בעיית קריסה של נתב WRT54GL עם קושחת Tomato - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית קריסה של נתב WRT54GL עם קושחת Tomato

Unavoidable Encounter

Recommended Posts

שלום,

קניתי חדש מדגם WRT54GL של לינקסיס, ובינתיים לא הצלחתי להפעיל אותו ללא בעיות.

בהתחלה ניסיתי להתחבר לאינטרנט עם הקושחה המקורית שלו, והייתה הודעה שאי אפשר להתחבר לשרת ה-L2TP.

אח"כ החלפתי את הקושחה ל-DD-WRT כדי לנסות להתחבר דרכה למרות שהיא עושה בעיות עם הכבלים (אני בכבלים+בזק בינלאומי במהירות 1.5/128). בגלל שזה לא הלך התקנתי את Tomato שלפי מה שראיתי מומלצת לכבלים. הצלחתי להגדיר ולהתחבר איתה, אבל עכשיו כל פעם שאני מפעיל את הביטורנט או את האימיול, האינטרנט מיד נהיה איטי ואחרי כמה דקות גם מתנתק וצריך לעשות לנתב Reboot. אם אני סוגר את הביטורנט לפני שהנתב קורס המהירות של האינטרנט ישר חוזרת.

השאלות שלי:

- למה הוא קורס ואיך אפשר למנוע את זה?

- איך צריך להגדיר את הקושחה המקורית כדי שתצליח להתחבר? (כמו שאמרתי - אני בכבלים+בזק בינלאומי במהירות 1.5/128)

תודה

נ.ב.

הגבלתי את מהירות ההעלאה בביטורנט ל-6Kbps ואת מספר החיבורים המקסימלי ל-150 והבעיה לא נפתרה (ואני לא מוריד כלום כרגע). עם הראוטר הקודם יכולתי לגלוש במהירות סבירה גם כשהביטורנט מעלה במהירות 10Kbps...

עוד תוספת - גם אם אני עוצר את כל הטורנטים האינטרנט חוזר למהירות נורמלית, אני לא חייב לסגור את הביטורנט בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם חיבור לL2TP לא הולך טובה ספציפית באותה קושחה היה שווה לברר האם הISP שלך בינלאומי תומכת בPPTP.

אני למשל מניסיון שלי, יודע שלחבר את הWRT54GL דרך פרוטוקול PPTP גם בסדר.

דבר ראשון צריך להתקשר ל 1801-770-770 לתמיכה של HOT ולבקש מהם פשוט דבר שנקרא OAB שזה Open Access Buissness

וזהו אייפי סטטי שהמודם שלך יקבל מהכבלים לפי הmac address שלו בדומה לחיבור MPLS, ואז בPPTP החיבור יהיה יותר יציב..

כמובן שאתה צריך מהספקית שלך במידה והיא תומכת בPPTP את כתובת שרת הPPTP שלהם שנמצא בכבלים.

בנטויז'ן סתם לדוגמא זה 172.16.245.255 ובבזק בינלאומי זה יכול להיות שונה.

עצה שניה שלי אליך כיוון שאני יודע שבבזק בינלאומי לא עושים בעיות בחיבור ללא חייגן "MPLS" פשוט תבקש את זה.

באותו הרגע שתקבל את טווח כתובות הIP של אותו פרוטוקול שמחבר לך את המודם לאינטרנט לפי הmac address שלו גם תוכל

להגדיר את הלינקסיס שיעבור בצורה דינאמית ויקבל את הIP מהמודם או להגדיר אותו כIP סטטי ולהכניס את כתובת הIP.(למרות שלעיתים נדירות הכתובת יכולה להתחלף)

אה וכמובן.....אתה חייב להחזיר חזרה את הקושחה המקורית.

בהצלחה מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה.

לפי מה שאני יודע אין בעיה עם L2TP בקושחה הספציפית הזאת, אלא בקושחה DD-WRT, ככה שאני לא חושב שיש טעם לעבור לPPTP או משהו אחר..

מה שאני צריך כרגע זה לדעת איזה הגדרות צריך לשנות ב-Tomato כדי שלא תהיה בעיה עם הביטורנט, ואם אפשר אז גם הגדרות לקושחה המקורית של הנתב כדי להצליח להתחבר ל-014 (לפי מה שהבנתי לא אמורה להיות בעיה עם L2TP גם בקושחה המקורית). יש למישהו מושג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תסתבך ועבור לעבוד ללא חייגן. ראה ההודעה שלי פה.

1) תשים DD-WRT v23 sp2

2) קנפג את הדיפולט טיימאוט של TCP ל 300 שניות בלשונית Adminstration -> Management (פותר בעיות P2P עם סימטומים כפי שאתה מתאר - נהיה איטי ואז מת)

3) דבר עם הספק שלך לעבוד ללא חייגן

4) קנפג את DD-WRT לעבוד עם (Setup -> Basic Setup -> Automatic Configuration (DHCP

זהו, בינתיים עובד לי מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כל פעם מתקבל IP אחר, שזה בסדר. אתה יכול להפעיל dyndns על DD-WRT וכולם יוכלו לגשת אליך בעזרת דומיין ניים

2) פשוט תבקש "להתחבר ללא חייגן". לדעתי לא יעשו בעיות. אם עושים, תאיים בניתוק. לא צריכה להיות בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודמיי עשו עבודה מצוינת ולכן לא אוסיף בקשר לבעיה.

:xyxthumbs:

משהו שרציתי להבהיר - הבעיה בחיבור בפרוטוקול L2TP בארץ נובעת מכך שהוא אינו מיושם לפי הסטנדרט העולמי. לכן יש ל DD-WRT בעיה להתחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...