מחפש אחר תוכנת 3D מקצועית בעיקר לבניית בתים &# - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש אחר תוכנת 3D מקצועית בעיקר לבניית בתים &#

1nstall

Recommended Posts

שלום לכולם..

עד עכשיו עבדתי בעיקר בGoogle SketchUp למטרת בניית חדרים\בתים ב3D..

בזמן האחרון יצא לי לעבוד על מספר פרוייקטים קטנים, וחבר של ההורים החליט שהוא אוהב את העבודות שלי

ורוצה שאני אתכנן לו גם חדר שהוא מתכוון להרחיב. וחשבתי שאולי הגיע הזמן שאני אעבור לתוכנה קצת יותר רצינית בעניין הזה..

כרגע הSketchUp מתאים לי, אבל אני רוצה לראות איך אני יכול להתפתח באופן טיפה יותר מקצועי..

אני בעיקר בונה את החדר עצמו (קירות ותקרה) ורהיטים באופן בסיסי, לא נכנס לפרטי פרטים.

בעבר ניסיתי לעבוד על 3dsmax, אבל ללא הצלחה. לא הבנתי שום דבר בתוכנה גם לאחר שקראתי\ראיתי tutorials.

ככה שאם אפשר תוכנה כמה שיותר פשוטה =\

הבנתי שיש תוכנה בשם Autocad בנושא הזה, מה אתם אומרים? או שלדעתכם הSketchUp אמורה להתאים לסוג העבודות שאני עושה?

**ועוד דבר חשוב, יש עוד תוכנות חוץ מהsketchUp שאני יכול להוריד דרכם דברים מוכנים? לדוגמא ידיות,מפסקים וכו'?

תודה מראש

Install

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כדאי להמשיך עם sketchup, במיוחד לאור המשפט:

אני בעיקר בונה את החדר עצמו (קירות ותקרה) ורהיטים באופן בסיסי, לא נכנס לפרטי פרטים.

בנוסף, האינטגרציה שלה עם 3D Warehouse היא דבר מעולה, כך שכמו שאני רואה זאת יש לך את כל הכלים שאתה צריך למטרות שלך. אחרי הכל, התוכנה הזו משמשת גם לפרוייקטים רחבי היקף בהרבה.

לגבי תוכנות חלופיות - דווקא 3DS MAX היא אופציה מצויינת, וחבל לי שלא הסתדרת עם העבודה מולה. יש לה כלים נחמדים מאוד כמו ה AEC Objects והפונקציות שלהם ליצירת צמחייה, מדרגות, דלתות וכו', עם המון כוח וגמישות ובפשטות כמעט מגוכחת.

מה גם שתוכנות כמו 3DS MAX ו AutoCAD מהוות כלי מידול מתקדמים יותר מ SketchUP, כך שאתה יכול למדל בה בדיוק באותו אופן שאתה ממדל ב Sketchup, בלי להסתבך ב"ג'ונגל" של שאר האפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שניסיתי את ה3DSMAX לפני יותר משנה, אולי כדי שאנסה שוב..

מה ההבדל בין AutoCAD ל3DS MAX? ויש לתוכנות הנל אופצייה כמו הGoogle 3D Warehouse?

**שמתי לב עכשיו גירסא לautoCad שניראת מתאימה, autocad architecture כדאי לנסות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההיכרות השטחית שלי עם autocad אני יכול לומר שהמידול בה הוא לא גמיש כמו ב 3DMAX, אבל הממשק מאפשר לה להיות מדוייקת יותר. כלומר, בעוד שב 3DMAX המידול הוא יותר free-form בגישה ל"פיסול" ועיצוב mesh והמרכיבים שלו, ב autocad הגישה היא יותר כמידול בשימוש באובייקטים מוגדרים (solids ולא meshes). כך שבעוד שב 3DMAX יש יותר פונקציות "פיסול", ב autocad תראה יותר פונקציות שקשורות בדיוק מידתי (כמו אפשרויות snap מתקדמות ואפשרויות נוחות לאוריינטציות בין אובייקטים רבים).

ואם כבר להשתמש ב autocad למטרה שלך, אז autocad architecture עדיפה. זו מעין גרסה מורחבת וייעודית של autocad למטרות .

לגבי השאלה השנייה - אני לא מכיר אינטגרציה של 3DMAX או autocad ל 3D Warehouse. נדמה לי ששמעתי רק על תוכנה אחת מלבד sketchup עם הפיצ'ר הזה, אבל אני לא זוכר איזו (תוכנה לא כ"כ מוכרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין בגירסאות השונות של autocad הוא בעיקר בקיצורים ו לפעמים בהוספת כלים שעוזרים שחוסכים בזמן

autocad adt(atchitectural desktop) היא יותר למי שמתעסק בתלת מימד אבל זה לא ממש משנה כי כל הגירסאות יודעות לעשות את אותו הדבר

אם אתה חובבן ועושה את זה בזמן הפנוי תישאר עם 3dmax כי אין לך צורך בדיוק של ה cad ואתה לא תפיק תוכניות עבודה מפורטות

מה גם ב 3dmax יותר קל לעשות הדמיות שממחישות רעיון

cad למיניהם הם תוכנות שמצריכות ידע בשירטוט טכני ולימוד עמוק(לבד או עם ספר זה לא מספיק לדעתי)

autocad היא תוכנה מאוד מאוד מורכבת וקשה להתמצא בה, היא פחות ידידותית(למעשה היא בכלל לא) מה 3dmax.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...