התקנת XP PRO (ללא SP2) על HDD500. הסתבכתי עם ה- nLITE. בבקשה תעזרו &#1 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת XP PRO (ללא SP2) על HDD500. הסתבכתי עם ה- nLITE. בבקשה תעזרו &#1

ssib

Recommended Posts

היי אנשים

אני קונה מחשב חדש והזמנתי HDD של 500 גיגה.

ברצוני להתקין עליו את ה- PRO הישן שלי (לא הגרסה שכבר מגיעה עם SP2).

הבנתי שה- PRO לא מזהה HDD בכזה גודל.

מצד שני לא אוכל לעדכן את הגרסה לפני שאתקינה על המחשב.

מה אני יכולה לעשות כדי להתקין זאת בכל אופן ולא להזדקק לקניית חדשה ויקרה?

תודה

ssib

ואגב, הסברים ברמת מתחילים בבקשה, עדיין לא מומחית.. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כן מזהה, אבל רק את 131 הגיגהבייט הראשונים, מה שעושים, זה מתקינים את מערכת ההפעלה על מחיצה של 131 גיגה, ואח"כ, מעדכנים את המערכת ב-SP2 ובעזרת תוכנת צד שלישי (PM ושות') מרחיבים את המחיצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה על התגובות

שי, bezangeloo, ו- TheReaper

הוא כן מזהה, אבל רק את 131 הגיגהבייט הראשונים, מה שעושים, זה מתקינים את מערכת ההפעלה על מחיצה של 131 גיגה, ואח"כ, מעדכנים את המערכת ב-SP2 ובעזרת תוכנת צד שלישי (PM ושות') מרחיבים את המחיצה.

בכדי להתכונן לעתיד (ויסטה וכאלה) נתנו לי רעיון לחלק את הדיסק ל- 4 מחיצות

3 של 20 ואחת של 440

כאשר על אחת ה- 20 אתקין את ה- XP. (השתים האחרות ישמשו כאופציה לויסטה וכמקום snapshoot בטחון לשתי המערכות)

1. האם אוכל לחלק את הדיסק (SATA) ע"י ה-XP - אגב הלוח שהזמנתי הוא: GA-MA69G-S3H

2. אם אני רוכשת שדרוג לויסטה, האם זה אומר שאני עובדת על המספק המקורי שלי? ואם כן, האם ניתן להתקין (על אותו המחשב) גם XP וגם את השדרוג לויסטה?

יש מדריך הוספת SP2 לדיסק XP הקיים בפורום תמיכה טכנית.

תודה, אעבור עליו, מקווה שלא אסתבך..

עריכה:

ציטוט:

--------------------------------------------------------------------------------

המדריך ליצירת דיסק וינדוס חדש עם דרייברים לבקר הSATA מובנים+שילוב חבילת שירות (XP/2K/2003)

1. לינקים לחבילת שירות 2 (service pack 2) לוינדוס XP

הורידו בהתאם לשפה של הוינדוס -

הורדתי לפי הקישור.

2. תצטרכו להשתמש בnLite ,אם אין לכן מותקן אז הורידו מפה את הדרייבר לבקר

הורדתי

3. הsata תוכלו למצוא באתר של יצרן הלוח אם לפי הדגם

אם הלוח שלכם מבוסס על ערכת שבבים של nvidia או via אז הדרייבר לבקר

הsata בדרך כלל מגיע אם הדרייבר של הציפסט ולא כהורדה נפרדת

כאן קצת הסתבכתי

זה עמוד ההורדות של הלוח שלי:

http://www.gigabyte.us/Support/Motherboard/Driver_Model.aspx?ProductID=2527

כאמור המחשב עדיין בחנות ואני רק עושה עבודה הכנה לבואו ואיני יודעת אם עלי להוריד את הדרייברים של Chipset / Sata Raid (האם אצטרך אותם? הרי על פניו החנות לא יכולה להוריד ולהתקין לי אותם מראש היות והם לא מתקינים לי את הווינדוס - או שאני טועה פה?

האם עלי להוריד רק את SATA RAID?

בקיצור קצת הסתבכתי פה

אודה לעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני התקנות על סאטה בעזרת דיסק XPSP2 בלי דריוורי סאטה, עברו בהצלחה, בהרבה וריאציות של מחשבים.

אבל, המילה SATA מופיעה בעמוד הזה כמה פעמים, מה הבעייה להוריד?

לא יודע אם בחנות יתקינו לך , זה תלוי אם קנית מהם גם את הXP, ובצורת העבודה של החנות.

בקשר לשים אופציה לויסטה, 20 ג'יגה לדעתי לא מספיק, זו מערכת שמנה, זקוקה ליותר.

