מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים. - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים.

free fraek

מה תעדיפו?  

817 הצבעות

1. 1. מה תעדיפו?

• יהודית (מסורתית)
    • לאומית
    • כלל האזרחים

Recommended Posts

לא.

הנושא הזה לא "מעלינו" בשום רמה. אנשים שרוצים לדעת ילכו לחפש תשובות, או שכבר הלכו לחפש את ה"תשובות" ולא השתכנעו מהממצאים (כמוני). הנושא הזה בהחלט לא נישגב מבינתי או בינתו של כל אחד אחר שקצת חושב ושואל שאלות. היהדות היא כפי שהיא צריכה להיות - נגישה לכל אדם בוגר ובר דעת.

אבל האם אתה רוצה לדעת? האם אתה יודע את התשובות? איזו תשובה יש לך מלבד "לכו תקראו ספרים, לכו להרצאות וסמינרים.."? אני בספק רב שלך יש תשובה כלשהי מלבד היכולת לצעוק בקולי קולות "אתם יהודים!! לכו לשמוע את הרב.."

ואני את ההרצאות ראיתי. את הספרים קראתי. ולא השתכנעתי. לי לפחות היה את הראש הפתוח לבדוק את הצד השני. אתה לעומת זאת, אטום, ואת אטימותך אתה מנסה להשרות על אחרים שלא מוכנים לקבל את התורה כעובדה, כשאתה הוא זה שלא מסוגל לנסות אפילו לבדוק תיאוריות אחרות.

הפוסל - במומו פוסל.

בוא נלך בגישה המעאפנה שלך - אני מזמין אותך לקרוא מאמרי , לבוא להרצאות בפקולטות של פיזיקה וביולוגיה בטכניון. אני טוען שיש שם תשובות. אה, אבל אתה כנראה תנסה לחפור במשהו מעמיק מדי בשבילך, אז אולי לא כדאי..

אתה רוצה להשתתף בדיון? תן תשובות של ממש במקום לזעוק "אתם לא יודעים כלום!! אתם כולכם בורים ועמי הארץ! לכו להרצאות!!". בהצלחה, הו חכם גדול ונשגב.

כל משאמרת נאמרה בצורה יפה ואלגנטית ופוליטית, אבל תכלס זה נשמע לי כמו שאחד שראשו אטום להבנת וידעת התורה, כנראה שחילחלו לך בהיותך צעיר את "הדור הבא" "ליברליות", ראיתה יותר מידי של מל גיבסון!

חחח הגישה מעפנה שכביכול להצגתי זה פשוט גישה שמתאימה לכם.. הרי אתם אוהביפ לקרוא לשמוע הרצאות אז ננתי דוגמא להרצאות לימוד תורה.. ואני לא צועק ידידי למה לי?!? אני פשוט מסביר ברוגע.. אבל אתם שוב ושוב חוזרים על "הנישה" שלכם וזה התחיל להמאס התגובות המסכנות שלכם.. זהו. עצוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 271
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני, שים לב שלא אותי שאלת ;)

ובקשר לבן גוריון, אז מה? אין זה אומר שאני כמוהו [או כל אחד אחר].

טוב אז אני ישאל אותך שוב אבל יותר מפורט.

השאלה שלי אליך היא. נגיד למשל שעון רגיל האם מישהו ייצר אותו? או שהוא התפתח לבד עם השנים או מליוני שנים או שמוטציאות או בטבעי הוא נוצר?. בקיצור השעון הוא נוצר במקרה או שמשהו יצר אותו? תענה רק לשאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני ישאל אותך שוב אבל יותר מפורט.

השאלה שלי אליך היא. נגיד למשל שעון רגיל האם מישהו ייצר אותו? או שהוא התפתח לבד עם השנים או מליוני שנים או שמוטציאות או בטבעי הוא נוצר?. בקיצור השעון הוא נוצר במקרה או שמשהו יצר אותו? תענה רק לשאלה

שעון זהו מכשיר אשר פותח על ידי האדם.

צורך מביא לפיתוח.

היה צורך בעבר למדוד זמן > פיתחו שיטה לספור זמן > הגיע בין היתר גם השעון.

