הוכחה לכך שהשמש והירח נוצרו על ידי ישות על&#14 - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוכחה לכך שהשמש והירח נוצרו על ידי ישות על&#14

Yossarian22

Recommended Posts

האדם פשוט אינו מסוגל(לפחות כיום, וספק אם אי פעם יוכל) להבין ולחשב באופן כולל את המורכבות של היקום שבו אנו חיים. אם זה לא אומר דרשני, אז אני לא יודע מה כן.

אני מגדיר אקסיומה אחת, לפיה אלוהים הוא יצור מושלם.

אקסיומה נוספת טוענת כי האדם נברא בצלם אלוהים.

ניסויים בפסיכולוגיה על מספר רב של אנשים משכבות סוציו-אקונומיות שונות הוכיחו כי ככל שבן-אדם יותר "מושלם" הוא נוטה ליצור דברים יותר פשוטים ומסודרים עם כמה שפחות אלמנטים.

בהתאם לכך, העובדה כי היקום מאוד מורכב ולא מסודר אומרת דרשני.

המסקנה המתבקשת היא שאלוהים שיצר את היקום הוא יצור רחוק מאוד מ"מושלם", או פשוט שהיקום נוצר במקריות מוחלטת ללא שום יד מכוונת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המסקנה המתבקשת היא שאתה היקשים לא רלוונטיים, שכן אינך יכול להבין את אלוהים גם אם תרצה. זאת לפחות לפי אמונתי. אם אינך מאמין באלוהים, אז הוויכוח הזה מיותר.

ושוב אני אומר, יהירות היא אחת התכונות המכוערות של האדם.

אגב: אשמח לראות אסמכתות לניסויים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין בשביל מה לך לראות את הניסויים האלה?

כל הרעיון של הניסויים שהוא תיאר הם מטומטמים. הכל תלוי באיך אתה מגדיר שלמות.

אולי אחד יגדיר מושלם בגבר יפיפה עם מבנה פנים סימטרי בלונדיני עם עיניים כחולות מטר תשעים וקוביות בבטן, ואני אגדיר בנאדם מושלם ככל בנאדם שכל מערכות הגוף שלו פועלות כמו שצריך. אולי אלוהים ברא את אדם וחווה מושלמים אבל איפשהו בדרך הצאצאים שלהם יצאו קצת פחות מושלמים? הרי בטוח מתישהו בתחילת התהליך היו שני אחים שילדו צאצאים, וזה לרוב לא טוב :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויש עוד פעם הוויכוח הנצחי הזה...

טוב.

אם למישהו אכפת בכלל ויקרא את דעתי אז זה הולך ככה:

אני אדם חילוני גמור ולדעתי זה הכל טמון בפסיכולוגיה. דתיים וחילונים מסתכלים על אותו דבר כל אחד מהצד הנגדי ומכאן המחלוקת.

אדם דתי רואה את העולם ואומר שלא יכול להיות שההרמוניה האינסופית הזאת נוצרה מניסוי וטעיה (אבולוציה). חייב להיות איזשהו יוצר עליון.

אדם חילוני \ אומר שעצם זה שאנו כולנו כאן בשביל להתדיין על זה, זו בעצם האסמכתה שכל התנאים הנחוצים לכך, התקיימו ולכן אנחנו פה.

שום דבר לא היה קורה אם בפינה נידחת זו של היקום לא נוצרו כל התנאים כדי לקיים חיים.

אם לא היה לנו את מאדים לספוג פגיעות אסטרואידים ע"מ שיוכלו להווצר כאן חיים ללא הפרעה, אם לא היה על כדור הארץ מים וחמצן כדי לקיים חיים, וכו'

בכל מקרה, אני חושב שדת כפי שהיא היום היא אופיום להמונים (לא המצאתי את זה עכשיו, זה משפט ידוע :) ). סוג של סם ספיכולוגי.

אני חושב שדת כרעיון כללי הוא טוב, אבל כמו כל רעיון טוב שנשאר איתנו המון זמן, הוא מחמיץ וכל הדברים הרעים בו מקבלים ביטוי ע"ח גרעין הרעיון.

אני גם חושב שדת היא שתכחיד את האדם מעל כדור הארץ, ואם לא תכחיד אז תשמיד המונים בסופו של דבר, כי כל דת בהכרח קיומה חייבת להיות יחידה ובודדת, והרי יש הרבה דתות בעולם, חלקן גם עם הרבה אלמנטים זהים. הדת הכי הגיונית באופן יחסי לדעתי, היא היהדות כמובן. לדעתי היא הכי מאוזנת.