אפשר לחלק את הדיסק למחיצות רק בשלב ההתקנה של (בתוך המערכת אין את האופציה הזו, ותזדקקי לתוכנה נוספת), ותוכלי לעשות זאת רק אם הדיסק שתתקיני ישולב כבר SP2, כי אם לא תראי רק כ130 GB.

אפשר להתקין וXP יחד בדיואל בוט, דיברו על זה בפורום כמה פעמים, עשי חיפוש בפורום. אבל אם את רוכשת גרסת שדרוג ולא גרסה מלאה לא תוכלי להתקין אותה בנוסף ,אלא רק על הXP (יש דרך, אבל אני לא בטוח בחוקיות שלה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות, bezangeloo

כמה שאלות נוספות

1. איתי בלוח האם דרייבים נוספים שכנראה חשובים כמו הדרייבר לכרטיס הקול המובנה או ל- VGA האם לא כדאי להורידם באותו זמן ולהתקינם גם על דיקס המערכת שאני מכינה?

2. ראיתי שם גם דרייבר ל- LAN. היות והמחשבים מחוברים ברשת ביתים דרך ראוטר, האם כדאי להוריד גם אותו?

3. כדאי באותה הזדמנות להוריד דרייברים נוספים מהאתר של XP כדי לספק הגנה נוספת בגלישה הראשונה, או שזה מיותר ויהיה לי יותר קל ונוח להורידם לאחר מכן?

4. אמרת ש- 20 לא מספיק לויסטה. כמה כדאי?

5. המחשב משמש בין השאר כ-. (יש לי עוד דיסק של 500) חשבתי את הדיסק הנוסף ליחד ללכידה והורדות (ולא לחלקו כלל) - כך שהוא זה שיטחן כל הזמן ואת הדיסק שבו יהיו המערכות, התוכנות והמסמכים ושאר המדיה לחלק למחיצות. היות ואת החלוקה ניתן כמו שאמרת לעשות רק בשלב ההתקנה, איך הכי כדאי לחלק אותו לדעתך (ודעת אחרים שקוראים)?

6.התחלתי לעבור על כל מה שכתוב בפורום בקשר ל- FAT32 ו- NTFS ונראה שיש יתרונות לכל מערכת

השאלה היא האם הדברים האלה היו רלוונטים ב- 2002-2003 וכעת עובדים ב- NTFS + יש לי נפחים גדולים של איחסון והמערכת הזו יותר מתאימה להם אז בכלל...

והמשך יום נהדר

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. כן, אם תחבר את המחשב הלא מעודכן לרשת אתה תקבל וירוס תוך פחות מחצי דקה. יש לך 2 אפשרויות:

א. להוריד SP2 ולהתקין אותו לפני (!!!) שאתה מתחבר לאינטרנט ולוודא שהחומת אש של חלונות מופעלת.

ב. להתקין חומת אש צד שלישי ולהפעיל אותה ואז לבצע את העדכונים.

4. אני משתמש ב30, 35 זה אולי קצת יותר מומלץ. אני מקפיד לא לשמור קבצים על C.

5. יש הרבה מאוד אפשרויות לחלוקה. בגדול כל עוד אתה עובד עם NTFS אתה אפילו לא צריך לחלק אבל כך בחשבון שסריקת או איחוי דיסק ייקחו הרבה זמן. אני שם מידע חשוב על דיסק של לא יותר מ100 גיגה ואז אם הוא נהרס אני יכול להשתמש בתוכנת שיחזור ובמקום לחכות 20 שעות לסריקה אני מחכה 5 שזה פתרון מעולה. מצד שני קבצים לא חשובים לא אכפת לי שירבצו ביחד עם מחיצה של 450 גיגה.

6. אל תשקול אפילו Fat32 הוא לא תומך בקבצים גדולים מ4 גיגה שזה אומר שברגע שתקליט משהו למחשב וזה יתפוס יותר מזה זה יפסיק לעבוד. גם יש לו בעיות של אובדן מידע אם המערכת נסגרת תוך כדי כתיבת מידע (הפסקת חשמל למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה Nihility

בינתים ניסיתי להכין דיסק של עם ה- SP2 וה- SDATA וזאת בעזרת תוכהת ה- nLITE שהוזכרה בסטיקי בתמיכה טכנית

עשיתי מה שכתוב בסטיקי עם ההכנות

הורדתי את ההתוכנה

היא דרשה ממני להוריד גם דוט נט אז הורדתי והתקנתי גם אותו.

וכאשר ניסיתי ליבא את ה- מהספריה אליה העתקתי אותו מהדיסק כבר לא איפשר לי וזה מה שקיבלתי

לא מצליחה להעלות את צילום המסך. לא יודעת איך

בכל אופן הוא רוצה שזה יהיה בצורה של c:/xpcd ולמרות שכך קראתי לתקיה XPCD זה לא עזר. (אגב ה- נמצא בתקיה דיי פנימית .ממש לא ישירות עך ה- ב היות ושם מותקנת המערכת של המחשב הזה. חוצמזה , לא חשבתי שזו עלולה להיות בעיה)

הסתבכתי ואני לא יודעת כיצד להמשיך.

