שאלה/ייעוץ | בחירת שפת תכנות והכוונה לגבי בניית משחק וובי - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה/ייעוץ | בחירת שפת תכנות והכוונה לגבי בניית משחק וובי

Spider76

Recommended Posts

שלום,

אני צריך לכתוב פרוייקט גמר הנדסאים.

חשבתי על כתיבת משחק וובי (כדוגמת גינדיס וחבריהם).

מישהו יכול לכוון אותי למדריכים בנושא ובבחירת שפת התיכנות ?

(אם יש אתרים ספציפיים אז מה טוב)

ממש תודה לעוזרים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה עוזר אם היית נותן לינק או משהו ל"גינדי" הזה, כי אני לא יודע על מה אתה מדבר, וקצת קשה לעזור.

בכ"א, אני מכיר בגדול 2 סוגים של משחקים באינטרנט.

הראשון הוא כל המשחקי פלאש/ג'אווה שפשוט רצים בתוך הדפדפן (כל המשחקים בתוך miniclip.com לדוגמא).

והשני הוא כל המשחקי ניהול שיש ברשת, שהם יותר בסגנון של משחקי אסטרטגיה בתורות.

הסוג הראשון נכתב בעיקר בפלאש (יש גם שפת תכנות בסיסית בפלאש, רק שאני לא זוכר את השם שלה), אבל גם אפשר בג'אווה, ופשוט להריץ את המשחק דרך הדפדפן (יש איזו תגית html שיכולה לפתוח כאלה דרך הדפדפ).

הסוג השני נכתב בשפות תכנות צד-שרת, דוגמאת php/j2ee/asp/asp.net וכו'. וזה כיוון שאתה צריך גישה למסדי נתונים, ובגדול, אתה לא עובד מול גרפיקה, אלא מול נתונים, שאותם צריך לשלוף בשביל כל משתמש, וכו'...

היו גם אתרים ששילבו את ה2, אני זוכר את neopets הישן (בדקתי הרגע, מסתבר שהוא עוד קיים. נוסטלגי).

אם רק תוכל לכוון לאיזה סוג משחקים אתה רוצה, זה יעזור מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי גם ASP.NET, שפה לא פחות טובה מ-PHP (ויש היומרו יותר טובה), נותנת בעיקר סביבת עבודה יותר נוחה (לטעמי, די כבדה מצד שני) וה-מ-ו-ן פעולות מובנות (כמות הקוד שתכתוב מאוד נמוכה יחסית למה שתכתוב ב-PHP לדעתי, ויש לי ניסיון בשתי השפות). יתרון חשוב הוא שיש לך יותר ספרים בעברית אם זה משמעותי עבורך, ומערכת דוקומנטציה של כל הפונקציות שכתובות (קיים גם עבור PHP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, אבל יש סיבות למה הזכרתי דווקא את PHP:

1) שרת שתומך ב PHP הוא הרבה יותר זול משרת שתומך ב ASP.NET, בעיקר בגלל העובדה שרוב שרתי ה PHP מורצים על לינוקס (=חינם) ו PHP גם כן חינמית,

לעומת ASP.NET שמצריך שרת (עולה די המון) ואם אני לא טועה גם "קניה" של ASP.NET.

2) ב ASP.NET אולי תצטרך לכתוב פחות קוד, אבל PHP היא שפה הרבה יותר קלה לכתיבה וללמידה.

3) אם אני לא טועה, ב ASP.NET צריך לקנות "רכיבים" בשביל תמיכה בפעולות מסוימות, למשל העלאת קבצים. ב PHP בשביל העלאת קבצים לא צריך להתקין שום הרחבה (ואפילו אם כן, רובן חינמיות) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שרת אמנם עולה יותר בשל הרישיון, אבל בזה מסתכמת ההוצאה פחות או יותר. התמיכה ב-.NET באה כחלק מחבילת ה-.NET FRAMEWORK, חינמי לחלוטין.. כמובן ש-SQL SERVER עולה הרבה מאוד, אבל אתה לא מחויב לעבוד איתו, ניתן לעבוד גם עם MYSQL או ACCESS וכו'.

2. לא מסכים איתך, C# ו/או VB.NET שפות מאוד מאוד פשוטות שנותנות הרבה יותר מ-PHP כשפות עצמאיות.

3. אתה מתבלבל בין ASP ל-ASP.NET.

היום למפתח יש את ה-VISUAL STUDIOS EXPRESS, סביבה חינמית לחלוטין שעונה על רוב הצרכים של המתכנתים המתחילים לפחות ואפילו מאפשרת לבנות דברים מסחריים תחת הגבלות מסוימות (DB של פחות מג'יגה בהנחה ועובדים עם SQL 2005 EXPRESS ודברים כאלה). מה גם שבתור פרויקט אני מניח שזה לא צריך לשבת על שרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...