התייעצות לגבי קירור במארז (CM-690) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קירור במארז (CM-690)

nadavy11

Recommended Posts

היי

אני קונה מחשב חדש בימים הקרובים והמארז שאני קונה הוא ה CM-690 .

חשבתי להתייעץ אתכם לגבי הקירור בו , משום שאני חושב שאפשר להוסיף לו מאווררים , על מנת לשפר את זרימת האוויר שבו (ואת הקירור שלו , מתוכנן למעבד).

הכנתי "שרטוט" לדוגמא -

caseopenzt9.jpg

הסבר קצר ושאלות

- המארז מגיע עם מאוורר 120מ"מ שמכניס אוויר למטה באזור הדיסקים הקשיחים .

- באמצע (ריבוע כחול כהה ותכלת) זה גוף המעבד - TL 120U AC 12cm fan

- המאוורר בצד שמאל הוא 120ממ מוציא אוויר

1). אני חושב להוסיף מאוורר של 120מ"מ או 80מ"מ מתחת לכונני דיסקים (בטורקיז) אבל רציתי לשאול אותכם אם זה יהיה משמעותי / כדאי .

2). החורים מאחורי המקום של המעבד זה , כמה שאפשר לראות , מקום להוספת מאוורר מאחורי המעבד - כדאי להוסיף עוד אחד גם שם ? (זה מתאים ל 60מ"מ עובי של 15מ"מ)

3). למטה מצד שמאל יהיה ספק הכוח , כדאי להוסיף לו פילטר על מנת למזער (כמה שניתן) את כמות האבק שתיכנס אליו ? (ספק 450VX)

4). בדופן המארז ישנם שני חורים להוספת מאוררי 120מ"מ , כאשר המארז מגיע עם אחד (מכוון על כרטיס המסך) , האם כדאי להוסיף עוד אחד , שמכוון על המעבד ? לדוגמא - http://img515.imageshack.us/img515/3488/casesidean7.jpg

5). יש לי אפשרות לשים שני מאווררים של 120מ"מ שיוציאו אוויר בחלק העליון של המארז , אבל האם זה כדאי לשים שם שניים , או שמספיק אחד ?

תודה על תשומת ליבכם ,

שבוע ולילה טוב ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המאוורר הקטן 80X15 מאחורה לפי מה שקראתי בסקירות של המארז מאתרים בחול המאוורר הזה לא אפקטיבי בכלל מכן שגם קשה להשיג כזה.

לגבי כל השאר אני גם מצטרף לשאלה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מיותר..

2. מיותר..

3. הספק מוציא את החום החוצה..ולכן אין צורך בפילטר שיחסום את זרימת האוור החוצה..

4. לשיקולך..

5. לשיקולך..

פותח התרד תבין שכל מאוורר שתוסיף ישפר את זרימת האווHר והקירוR בסופו של דבר..אך ישנו הגבול שכבר אין כל השפעה..

כמו כן אל תשכח את הרעש שנוצר...

לדעתי להוסיף מאוורר נוסף לדלת זה מיותר..כמו כן מאוורר בודד בגג זה בסדר..לדעתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

kozimus - תודה על העזרה . גם אני ראיתי שדיי קשה להשיג מאוורר 80X15 ובגלל זה חשבתי על 60X15 במקום (אבל ה 60X15 נשמע דיי רועש בתיאוריה ..)

בכל אופן , אם זה לא כל כך משמעותי , אז אפשר לוותר ..

taotao - תודה על העזרה .

גם לי היו אותם שיקולים לגבי המאווררים בגג ובדופן המארז אבל רציתי לשאול פה לדעות של עוד אנשים . נראה לי שזה מה שאני אעשה לבסוף - אחד בגג ואחד בדופן המארז .

שאלה קטנה לגבי המאוורר בדופן - הוא לא יפגע בזרימת האוויר במארז ? (הוא פשוט "זורק" אוויר בכיוון כרטיס המסך , שאליו אגב מתוכנן הוספת גוף הקירור - Accelero S1 + מאוורר 120מ"מ)

לגבי הספק - אני חושב מבחינת האבק שיכול להיכנס מלמטה , ולכן הצאתי את הפילטר , נשמע לי קצת בעייתי אבק בתוך הספק בשלב כלשהו (ניתן לנקות אבל זה לא דבר פרקטי לעשות מדיי שבוע לדוגמא) .

תודה על התגובות ,

לילה טוב ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...