התערבות/ויכוח עם חבר - צריכת חשמל במצב Hibernate - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התערבות/ויכוח עם חבר - צריכת חשמל במצב Hibernate

yuuu

Recommended Posts

שלום לכולם,

קודם כל - אם יש טעות בפורום נא להעביר, לא ידעתי כ"כ היכן ניתן לשים את השאלה. תודה.

ולעניינינו -

יש לי ולחבר ויכוח - במצב Hibernate (שהבנתי ששונה ב- ובויסטה - אשמח גם להסברים),

האם יש צריכת חשמל כלשהי?

ניסיתי לחפש מידע בנושא, לא כ"כ מצאתי תשובה החלטית, יש כאלו שטוענים שהזיכרון נשמר על הHD והמחשב מכבה את עצמו באופן מוחלט,

דעה אחרת אומרת שיש צריכת חשמל כזו או אחרת ושרק החלקים העיקריים והזללניים מתכבים - מסך, HD, מעבד ואילו יש צריכת חשמל כזו או אחרת.

ויש כאלו שטוענים שגם במצב מכובה (כיבוי מלא) יש צריכת חשמל של כ-2.3W לערך של המעבד, וזו נפסקת רק אם מנתקים את הספק מהחשמל.

אם כן - מהי בעצם צריכת החשמל של מחשב (אילו חלקים בעיקר, מהי הצריכה פחות או יותר) במצב Hibernate? אם לדוגמא אני משאיר אותו יומיים או 3 מכובה - צריכת החשמל תשתנה בין מחשב שכובה לגמרי לבין Hibernate?

אשמח להבהרה.

תודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מקורות מידע בינתיים:

http://www.timeatlas.com/mos/Term_to_Learn/General/Understanding_Differences_Between_Hibernate_and_Stand_By/

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms798270.aspx

http://en.wikipedia.org/wiki/Hibernate_%28OS_feature%29

לגבי מחשבים כבויים: יש מחשבים עם רכיבים שצורכים חשמל (בכמות מזערית) גם כשהם לגמרי כבויים

אם תקח למשל נורת לד שדולקת על הלוח אם או פונקציות מסויימות בביוס.

לגבי מספרים מדוייקים במחשב שלך יהיה קשה לבדוק עם תוכנות וגם לא מדוייק ומה שנעשה בד"כ זה חיבור לציוד מדידית מתח חיצוני

האלטרנטיבה השנייה היא לנסות להשווות את המפרט שלך לטבלאות צריכת חשמל שאתרי סקירות חומרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם.

באתר הראשון שהביא multicore, נכתב:

The big difference is that your has shut down and is not pulling power

אז בעצם צריכת החשמל לא שונה בדבר ממחשב שבוצע בו כיבוי מלא ומחובר לחשמל?

אם הבנתי נכון - צריכת החשמל נשארת זהה, והמהירות בה המחשב עולה, גבוהה יותר בגלל שהכל "נשמר"?

כמו כן, הבנתי שהיה שינוי במצבים בין ויסטה ל-, האם המשפט תקף גם לויסטה?

כמו כן 2, ניסיתי להשתמש ב"שינה" (לא מצב שינה) בויסטה, המסך נכבה, אך עם זאת נאבד גם הקשר עם המחשב.

ניסיונות להעלות אותו חזרה נפלו בתוהו בעזרת המקלדת (כל הכפתורים כמעט) או העכבר. שמתי לב שהIR של הסט האלחוטי לא קיבל חשמל - יכול להיות שהוא מכבה את כל יציאות ה-USB? יש דרך להמנע מכך?

גם לחיצה על כפתור ריסטרט לא עזרה - ורק בעזרת כיבוי מלא הצלחתי להפעילו (אגב, הדבר קרה גם במחשב של חבר שמריץ גם כן ויסטה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תכנס ל device manager ובתוך universal serial bus controler תבטל בכל root hub את האופציה של allow the computer to turn off this device to save power בתוך לשונית power managemnt.

לא מצאתי שום הבדל במצבים בין לXP בנתיים אבל רשום שחבילת שרות 1 אמורה לשפר את מצב hibernate.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה שוב על התגובות.

multicore, בדקתי, והאופציה שציינת כבויה בכל אחד מהסעיפים - אך עדיין הוא מתכבה כשנכנסים למצב Sleep (ולא Hibernate).

יש רעיונות נוספים?

Nemesis, האם ידוע לך בעצם היכן ההבדלים אם בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדל בד"כ לא קיים למיטב ידיעתי בצורה מעשית.

ההבדל התיאורתי היחיד שאני מכיר הוא במקרה וישנו עוד כפתור במערכת המסוגל להעיר את המערכת ממצב Hibernate (אך לא ממצב Off), צריך לתפעל אותו גם במצב Hibernate. זאת יכולה להיות גם פונקציית Wake on LAN למשל (אך אלה בד"כ פעילות גם במצב Off).

בכלאופן, גם אם קיים ההבדל הזה (ואני לא מודע למישהו שמימש כפתור הפעלה מ-Hibernate נפרד) - ההבדל הוא זניח לחלוטין.

מעשית, כפי שאמרתי אין הבדל.

