AQUA HTPC - מחשב משומן היטב :) עדכון בעמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AQUA HTPC - מחשב משומן היטב :) עדכון בעמוד 3

blinkybill

Recommended Posts

ראיתי הרבה עושים את זה ואני רוצה גם.. מחשב מקורר בשמן.

יש לי מחשב שסתם יושב בבית כבר כמה חודשים שרציתי להפוך אותו לhtpc, בצורה הזאת הוא יהיה גם דקורטיבי וגם פונקציונלי.

התוכנית היא להטביע את הלוח אם בלבד בתוך אקווריום של שמן מינרלי, את הסידי למקם מעל האקוריום בתוך המכסה (שאותו אבנה) ואת הספק לתלות מאחורי האקוריום (אני אסביר על זה בהמשך.

ניסיתי לתכנן את זה בגוגל סקצ'אפ אבל הסתבכתי אז עשיתי סרטוט קטן כדי להסביר מה אני רוצה לעשות:

1631.jpg

התוכנית די פשוטה, עוד לא החלטתי מה אני רוצה לעשות למעלה, אולי לצייר איזה ציור באיירבראש או לעשות חלון קטן באיזה צורה מדליקה, נראה בהמשך.

מה שיש לי כרגע זה לוח פלקסי שאיתו אני אבנה את כל המכסה על המכסה הקיים, כי המכסה הקיים הוא די קשיח אז תהייה לי יציבות כשאני אשים עליו את הרכיבים והוא לא יתעקם כמו הפלקסי.

הפלקסי:

9172P9200342.JPG

לצערי בטח תהיה לי הרבה עבודה כי אין לי דרמל או מכשיר דומה בשביל לחתוך את הפלקסי אז אני אנסה עם מסורית או משהו.

או שאני אקנה דרמל, נראה... ::)

האקווריום הוא ברוחב 40 ס"מ וזה הכי קטן שמצאתי שאפשר להכניס לתוכו , הוא עלה לי 190 ש"ח אני יודע שזה לא זול אבל אצלנו (בית שאן) יש חנות אחת (וגם זה בלחץ) שמוכרת ציוד לדגים.

5527P9200343.JPG

האתגר הכי גדול יהיה למצוא שמן מינרלי במחיר שיתאים לתקציב.

8120P9200345.JPG

השבוע לא יהיה לי כל כך זמן לעבוד על זה, אולי רק בשבת... אז אני אשתדל לעדכן.

אני אשמח לקבל הצעות אם יש למישהו... :)

שנה טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה מגניב! :)

איך אתה ממקם את הלוח אם?

תודה, ;D את הלוח אם אני אמקם בדיוק כמו בתמונה, עומד עם היציאות כלפי מעלה.

שאלה לי אלייך העם כבר מצאתה מי מוכר שמן מינרלי שקוף ?

למה כנראה שאני גם יהיה צריךכמה גלונים של השמן !!? :-\

לצערי לא :( , מצאתי רק שמן תינוקות אצל איזה ספק שיכול להביא לי כמות מסחרית, אבל זה עדיין יוצא יקר.

אני אמשיך לחפש, נראה לי שבאיזור שלי אני לא אמצא אבל אני אופטימי ::).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה ממקם את הלוח אם?

נראה לי שהכוונה הייתה איך אתה הולך לקבע את הלוח, בצורה שלא יזוז. בכל מקרה, זו גם שאלה שלי.

ודרך אגב, משהו שהוא מן הסתם ברור לך, גם אם הלוח יהיה בתוך שמן תצטרך גוף על המעבד בשביל שטח פנים גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהכוונה הייתה איך אתה הולך לקבע את הלוח, בצורה שלא יזוז. בכל מקרה, זו גם שאלה שלי.

ודרך אגב, משהו שהוא מן הסתם ברור לך, גם אם הלוח יהיה בתוך שמן תצטרך גוף על המעבד בשביל שטח פנים גדול יותר.

כן, אני משאיר את הצלעות ביחד עם המאוורר על המעבד, שתהיה סירקולציה יותר טובה של השמן.

ואת הלוח אם אני אקבע על לוח פלקסי שאני אכופף אותו כך שיחזיק גם את הספק מאחורי המארז (תראו בהמשך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אמורים לטפל ברכיבים בצורה כזאת?

נניח שאתה רוצה להוסיף או להחליף איזה משהו מקולקל - הכל מלא בשמן.

זה לא קצת בעייתי?

זה מחשב ישן שאני הופך לhtpc לא נראה לי שאני אשדרג אותו מתישהו.

ואם בכל זאת צריך להחליף משהו אז מתלכלכים קצת - לא נורא, שמעתי שהשמן הזה די טוב לעור ;).

היום התחלתי לעבוד על הפרוייקט.

בסוף קניתי דרמל, סתם משהו זול תוצרת סין מהום סנטר, עלה לי 160 ש"ח.

הוא עובד סבבה, יש לו כח אבל הדסקיות שמגיעות איתו ממש מעפנות, טיפה לחץ על הפלסטיק והם נשברות (כמעט איבדתי עין היום).

אחרי שיגמרו לי הדסקיות אני בטח אקנה סט ראשים נורמלי.

אז אחרי איזה 10 דסקיות ששברתי בערך, הצלחתי לחתוך חתיכה מהפלקסי בגודל 25X70.

9575P9210280.JPG

6785P9210281.JPG

השלב הבא הוא לכופף אותו בפסים שרואים בתמונה:

807P9210285.JPG

יש מכשיר מיוחד שנועד לכופף פלסטיק, עם גופי חימום בצורות שונות לכיפופים שונים.

לי אין מכשיר כזה אז אני אשתמש בטוסטר אובן ;D:

9430P9210286.JPG

כמו שרואים בתמונה השתמשתי בלוחות עץ על מנת לבודד את החום ולהשאיר רק חריץ דק על מנת לחמם את הפלקסי רק במקום שבו אני רוצה לכופף.

הכיפוף הראשון:

8511P9210288.JPG

הכיפוף השני:

2196P9210287.JPG

4121P9210289.JPG

9691P9210290.JPG

וכיפןף אחרון:

9625P9210291.JPG

705P9210294.JPG

ככה זה יראה:

226P9210295.JPG

הרכבת תושבות ללוח אם:

4017P9210297.JPG

הלוח אם מורכב:

2665P9210298.JPG

ועם הספק:

4348P9210296.JPG

זהו להיום, הייתי עובד עוד אבל אני חולה והדרמל עשה לי כאב ראש רציני (החזיר לי כואבים מהרופא שיניים שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא שם את הספק בשמן?

הוא סתם יעשה לך רעש בHTPC

מאוד יפה הדרך שבה קיבעת את הלוח אם.

לפטופ בשמן

http://www.youtube.com/watch?v=lajnPw-SyMU

:)

מיותר לגמרי

אני רוצה להכניס כמה שפחות רכיבים לשמן, בעתיד אני אקנה ספק שקט יותר ויהיה יותר קל להחליף אם הוא לא יהיה בשמן.

והלפטופ: :screwy:, מילא אם היה בונה לו תחתית שקופה שתחזיק את השמן זה היה יכול להיות מגניב, אבל היה מתחמם די מהר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...