כיצד מעבירים נקודות מדו"ח מבעל הרכב לנהג, ומהן ההשלכות? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד מעבירים נקודות מדו"ח מבעל הרכב לנהג, ומהן ההשלכות?

anatoli

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אותי תפסו לפני שנה בדיוק על אותה עברה , רק פעמיים . באותו יום , באותו כביש , בהלוך ובחזור . זכיתי ב 16 נקודות + קנס ..

רק השבוע קיבלתי זימון לנהיגה מונעת , ולמשרד הרישוי לצורך חידוש הרישיון שיותנה בעונש כלשהו לפי החלטתם ברגע שאני אתייצב . אני אפסיק להיות נהג חדש רק בעוד חודש , ואת הקנסות כבר שילמתי . למישהו יש מושג מה מצפה לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל,

מצד אחד אני קורא את זה:

לכל מי שתהה מה זה (מתוך פקודת התעבורה)

תוספת שלישית

(סעיף 12א)

1.עבירה לפי סעיפים 10, 43, 44 או 65 לפקודה זו.

2.עבירה לפי תקנה 22 לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961, לגבי אי-ציות נוהג לרמזור ואי-מתן זכות קדימה, עבירה לפי תקנות 26(2), 47, 54 או 57 לתקנות האמורות, ועבירה לפי תקנה 144 לתקנות האמורות, אי-הודעה על תאונת דרכים או אי-הגשת עזרה לנפגע בתאונת דרכים.

3.עבירה לפי פקודה זו או התקנות לפיה אשר גרמה לתאונת דרכים שבה נפגע אדם.

4.עבירה שבית המשפט גזר על מי שעבר אותה פסילה בפועל מהחזיק ברשיון נהיגה לתקופה של שלושה חדשים או יותר.

תרגום:

סע' 10 - נהיגה ללא רשיון או שלא על פי תנאי הרשיון.

סע' 43 - סיוע ע"י שימוש ברכב לכל עבירה שעונשה 3 חודשים או יותר.

סע' 44 - סיוע ע"י שימוש ברכב לעבירות מין.

סע' 65 - אי עצירה לפני מסילת ברזל.

תק' 22 - אי ציות לרמזורים ולתמרורים.

תק' 26(2) - נהיגה תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים.

תק' 47 - עקיפה מצד ימין.

תק' 54 - נהיגה במהירות מופרזת.

תק' 57 - מעבר אוטובוס על פני מסילת ברזל.

תק' 144 - התנהגות במקרה של מעורבות בתאונה עם נפגעים (בעיקר מתן עזרה או קריאה לעזרה לנפגעים)

שנראה כאילו כל מהירות (אפילו עד 25 מעל המותר) היא עבירה חמורה.

מצד שני, את זה:

תעשה חיפוש בפורום, הנושא הזה עלה לא מעט פעמים.

מדובר בעבירת מהירות המוגדרת "חמורה", כלומר מעל 40 קמ"ש מעל המותר בדרך בינעירונית.

על עבירה כזאת קצין משטרה יכול ללת שלילה במקום ל 30 יום, אם לא נתנו לך - מזל שלך.

המשפט שהדגשת (כביש דו מסלולי רחב ובטוח) לא מעניין אף אחד, קבעו שם הגבלת מהירות, אתה חייב לציית לה.

זה שההגבלה נראית לך לא הגיונית, לא מצדיק אותך ולא מהווה "נסיבות מקלות".

אם תלך לבד למשפט, קלושים הסיכויים, שתצא עם קנס בלבד.

העונש הסביר הוא 2-3 חודשי שלילה בפועל, קנס 500-1000 ש"ח, 8 נקודות חובה, ואולי בנוסף שלילה על תנאי לתקופה כלשהיא.

ההמלצה הכללית של הפורום היא לפנות לע"ד מתמחה בעינייני תחבורה, הוא יכול לעזור, ולהפחית את העונש.

האפשרות השניה היא לגשת למשפט ראשון לבד, לנסות לדבר עם התובע המשטרתי לפני המשפט, ולהגיע איתו לעסקת טיעון.

אם העונש שהוא יבקש, יראה לך כבד מידי, אתה יכול לא להודות, ואז יקבוע משפט נוסף, לבדיקת הוכחות.

למשפט השני אתה כבר חייב להגיע עם עורך דין.

שאומר שזו לא עבירה חמורה מתחת ל-40קמ"ש.

הבעיה היא שאין לי מושג איפה לאמת את זה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי נקודות נרשמות רק בתאריך ההרשעה שזה פסק דין או תשלום הקנס ואז זה משנה לעניין הנהג חדש.

העו"ד שדיברת איתו צריך להיות עו"ד לתחבורה ולא התמחות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שזה שנתיים. ואם בשנתיים האילו הוא יעשה עבירה הוא יצטרך את הקורס ריענון הזה. וזה משהו שאין לו זמן בשבילו. לכן אני מעדיף לקחת את הנקודות על עצמי במידה ואין לזה השלכות נוספות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משו פה ניראה לי קצת מוזר...

איך ניידת סמויה יכולה לצלם אותך לשלוח לך דו"ח הבייתה? בחיים שלא שמעתי על זה. אם הניידת מצלמת ואז אחת אחרת עוצרת אותך זה בסדר, הם עושים את זה הרבה אבל לצלם ולשלוח הבייתה? מוזר

חוץ מזה זה שהם דפקו אותך על 120 בכביש החוף זה בכלל אכזרי! בטח גם נסעת בלילה שלא הייתה תנועה בכלל....

