תכנית הלימודים של משרד החינוך למדעי המחשב - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנית הלימודים של משרד החינוך למדעי המחשב

Jaman

Recommended Posts

בשנה שעברה החלטתי שלא להמשיך במגמת מדעי המחשב לטובת כימייה משום שכל מה שלימדו בה כבר ידעתי או שיכלתי ללמוד בשבועיים חומר של שנה (שנה וחצי ראשונות לפחות).

בקיצור - אני רוצה לדעת כל מה שבית הספר היה מלמד אותי אם הייתי ממשיך במגמה (כדי שאני אהיה לפחות באותו קו של בוגרי המגמה לפני שאתגייס).

לשם כך אני צריך את רשימה של הנושאים שמלמדים בבית הספר. אני אשמח גם לקבל קישור לחומר הנלמד ו/או לתרגילים בנושאים.

לדוגמא חיפשתי באינטרנט חומר על מבני נתונים וכל מה שמצאתי זה חומר ברמה של אוניברסיטה, שם הדגש הוא על יעילות, מה שדורש ידע במתמטיקה שעדיין אין לי.

תודה מראש :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנה שעברה החלטתי שלא להמשיך במגמת מדעי המחשב לטובת כימייה משום שכל מה שלימדו בה כבר ידעתי או שיכלתי ללמוד בשבועיים חומר של שנה (שנה וחצי ראשונות לפחות).

בקיצור - אני רוצה לדעת כל מה שבית הספר היה מלמד אותי אם הייתי ממשיך במגמה (כדי שאני אהיה לפחות באותו קו של בוגרי המגמה לפני שאתגייס).

לשם כך אני צריך את רשימה של הנושאים שמלמדים בבית הספר. אני אשמח גם לקבל קישור לחומר הנלמד ו/או לתרגילים בנושאים.

לדוגמא חיפשתי באינטרנט חומר על מבני נתונים וכל מה שמצאתי זה חומר ברמה של אוניברסיטה, שם הדגש הוא על יעילות, מה שדורש ידע במתמטיקה שעדיין אין לי.

תודה מראש :).

זה ממש נחמד שאתה תלמד בבית את כל הנושאים של המגמה אבל זה לא אומר שתהיה באותו קו שבוחרים מועמדים... מישהו עם תעודה לעומת מישהו עם הבטחה, תנחש מי יקחו...

הנושאים בעיקרון הם

משתנים

INT REAL STRING CHAR ARRAY RECORD

אני מניח שנכנס שם גם LIST וSTACK

מערכים חד מימדיים ודו

פנייה לSTRING גם כמערך וגם בעזרת פקודות מחרוזת

יש גם עצים לוגיים

לולאות למיניהן

סיבוכיות ריצה

פרוצדורה ופונקציה

רקורסיה בכל הנושאים שלמעלה

ויש עוד אבל אני לא זוכר כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש נחמד שאתה תלמד בבית את כל הנושאים של המגמה אבל זה לא אומר שתהיה באותו קו שבוחרים מועמדים... מישהו עם תעודה לעומת מישהו עם הבטחה, תנחש מי יקחו...

יש מבחנים ליחידות והמסלולים האלו, לא? אם אני אצליח בהם למה שלא יקחו אותי?

ובכלל, אני רוצה לדעת את הנושאים האלו גם בלי קשר לצבא.

אני מחפש יותר משהו בסגנון של מסמך רשמי עם כל הנושאים (אני יודע שיש כאלו, אני רק לא מצליח למצוא), וחומר ברמת תיכון של כל הנושאים האלו.

[עריכה]

אגב, אין לי בעיה שהחומר והתרגילים יהיו באנגלית, כל עוד זה מתעסק באותם נושאים שלומדים במגמה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר שיכל למנוע ממנו לעשות מבחן בגרות במדעי המחשב אם הוא ירצה ויחשוב שהוא מסוגל לעשות אותו גם אם הוא לא למד את זה בכתה.

וחוץ מזה, לא כל מי שיש לו תעודה באמת יודע משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא למדתי בכיתה ועשיתי בגרות במדעי המחשב. היה לי "הסכם" עם המורים שאני לא צריך להגיע לשיעורים בתנאי שאני מגיע למבחנים.

לגבי תוכנית הלימודים נדמה לי שמהשנה נכנסה תוכנית חדשה ולא מלמדים יותר פסקל/c אלא רק c#/Java:

http://cse.proj.ac.il/Y07/beer7-27.12.06.ppt

http://www.csit.org.il/Default.aspx?MenuShow=TOCHNITLIM

לגבי הצבא לפי מה שאני יודע יש למשל מסלולים במודיעין שקשורים במחשבים (גאמא) אליהם בדר"כ מקבלים זימון כאלה עם בגרות במדעי המחשב, אבל לא רק. מה שמשנה זה הידע. כשתגיע לסוף י"א/תחילת י"ב תוכל לשלוח להם פקס עם תיאור הידע שלך ולבקש זימון למבחנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא למדתי בכיתה ועשיתי בגרות במדעי המחשב. היה לי "הסכם" עם המורים שאני לא צריך להגיע לשיעורים בתנאי שאני מגיע למבחנים.