זו התשובה שלי, נראית לי תמוהה למדי, אני מניח שלא הבנתי את שאלתך [או שמא כן הבנתי?].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני

הרבה ספרים והרצאות (בתקופה ששירתתי עם ביני"שים בצבא וקראתי ספרים ששאלתי מהם, וגם לינקים להרצאות מכל מני רבנים וחכמים בסגנון שאתה נתת היום באחד הדיונים), השתתפות בהרצאות בכל מני סמינרים ומרכזים (בין היתר אפילו הלכתי לבדוק את המרכס לקבלה), הרבה שיחות ודיונים אחד על אחד עם רבנים (שוב בהמלצות ביני"שים שאני מכיר, שכנים דתיים, אינטרנט) וכו'.

לתקופה ניסיתי לסגל לעצמי אפילו אורח חיים כמעט דתי לגמרי, בהדרכה כמובן, רק בשביל להתנסות בזה. כדי באמת לחקור את העניין לעומק, ולהיות שלם עם עצמי שהלכתי רחוק ככל האפשר. לקחתי חלק במעין אורח חיים של קהילה דתית, ועד כמה שזו היתה חוויה מאלפת, שום דבר לא באמת שכנע אותי. שום דבר לא באמת משך אותי, לא סחף אותי פנימה.

איפה בדיוק? אני ממש לא זוכר לומר לך שמות וכתובות. אולי אם אני אפשפש איפשהו במגירות אני אמצא משהו. אבל הרוב הגדול היה באיזור הצפון.

זה היה פרק בחיי שאני שמח שעברתי, למדתי המון, אבל אני משאיר אותו firmly מאחוריי.

והכל מתוך רצון להתבונן למקומות אחרים ולנסות באמת להבין. זו בעצם לדעתי צריכה להיות מטרה רצינית בכל ויכוח בין תרבויות ואמונות.

Shako, למה אתה מתעלם ממה שאמרתי לך?

דרך אגב, תרבות יוון היא מהתרבויות המפוארות והתורמות ביותר לאנושות אי פעם, כמעט בכל תחום אפשרי. אבל אתה באטימותך מסרב לראות זאת. עזוב ענייני אמונה, ותקבל את העובדות בשטח - תרבות יוון ה"כופרת" הזו הגשימה כ"כ הרבה דברים ונתנה המון דברים שעיצבו את פני האנושות לחיוב.

הבנתי אותך . אבל אתה יודע יש הבדל בין ידעיה למעשה. וזה אומר שלמשל יש אדם שמעשן 2 קופסאות סגריות ביום והוא הלך לרופא והרופא אומר לו חביבי אם תמשיך ככה אתה תמות. אבל אותו אדם שמעשן יודע בוודעות שהסגריות הורגות אבל הוא עדיין מעשן. פה רואים שאדם יכול לדעת אבל זה לא מחייב שהוא יעשה את מה שהוא יודע. ולכן יכול להיות שאתה מאמין באלוקים וכדומה אבל כל הקטע שלעשות זה לא מתאים לך ולא מושך אותך. לכן עזבת את זה. האם אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, תרבות יוון היא מהתרבויות המפוארות והתורמות ביותר לאנושות אי פעם, כמעט בכל תחום אפשרי. אבל אתה באטימותך מסרב לראות זאת. עזוב ענייני אמונה, ותקבל את העובדות בשטח - תרבות יוון ה"כופרת" הזו הגשימה כ"כ הרבה דברים ונתנה המון דברים שעיצבו את פני האנושות לחיוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שעון זהו מכשיר אשר פותח על ידי האדם.

צורך מביא לפיתוח.

היה צורך בעבר למדוד זמן > פיתחו שיטה לספור זמן > הגיע בין היתר גם השעון.

זו התשובה שלי, נראית לי תמוהה למדי, אני מניח שלא הבנתי את שאלתך [או שמא כן הבנתי?].

השאלה שלי היית האם השעון מישהו ייצר אותו [לא מעניין אותי מי יצר אלה האם מישהו יצר אותו? או שהוא נברא לבד או עם השנים?] אני מבין שאתה ענית שלשעון יש מי שייצר אותו נכון? והוא לא נוצר לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כמו רצח יהודים כפייה חילונית שאסור ליהודים ללמוד תורה להפתר מהמסורת להתנהג כמו היוונים.. אבל נצחנו אותם!!! (ראה ערך "נס חנוכה")

מדוע אתה ממשיך להתחמק?

