מיני פרויקט .. ניקוי אבק וסידור כבלים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיני פרויקט .. ניקוי אבק וסידור כבלים

Blinker

Recommended Posts

למרות שהמחשב שלי לא במארז המקורי שלו החלטתי שלא להזניח אותו

אחרי שלפני כמה ימים נתקע המחשב באמצע משחק בפעם הראשונה מאז שקניתי אותו וזאת בגלל שכרטיס המסך רטח

ככה זה נראה : (כן כן .. אני מתביש בספק שלי)

IMG_1060.jpg

IMG_1061.jpg

IMG_1062.jpg

IMG_1063.jpg

IMG_1064.jpg

IMG_1067.jpg

IMG_1065.jpg

IMG_1066.jpg

ופה אפשר להבין למה הוא רותח ... ^^^ .. כל התעלות של ההיטסנק סתומות עם אבק ;D

נתחיל בפירוק .. בעצם כבר התחלנו ::)

IMG_1068.jpg

נייס :

IMG_1070.jpg

פה הורדתי את ההיטסינק ניקיתי את המשחה הטרמית עם אצטון שטפתי את ההיט סינק ... זאת השיטה הכי טובה שמצאתי להוריד את האבק מכל הצלעות הקטנות האלא

והחזרתי למקום עם משחה טרמית חדשה

IMG_1071.jpg

לקחתי כבל IDE שלא חבל לי עליו .. חתכתי ממנו את החלק המיותר וקיווצתי אותו :

IMG_1072.jpg

IMG_1073.jpg

מוד חמוד ופשוט לכבל S-ATA .. גם קצר יותר גמיש יותר ואסטטי יותר

IMG_1074.jpg

פה נפטרתי גם מכל כבלי הפאנל המיותרים

IMG_1077.jpg

וזהו ...

IMG_1075.jpg

לפני :

IMG_1060.jpg

אחרי :

IMG_1075.jpg

שאלות הערות קללות בקשות .. תגובות :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד, את הכבל 12V שמתחבר ללוח אם תעביר מעל הקירור של המעבד ותדחוף אותו מאחורי הלוח אם עצמו- ככה לא יראו אותו.

וגם את שאר הכבלים שמתחברים ללוח אם (אלה שנמצאים בפינה הימנים העליונה של הלוח אם) תסתיר מאחורי הלוח אם.

את כל החוטים המיותרים תסתיר שלא יראו אותם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן .. חשבתי על זה וניסיתי את זה .. אבל הבעיה היא שמאחורי הלוח אם יש בדיוק 5 מילימטר ושום דבר לא נכנס לשם :-\

וגם אין מרווח בין הכיפופים של המגש האחורי לבין הדלת כך שגם אין אפשרות להכניס לשם כבלים ולא היה לי כוח להתחיל לחתוך

מה שכן אני אעשה את זה במארז החדש כי שם יש הרבה מקום ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאד :xyxthumbs: עבודה ראויה לשבח. לפני כן אם אבק היה יכול לשלם שכר דירה אתה היית עשיר...

ואם אתה יכול לסתום את החורים שנשארו פתוחים במארז מאחור איפה שהיו כרטיסים זה יהיה טוב.

ולרבולושן - את הסילסול עושים ע"י סיבוב הכבל על מברג ארוך. מסלסלים אותו על המברג והוא נשמר בצורה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודות עבודה נקייב ויפה כמו בשאר הפרוייקטים שלך (ugrip) ומעניין אותי מאוד לגעת איך עושים כבל סאטא מסולסל...

מי שכתב מעלי אומר שניתן לבצע את זה עם מברג.... אפשרי? כלומר אני פשוט לוקח מברג רגיל (אין לי ארוך) מסלסל עליו והוא נשאר ככה? (לא נהרס או משהו?)

שמתי לב גם שהוצאת איזה כרטיס (אני חושב) מהמחשב... ושמת במקום את החיבור הגדול הזה... למה הוא משמש? מעניין אותי לדעת אף פעם לא ראיתי כבל כזה שיוצא מלוח אם...

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקישור למדריך המקורי

http://www.themodnation-forums.com/viewtopic.php?t=220

וידאו שהכנתי :

בטמפרטורות יש שיפור ענקי ..

עזבו שעכשיו קר

ב IDLE הטמפרטורה של הכרטיס מסך קבוע על 40 מעלות (קודם היה 50 וקצת)

וחיישן השני של הכרטיס מסך מראה 35 (אין לי מושג של מה זה) - (קודם היה 40 ומשו)

מעבד קבוע על 29 -30 והמאוורר שלו על 800-900 RPM (קודם היה 36 בממוצע עם סלד גבוהה יותר)

לגבי טמפרטורת "מארז" .. החיישן של הלוח אם .. לא כל כך התעניינתי בו .. העיקר שלא חרג מה 40

במאמץ .. לא יודע .. עוד לא אימצתי אותו :D

אני חייב להודות עבודה נקייב ויפה כמו בשאר הפרוייקטים שלך (ugrip) ומעניין אותי מאוד לגעת איך עושים כבל סאטא מסולסל...

מי שכתב מעלי אומר שניתן לבצע את זה עם מברג.... אפשרי? כלומר אני פשוט לוקח מברג רגיל (אין לי ארוך) מסלסל עליו והוא נשאר ככה? (לא נהרס או משהו?)

שמתי לב גם שהוצאת איזה כרטיס (אני חושב) מהמחשב... ושמת במקום את החיבור הגדול הזה... למה הוא משמש? מעניין אותי לדעת אף פעם לא ראיתי כבל כזה שיוצא מלוח אם...

תודה מראש

כן הוצאתי משם כרטיס שלא השתמשתי בו כבר הרבה זמן ..

ו"הדבר הזה" זה הרחבה ל שגם היה במארז אבל זרוק ולא מחובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...