µTorrent - האם ניתן לתעדף העלאות? ומנגנון התיעדוף בכלל - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

µTorrent - האם ניתן לתעדף העלאות? ומנגנון התיעדוף בכלל

ssib

Recommended Posts

היי לכולם

ניסיתי להבין איך נקבע מנגנון התעדוף להורדות והעלאות ב- µTorrent

לפי מה שהבנתי המנגנון לפי התכנה קובעת לאיזה טרקר יש קדימות בהורדה זה לפי סדר ההוספה, ומכאן כבר הטרקר הוא זה שקובע לאיזה שמשתמש יש קדימות וזאת לפי כמות השיתוף שלו - תקנו אותי אם אני טועה.

השאלה היותר חשובה, היא האם האם משתמש ב-µTorrent יכול איכשהו לקבוע שלטורנט מסוים תהה עדיפות בהעלאה (כלומר שה,כנה תדחוף אותה להעלאה ברגע שיש דרישה לחלק הקיים אצל המשתמש וכך האחוזים יגדלו בטורנט הספציפי)

וזאת מעבר לקביעה הראשונית של כך וכך דקות העלאה/ אחוזי העלאה שנדמה שאולי משנים בכללי אבל לא עושה רושם שדוחפים להעלאה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(הועבר לפורום תוכנה)

יש לך אפשרות לקבוע באופן כללי שלהעלאה יש עדיפות על הורדה,

בנוסף, אני לא חושב שקיים בדיוק מה שאת מחפשת

אבל את יכולה לקבוע שיהיו X טורנטים פעילים בסה"כ בזמן נתון

ואז כל השאר נמצאים ב seeding queue , כלומר לא פעילים עד שהאחרים יסתיימו.

במצב הזה, אם את רוצה שטורנט מסויים ימשיך לעלות תמיד, בלי קשר ל X האחרים שהגדרת, פשוט תני עליו קליק ימני ו force start.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה קידני

כמובן שחבל שאין בדיוק מה שאני מחפשת, אבל אני אמיצה ואתמודד :hat:

מה שכן, קצת חיפשתי ברשת ולא ממש מצאתי הסברים על מנגנון הטרקרים וחלוקת ההורדות בכלל והיות ויש פה לא מעט מושגים טכנים קצת חששתי שאסתבך באנגלית וחיפשתי בעברית

הייתי שמחה אם אתה (או מישהו אחר) יוכל להפנות אותי לאיזה מאמר או הסבר מסודר בנושא (שוב עדיף בעברית אבל אם לא גם אנגלית לא קשה יהיה בסדר)

בגדול הייתי רוצה לדעת יותר על מנגנון הטרקטים ואיך הוא עובד (האם למשל יש טרקר לכל הורדה או שיש טרקרים שמשותפים לכמה הורדות)

איך נקבע מי מקבל איזה רוחב פס ומתי והם זה קשור לשל אותה הורדה / העלאות אחרות / רוחב פס כללי להעלאה / משהו אחר או אולי בכלל לא

עוד הייתי שמחה לדעת על ה- RSS בתוכנה הזו (לא יודעת, אבל איכשהו קצת הסתבכתי אתו)

כמובן שכל קישורים אחרים למידע כמה שיותר מעמיק על התוכנה יתקבלו בשמחה

תודה

אגב, סליחה על הפרסום במקום הלא נכון. משום מה חשבתי שבגלל שזו ..

טוב, העיקר שהעברת וענית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי מדריך פעם אבל לצערי הוא אבד עקב סגירה של כמה אתרים ברשת :( לא נורא

בוא נסביר לך קצת את העסק

טראקר הוא לא שרת במובן הרגיל של המובן אלא יותר ספר כתובות גדול

את רוצה להוריד A אז את פונה לטראקר C B D (שהם מוגדרים בטורנט עצמו ) שהם מפנים אותך לאנשים אחרים עם אותו בשביל להוריד מהם

התפתחה גם שיטה שעוקפת את הטראקרים (ככה אי אפשר לסגור את הביטורנט) שנקראת DHT אבל זה סיפור אחר

עכשיו לאיך מורידים?

אחרי שהורדת A את מתחילה למצוא אנשים שמתחלקים ל2: סידרים - אלו שיש להם קובץ מלא וליצ'רים - אלו שיש להם קובץ חלקי

את מתחברת אליהם ומתחילה להוריד את חלקי הקובץ (כל קובץ מחולק לX חלקים קטנים ובסוף הוא מורכב מחדש לקובץ אחד גדול)

איך קובעים רוחב פס?

את קובע בעצמך כמה רוחב פס להקצות להעלאות (0 זה ברירת מחדל - ללא הגבלה)

RSS?

