[שאלה] תכנון מעגל - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה] תכנון מעגל

omrishalev

Recommended Posts

יש למשפחה שלי חברת אוטובוסים ואם שמתם לב באוטובוסים הבין עירוניים והפרטיים יש מין מנורות שברגע שהאוטובוס עוצר ופותח דלתות המנורות מהבהבות מצד לצד...למי שלא הבין - פעם צד ימין נדלק ופעם צד שמאל נדלק.

אני צריך שמישהו יעשה לי סרטוט של המעגל הזה.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מה הקשר בין החברה המשפחתית לבין המעגל שאתה רוצה לבנות... אם אתה חושב שהעובדה הזו משנה משהו בהתייחסות של אנשים כלפיך אז כדאי שתגדל קצת.

בנוגע למעגלים עם נורות מרצדות, יש מליון סוגים של מעגלים כאלה כשהבסיסיים ביותר מבוססים על מונים ודיקודרים או shift registers. המעגלים שנפוצים יותר היום דווקא מבוססים על מיקרומעבדים זולים שמאפשרים גמישות גדולה מאוד.

יש אינספור מעגלים שאתה יכול למצוא באינטרנט וגם לא מעט קיטים לרכישה בחנויות אלקטרוניקה של אורגני אורות שעושים בדיוק את זה.

אם אתה בסה"כ צריך שתי נורות לשני צדדים אז אתה יכול לממש את זה בצורה מאוד מאוד בסיסית עם מעגל פשוט של אוסילטור (נגד וקבל בערכים שמתאימים לתדר שאתה מחפש ושער NOT) ולחבר את היצאה שלו לטרנזיסטור שדוחף לד או נורה קטנה ובמקביל לחבר עוד שער NOT ליציאה של האוסילטור ואותו לחבר באופן דומה ללד או נורה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מה הקשר בין החברה המשפחתית לבין המעגל שאתה רוצה לבנות... אם אתה חושב שהעובדה הזו משנה משהו בהתייחסות של אנשים כלפיך אז כדאי שתגדל קצת.

תראה...סיפרתי לא בשביל שאנשים יתייחסו אליי אחרת! סיפרתי בשביל שתבינו..אז תגדל אתה קצת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך ברכב 12VDC, לכן אתה יכול להשתמש ברכיבי CMOS שעובדים עד 18V בד"כ.

אתה צריך למתג נורות, ניתן לעשות בעזרת ממסר אבל רצוי בעזרת טרנזיסטור, יותר אמין ובעל אורך חיים רב יותר.

מעגל המיתוג פשוט ובעיקרו הוא טרנזיסטור שמסוגל לדחוף את הזרם שצריך - תברר כמה זרם הנורה צריכה, או מה ההספק שלה. אתה יכול למצוא מעגלים אם תחפש ברשת LED driver אולי תצטרך להשתמש רק בטרנזיסטור שיכול לדחוף יותר זרם.

לגבי ההבהוב - ניתן להשתמש בלוגיקה כגון T flip flop שיפעיל שני מעגלי טרנזיסטור או אם אתה צריך יותר משתי נורות כדאי לעבור ל 4017.

לגבי השעון (קצב ההבהוב) מעגל 555 יעשה את העבודה.

כמובן שמפסק שמופעל עם פתיחת הדלת יפעיל את המעגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך נסיון להשוויץ תורם להבנה?

גם לא נסיון להשוויץ...תראה אם הייתי רוצה להשוויץ פה..לא הייתי משוויץ בחברה עצמה...הייתי משוויץ בכלים שיש לי ובדברים שאני מזמין וכו'...

ועכשיו יש לי שאלה אלייך...מה בנוגע לנסיון לספאם מיותר? תעשה לי טובה אל תגיב כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...