מפרט חלקי ב4K+- לשימושים מגוונים. ללא מסך או ציוד היקפי. OC - אולי :) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט חלקי ב4K+- לשימושים מגוונים. ללא מסך או ציוד היקפי. OC - אולי :)

xZiPeR

Recommended Posts

שלום לכולם :), שמי אור ולאחר מספר שנים טובות עם מחשב שבקושי זז - החלטתי שהגיע הזמן לקנות מחשב חדש, אבל לפני מספר שאלות. לפני שאגש לשאלות ולמפרט שבניתי לעצמי - קצת פרטים על מטרות המחשב:

קודם כל, אין צורך בשום סוג של ציוד היקפי או מסך. כמו כן יש לי הארדיסק (80GB) וצורב (CD-RW פשוט) שמספקים אותי.

המחשב בעיקרון ישמש בעיקר לשימוש משרדי (אינטרנט, מסנג'ר, עבודות ביה"ס וכו'), מידי פעם הוא ישמש לגראפיקה דו ממדית ותלת מימדית, קצת משחקים (גם כבדים וגם קלילים) וקצת קידודים, עריכות וכו'. מה שכן מעלה את דרישות המחשב בכמה מונים הוא העובדה שאני מתכנת, ועכשיו אני רוצה להתחיל בפיתוח משחקי מחשב תלת מימדיים (פשוטים).

אה .. והדבר הכי חשוב - המחשב צריך להחזיק להרבה זמן (מינימום 3 שנים).

בקשר לOC - אין לי שאיפה לנסות לשבור שיאים או משהו בסגנון, אבל אם תגידו לי שביצוע OC פשוט יכול להעלות את ביצועי המערכת בהרבה - אבצעו.

הנה מפרט שהרכבתי לעצמי:

מעבדים Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤1435 1

קירור למעבד Big Typhoon VX CL-P0310 ¤239 1

לוחות אם GA-P31-DS3L Conroe Support GP31DS3L ¤461 1

זיכרונות Transcend 2GB (2x1GB) -667 CL5 ¤260 1

כרטיסי מסך Biostar 8800GT G92 512MB DualDVI Retail ¤1419 1

Compucase HEC 6A19 400TRT White ¤398 1

הרכבת מערכת הרכבה ובדיקות, מחשב חדש 3000שח ומעלה ¤5 1

Total Price : ¤4217

ועכשיו מספר שאלות:

1. קודם כל - אשמח לחוות דעת כללית על המפרט - מה דעתכם? איך אפשר לשפר?

2. אתם יכולים לראות שהמפרט הנ"ל לא מיועד ממש לOC (מלבד לקירור של המעבד), השאלה היא - האם אפשר לבנות בערך באותו המחיר מפרט מבוסס OC שיהיה טוב בהרבה מהמפרט הנ"ל ?

3. בקשר לקירור של המעבד - OC למפרט הנ"ל לא ממש אפשרי, אבל ראיתי כאן באחד האשכולות שהמליצו על הBT גם לאנשים שלא תיכננו OC בטענה שהדבר עוזר בהארכת ימיו של המעבד (דבר שחשוב לי מאוד). זה נכון או שאני יכול להתפשר על זול יותר ?

3. לוח האם - בתוספת של 100 שקלים פחות או יותר אני יכול להחליף לP35DS3L, האם שווה לי להשקיע את ה100 שקלים הנ"ל? אחרי הכל אין לי שימוש ביותר מ4GB או יותר מ4 חיבורי SATA.

4. אין לי מושג מה זו החברה הזו של הזכרונות, האם היא טובה ? הזכרונות האלה לא יעשו בעיות?

5. כנ"ל לגבי החברה של כרטיס המסך.

6. היופי של המארז ממש לא מעניין אותי, גם מרעש לא ממש איכפת לי, אבל מה שכן איכפת לי הוא שהמארז יהיה קריר (לא בשביל OC, אלא בשביל שהמחשב יחזיק הרבה זמן) ושהספק יחזיק את המערכת בלי בעיות. האם המארז הנ"ל עונה על הדרישות ? האם כדאי להוסיף מאוורר נוסף למארז ? האם יש חלופה אחרת טובה יותר למארז הזה (אולי ספק ומארז בנפרד?).

