שדרוג מחשב ישן במינימום האפשרי - אינטרנט , איסיקיו ומסנג'ר. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ישן במינימום האפשרי - אינטרנט , איסיקיו ומסנג'ר.

VL

Recommended Posts

זה המפרט שלי:

DirectX:

DirectX 9.0c

מעבד:

CPU Type Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

זיכרון:

System Memory 256 MB (PC3200 SDRAM)

ביוס:

BIOS Type AMI

כרטיס מסך:

Video Adapter 9200 SERIES - Secondary (128 MB(

כרטיס קול:

SoundMAX Audio

כרגע אני נמצא גם עם HD של 6 ג'יגה...כן 6 ג'יגה..

האם שווה לקנות מחשב חדש או לשפר ? כמה יעלה ? ומאיפה לקנות ?

המחשב כבן 3 וחצי שנים.

השימוש שלי במחשב הוא , איסיקיו ומסנג'ר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם שלי הוא ROCKLAKE 865

ד"א קניתי את המחשב ב-4.5K האם היה שווה לי להשקיע סכום כזה במחשב כזה לפני 3 וחצי שנים ? זה נחשב יקר , זול ?

איזה ודיסק קשיח לקנות , נפח , חברה , מקום מומלץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם תומך בזכרון מ 266 עד 400 DDR

http://download.intel.com/support/motherboards/desktop/d865perl/sb/c3176401.pdf

תבדוק שאתה רוכש את הזכרון המתאים ;)

אני רואה שיש לו גם בקר SATA אז אין שום בעיה לקנות דיסק קשיח מהסוג (שגם יתאים למערכת עתידית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו, ודיסק קשיח. אפילו בסדר הזה.

מה שקורה במחשב שלך זה שלחלונות נגמר הזכרון אז היא מתחילה לכתוב לדיסק הקשיח שהוא גם איטי אצלך.

תוספת של , 256 או אפילו עוד 512 יניבו שיפור ביצועים משמעותי. המעבד שלך עדיין מספיק חזק לרוב המשימות הבסיסיות אז אין טעם להחליף יותר מזה, מה גם שאין לך באמת לאן לשדרג אלא אם אתה מחליף הכל.

כמו כן, התקנה מחדש של תניב שיפור ביצועים יפה במידה ולא עשית זאת ב4 שנים האחרונות.

אני מציע לך גם לזרוק את ההארד דיסק הישן לאחר השדרוג כי הוא רק יפגע לך בביצועים. או אם לא לזרוק, לאחסן אותו בשקית אנטי סטטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין החומרה : בנוסף להחלפת הכונן-הקשיח (העתיק) ל-160GB וצפונה, הרחבת הזיכרון ל-512MB וצפונה, ממליץ מאד גם להתקין במחשב ספק-כוח איכותי (כ-130ש"ח - בעבור FSP 300-PNR 300W או משהו מקביל מתוצרת HEC) במקום ספק-הכוח העלום-שם (ג'נרי) שסביר להניח שמותקן בו - וזאת לשם שיפור היציבות, ושמירה על ההשקעה בציוד.

בעניין התוכנה : ממליץ לגבות את מחיצת מערכת-ההפעלה, לאתחל (format) אותה, ואז להתקין הכל מחדש על שטח נקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין החומרה : בנוסף להחלפת הכונן-הקשיח (העתיק) ל-160GB וצפונה, הרחבת הזיכרון ל-512MB וצפונה, ממליץ מאד גם להתקין במחשב ספק-כוח איכותי (כ-130ש"ח - בעבור FSP 300-PNR 300W או משהו מקביל מתוצרת HEC) במקום ספק-הכוח העלום-שם (ג'נרי) שסביר להניח שמותקן בו - וזאת לשם שיפור היציבות, ושמירה על ההשקעה בציוד.

בעניין התוכנה : ממליץ לגבות את מחיצת מערכת-ההפעלה, לאתחל (format) אותה, ואז להתקין הכל מחדש על שטח נקי.

לא מחייב שהספק כוח גנ'רי.. בתקופה ההיא, כבר היה של HEC וספקים גם כן כמובן. והם היו באותו מחיר כמו היום.

איך לעזאזל לפני 4.5 שנים קנית הרד דיסק של 6 ג'יגה? המינימום היה אז 20 אני חושב. אני קניתי אז 160 ג'יגה וזה היה נחשב אז אני חושב להכי הרבה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מחייב שהספק כוח ג'נרי... בתקופה ההיא, כבר היה של HEC וספקים גם כן כמובן. והם היו באותו מחיר כמו היום.

כתבתי "סביר להניח שמותקן שם", וכמובן שתחילה רצוי מאד לבדוק מה באמת מותקן שם (99% סיכוי שזה אחד "ג'נרי").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מחייב שהספק כוח גנ'רי.. בתקופה ההיא, כבר היה של HEC וספקים גם כן כמובן. והם היו באותו מחיר כמו היום.

איך לעזאזל לפני 4.5 שנים קנית הרד דיסק של 6 ג'יגה? המינימום היה אז 20 אני חושב. אני קניתי אז 160 ג'יגה וזה היה נחשב אז אני חושב להכי הרבה..

לפני זה היה לי 80 ג'יגה , הוא נהרס לי , דוד שלי השיג לי הארד דיסק אחר של ה-6 ג'יגה , וד"א יש לי הרבה שאני צריך לשמור השירים וכו' לא ממש אכפת לי אפשר להוריד מחדש...מעניין אותי רק התמונות איך אני שומר מעתיק להארד דיסק החדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני זה היה לי 80 ג'יגה , הוא נהרס לי , דוד שלי השיג לי הארד דיסק אחר של ה-6 ג'יגה , וד"א יש לי הרבה שאני צריך לשמור השירים וכו' לא ממש אכפת לי אפשר להוריד מחדש...מעניין אותי רק התמונות איך אני שומר מעתיק להארד דיסק החדש?

תחבר אותו פשוט למחשב החדש, תעתיק הכל, ותעיף אותו לקיבינימט אחרי זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...