התקנת מאוורר 120MM חדש,חיבור ללוח אם - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת מאוורר 120MM חדש,חיבור ללוח אם

קובי 1980

Recommended Posts

שלום,קניתי מאוורר חדש למארז מדגם AC

הוא מגיע עם 2 חיבורים ללוח אם:

1)3 פינים

2)4 פינים + מפצל למאוורר של המעבד (אם אין חיבור פנוי בלוח אם)

העניין הוא כזה. יש לי מקום פנוי לחבר את המאוורר בלוח אבל קצת מסובך להגיע אליו,ניתן אך כרטיס המסך קצת מפריע ואני לא רוצה שהכבל יהיה על הכרטיס ויתחמם לו.

האם אפשר לסמוך על המפצל הזה ?

לא יהיה עומס כלשהו ?

אני יודע שבתאחלס הזרם ששניהם מקבלים ממש לא גדול אך בכל זאת.

לצורך העניין שני המאווררים הינם מתצרת AC.

עד עכשיו זה עובד מעולה,השאלה אם אני יכול להמשיל כך לאורך זמן

אני אנסה להסביר איך הוא מחובר

מהמאוורר הגדול יוצא חוט המחובר ללוח אם,ממנו מסתעפים שני חטים,3 פינים ומתאם נקבה עם 4 חורים.

את החוט עם 3 הפינים השארתי בצד ואילו למתאם חיברתי את הכבל של מאוורר המעבד.

שנייהם מחוברים ללוח על אותו הכבל

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מומלץ לחבר 2 מאווררים לחיבור 1 בלוח האם !!!

אם הלוח הוא ga-965p-dq6 כמו שכתבת במפרט, אמורים להיות לך 3 חיבורי מאווררים על לוח האם.

אחד קרוב למעבד [מעל הכרטיס מסך] ואליו אמור להיות מחובר המאוורר של המעבד [4 PIN], אחד מימין בין הידיות לשחרור הזכרונות, ואחד משמאל לסלוט PCI האחרון.

אם החוט של המאוורר החדש לא מגיע לאחד מהחיבורים האחרים, תחבר אותו לחוט חשמל 4 פין [מולקס] מהספק כוח.

איזה דגם המאוורר שקנית [יש לך קישור] ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הלוח הוא ga-965p-dq6 כמו שכתבת במפרט, אמורים להיות לך 3 חיבורי מאווררים על לוח האם.

אחד קרוב למעבד [מעל הכרטיס מסך] ואליו אמור להיות מחובר המאוורר של המעבד [4 PIN], אחד מימין בין הידיות לשחרור הזכרונות, ואחד משמאל לסלוט PCI האחרון.

אם החוט של המאוורר החדש לא מגיע לאחד מהחיבורים האחרים, תחבר אותו לחוט חשמל 4 פין [מולקס] מהספק כוח.

זה המאוורר.

http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=84

אני אפתח את המחשב ואסתכל שוב איפה אפשר לחבר אותו.

אבל בטוח אי אפשר לחבר אותו לחיבור המיועד לו (4 פינים.הכרטיס מסך פשוט מפריע)

עריכה:אני עכשיו עם המחשב פתוח ואני מצליח לחבר את המאוורר לחיבור המיועד לו (SYS FAN כתוב שם)

אבל החוט של המאוורר דיי קרוב לכרטיס מסך,החום שהוא (הכרטיס) מפיץ לא יכול לפגוע בחוט של המאוורר ?

אגב,לגבי מה שכתבת על הסלוט שמשמאל לPCI האחרון,יש לו חיבור 3 פינים וכתוב שם SPDIF_IN זה קשור ?

לגבי חיבור המאוורר לספק כח,אין לי שם חיבור שמתאים היחיד שמתאים הינו מלוקס עם 4 כניסות (נקבה) אני אמור לחתוך את החוטים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר אחד שהכבל שלו מתפצל ל- 2 .. קצת הבנת הנקרא

"החום שהוא (הכרטיס) מפיץ לא יכול לפגוע בחוט של המאוורר ?"

תכרוך סביב החוט חשמל של המאוורר דבק פלסטיק או משו.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר אחד שהכבל שלו מתפצל ל- 2 .. קצת הבנת הנקרא

"החום שהוא (הכרטיס) מפיץ לא יכול לפגוע בחוט של המאוורר ?"

תכרוך סביב החוט חשמל של המאוורר דבק פלסטיק או משו.......

שלום' date='קניתי מאוורר חדש למארז מדגם AC

הוא מגיע עם 2 חיבורים ללוח אם:

1)3 פינים

2)4 פינים + מפצל למאוורר של המעבד (אם אין חיבור פנוי בלוח אם)

העניין הוא כזה. יש לי מקום פנוי לחבר את המאוורר בלוח אבל קצת מסובך להגיע אליו,ניתן אך כרטיס המסך קצת מפריע ואני לא רוצה שהכבל יהיה על הכרטיס ויתחמם לו.

האם אפשר לסמוך על המפצל הזה ?

לא יהיה עומס כלשהו ?

אני יודע שבתאחלס הזרם ששניהם מקבלים ממש לא גדול אך בכל זאת.

לצורך העניין שני המאווררים הינם מתצרת AC.

עד עכשיו זה עובד מעולה,השאלה אם אני יכול להמשיל כך לאורך זמן

אני אנסה להסביר איך הוא מחובר

מהמאוורר הגדול יוצא חוט המחובר ללוח אם,ממנו מסתעפים שני חטים,3 פינים ומתאם נקבה עם 4 חורים.

את החוט עם 3 הפינים השארתי בצד ואילו למתאם חיברתי את הכבל של מאוורר המעבד.

