח, ועומס גדול מדי.

לא מומלץ לחבר יותר מ 5-6 מכשירים לשקע אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה, אז הדירה שלי אמורה להתפוצץ :lol:

יש לי שקע אחד, אליו מתחבר מפצל עם מודם וSWITCH, אל המפצל הזה מתחבר עוד מפצל שאליו מחוברת משולבת, מחשב, מסך, , מטען ועוד מפצל שאליו מחוברים עוד מחשב, עוד מסך ועוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ כל שקע יכול לתת עד 16A, וכל השקעים והמנורות ביחד שמחוברים לאותו פקק, בסה"כ גם נותנים עד 16A. במידה ותנסה לקחת יותר, הפקק יקפוץ.

עם זאת, במידה ואחד המפצלים לא תקין או שהחיווט רופף היכנשהו אז עומס של פחות מ-16A יכול לגרום לשריפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16A זו צריכה של מזגן 3.5 כ"ס. טלוויזיות, מטענים, מחשבים צורכים יחסית מעט חשמל. הצרכנים היותר כבדים הם תנורים, מכונות כביסה וכד'.

אין בעיה לחבר גם 10 מטענים וממירים על שקע אחד(כל עוד הוא והמפצלים תקינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך צורך בערך 100W. מנורה בערך 50W. המחשב 400-600W. המדפסת, המטען של הפלאפון והטלוויזיה צורכים ביחד אולי 200W. ועוד כמה דברים שלא עוברים את ה-300.

שקע רגיל מספק 10A (לא 16! 16 זה שקעים מיוחדים שיש בד"כ במטבח ליד הקומקום והמיקרוגל...). ב-220V, שזה 2200W.

וכל מה שיש לך שם זה אולי חצי מזה, אז... זה לא אמור לעשות בעיה גם אם תחבר את מה שיש לך פעמיים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16A זו צריכה של מזגן 3.5 כ"ס. טלוויזיות, מטענים, מחשבים צורכים יחסית מעט חשמל. הצרכנים היותר כבדים הם תנורים, מכונות כביסה וכד'.

אין בעיה לחבר גם 10 מטענים וממירים על שקע אחד(כל עוד הוא והמפצלים תקינים).

סבבה..

איך אנ יודע שהמפצל תקין??..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך צורך בערך 100W. מנורה בערך 50W. המחשב 400-600W. המדפסת, המטען של הפלאפון והטלוויזיה צורכים ביחד אולי 200W. ועוד כמה דברים שלא עוברים את ה-300.

שקע רגיל מספק 10A (לא 16! 16 זה שקעים מיוחדים שיש בד"כ במטבח ליד הקומקום והמיקרוגל...). ב-220V, שזה 2200W.

וכל מה שיש לך שם זה אולי חצי מזה, אז... זה לא אמור לעשות בעיה גם אם תחבר את מה שיש לך פעמיים :)

הכל תלוי במערכת החשמל של הבית, עד כמה היא חדשה ועומדת בתקנים !!!

אם הבית ישן אז יכול להיות שיש לו שקעים של 6 אמפר :xyxthumbs: אם הבית חדש אז כנראה שיש לו שקעים של 16A אבל צריך להתחשב גם בתכנון של שאר הבית והמעגלים !!!!

ובכל מקרה לא מומלץ לחבר מפצל למפצל במיוחד אחד של 7 ל4 ועל פי כמה וכמה שאתה לא יודע מה האיכות (ובדרכך כלל האיכות זבל)!!

הייתי משתדל להעביר את כל המטענים ,מאווררים וכל דבר אחר שניתן לנייד לשקעים אחרים !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שזה לא כל שקע 10A אלא זה יכול להיות חדר שלם 10A ואף יותר מרק חדר אחד !!!

מכאן אין סכנה. בדר"כ אם מנסים לקחת יותר הפקק בלוח חשמל קופץ(אלא אם הוא תקול).

הסכנה היא למשוך זרם שלא יקפיץ את הפקק אך יגרום למפצל/שקע לא תקין/מאיכות גרועה להישרף.

יש לי מטען של טלפון מחשב מערכת שמע ומנורה וממיר כמה אמפר כל זה ? בערך? ואני משתמש רק בשקע אחד בחדר של 10A

שקע של 10A במתח של כ-220V מאפשר צריכת הספק של 2200W (מתח*זרם). על כל מכשיר רשום כמה W(וואט) הוא. אם הסכום קטן ממה שהשקע והמפצלים מאפשרים(כדאי תמיד להשאיר ספייר) אז לא אמורה להיות בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...