לגבי תוכנית הלימודים נדמה לי שמהשנה נכנסה תוכנית חדשה ולא מלמדים יותר פסקל/c אלא רק c#/Java:

http://cse.proj.ac.il/Y07/beer7-27.12.06.ppt

http://www.csit.org.il/Default.aspx?MenuShow=TOCHNITLIM

לגבי הצבא לפי מה שאני יודע יש למשל מסלולים במודיעין שקשורים במחשבים (גאמא) אליהם בדר"כ מקבלים זימון כאלה עם בגרות במדעי המחשב, אבל לא רק. מה שמשנה זה הידע. כשתגיע לסוף י"א/תחילת י"ב תוכל לשלוח להם פקס עם תיאור הידע שלך ולבקש זימון למבחנים.

אצלנו הכיתת טכמ עדיין לומדת פסקל (י"א) וכל שאר הכיתות בכל שאר המגמות לומדות C#.... מאוד מטומטם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, קודם כל תודה על התגובות.

LOL, אחד מהאתרים האלה שיך לבית הספר שלי :) (והכותב של התוכן היה מורה שלי).

עברתי על הנושאים בשני האתרים ואני יודע פחות או יותר את הכל. אני מחפש חומר על הנושאים היותר מתקדמים (למשל מהנושאים שהזכרת בהודעה הקודמת שלך: מבני נתונים וסיבוכיות ריצה.. וגם מה זה record?).

בעקרון מצאתי חומר על מבני נתונים באנגלית (http://www.site.uottawa.ca/~holte/T26/top.realTop.html), אבל לא יזיק גם בעברית..

אין שום דבר שיכל למנוע ממנו לעשות מבחן בגרות במדעי המחשב אם הוא ירצה ויחשוב שהוא מסוגל לעשות אותו גם אם הוא לא למד את זה בכתה.

וחוץ מזה, לא כל מי שיש לו תעודה באמת יודע משהו.

אני חשבתי לעשות משהו כזה (שנה שעברה עברתי על איזה מבחן בגרות אחד ולפחות את שני החלקים הראשונים שלו לא הייתה לי בעיה לפתור). יש לך מושג מה אני צריך לעשות כדי להבחן? אני צריך לשכנע את המורים בבית הספר שלי להגיש אותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חשבתי לעשות משהו כזה (שנה שעברה עברתי על איזה מבחן בגרות אחד ולפחות את שני החלקים הראשונים שלו לא הייתה לי בעיה לפתור). יש לך מושג מה אני צריך לעשות כדי להבחן? אני צריך לשכנע את המורים בבית הספר שלי להגיש אותי?

זה כבר תלוי במורים שלך. אתה חייב לקבל ציון מגן מביה"ס שלך וזה תלוי בהם. אני דיברתי עם המורים שלי וההסכם שלי איתם היה שאני ניגש לכל המבחנים ומגיע אולי ליום מרוכז לפני הבגרות ואני לא צריך להגיע לשיעורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשומה זה בעצם משתנה שמכיל מספר משתנים בתוכו (אפשר גם מסוגים שונים)

למשל מערך שמכיל רשומות שמכילות משתנה INT ומשתנה STRING

איפה ראית מבני נתונים?

אהה, רשומה זה השם של structure בעברית?

ומבני נתונים זה מחסניות, רשימות, עצים, וכו'..

זה כבר תלוי במורים שלך. אתה חייב לקבל ציון מגן מביה"ס שלך וזה תלוי בהם. אני דיברתי עם המורים שלי וההסכם שלי איתם היה שאני ניגש לכל המבחנים ומגיע אולי ליום מרוכז לפני הבגרות ואני לא צריך להגיע לשיעורים.

אין אפשרות להבחן בלי מגן כמו האקסטרנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא למדתי עצים

מחסנית בעצם מבוססת על רשימה ובעצם מכילה נתונים כמו מחסנית (אחרון נכנס ראשון יוצא) וזה בעצם כמו מערך מוגבל אתה רק יכול לעשות פעולות על האיבר הראשון

רשימה זה בעצם מערך דינאמי ויש לו סט פקודות משלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המושגים הבסיסים אני מכיר פחות או יותר..

koby - רק עכשיו בדקתי את שני הלינקים שהבאת קודם, וזה נראה כמו מה שחיפשתי, תודה!

אם אתם מכירים מאגר איכותי של שאלות ותרגילים (אפשר ממבחני הבגרות עצמם, ורצוי גם פתרונות) אל תהססו לשתף ;).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...