מהי בדיוק הכפיה החילונית עליה אתה מתלונן תמיד?

השאלה שלי היית האם השעון מישהו ייצר אותו [לא מעניין אותי מי יצר אלה האם מישהו יצר אותו? או שהוא נברא לבד או עם השנים?] אני מבין שאתה ענית שלשעון יש מי שייצר אותו נכון? והוא לא נוצר לבד?

השעון אכן לא נוצר לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי ששאל,לא אני לא מאמין בכלל - אני אתאיסט. חפש בגוגל את ההגדרה המדויקת כי אמרתי זאת כבר לא פעם ולא פעמיים.

וגם אני לא ממש הבנתי מה הקטע של החיים לדעתך - לעבוד את האלוהים? באמת שלא הבנתי...

וברור שנולדים עובדים,כסף,מגדלים משפחה,נהנים מהנכדים ובת הזוג ומתים..כן מה לעושת,מתים בסוף. ונכון,הכל נשאר פה כי ככה זה.

לא צריכים כסף שאתה באדמה. אבל הזיכרון שלך לא מתפוגג,והמשפחה שלך לא מתפוגגת - ואם שואלים אותי,המשכיות זה הדבר הכי חשוב בעולם וזו התרומה הגדולה ביותר שאדם יכול לתת לעולם ולאנשים הסובבים אותו.

ולזה שדיבר על כפיה חליונית? זה אפילו נשמע מצחיק אתה יודע?

כבר אמרתי לפני כמה וכמה עמודים...תראה לי מישהו שכופה עליהם! אחד! ראית ח"כ חילוני שבא ואמר שמעכשיו אסור לקבור בקבורה דתית או חתונה דתית? אסור ללכת למקווה ואסור להתפלל והתחיל לסגור בתי כנסת? ראית אחד כזה? מישהו רמז לזה בכלל?

זה הכל אבל קורה הפוך! מכריחים אותי להתחתן בחתונה דתית עם רב שבמקצוע שלו אני מזלזל לחלוטין. מכריחים את אשתי ללכת למקווה.

מכריחים אותי לא ליסוע ביום כיפור ומכריחים אותי לאכול מצות בפסח כי לא מוכנים למכור לי ברוב המרומות לחם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כמו רצח יהודים כפייה חילונית שאסור ליהודים ללמוד תורה להפתר מהמסורת להתנהג כמו היוונים.. אבל נצחנו אותם!!! (ראה ערך "נס חנוכה")

ד.א מישהו פה הגיב שהתורה זה ספר מדומיין.. תזהר משלונך ידידי! הוא עלול לסכן אותך. חיים או מוות בידי הלשון! עוד משפט דמיוני...

אם זה היה כך אז העולם לא היה הולך בעקבותיו במשך 5000 שנה!!! (כולל הנוצרים ששכתבו את התורה חח פאק) סתם לא קינאו בנו הגויים וניסו להשמידנו! הכל בגלל הספר המדומיין שלך!! אם הוא מדומיין שכמו שבטיפשותך מתאר זאת אז לא היו רודפים אותנו!! אמא כמה אטומים יש פה חחעחעחעחע

אמרתי לכם שהנושא גדול עליכם בכמה רמות!! תשובות לא תמצאו בגוגל או בוויקודפיה..

5000 ומשהו שנה זה אלוקים ברא את העולם. אבל את התורה קיבלנו לפני 3000 ומשהו שנה. בקיצר אני הבאתי כאן סרטון כמה דפים לפני שרואים איך כל הדתות אין להם בסיס מי שמעוניין שיראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Shako

אני האחרון שאתה יכול לקרוא לו אטום, עם כל מה שעברתי. פירטתי קצת למעלה לרוני.

ואתה שוב בשיטתיות מתחמק. מה התשובות שלך למהות הבריאה?

אני לא מתחמק בשיטתיות חחחח פשוט לא שמתי לב ששאלת אותי מקודם..חחח :kopfpatsch:

את התשובה אתה יכול לקרוא בספר שנמצא פה http://bookme.co.il/Books/Item_Details.aspx?Barcode=3-0013526

זה עו מכמה ספרים שיכולים לתת לך תשובות..