זה קטע קצת בעייתי אבל אפשר להתרגל בקלות

השאלה היא איזה ערוץ RSS את משתמשת, אני כבר אוכל להגיד לך מה ההגדרות

בלי הRSS שלי לא הייתי יכול לעקוב אחרי כל האנימה שאני מוריד :)

אני אשמח לענות על כל שאלה שיש לך בנושא. מרוב הורדות בביטורנט יש לי ניסיון עם הנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl

תודה על התשובה, כמה שאלות

1. אני מבינה שיש הרבה טרקרים אהל לא לכל הורדה טרקר משלה.

האם הסיבה שטאקר נותן לי עדיפות בהורדה או רוחב פס יותר גדול תלוי ברישום שלי אצלו (לפי מה זה, מעריכה שלא IP כי זה לפעמים משתנה למי שאין לו חיבור קבוע) של היחס שלי?

הבנתי שיש טרקרם שיותר רגישים ליחס ויש שפחות. האם זה נכוו? ואם כן, איך אני יכולה לדעת איזה כך ואיזה כך?

האם לאותה הורדה יש כמה טרקרים, כלומר אני יכולה לבחור לאיזה טרקר להתחבר, או מה?

2. מה בדיוק הסיפור עם ה- DHT. הבנתי שמצד אחד יש לזה יתרונות, אבל מצד שני זה מעט את הגלישה.

הבנתי גם שיש מקומות (לא יודעת אם טרקרים, אבל בטוח שאתרים) לא מאפשרים את זהה

3. RSS? נניח אתר הפירטים, או מינובה.... מה בדיוק עושים שם? איך להגדיר ומה בדיוק זה נותן?

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יניק

אני יודעת שניתן לקבוע רוחב פס, יש גבוה, רגיל ונמוך, אבל עושה רושם שאם כבר, זה עובד רק על ההורדה. משום מה ההעלאות הם דברים אחרים שלפעמים מקבלים רוחב פס יותר נמוך. הייתי שמחה אם הייתי יכולה לשנות את זה.

ותודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, את זה גם אני יכולה לעשות, אבל אולי בגלל שהוא מעלה מקבצים רבים זו זמנית, קצב העלאה מכל אחד כ"כ נמוך שאין בכלל טעם להגביל אותו.

אם הייתי יכולה למנוע מחלק מהם להעלות (ורק להוריד) אולי קצב העלאה היה מתרכז בפחות ואז היה יותר משמעותי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מבינה שיש הרבה טרקרים אהל לא לכל הורדה טרקר משלה.

האם הסיבה שטאקר נותן לי עדיפות בהורדה או רוחב פס יותר גדול תלוי ברישום שלי אצלו (לפי מה זה, מעריכה שלא IP כי זה לפעמים משתנה למי שאין לו חיבור קבוע) של היחס שלי?

הבנתי שיש טרקרם שיותר רגישים ליחס ויש שפחות. האם זה נכוו? ואם כן, איך אני יכולה לדעת איזה כך ואיזה כך?

האם לאותה הורדה יש כמה טרקרים, כלומר אני יכולה לבחור לאיזה טרקר להתחבר, או מה?

אין לך אפשרות לבחור טראקרים, זה בא כחלק מהטורנט. יש הבדלים בין הטראקרים. יש טראקרים חופשיים ופרטיים, לפרטיים דוגמת לייץ' חשוב היחס שיתוף לחינמיים (שאני משתמש בהם לרוב) לא חשוב היחס אבל אני בן אדם עם מצפון ושומר על יחס של 1.014 נכון לרגע זה עם הורדה של 1470GB

2. מה בדיוק הסיפור עם ה- DHT. הבנתי שמצד אחד יש לזה יתרונות, אבל מצד שני זה מעט את הגלישה.

הבנתי גם שיש מקומות (לא יודעת אם טרקרים, אבל בטוח שאתרים) לא מאפשרים את זהה

זה לא מעט את את הגלישה, זה ההורדה עצמה שמאיטה אותה, יש טראקרים פרטיים שמונעים שימוש בDHT כי זה עוקף את המנגנון מעקב שלהם ואז הפואנטה בטראקר פרטי נעלמת

3. RSS? נניח אתר הפירטים, או מינובה.... מה בדיוק עושים שם? איך להגדיר ומה בדיוק זה נותן?

מה זה נותן? המון. RSS נוצר למטרה מסוימת אבל משתמשים בו בשביל ביטורנט, ולמה? זה מקור מידע שמתעדכן קבוע, אם מגדירים את הפילטרים נכון הוא יכול להוריד לך כל מה שאתה צריך. למשל בRSS שאני משתמש בו הגדרתי איזה סדרות אני רוצה שהוא יוריד לי ומאיזה הוצאה ואז אני מגיע בסופשים לבית וכל האנימה שאני צריך כבר על המחשב :) מאוד שימוש

SSIB

הבעיה העיקרית אצלך היא כמו שאני מבין היא שיש לך איטי, לפחות בUP

אני אישית משלם את המחיר ומשתמש במהירות המקסימלית (במחיר ההגיוני) שיש בארץ 1.5/512 מה שנותן לי מספיק מרווח נשימה ולהעלות ב40K קבוע בלי שזה יהרוס לי את הגלישה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...