7. אין לי בעיה גם לחכות עוד כמה שבועות עד קניית המחשב, ולפי מה שהבנתי ייתכן שהמחיר של כרטיס המסך ירד בכ200 שקלים +-, שווה לי לחכות ?

זהו, סיימתי לחפור לכם (בינתיים), תודה רבה מראש לכל המגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני יודע שלא הייתי ברור בניסוח אז אנסה להסביר את עצמי טוב יותר:

המפרט שהצגתי לא מיועד לOC (זכרונות 667, ספק לא מספיק..), אבל אם ניתן לבנות מפרט באותו המחיר שבעזרת OC פשוט יהיה טוב יותר מהמפרט שהצגתי - אעדיף את המפרט שכן מיועד לOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה לא מתכנן OC, תיקח, את המפרט הבא :

מעבדים Intel Core 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤ 1435 1

לוחות אם Gigabyte GA-P35-DS3L Conroe Support GP35DS3L ¤ 564 1

מארזים Raidmax APEX 2x120mm No PSU ¤ 170 1

קירור למעבד Cooling Freezer 7 Pro ¤ 122 1

ספקי כוח Compucase HEC ATX VER 2.0 400TRT 24PINS ¤ 239 1

זיכרונות Transcend 2GB (2x1GB) -667 CL5 ¤ 260 1

כרטיסי מסך Sparkle 8800GT G92 512MB DualDVI Retail ¤ 1460 1

מחיר המפרט - 4250 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אני כן - יהיה אפשר להרכיב מפרט חזק יותר באותו המחיר ?

ולא ממש ענית על השאלות שלי..

למה החלפת את לוח האם לP35 ? לפי זה אני אמור להבין שה100 ש"ח האלה כן שווים?

למה החלפת מארז? אמרתי כבר ששקט ויופי לא מעניינים אותי - המארז ששמת קריר יותר ויגרום למערכת להחזיק יותר זמן ?

למה שמת חלש יותר למעבד ? אני מבין מזה שהBT לא יגרום להארכת ימיו של המעבד ?

למה שמת חברה אחרת של כרטיס מסך ? ז"א שBIOSTAR היא לא חברה טובה ?

ו.. תודה רבה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אני כן - יהיה אפשר להרכיב מפרט חזק יותר באותו המחיר ?

ולא ממש ענית על השאלות שלי..

למה החלפת את לוח האם לP35 ? לפי זה אני אמור להבין שה100 ש"ח האלה כן שווים? P35, יותר חדיש, ויותר כדאי.

למה החלפת מארז? אמרתי כבר ששקט ויופי לא מעניינים אותי - המארז ששמת קריר יותר ויגרום למערכת להחזיק יותר זמן ? במארז שמתי לך יש שני מאווררים, במארז שאתה שמתה יש רק מאוורר אחד בלבד, והמארזים (+ - ) שווים במחירים.

למה שמת חלש יותר למעבד ? אני מבין מזה שהBT לא יגרום להארכת ימיו של המעבד ? הקירור לא גורם להארכת זמן, הקירור נועד, כדי לבצע OC יותר "רציני", מה גם שהBT - לא מומלץ.

למה שמת חברה אחרת של כרטיס מסך ? ז"א שBIOSTAR היא לא חברה טובה ? חברת ספרקל, היא חברה מוכרת ומעולה!! הBIOSTAR, לא מוכרת ואנשים אומרים שהיא לא מומלצת. יש משפט שאומר : "אם תנסה לשלם פחות, תיצא ביקר". ההבדל הוא כמה שקלים, כך שאני לא רואה סיבה שלא לקחת את ספרקל.

ו.. תודה רבה על העזרה ! אין בעד מה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה לא מתכנן OC, תיקח, את המפרט הבא :

מעבדים Intel Core 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤ 1435 1

לוחות אם Gigabyte GA-P35-DS3L Conroe Support GP35DS3L ¤ 564 1

מארזים Raidmax APEX 2x120mm No PSU ¤ 170 1

קירור למעבד Cooling Freezer 7 Pro ¤ 122 1

ספקי כוח Compucase HEC ATX VER 2.0 400TRT 24PINS ¤ 239 1

זיכרונות Transcend 2GB (2x1GB) -667 CL5 ¤ 260 1

כרטיסי מסך Sparkle 8800GT G92 512MB DualDVI Retail ¤ 1460 1

מחיר המפרט - 4250 ש"ח.