אגב שהתווכנתי שהנושא גדול עליכם לא התכוונתי לזלזל באינטלגנציה שלכם אילא פשוט זה נושא שאי אפשר להסביר אותו בפורומים או בת'רדים זה "קצת" יותר עמוק מזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שעון זה משהו שהאדם יצר, אני יודע את זה.

אני לא מבין למה אתה נטפל ספציפית לשעון.

אני לא מתחמק בשיטתיות חחחח פשוט לא שמתי לב ששאלת אותי מקודם..חחח :kopfpatsch:

את התשובה אתה יכול לקרוא בספר שנמצא פה http://bookme.co.il/Books/Item_Details.aspx?Barcode=3-0013526

זה עו מכמה ספרים שיכולים לתת לך תשובות..

אגב שהתווכנתי שהנושא גדול עליכם לא התכוונתי לזלזל באינטלגנציה שלכם אילא פשוט זה נושא שאי אפשר להסביר אותו בפורומים או בת'רדים זה "קצת" יותר עמוק מזה..

אל תפנה לספרים, בדיוק כמו שאנחנו לא מפנים אותך לספרים.

בנימה זו - תקרא את 'המפץ הגדול' של סיימון סינג, ספר נהדר.

אני אשאל שוב - מהי הכפיה החילונית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך . אבל אתה יודע יש הבדל בין ידעיה למעשה. וזה אומר שלמשל יש אדם שמעשן 2 קופסאות סגריות ביום והוא הלך לרופא והרופא אומר לו חביבי אם תמשיך ככה אתה תמות. אבל אותו אדם שמעשן יודע בוודעות שהסגריות הורגות אבל הוא עדיין מעשן. פה רואים שאדם יכול לדעת אבל זה לא מחייב שהוא יעשה את מה שהוא יודע. ולכן יכול להיות שאתה מאמין באלוקים וכדומה אבל כל הקטע שלעשות זה לא מתאים לך ולא מושך אותך. לכן עזבת את זה. האם אני צודק?

לא בדיוק. זה לא שבאתי, ראיתי ועזבתי כי לא התאים לי. הייתי עוזב בכל מקרה. נכון, המטרה שלי היתה הידיעה והמעשה - עד כמה שאני יכול כמובן. אני מעולם לא הייתי מוכן לחזור בתשובה מלאה רק כדי לבדוק דברים. זה יותר מדי לבקש. אני חושב שעשיתי את המקסימום כדי לחקור, במגבלות היכולת שלי כאדם עם אורח חיים חילוני.

Shako, נדמה לי שאפילו את הספר הזה כבר קראתי. בכל מקרה, אני רוצה שאתה תשלוף עכשיו תשובה כאן. כל הרעיון הוא שאתה טוען שאנחנו בורים ואטומים לעולם הידע ההלכתי, אבל אתה לא מציג בעצמך שום דבר ממנו.

ולגבי תרבות יוון - קודם כל, לא כל היוונים רדפו יהודים ובטח לא עשו זאת ברוב התקופה של התרבות שלהם, וכל הסיפור של חנוכה ורדיפת היהודים שם הוא נקודתי לתקופה מאוד מסויימת, תחת שלטון מאוד מסויים. אל תעוות את ההסטוריה.

שנית, אתה לא יכול להתכחש לתרומת יוון העתיקה בתחומי המדע, הפילוסופיה, התרבות, האומנות הקלאסית, הספרות והשירה, דברים שעיצבו את העולם בו אנו חיים עד היום באופן עמוק ומשמעותי מאוד.

אני אפילו ארחיק לכת ואומר בשיא הפרובוקציה - תרבות יוון העתיקה היא אחת ממתנות האל לאנושות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5000 ומשהו שנה זה אלוקים ברא את העולם. אבל את התורה קיבלנו לפני 3000 ומשהו שנה. בקיצר אני הבאתי כאן סרטון כמה דפים לפני שרואים איך כל הדתות אין להם בסיס מי שמעוניין שיראה.

3000 שנה צודק אחי טעות שלי... התבלבלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...