דרוש מחשב נייד לצרכי עבודה (4000 ש"ח פלוס מינוס) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מחשב נייד לצרכי עבודה (4000 ש"ח פלוס מינוס)

שלמה הדג

Recommended Posts

שלום,

אבי מעוניין במחשב נייד חדש. המחשב ישמש לעבודה שוטפת ואינטנסיבית, אמנם לא כבדה כגון עריכת וידאו וגראפיקה, אך דרוש מחשב שיוכל להתמודד היטב עם הרבה חלונות פתוחים ועומסים למיניהם (פרונטפייג', אאוטלוק, מלא חלונות אינטרנט פתוחים וכו') - כך שאני מניח שהדברים החשובים ביותר הם זיכרון (2 ג'יגה זה די והותר, לא?) ומעבד.

* כונן קשיח - 160ג'יגה יספיקו.

* מערכת הפעלה - אני לא יודע איך הדבר מתנהל במחשבים ניידים, אך למיטב הבנתי המחשבים מגיעים עם מערכת הפעלה. דרוש מחשב עם Pro, לא ויסטה.

* אורך חיי הסוללה לא חשוב, שכן המחשב ימצא 90% מהזמן בסמוך למקור חשמל. המשקל והחום גם כן אינם אספקטים מהותיים: המחשב לא ינדוד הרבה ולרוב יהיה על שולחן (בבית, חדרי ישיבות וכדומה).

* המחשב לא יריץ משחקים או הדורשות יכולות גראפיות רציניות, כך שאין צורך בכרטיס גראפי רציני, אך כן צריך כזה שיספיק לכל צורך בסיסי אפשרי (כלומר, לא להתפשר על כרטיס נחות לגמרי).

המחשב מתוכנן להיות פעיל לאורך מספר שנים, כך שאני מבקש לא להביא דגמים שיתיישנו במהרה.

בנוסף, אבי "זרק" תקציב של בערך 8000 ש"ח, אך אני סבור כי אפשר למצוא מחשב העומד בקריטריונים שלעיל בהרבה פחות מכך (בין 4 ל-6 אלף) - תקנו אותי אם אני טועה.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש תקציב, עדיף לקחת מחשב עיסקי, כמו ה-LATITUDE למשל:

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-d630-120gb+t7500.htm

תרחיב זיכרון ל-2G, הארד דיסק אם מתחשק לך, שים PRO. ייצא ~7K.

תודה, אבל התקציב ירד לבערך 4000 ש"ח (עם חריגה של כמה מאות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין, שהדרישות שלך הן יחסית גבוהות. כשאתה אומר "2GB זה די והותר ו-160GB יספיקו", אתה אולי לא מבין ש-2GB זיכרון ו-160GB הארד דיסק זה המון למחשב נייד היום. למעשה כמעט ולא תמצא מחשבים עם יותר. כמו כן, עד כמה שאני תומך בך בעניין ה-XP לעומת VISTA, יש להתייחס גם לכך ש-XP PRO תעלה לך יותר מאשר VISTA BUSINESS אפילו.

אם לא תתפשר על הדרישות האלה, ובנוסף תרצה מעבד חזק, אז בתקציב החדש שהצבת, תהיה מוגבל מאוד.

אפשרות טובה עבורך היא זה:

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=719&CatCode=315

בחריגה של כמה מאות, עם ומעבד יחסית איטי, אחריות לשנה בלבד, אבל בכל זאת CORE2DUO, עם 2GB , 160GB הארד דיסק ומיצרן רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין, שהדרישות שלך הן יחסית גבוהות. כשאתה אומר "2GB זה די והותר ו-160GB יספיקו", אתה אולי לא מבין ש-2GB זיכרון ו-160GB הארד דיסק זה המון למחשב נייד היום. למעשה כמעט ולא תמצא מחשבים עם יותר. כמו כן, עד כמה שאני תומך בך בעניין ה-XP לעומת VISTA, יש להתייחס גם לכך ש-XP PRO תעלה לך יותר מאשר VISTA BUSINESS אפילו.

אם לא תתפשר על הדרישות האלה, ובנוסף תרצה מעבד חזק, אז בתקציב החדש שהצבת, תהיה מוגבל מאוד.

אפשרות טובה עבורך היא זה:

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=719&CatCode=315

בחריגה של כמה מאות, עם ומעבד יחסית איטי, אחריות לשנה בלבד, אבל בכל זאת CORE2DUO, עם 2GB זיכרון, 160GB הארד דיסק ומיצרן רציני.

אני מבין את הטענות שלך. לצערי אני לא בקיא במחשבים ניידים.

בוא נגיד שאפשר לרדת בכונן ל-120ג'יגה - האם זה יוכל להיכנס בתקציב? יש אולי קומבינציות עם 1.5ג'יגה זיכרון?

בנוסף, אם אקח מחשב עם ויסטה - עדיין אפשר לפרמט ולהתקין Pro לאחר מכן, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...