למעשה - אם תכנס ל-Hibernate, ותנתק לגמרי את הסוללה מהמחשב לכמה דקות, ואחר כך תחזיר אותה, עדיין תוכל לחזור למצב בו היית כשתתעורר מה-Hibernate.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב נייד כבר איזה 3 שנים ואני יודע שבמצב hibernate בwindows המחשב כבוי ולא צורך יותר זרם מאשר מחשב כבוי.

כנכנסים לצב הזה מערכת ההפעלה לוקחת את כל מה שיש בזכרון וכותבת אותו לדיסק הקשיח לקובץ מסויים ואז מכבה את המחשב. כשהמחשב עולה הוא רואה שיש לו את הקובץ הזה ואז הוא לוקח את כל מה שיש בקובץ ושם אותו בחזרה בזיכרון וממשיך לרוץ מאיפה שהוא הפסיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם שוב, על המידע שרץ כאן.

תושבה כמו זו של Niseg בהחלט יכולה לסכם את הסיפור - כי אכן אם הסוללה לא מאבדת מכוחה במצב זה, סימן שבאמת אין צריכת חשמל.

אז אם כך - ה"מינוס" היחיד בה הוא שהיא בעצם לוקחת מקום על הדיסק הקשיח? מעבר לכך אין שום חיסרון?

כמו כן - לא הבנתי מדוע לא ניתן להעיר את המחשב ממצב שינה (Sleep)? מילא אם הדבר היה רק בסט האלחוטי, אך הוא זהה גם במחשב , שמחובר כמובן למקלדת המקורית בלבד.

lipa, במאפייני המסך (קליק ימיני על שולחן העבודה) -> כרטיסיית שומר מסך ושם הגדרות חשמל. אני מאמין שאלו האופציות היחידות (3 כרטיסיות כמדומני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמורה להיות בעיה להתעורר ממצב שינה. בטח שלא בלפטום.

רוב הסיכויים שמותקנת תוכנה שגורמת לזה. התועררות ממצב שינה אפשר לעשות ע"י לחיצה על כפתור ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצבי שינה לרוב קשורים לארכיטכטורה לרוב צריך שיקרא איזה interrupt או exception חומרתי מסויים כדי להעיר את המעבד. אני מכיר את המצבים בPPC אבל לא בX86 של אינטל או . אני חושב שאפשר להגדיר איזה דברים גורמים למחשב להתעורר בbios אני חושב שללחוץ על כפתור הpower (לחיצה קצרה כי ארוכה לרוב מכבה את המחשב) תמיד עושה את זה.

לי בכלל היתה בעיה שיש לי כפתורי sleep,power על המקלדת והחתולות שלי לפעמים עולות על המקלדת ועושות לי צרות כמו מכבות אותו או מביאות אותו למצב שאני חייב לעשות reset (כשאני משחק בdosbox והרזולוציה 320X240 למשל) אז הלכתי להגדרות וכיביתי אותם. כעיקרון גם אני אלחץ על כפתור הPOWER במחשב לא יעשה כלום אבל אני די בטוח שאם המחשב ישן ואני אלחץ על power הוא יתעורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי - אז אחרי ההודעה של Nihility ניסיתי לעשות Sleep שוב - הפעם הצלחתי (דרך המקלדת).

שמעתי את הדיסק הקשיח מתכבה (תקין?), וחזרה הייתה בעזרת כפתור הכיבוי (לחיצה קצרה ובודדת).

אם כך - בנוגע ל-Sleep:

האם ניתן להגדיר שהדיסק הקשיח לא יתכבה? כמו גם שהאינטרנט לא יתנתק?

במילים אחרות - הורדה מהרשת בצריכת משאבים מינימלית?

כמו כן, אשמח להתייחסות לשאלה - "אז אם כך - ה"מינוס" היחיד בה הוא שהיא בעצם לוקחת מקום על הדיסק הקשיח? מעבר לכך אין שום חיסרון?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי - אז אחרי ההודעה של Nihility ניסיתי לעשות Sleep שוב - הפעם הצלחתי (דרך המקלדת).

שמעתי את הדיסק הקשיח מתכבה (תקין?), וחזרה הייתה בעזרת כפתור הכיבוי (לחיצה קצרה ובודדת).

אם כך - בנוגע ל-Sleep:

האם ניתן להגדיר שהדיסק הקשיח לא יתכבה? כמו גם שהאינטרנט לא יתנתק?

במילים אחרות - הורדה מהרשת בצריכת משאבים מינימלית?

כמו כן, אשמח להתייחסות לשאלה - "אז אם כך - ה"מינוס" היחיד בה הוא שהיא בעצם לוקחת מקום על הדיסק הקשיח? מעבר לכך אין שום חיסרון?"

אתה רוצה שהמחשב יעבוד או ינוח? אני חושב שזה עונה לך על השאלה.

המינוס זה המקום הפנוי שדרוש בדיסק הקשיח שצריך להיות מגביל לכמות הסכרון הכוללת (וזה מפורט בקישורים שהבאתי) וגם זמן הטעינה בגלל שהמערכת מבצעת "שחזור" של המצב האחרון שבו היא הייתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...