עזרה במציאת חומר מקצועי J2EE ופיתוח WEB... - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במציאת חומר מקצועי J2EE ופיתוח WEB...

asihiz

Recommended Posts

עזרה במציאת חומר מקצועי J2EE ופיתוח WEB...ו asihiz ו 15:41 | 13/02/08

אני מחפש קישור לחומר מקצועי ו\או שמות של ספרים טובים בכתיבת WEB ב- J2EE...

אני צריך ספרות שתתאר את הנושא מהרמות הבסיסיות ביותר, לדוגמא מה קורה שעושים SUBMIT מדף HTML? מה עובר לשרת ואיך?איך הדפדפן מפענח את ה-RESPONSE לדף HTML, מה קורה שמגיע ה- REQUEST לשרת, איך מתנהגים ה-SERVLETS ודפי ה-JSP, איך משלבות הקומפוננטות של ה-J2EE בחגיגה.

הדגש הוא על פירוט רב יותר ככל האפשר בכל ה-FLOW של התהליך, ההסברים שמצאתי ברשת הם כלליים מאד וקשה להבין את הקונספט של מבנה אפליקצית WEB מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רצית לדעת מה קורה גם מאחורה כשאתה מתכנת לא?

תאמין לי שאת החומר התיאורטי הזה יש בשפע בw3schools, רק צריך ללמוד לחפש.

אם באמת מעניין אותך מה קורה מאחורה, אני מציע לך לחפש קצת על web servers, על הארכיטקטורות של כל מיני סוגי שרתים (ias/apache/iis/jboss...), כי ת'כלס כל ה"מאחורה" קורה שם.

כשאני קורה שוב את ההודעה שלך, אז זה ת'כלס מה שאתה רוצה לדעת, את השתית שמאחורי השרתי ווב, ורק אחרי זה אתה רוצה לדעת לתכנת.

אז תתחיל מחיפוש בוויקיפדיה על שרתי ווב, תראה איך הם עובדים, תלמד קצת על ארכיטקטורות שרתים (שרתי ווב-שרתי -שרתי דיבי), אחרי זה תעבור קצת על ארכיטקטורות של טכנולוגיות של שרתי ווב (שם באמת יש את המידע על מה קורה כאשר אתה לוחץ על הכפתור שלך, איך המידע עובר, איך השרת מעבד אותו, ובסוף איך חוזרת התשובה, ועוד המון דברים שלא חשבת עליהם אפילו).

בעקרון נדיר למצוא ספרי לימוד שמלמדים על זה בפירוט, שכן ספרי הלימוד מתעסקים בעיקר בצד האפליקטיבי (התכנותי), ולא התשתיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתר של SUN מעולה:

http://java.sun.com/j2ee/tutorial/1_3-fcs/doc/Servlets.html

תגגל גם לגבי WEB SERVICES ו-JSP באתר של SUN, הם מסבירים מאוד בפירוט על כל התהליכים.

אם אתה רוצה ללמוד על שרתים, יש המון ולכל אחד יש מבנה קצת שונה, אני ממליץ להתחיל עם TOMCAT של APACHE שהוא יחסית פשוט (אני חושב שהדוגמאות באתר של SUN גם משתמשים בשרת הזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמאות שנתת לשרתים הם APPLICATION SERVERS אני מדבר על WEB APPLICATION שהם בעצם האפליקציה שאתה כותב ואיך מנוהלת הלוגיקה של קבלת הבקשה מה- CLIENT דרך קומפוננטות ה-J2EE השונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתבלבל קצת: TOMCAT הוא WEB APPLICATION SERVER, כלומר הוא מריץ WEB מבוססות JSP ו-SERVLET , לעומת זאת, שרתים אחרים כמו לדוגמא WEBLOGIC הם APPLICATION SERVERS והם יכולים להריץ מלבד WEB APPLICATIONS גם EJB,MBEAN וכו', מה ש-TOMCAT לא יכול. ולכן TOMCAT הוא יחסית WAS פשוט כי הוא מריץ רק WEB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמאות שנתת לשרתים הם APPLICATION SERVERS אני מדבר על WEB APPLICATION שהם בעצם האפליקציה שאתה כותב ואיך מנוהלת הלוגיקה של קבלת הבקשה מה- CLIENT דרך קומפוננטות ה-J2EE השונות.

כיום כמעט כל שרת ווב מחזיק אפליקיישן-פול, ובעצם הופך להיות שרת ווב אפליקיישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...