המסקנה המתבקשת היא שאתה היקשים לא רלוונטיים, שכן אינך יכול להבין את אלוהים גם אם תרצה. זאת לפחות לפי אמונתי. אם אינך מאמין באלוהים, אז הוויכוח הזה מיותר.

ושוב אני אומר, יהירות היא אחת התכונות המכוערות של האדם.

אגב: אשמח לראות אסמכתות לניסויים כאלה.

למה היקשים לא רלוונטים? בגלל שהוא מתייחס לבעיה בפשטות ? ואל תגיד לו שהוא לא יכול להבין את אלוהים גם אם הוא רוצה משום שאם אתה בעצמך לא מבין את אלוהים, איך אתה בכלל מאמין? זה נראה לי שטות גמורה להאמין במשהו שאתה לא מבין.

אני חושב שכל אחד יכול "להבין את אלוהים" בדרך שלו.

לדוג' לדעתי "אלוהים" זה השינוי. הצורך הקיומי הזה לנסות משהו חדש כל הזמן, ניסוי וטעיה. לדעתי אלוהים הוא האבולוציה. עכשיו תסתור אותי.

האם אתה יכול? אם אתה בעצמך לא יכול להסביר לי אותו...

מצטער על החפירה ומקווה שלא תוותרו על הפוסט שלי :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מגדיר אקסיומה אחת, לפיה אלוהים הוא יצור מושלם.

אקסיומה נוספת טוענת כי האדם נברא בצלם אלוהים.

ניסויים בפסיכולוגיה על מספר רב של אנשים משכבות סוציו-אקונומיות שונות הוכיחו כי ככל שבן-אדם יותר "מושלם" הוא נוטה ליצור דברים יותר פשוטים ומסודרים עם כמה שפחות אלמנטים. איזו מן הגדרה יש להם ל"מושלם"?

בהתאם לכך, העובדה כי היקום מאוד מורכב ולא מסודר אומרת דרשני. מאיפה אתה יודע שהיקום מורכב ולא מסודר? מסקנה לא מבוססת בעליל. העובדה שהאנושות לא נמצאת ברמה שמסוגלת להבין ולנתח את היקום כדבר פשוט, לא אומרת שהוא לא כזה. אם כבר, אז באותה מידה אפשר להסיק מכך שאם יש אלוהים, הוא מסתיר מעיני האדם את המפתח להבנת הבריאה, שיכול להיות פשוט מאוד.

המסקנה המתבקשת היא שאלוהים שיצר את היקום הוא יצור רחוק מאוד מ"מושלם", או פשוט שהיקום נוצר במקריות מוחלטת ללא שום יד מכוונת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני אתחיל בכך שמאחר והאדם נוצר בצלם אלוהים, אז אם האדם יהיר משמע כי גם אלוהים יהיר. אתה טוען כי יהירות היא תכונה מכוערת. מאחר והסקתי כי אלוהים יהיר, אני שואל אותך הכיצד תשפוט את אלוהים על יהירותו?

לגבי הגדרה של שלמות, אחת ההגדרות האוניברסליות לשלמות היא ספרה (כדור מושלם). מאחר והאדם הוא שיא הבריאה, והוא נברא בכדור-הארץ (יצירת המופת של אלוהים), מדוע זה צורתו של כדור-הארץ היא כשל אגס פחוס, ולא כדור?

בנוגע לאופיום להמונים, פשוט תגידו לא לסם! הדת לא תשמיד המונים בסופו של דבר, היא כבר השמידה המונים, וידה עוד נטויה.

הממ... יש אלוהים גם באמריקה, אבל כבר הוכח כי אלוהים משתמש בשיטה המטרית. בעצם, למה לא בשיטה בינארית?

בפוסט האחרון שאלו אותי מנין לי כי היקום מורכב ולא מסודר. ובכן, זה Common Knowledge.

נ.ב.

מי שרוצה אסמכתאות מוזמן לחפש בגוגל (ידידו הטוב של האדם אחרי הכלב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזכיר את הסיפור המפורסם שהיה עם איזה רב, שהמלך אמר לו שכל הכולם נוצר במקרה ע"י מפץ או משהו דומה

ואז הרב הראה לו למחרת ציור עם עצים,בתים...., ואמר לו שבמקרה נשפכו לו צבעים ובמקרה היה דף מתחת ואז היה רוח.... וככה נוצר הציור

אז המלך אמר לו, לא יכול להיות שציור כזה יהיה במקרה. ואפשר להבין לבד את הרעיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני אתחיל בכך שמאחר והאדם נוצר בצלם אלוהים, אז אם האדם יהיר משמע כי גם אלוהים יהיר. אתה טוען כי יהירות היא תכונה מכוערת. מאחר והסקתי כי אלוהים יהיר, אני שואל אותך הכיצד תשפוט את אלוהים על יהירותו?