שנייהם מחוברים ללוח על אותו הכבל

תודה מראש

קצת הבנת הנקרא eglon1

[br]פורסם בתאריך: 10.12.2007 בשעה 13:35:12

זה המאוורר.

http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=84

אני אפתח את המחשב ואסתכל שוב איפה אפשר לחבר אותו.

אבל בטוח אי אפשר לחבר אותו לחיבור המיועד לו (4 פינים.הכרטיס מסך פשוט מפריע)

חיבור ה 4 פינים על הלוח ליד המעבד מיועד למאוורר של המעבד בלבד.

עריכה:אני עכשיו עם המחשב פתוח ואני מצליח לחבר את המאוורר לחיבור המיועד לו (SYS FAN כתוב שם)

אבל החוט של המאוורר דיי קרוב לכרטיס מסך' date='החום שהוא (הכרטיס) מפיץ לא יכול לפגוע בחוט של המאוורר ?

מהיכן במארז אתה מחבר את המאוורר [קדימה או אחורה], אפשר לקבל תמונה של המארז שלך מבפנים ?

אגב,לגבי מה שכתבת על הסלוט שמשמאל לPCI האחרון,יש לו חיבור 3 פינים וכתוב שם SPDIF_IN זה קשור ?

לא. צרפתי תמונה של הלוח וסימנתי את חיבורי המאווררים.

לגבי חיבור המאוורר לספק כח,אין לי שם חיבור שמתאים היחיד שמתאים הינו מלוקס עם 4 כניסות (נקבה) אני אמור לחתוך את החוטים ?

לא. כנראה יש אי הבנה ביננו בנושא.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,הנה שתי .אחת כללית של המארז ושניה החיבור שעכשיו המאוורר מחובר (לחיבור היעודי שלו)

dsc00017sy1.th.jpg

dsc00024xg5.th.jpg

יפה מאוד... זה החיבור ורואים שהוא נוגע בקרור כרטיס מסך, אז תחפש את החיבור מימין לזכרונות כמו בתמונה הקודמת שצרפתי לך.

עכשיו תנתק את המאוורר האחורי מהחשמל ומהמארז ותחבר אותו למארז אחרי שתסובב אותו עם כיוון השעון 180 מעלות שהחוט שיוצא ממנו יהיה מצידו הימני ולמטה.

אח"כ תחבר אותו לחיבור על הלוח ליד הזכרונות, צרפתי לך עוד תמונה עכשיו עם סימונים.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד... זה החיבור ורואים שהוא נוגע בקרור כרטיס מסך, אז תחפש את החיבור מימין לזכרונות כמו בתמונה הקודמת שצרפתי לך.

עכשיו תנתק את המאוורר האחורי מהחשמל ומהמארז ותחבר אותו למארז אחרי שתסובב אותו עם כיוון השעון 180 מעלות שהחוט שיוצא ממנו יהיה מצידו הימני ולמטה.

אח"כ תחבר אותו לחיבור על הלוח ליד הזכרונות, צרפתי לך עוד תמונה עכשיו עם סימונים.

בהצלחה :xyxthumbs:

אוקיי,תודה רבה לך.יופי של הסבר,התמונה שצרפת מאוד ברורה !!!

אני כרגע לא ליד המחשב הזה אך שאגיע הביתה אני אבדוק מה שכתבת לי.

אני מבין שהחיבור הזה הוא בן 3 פינים ? ושהחוט יגיע לחיבור הזה,הוא נראה לי רחוק...

ושוב תודה רבה לך !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,תודה רבה לך.יופי של הסבר,התמונה שצרפת מאוד ברורה !!!

אני כרגע לא ליד המחשב הזה אך שאגיע הביתה אני אבדוק מה שכתבת לי.

אני מבין שהחיבור הזה הוא בן 3 פינים ? ושהחוט יגיע לחיבור הזה,הוא נראה לי רחוק...

ושוב תודה רבה לך !!!

בכייף וקבל אופציה נוספת.... לחבר לחיבור הנוכחי ע"י העברת החוט מתחת לכרטיס המסך כמו שעובר החוט הצהוב של חיבור האוזניות הקדמי של המארז.

סימנתי בתמונה בכחול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכייף וקבל אופציה נוספת.... לחבר לחיבור הנוכחי ע"י העברת החוט מתחת לכרטיס המסך כמו שעובר החוט הצהוב של חיבור האוזניות הקדמי של המארז.

סימנתי בתמונה בכחול...

תשמע,אני עכשיו עם המחשב פתוח אך החיבור שאמרתי לי (בין הזכרונות) כבר תפוס... :s05:

יש חוט בצבע שחור לבן שמחובר אליו מהספק כח.

לגבי הרעיון השני,חשבתי עליו אך אני לא מצליח להכניס את החוט משם וגם להוציא את הכרטיס אני לא מצליח.

ניסיתי לשחרר את הפין כפי שכתוב בהוראות אך זה לא עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע,אני עכשיו עם המחשב פתוח אך החיבור שאמרתי לי (בין הזכרונות) כבר תפוס... :s05:

יש חוט בצבע שחור לבן שמחובר אליו מהספק כח.

לא מבין מדוע הספק מחובר לחיבור מאוורר ? אתה בטוח שאתה מסתכל על חיבור המאוורר ?

לגבי הרעיון השני,חשבתי עליו אך אני לא מצליח להכניס את החוט משם וגם להוציא את הכרטיס אני לא מצליח.

ניסיתי לשחרר את הפין כפי שכתוב בהוראות אך זה לא עובד

אתה חייב קודם לשחרר את הגשר מתכת שמחזיק את כרטיסי ה PCI מלמעלה במקום ברגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...