מפרט מעולה!

אבל אני לא יודע עם הספק יחזיק טוב את המעבד והכרטיס, תוסיף 150 שקל ל enermax Liberty אני ממליץ לך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא יותר חדיש אני יודע, אבל .. מה זה נותן לי ? כי בהשוואות ראיתי רק תמיכה ביותר חיבורי SATA, יותר וFSB יותר גבוה, האם אלו דברים שאמורים לעניין אותי ? לא עדיף לחסוף את ה100 שקלים האלו ?

בנוגע למארז - אם אתה אומר שהוא יותר טוב - אני סומך עליך :)

אני יודע שהקירור לרוב נועד למטרות OC, אבל האם העובדה שהמעבד יהיה כל הזמן קר יותר - לא יכולה להאריך את החיים שלו ? ולמה הוא לא מומלץ ? ראיתי הרבה מקומות שהמליצו עליו ..

ו.. אוקיי אקח את הספרקל.

אשמח אם תענה על השאלות שנותרו (על חלק כבר ענית בערך) מההודעה הראשונה שלי כאן.

אגב - באמת מומלץ לקחת את האנמרקס בשביל 150 שקלים יותר ?

ושוב תודה D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JUST FOR THE RECORD....

ללא OC.. יש לך אחריות לכל החיים על המעבד....

לכן זה לא משנה אם המעבד קר או חם.... כל עוד אתה לא עושה OC יש לך עליו אחריות לכל החיים...

נצל"ש מישו ממכם פעם שמע על מעבד שנדפק בלי שעשו לו OC? כי וואלה... עוד לא יצא לי לשמוע על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא יותר חדיש אני יודע, אבל .. מה זה נותן לי ? כי בהשוואות ראיתי רק תמיכה ביותר חיבורי SATA, יותר וFSB יותר גבוה, האם אלו דברים שאמורים לעניין אותי ? לא עדיף לחסוף את ה100 שקלים האלו ? לא, על יש לך תקציב, חבל לוותר על P35.

בנוגע למארז - אם אתה אומר שהוא יותר טוב - אני סומך עליך :);)

אני יודע שהקירור לרוב נועד למטרות OC, אבל האם העובדה שהמעבד יהיה כל הזמן קר יותר - לא יכולה להאריך את החיים שלו ? ולמה הוא לא מומלץ ? ראיתי הרבה מקומות שהמליצו עליו .. לא לא, הקירור לא מעריך את חייו של המעבד.

ו.. אוקיי אקח את הספרקל.

אשמח אם תענה על השאלות שנותרו (על חלק כבר ענית בערך) מההודעה הראשונה שלי כאן.

אגב - באמת מומלץ לקחת את האנמרקס בשביל 150 שקלים יותר ? הספק יחזיק את המערכת, אבל הוא המינימום, לכן כדי להשקיע עוד טיפה בליברטי.

ושוב תודה D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ תודה על ההצעה, אבל כרגע אני מסתפק במה שיש לי. אני לא מהמורידים הכבדים, וכו' - ביום רע אני מוריד סרט אחד, צורב ומוחק מהמחשב. מה זה Orange Box ? זה לא קשור לפלאפונים בכלל ? :S

ואשמח אם תענו לי בנוסף לשאלות משתי הודעות למעלה גם על השאלות מההודעה הראשונה, ובעיקר חשובה לי השאלה הזו:

7. אין לי בעיה גם לחכות עוד כמה שבועות עד קניית המחשב, ולפי מה שהבנתי ייתכן שהמחיר של כרטיס המסך ירד בכ200 שקלים +-, שווה לי לחכות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד לדעת..בכל מקרה - אם אצטרך עוד מקום - אקנה עוד הארדיסק, כרגע זה לא דחוף לי.

ו.. כמה זה "לא משמעותית" ? בכל מקרה אמורים לצאת הכרטיסים החדשים של ATI וכן גרסה חדשה של הGTS או הGT, אז שווה לחכות או לא ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...