לגבי הגדרה של שלמות, אחת ההגדרות האוניברסליות לשלמות היא ספרה (כדור מושלם). מאחר והאדם הוא שיא הבריאה, והוא נברא בכדור-הארץ (יצירת המופת של אלוהים), מדוע זה צורתו של כדור-הארץ היא כשל אגס פחוס, ולא כדור?

בנוגע לאופיום להמונים, פשוט תגידו לא לסם! הדת לא תשמיד המונים בסופו של דבר, היא כבר השמידה המונים, וידה עוד נטויה.

הממ... יש אלוהים גם באמריקה, אבל כבר הוכח כי אלוהים משתמש בשיטה המטרית. בעצם, למה לא בשיטה בינארית?

בפוסט האחרון שאלו אותי מנין לי כי היקום מורכב ולא מסודר. ובכן, זה Common Knowledge.

נ.ב.

זה ממש לא common knowledge.

מה ש common knowledge הוא שהמדע רחוק מלהבין משהו של היקום.

כדאי שתשפר את ה common knowledge שלך.

"אם האדם יהיר משמע כי גם אלוהים יהיר" הא?

תפסיק לעוות את כל הקטע של "האדם נברא בצלם אלוהים". מה מונע ממני לומר שהאדם נברא עם מגרעות ומגבלות שלאלוהים אין? המסקנה שאלוהים יהיר בגלל מגרעת היהירות של האדם היא עוד נסיון שלך לעוות היקשים לוגיים.

אני יכול לטעון שהאדם נוצר עם אגו, עם תכונת האנוכיות שהיא המקור לכל המגרעות שלו והיא מבדילה אותו מאלוהים. האם אלוהים הוא אנוכי? אין שום ראיה לכאן ולכאן. אני טוען שאם האל קיים, הוא נטול אנוכיות. זה משנה את כל התמונה שאתה מנסה ליצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מידה זה דבר שהאדם יצר , כך שאולי בס"מ זה 400 אבל באינטץ לא . מה אין אלוהים באמריקה ?

אני לא הולך להכנס לויכוח בדיון הזה (למען הסר ספק - אני לא אדם מאמין, לפחות לא באמונה שהדיון נוסב סביבה)

אבל צרם לי שאתה מדבר בלי להבין, ולכן הייתי חייב להגיב:

לא דובר על מידות, דובר על יחס, כשמדברים על יחס, זה ממש לא משנה באיזה יחידות מדידה מודדים.

אם היחס בין גודל הראש שלי לגודל הרגל שלי הוא 5.1 - הוא יהיה 5.1 תמיד.

ולא משנה אם מודדים את זה בס"מ, במ"מ, באינטצ'ים, או בגולדונומרות (יחידות מידה הנהוגות בכוכב הלכת "וגאנדהוף")

ליחס אין יחידות מדידה, יחס הוא מספר טהור.

רק רציתי להבהיר את זה.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם השלטון שנבנה על התורה של מי שאמר את זה השמיד כמה מליונים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב.

SerpentMage היטיב להסביר, ולכן כל המוסיף הגורע.

בקצרה רק אומר שההודעות שלך אינן אומרות בעצם דבר, סתם הבלי הבלים. הרי ללא ספק אתה אינך באמת יודע על מה אתה מדבר, ואני בספק שאי פעם ראית ניסויים כאלה שעליהם אתה מדבר(וזו בתגובה למי ששאל מדוע אני מבקש אסמכתא). גם אם תמצא לי אבסטרקט של איזה ניסוי מופרך, אני אוכל לתת לך מיליון טענות נגד שיפריכו אותו(חלקן כבר הועלו כאן כגון - איך אתה מגדיר שלמות?)

האדם הוא ייצור מאוד מוגבל. ההבנה שלנו במדע כל כך קטנה, שמי שחושב שמדע מסוגל להוכיח דבר לכאן או לכאן בעל משמעות קוסמית כוללת הוא פשוט בור ועם הארץ. ובנוסף לכך יהיר.

לשאלתך 'מדוע כדור הארץ אינו ספירה מושלמת' אני כלל לא אענה. אם התשובה עדיין לא ברורה לך, אז כנראה שגם בהבנת הנקרא אתה לא מצטיין, ולא רק ביכולת השימוש המעוותת שלך במסקנות מדעיות.

תגובה זו רלוונטית גם לשאר האנשים שהגיבו דברים דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה רק אומר שההודעות שלך אינן אומרות בעצם דבר, סתם הבלי הבלים.

תגובה לעניין! :xyxthumbs:

בנימה זו, הרשה לי לסיים, שהרי אתה לא באמת מתייחס למה שאני אומר, ודבק בדיעה שלך בצורה עיוורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...