מלחמה בתאונות הדרכים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מלחמה בתאונות הדרכים

maverick

Recommended Posts

עקב מכת תאונות הדרכים, שפוקדת אותנו לאחרונה, החלטתי לפתוח סטיקי בנושא תאונות הדרכים בו אני אפרסם ידיעות על תאונות דרכים קשות ומידע חשוב אחר. המידע הזה מופנה לא רק לנהגים שבינינו אלא לכלל חברי הפורום. אם אתם נוסעים עם מישהו ורואים כי הוא נוהג לא כשורה אנא העירו לו והפנו את תשומת ליבו.

בתור חוקר תאונות דרכים בצבא ראיתי תאונות קשות ומזוויעות אשר הסתיימו באובדן (סתמי) של חיי אדם. אולי גישת ההלם וההפחדה תעזור להציל חיים.

אם יש למישהו חוויה אישית שהוא רוצה לחלוק בתחום או מידע חשוב בנושא - זה המקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יום ה': הרוג ו-3 פצועים בתאונות; נפטר החייל מתאונת הרכבת - http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2540517,00.html

יום ו':

שלושה נהרגו בהתנגשות ביציאה מחיפה - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2558254,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשטרה אומרת ש"רוב התאונות היו בגלל הגורם האנושי"

עכשיו שני דברים אני לא מבין-

1) למה לצאת בהצהרה כזאת

2) מי אשם בקומץ (הרי הם לא אמרו כל, הם אמרו רוב)

בכלל- מי שנוהג מכאן, בטוח ששם לב לדעיכה של מצב הכבישים אחרי הגשמים- תוסיפו לזה את הסימון המוזר והמטעה לפעמים של הנתיבים, וזה מתכון לתאונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי המשטרה אכן צודקת.

תראה, אני לא אומר שמצב התשתיות בארץ הוא מצויין, אבל כל מי שנוהג בכביש הישראלי חודש חודשיים, יידע על מה אני מדבר.

הנהג הישראלי הטיפוסי אינו מבקש זכות קדימה, אלא לוקח בכוח, הוא חוצפן, חושב שהכביש שלו, ועושה מה שהוא רוצה.

ראית פעם מישהו עוצר עצירה מלאה(!) בתמרור עצור כשאין שוטר נראה לעין? אני לא ואני אשמח אם אני אראה אחד.

כל מי שנהג איי פעם בכבישים בגרמניה, איטליה ואפילו אנגליה הרגיש מיד בהבדל העצום בין הנהגים הישראלים לבין האירופאים.

ההצעה שלי היא פשוטה - חינוך, כן כן, חינוך. לפי דעתי יש לחנך את הנהגים העתידיים לנימוסי כביש, חוקי כביש וכו' מגן חובה, ועד קבלת הרשיון, זה צריך להיות דבר טריוויאלי כמו מתמטיקה ולשון, רק ככה הם ילמדו.

ענישה חמורה יותר בכלל לא תעזור, כמו שהיא לא עוזרת עכשיו, לכן, לפי דעתי, זהו הפתרון היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה בתפיסה.

אם אתה לא עוצר בעצור בגלל ש"ככה הנהג הישראלי"- אז אתה לא נהג ישראלי, אתה טיפש.

כשנוהגים קצת מבינים שלא סתם שמו עצור ולא משולש.

איטליה מפורסמת בנהגים הגרועים שלה.

חינוך דרך משרד החינוך לא יעזור. במקרים של חוקים כאלה אתה לא צריך להכיר את החוק, אלא לכבד אותו, ואם יש משהו שמשרד החינוך בחיים לא הצליח, זה לגרום לי לכבד תוכן שהוא העביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה בתפיסה.

אם אתה לא עוצר בעצור בגלל ש"ככה הנהג הישראלי"- אז אתה לא נהג ישראלי, אתה טיפש.

כשנוהגים קצת מבינים שלא סתם שמו עצור ולא משולש.

טוב דבר ראשון תסתכל טוב טוב בפוסט שלי, אני אמרתי שאני לא עוצר בעצור? אמרתי שלא ראיתי אף אחד עושה את זה אלא אם הוא מוכרח.

איטליה מפורסמת בנהגים הגרועים שלה.

זו סטיגמה, יצא לך לנהוג שם?

לי יצא קצת, ומן הקצת שראיתי וחוויתי הנהגים שם הם לא שומאכר, אבל הם נותנים כבוד אחד לשני ולא נדחפים לכל מקום כמו הנהג הישראלי.

