מה צריך לעשות כדי לחבר 8 מחשבים לרשת חוטית כולל חיבור אינטרנט? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה צריך לעשות כדי לחבר 8 מחשבים לרשת חוטית כולל חיבור אינטרנט?

sharon500

Recommended Posts

אתה צריך כמה דברים מאד פשוטים:

* כרטיס בכל מחשב

* HUB או ראוטר עם שמונה חיבורים - אם בחרת ראוטר אז כל מחשב יוכל לגלוש באינטרנט ללא כל תלות במחשבים האחרים, אם בחרת רק ב-HUB אז תצטרך מחשב אחד עם שני כרטיסי , כרטיס אחד אחד מתחבר ל-HUB ואילו הכרטיס השני מתחבר למודם של האינטרנט.

אם בחרת באופציה השניה, שאני מעדיף אותה כי אתה נמנע מהצורך להתמודד עם הפיירוול של הראוטר שלפעמים עושה בעיות במשחקי שונים, המחשב עם שני כרטיסי הרשת צריך תמיד להיות דולק, הוא משמש כשער כניסה (Gateway) ועליו תצטרך להגדיר שאחרים ברשת יוכלו לגלוש דרכו (עניין של שני סימוני וי במקום הנכון) ובכל מחשב להגדיר אותו כ-Gateway (גם דבר פשוט מאד).

אם ההסבר שלי עדיין מורכב/מסובך תבקש ואני אפרט שלבים פרטניים לגבי כל שלב ושלב. כמו שכבר אמרתי קודם, אני מעדיף את שיטת ה-HUB ומחשב עם שני כרטיסי רשת, אם יש לך מחשב אחד שתמיד דולק ומחובר אז גם לך זו יכולה להיות אופציה מאד נוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוטר אחד של 4 חיבורים + סוויץ אחד של 8 כניסות יספיק לך לדעתי.

על איזה סוגים הייתה ממליץ לי?

אתה צריך כמה דברים מאד פשוטים:

* כרטיס בכל מחשב

* HUB או ראוטר עם שמונה חיבורים - אם בחרת ראוטר אז כל מחשב יוכל לגלוש באינטרנט ללא כל תלות במחשבים האחרים, אם בחרת רק ב-HUB אז תצטרך מחשב אחד עם שני כרטיסי , כרטיס אחד אחד מתחבר ל-HUB ואילו הכרטיס השני מתחבר למודם של האינטרנט.

אם בחרת באופציה השניה, שאני מעדיף אותה כי אתה נמנע מהצורך להתמודד עם הפיירוול של הראוטר שלפעמים עושה בעיות במשחקי שונים, המחשב עם שני כרטיסי הרשת צריך תמיד להיות דולק, הוא משמש כשער כניסה (Gateway) ועליו תצטרך להגדיר שאחרים ברשת יוכלו לגלוש דרכו (עניין של שני סימוני וי במקום הנכון) ובכל מחשב להגדיר אותו כ-Gateway (גם דבר פשוט מאד).

אם ההסבר שלי עדיין מורכב/מסובך תבקש ואני אפרט שלבים פרטניים לגבי כל שלב ושלב. כמו שכבר אמרתי קודם, אני מעדיף את שיטת ה-HUB ומחשב עם שני כרטיסי רשת, אם יש לך מחשב אחד שתמיד דולק ומחובר אז גם לך זו יכולה להיות אופציה מאד נוחה.

האופציה השניה זאת בעצם האופציה של הקמת שרת.

אני פחות מעדיף אותה, אני רוצה שהיאנטרנט יהיה תמיד זמין, זה לא נועד למשחקים אז זה פחות משנה לי.

עכשיו אני רק צריך הסבר מפורט יותר על האופציה הראשונה ואיזה חלקים אני צריך להשיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה מסובך, ראוטר + סוויט'צ פשוט באיזה 40 שקל יעשו את העבודה, את הסוויט'צ אתה מחבר כמו "מחשב" לראוטר וממנו מחבר את שאר המחשבים שאתה רוצה.

סוף סיפור, הכי נוח והכי יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי HUB מאוד מעמיס על הרשת מאוד ..לא כדאי לך לקנות

תקנה ראוטר , וצריך בכל המחשבים שהיה כרטיס וזהו ..

בעיקר אתה צריך מודם כדי לקבל IP ולגלוש באינטרנט , אתה מחבר כבל מהמודם לראוטר ומשם לשאר המחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי HUB מאוד מעמיס על הרשת מאוד ..לא כדאי לך לקנות

תקנה ראוטר , וצריך בכל המחשבים שהיה כרטיס וזהו ..

בעיקר אתה צריך מודם כדי לקבל IP ולגלוש באינטרנט , אתה מחבר כבל מהמודם לראוטר ומשם לשאר המחשבים

יש ראוטר עם יציאה ל 8 מחשבים?

אני חייב סוויץ נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה קצת סדר

אתה בטוח צריך סוויץ - 8 פורטים, יש גם 16 ו 4 , אבל אתה תסתפק ב 8 (כי יש לך שמונה מחשבים)

עליו אתה יכול לשים ראוטר שיחלק כתובות איי פי (הראוטר של האינטרנט יכול להספיק)

האב (HUB) זה מינוח למכשיר יותר ישן ונחות מסווי"ץ (switch) כבר לא מוכרים כאלה.

כמובן שתצטרך חוטים וחיווט, ושקעים וכו וכו , - זה כמובן איך אתה רוצה לפרוס את הרשת, אם הם צמודים אחד לשני וכו וכו

אם תרצה אני אשמח לשוחח איתך ולהסביר לך בורג בורג מה אתה צריך ואיפה לקנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי החיוות הכל כבר מוכן (משרד חדש)

אני רק רציתי לדעת מה אני צריך להכין מבחינת חומרה.

אז לפי מה שהבנתי אני צריך רק סוויץ כי את המודם ראוטר יש לי כבר.

אז הסוויץ של אדימקס שרשמתי מקודם יהיה טוב? או שעדיף כבר ללכת על סוויץ של 10/100/1000?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי ממליץ לך קנות נתב מבזק או להגדיר את המודם כנתב. זה זול, אבל כאב ראש בעתיד.

תקנה נתב למשל:

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=473088

או

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=369809

ב250 ש"ח, יעשו עבודה טובה בנוסף לכך שמגיעים עם אופציה אלחוטית (לא שווה לקנות חוטי בלבד לרשת קטנה).

לחיבור המחשבים יש שני אופציות, מתג 10/100 (כמו מה שנתת) ב100 ש"ח+- או מתג 10/100/1000 ב250-300 ש"ח.

אם העברת קבצים גדולים ברשת היא עניין חשוב אז מתג ג'יגה יהיה דבר שימושי מאוד ויהיה שווה את ההשקעה.

חשוב לציין שאם אתה רוכש מתג של 8 מבואות אז חיבור אחד "יתבזבז" על החיבור בין המתג לנתב/מודם, ככה שישארו לך בעצם רק 7. אם תקנה אז הוא יבוא עם 4 חיבורים (ישארו 3 אחרי החיבור למתג) ותוכל לחבר מחשב אליו. רק אם אתה בוחר במתג ג'יגה אז המחשב שמחובר לנתב יעבוד רק ב100Mbps.

אתה יכול לקנות מתג של יותר מבואות, אבל המחיר קופץ (מתג 10/100 16 מבואות זה כבר 200 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...