מחפש ראוטר אלחוטי בתחום של 200-300 שח - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש ראוטר אלחוטי בתחום של 200-300 שח

MasterOr

Recommended Posts

מהם כלל הפרטים שחשוב לי להסתכל עליהם?

השאלה אם שווה לי להשקיע בראוטר שהוא 108 Mbps? כמו הTP-LINK WR641G שמגיע עם כרטיס ב 50 שקל יותר מה3COM

מבחינת ראוטר מול ראוטר אני יודע שה3com עדיף אבל השאלה אם זה משמעותי?

מה מייצג ה11g ב3Com? בנוסף אני לא יודע בוודאות שהוא תומך בויסטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "נתב תומך ויסטה", כולם יעבוד לך בסדר גמור.

לי יש את ההנתב הנ"ל של 3COM ועובד לי מצויין.

אני בכללי לא ממליץ על TP-LINK, למרות שיש אנשים בפורום שמדווחים על עבודה חלקה איתו. יש לי ידיד שניים שקנו אותו ואני צריך לעזור להם בתקלות (בעיקר עם החיבור האלחוטי).

ה11g בנתב מייצג את זה שהוא עובד בטכנולוגיה האלחוטית 802.11g. זה פחות או יותר הסטנדרט כרגע ומשהו כמו 90% מהנתבים שנמכרים כראה הם כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש כרגע יותר מה11g?

כשאני קונה עכשיו אני מעדיף לקנות את הטכנולוגיות היותר מתקדמות, לכן אני שואל אם יש עדיפות לנתב אחר ואז אני ישקול להגדיל את התקציב.

ממה שקראתי 400 מ' בשטח בנוי זה טווח די ענק ממה שראיתי הרוב מספקים 100מ' בשטח בנוי.

עוד פרמטרים שאני צריך לדעת עליהם בבחירת נתב? הבנתי שהטווח נמדד גם בהרצים, לא הצלחתי לראות זאת בנתונים הטכנים.

עריכה:

בהשוואה לLinksys WRT54GL מה ההיתרונות וחסרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה400 מטר ו100 מטר הללו לא באמת אומרים כלום ואין להסתמך עליהם.

הטכנולוגיה המתקדמת יותר היא ה802.11n (כרגע ב draft 2), המהירות האלחוטית היא עד 300Mbps (הg הוא 54) והיא כוללת את טכנולוגית הMIMO שמשפרת את טווח הקליטה האפקטיבי של הרשת (בגדול אפשר לקלוט בטווח יותר גדול ובמקומות בעייתים).

הנתבים האלו מתחילים באזור ה400-500 ש"ח. בנוסף, צריך כרטיס תואם שגם עולה יותר.

מה שיש ללינקסיס מול ה3COM זה יותר ומעבד יותר חזק, זה אומר שהוא יכול לסחוב יותר תעבורה עליו. בנוסף אפשר להחליף את הקושחה שלו (מערכת ההפעלה הפנימית) באחת צד שלישי שנותנת יותר אפשרויות ניהול ודברים שונים.

בכללית אין ממש הרבה הבדל, אולי הלינקסיס יחזיר לך יותר זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, ואני מניח שיתקנו אותי אם כן, הWRT54GL יושב על אותה חומרה מהתחלה.

לכן, אם אתה קונה מכשיר ישן, תוכל לשדרג אותו לקושחה המעודכנת או לקושחה צד שלישי בלי בעיה.

שים לב אבל שזה הGL ולא הG.

ותראה, לגבי קנית מכשיר "יד שניה", אם זה לא במחיר ממש נמוך בדר"כ עדיף לקנות חדש עם האחריות והידיעה שהוא יכול להחזיק לך אפילו כמה שנים טובות.

אבל זה כבר שיקול שלך, בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

לינקסיס שנים נחשבה לחברה מובילה בתחום הראוטרים הביתיים ולו רק בגלל הקהילה של מפתחי שהוציאה גרסאות קושחה על ימין ועל שמאל. אבל גם ללינקסיס יש נפילות (בגרסאות מסוימות V5). מה שכן יש לי ראוטר של לינקסיס כבר 5 שנים - פנתר חבל"ז. עמוס בטורנטים ולא מתנתק .

היתרון בלינקסיס היא היכולת להפוך ראוטר פשוט לראוטר שעולה מאות דולרים . לך זה לא ממש משנה.

למשתמש הפשוט ... הייתי מציע לא לקנות את הכי זול (TPLINK) וגם לא את הכי יקר . קח משהו באמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...