חינוך דרך משרד החינוך לא יעזור. במקרים של חוקים כאלה אתה לא צריך להכיר את החוק, אלא לכבד אותו, ואם יש משהו שמשרד החינוך בחיים לא הצליח, זה לגרום לי לכבד תוכן שהוא העביר.

לפי דעתי חינוך מגיל צעיר(7-8) יעזור בהחלט, אני מדבר על שיעורים תכופים ולא פעם בשנה, כמו כן אם המשטרה תואיל בטובה לאכוף עבירות שלא עוסקות במהירות(כי זה הדבר הכי קל, וזה מכניס כסף טוב) אז המצב בכבישים יהיה הרבה יותר טוב.

להגביר את כמות העונש לכל עבירה לא תעזור בגרוש, יש נהגים שלא שמים ז*ן על כל הקנסות שהם מקבלים וממשיכים לנהוג בפראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה מוגזם ?

תשווה את המכונית לאקדח, אם ירית במישהו ולא פגעת, יקחו ממך את הנשק

אבל אם תעשה תאונה ולא הרגת מישהו, ויותר חמור אפילו אם הרגת, המכונית תשאר אצלך.

לפי דעתי זה רעיון מצוין לעכל את הרכב (במקרים חמורים כמובן), אולי רק ככה ילמדו הנהגים הישראלים שמכונית זהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה מוגזם ?

תשווה את המכונית לאקדח, אם ירית במישהו ולא פגעת, יקחו ממך את הנשק

אבל אם תעשה תאונה ולא הרגת מישהו, ויותר חמור אפילו אם הרגת, המכונית תשאר אצלך.

לפי דעתי זה רעיון מצוין לעכל את הרכב (במקרים חמורים כמובן), אולי רק ככה ילמדו הנהגים הישראלים שמכונית זהו .

צודק, אבל הוא הציע גם על עבירות קטנות ביותר, כמו גניבת מסלול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מורנו ורבינו חיים הכט??? אלוהים....

הבנאדם מתלהם, צועק וסתם מעצבן, הרעיונות שלו מטומטמים והוא עצמו אדיוט.

לעקל את הרכב? פליז...רעיון גרוע במיוחד, וההשוואה לאקדח מפגרת לאללה, הוא מתאר את זה

כאילו הנהגים בארץ מכוונים את המכוניות שלהם על הולכי רגל תמימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעקל את הרכב? פליז...רעיון גרוע במיוחד, וההשוואה לאקדח מפגרת לאללה, הוא מתאר את זה

אבל בכל"ז יש הגין בדברים שהוא אומר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלהמות הזו רק מוכיחה, שכמו רוב הישראלים, לא הפנמת את המסר. תרבות הנהיגה הישראלית היא מהגרועות בעולם. אם היינו מאבדים, חס וחלילה, 600 איש במלחמה או בפיגוע היינו זועקים וממררים בבכי. אבל בתאונות דרכים מותר. אני היתי חוקר תאונות דרכים בצבא ואני יכול לספר לך על מקרים מזעזעים שקרו.

הזלזול בחיי אדם הוא הבעיה הגדולה. תרבות ה"סמוך ויהיה בסדר" היא שמובילה אותנו לאבדון. אז במקום לצעוק "מטומטם ואידיוט" תקשיב קודם. אני מוריד בפני חיים הכט את הכובע על כך שהחליט להילחם בתאונות הדרכים. הוא, אולי, עושה זאת בדרך מוזרה קצת אבל כל הכבוד לו על היוזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלהמות הזו רק מוכיחה, שכמו רוב הישראלים, לא הפנמת את המסר. תרבות הנהיגה הישראלית היא מהגרועות בעולם. אם היינו מאבדים, חס וחלילה, 600 איש במלחמה או בפיגוע היינו זועקים וממררים בבכי. אבל בתאונות דרכים מותר. אני היתי חוקר תאונות דרכים בצבא ואני יכול לספר לך על מקרים מזעזעים שקרו.

הזלזול בחיי אדם הוא הבעיה הגדולה. תרבות ה"סמוך ויהיה בסדר" היא שמובילה אותנו לאבדון. אז במקום לצעוק "מטומטם ואידיוט" תקשיב קודם. אני מוריד בפני חיים הכט את הכובע על כך שהחליט להילחם בתאונות הדרכים. הוא, אולי, עושה זאת בדרך מוזרה קצת אבל כל הכבוד לו על היוזמה.

מסכים איתך, תרבות הנהיגה הישראלית היא אכו מן הגרועות בעולם.

אבל אני שוב חוזר לעמדה שלי שהדרך הכי טובה היא חינוך, ולא דרך ענישה מה שמסתבר שכבר לא משפיע על ציבור הנהגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...