מקווה שמישהו יוכל לעזור לי ולהנחות אותי איך לעשות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה Nihility

בינתים ניסיתי להכין דיסק של עם ה- SP2 וה- SDATA וזאת בעזרת תוכהת ה- nLITE שהוזכרה בסטיקי בתמיכה טכנית

עשיתי מה שכתוב בסטיקי עם ההכנות

הורדתי את ההתוכנה

היא דרשה ממני להוריד גם דוט נט אז הורדתי והתקנתי גם אותו.

וכאשר ניסיתי ליבא את ה- מהספריה אליה העתקתי אותו מהדיסק כבר לא איפשר לי וזה מה שקיבלתי

לא מצליחה להעלות את צילום המסך. לא יודעת איך

בכל אופן הוא רוצה שזה יהיה בצורה של c:/xpcd ולמרות שכך קראתי לתקיה XPCD זה לא עזר. (אגב ה- נמצא בתקיה דיי פנימית .ממש לא ישירות עך ה- ב היות ושם מותקנת המערכת של המחשב הזה. חוצמזה , לא חשבתי שזו עלולה להיות בעיה)

הסתבכתי ואני לא יודעת כיצד להמשיך.

מקווה שמישהו יוכל לעזור לי ולהנחות אותי איך לעשות את זה

פשוט תפני את התוכנה לדיסק עצמו ולא לתייקיה במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית נדב ו- TheReaper תודה על תשובותיכם.

בשעות האחרונות אני מנסה לעבוד על ה- nLITE.

בתחילה עושה רושם שלא קיבלה את הווינודס בגלל שמקורו היה בתקיה ששמה בעברית. כאשר מישהו מקסים שעזר לי במשך כל התהלך (ועל כך תודה גדולה) העיר לי על כך, תיקנתי את שם התיקיה לאנגלי ועשה רושם שתמה הבעיה. אחר הסתבכתי עם הדרייברים (התברר שהורדתי משהו שהתוכנה לא הסכימה לזהות) לאחר הרבה הסברים שקיבלתי לאחר לא מעט זמן בכלל הצלחתי סוף סוף להתקין את הדריבר הנכון ואז אמרתי לו שיתחיל בתהליך.

הכל יופי? אז זהו שלא.

פתאום באמצע התהליך החלון נעלם כאילו בלעה אותו האדמה :(

אמרתי אוקי, אעלה את התוכנה מחדש ונראה מה יקרה. העלתי והתברר שבדרך הווינדוס כבר התעדכן וכעת הוא כולל את SP2. נהדר!

נראה שגם התוכנה זוכרת את מיקודם הדרייבר, והדבר עומד להגמר תוך דקות.

ופתע, הודע לי על שגיעה חמורה ולכן התוכנית חייבת להסגר ונתונים עלולים ללכת לאיבוד (מוכר מידי לצערי החלון הזה).

אז התוכנית נסגרה וניסיתי שוב להעלות את ה- nLITE. כעת הוא כבר לא מסכים לקבל את הווינדוס. כל פעם קופץ חלון אחר.

פעם אחת נראה כי התרוץ הוא שהכל תחת "שולחן העבודה" שכתוב עברית (מה אני יכולה לעשות שהחלונות שאני עובדת עליהם כעת הם בעברית?).

והיות וזו תיקיה שקצת יותר קשה לשנות את שמה אני בבעיה.

פעם אחרת הוא טוען שאני נותנת לו ספריה כוללת מידי והוא רוצה גישה לקובץ ההתקנה (אם כי זו בדיוק הספקיה שנתתי לו קודם ובה נמצא קובץ ההפעלה של חלונות)

אוקי, אז ניסיתי להסיר את התוכנה ולהתקינה מחדש.

עזר?

כן, פעמיים :(

לא יודעת מה לעשות.

מישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הבעייה להעתיק את תכולת דיסק ההתקנה אל תקייה שממוקמת בC (או כל מחיצה אחרת. למשל C:\XPCD)

דרך אגב, אם בכל זאת לא הולך לך עם nLITE והתייאשת ממנה, אז יש לך שתי אופציות-

- להתקשר למייקרוסופט כמו שזה שמעלי כתב.

- לעבוד לפי המדריך הזה- http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=79813.msg682864#msg682864

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תנסה אפילו להתקין בלי SP1 לפחות על דיסק מעל 128GB (ביחידות של 1024), מאחר ועלול 'ליפול' חומר החוצה מתוך ה-131GB, בכל רסטרט סקאןדיסק המבזבז זמן ועוד צרות כהנה וכנה.

תשלב SP1 ועדיף SP2 בתוך תיקית ההתקנה של מערכת ההפעלה הקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...