לא יודע נשמע לי קצת מוזר... בכל מיקרה לא הייתי מעביר את הנקודות על עצמי אלא אם אבא היה מבקש ממני... אם לאבא שלך אין עוד נקודות זה אומר שגם כניראה לא יהיו לו עוד בשנתיים הקרובות אז פשוט שישארו אצלו ותשלם את הקנס... ניראה לי הרבה יותר פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לאבא שלך אין עוד נקודות זה אומר שגם כניראה לא יהיו לו עוד בשנתיים הקרובות

הכנראה במשפט הזה הוא בדיוק הבעיה :)

ותשמע, בכביש 2 אין מצלמות (לא משהו שאני מודע לו לפחות). מעבר לזה שהדו"ח הגיע תוך חודש בערך. ממה שהבנתי, צילום מהמצלמות הנייחות מגיע כעבור מעל חודשיים. כמו כן, רשום בדו"ח משהו שממה שהבנתי בפורום אחר אומר שזו ניידת ולא נייחת.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין אותך שהקטע של השנתיים זה בעיה... אבל אבא שלך כבר כמה שנים נוהג בלי נקודות? מה הסיכוי שהוא יקבל עוד מה גם שעל הרבה עברות הוא לא יקבל מספיק נקודות לנהיגה מונעת אבל פה אני לא לגמרי בטוח....

בכל מיקרה אני גם לא מכיר מצלמות על כביש 2 ומצלמה שצילמה את חבר שלי בסוכות בערך והבנאדם לא שמע מהם מאז מאשר את הטענה שלך שזה ניידת אבל עדיין נשמע לי מוזר שניידת מצלמת אותך

במקומך הייתי מגיש בקשה לקבל את התמונה אולי זה יעזור ללך להבין דבר או שנים

הקטע הוא שניידות נוסעות עם ולא עם אז ואז הוא צריך לרשום את המספר שלך ולהוכיח שזה באמת אתה שנסעת על מה שרשום בלייזר

קיצר הקטע בקלות יוצא מוזר ואולי אפילו הזוי קצת, אתה לא מסכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש. יש המון ניידות סמויות שנראות כמו סתם מכוניות תמימות שנמצאות בשולי הדרך. לפעמים הם אפילו שמים משולש אזהרה ופותחים את המכסה שתחשוב שזה סתם אוטו שהתקלקל. בכל מקרה, לאבא שלי אין נקודות כבר 10 שנים אבל זה לא אומר שלא יהיו לו בעתיד. אי עציר בעצור, אי מתן זכות קדימה, כל אחד מאלה מהווה 4 נקודות שאוטומטית מקנות לו כניסה לנהיגה מונעת.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש. יש המון ניידות סמויות שנראות כמו סתם מכוניות תמימות שנמצאות בשולי הדרך. לפעמים הם אפילו שמים משולש אזהרה ופותחים את המכסה שתחשוב שזה סתם אוטו שהתקלקל. בכל מקרה, לאבא שלי אין נקודות כבר 10 שנים אבל זה לא אומר שלא יהיו לו בעתיד. אי עציר בעצור, אי מתן זכות קדימה, כל אחד מאלה מהווה 4 נקודות שאוטומטית מקנות לו כניסה לנהיגה מונעת.

Anatoli.

סורי אחי אבל על זה אני חייב להגיד משו....

אתה נוסע ואתה רואה מישהו עוצר בצד אוטומטית תוריד איזה 15-20 קמ"ש זה די ידוע שהם עושים את זה ודופקים ככה אנשים אבל בד"כ פשוט יש עוד ניידת לא סמויה איזה ק"מ - 2 אח"כ שעוצרת אותך....

אגב - בכל זאת תבקש את התמונה! תמיד טוב, לך תדע אולי הייתי טעות? אולי לא רואים את המספר שלך טוב ואתה יכול לצאת מזה....תבקש, לא עולה כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי למרות היוזמה הברוכה הזו ...כדי שתדבר עם אבא שלך.

לך זה יגרום נזק עצום ..אם תעביר את הנקדות על שמך

דיברתי כבר, הוא גםן בדעתי. במידה וזה לא אומר שזו פסילת רישיון אלא רשימת נקודות בלבד, עדיף שאני אעביר לשמי את הנקודות.

יוסי, חשבתי על העניין. הבעיה היא שזה בטח יעלה כסף (אין לי שמץ כמה) ואת רוב הדברים אפשר למצוא ברשת. הייתי בטוח שזה נושא שאני אוכל למצוא את התשובה לו ללא התערבות של עורך דין.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי אחי אבל על זה אני חייב להגיד משו....

אתה נוסע ואתה רואה מישהו עוצר בצד אוטומטית תוריד איזה 15-20 קמ"ש זה די ידוע שהם עושים את זה ודופקים ככה אנשים אבל בד"כ פשוט יש עוד ניידת לא סמויה איזה ק"מ - 2 אח"כ שעוצרת אותך....

זה במקרים שראית אבל היו עוד הרבה מקרים שלא ראית את הניידת.

אתה עובר שם פעם ב.. אבל השוטרים חיים בשטח ומכירים את כל הנקודות המתות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...