נעלמו לי כל הPartitions חוץ מC, הצילו - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נעלמו לי כל הPartitions חוץ מC, הצילו

TomB

Recommended Posts

על הארדיסק 0 יש שלוש מחיצות NTFS - בהתאמה c,d,e ורק C קיימת עכשיו

על הארדיסק 1 מחיצת NTFS נוספת (היתה F)

בdisk mamager של וב partition magic המחיצות שנעלמו מופיעות כUNKNOWN (ב PM זה type 17).

עלולות להיות שתי סיבות -

1 - התקנה של system commander 7 שעבדה דווקא חלק.

2 - שתי התנתקויות רצופות של המחשב מהחשמל (טכנאים של הכבלים...)

כשעזבתי את המחשב בבוקר המחיצות היו שם, אחרי BOOT הן נעלמו.

הסרתי את system commander - לא עזר

הרצתי fixmbr מהrecovery console של , לא עזר.

norton disk doctor לא זיהה בעיה.

כל תוכנות השיחזור שלי היו על המחיצות האלה כך שאין לי שום תוכנה להעזר בה.

היה לי אימג' ghost של כל המחיצות האחרות על מחיצה F (ההארדיסק השני) שגם היא נעלמה.

כמובן שלא עשיתי שום דיסקט הצלה, ואין לי שום גיבוי של הMBR הpartition table או הfat. (לי זה לא יקרה...).

הצילו?

תום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חשד גדול שהתוכנה system commander 7 קשורה לבעיה.

אולי תסביר מה היא אמורה לעשות כדי שנבין אם יש קשר ?

עוד אפשרות היא וירוס שהחליט להציק לך בצורה מעצבנת.. יש לך אנטיוירוס מעודכן ?

ובכלל הדבר הכי מוזר זה שכל המחיצות (אפילו כאלה שהיו על דיסק אחר) נעלמו ואילו מחיצת המערכת עצמה עדין קיימת ועובדת.

סתם הבהרה קטנה..

כשאתה אומר שהמחיצות עכשיו מוגדרות כUnknowen זה אומר שאתה רואה את הגודל שהיה להם בעבר אבל הם לא מזוהות כמחיצות תקינות, אם כן אני רואה כמפלט אחרון שימוש באחד העזרים של paratition magic שיכול להגדיר ידנית את הגדרות המחיצות בMBR.

לפני כן תדביק לפה את התוצאות שהתוכנה partinfo.exe (זו תוכנה שעובדת בממשק דוס) תתן לך על פירוט המחיצות בכל דיסק.

ולאחר מכן תנסה את Ptedit.exe לשינוי ידני של ערכים בMBR שמגידירים את המחיצות בדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

system commander יושבת על הMBR ונותנת לך להריץ מס' מערכות הפעלה במקביל, מעין גירסה מתקדמת שמאד המליצו לי עליה של LILO או GRUB רק לוינדוס.

הסרה שלה היתה אמורה לשחזר את הMBR.

System Restore של יעזור לי במשהו?

המידע שנתן לי הPartition Info בקובץ טקסט המצורף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי TomB.

אמנם לא ענית על השאלה שלי האם המחיצות נשארו בגודלם ורק אינם נגישות אבל זה כבר די מובן מהפרטים שהוספת פה בקובץ הטקסט וגם מהתמונה בPTEDIT.

בכל אופן, כמו שחשדתי, ועכשיו אני די בטוח בעניין התוכנה system commander. כמקור לבעיה.

אם שמת לב לפרטים בקובץ הטקסט שצירפת תוכל לראות שהמחיצות עדיין קימות בגודלם המקורי (10,43,4 + 39)

ההבדל שהמחיצות שאתה לא רואה נקראות כרגע "Hidden IFS" שאפשר לנחש שזה אומר שהם נסתרות בגלל שהתוכנה שהתקנת גרמה להם להיות כאלה.

בכל אופן אין יותר פרטים שתוכל לקבל עלמחיצות בדיסק שלך יותר משקיבלת בתוכנה partinfo לכן מה שנשאר לך זה לנסות להתקין את התוכנה או תוכנה אחרת שיודעת מה זה מחיצות מסוג Hidden IFS ואז פשוט להחזיר את המחיצות לצורה הנורמלית שלהם.

מוזר שזה לא מתאפשר עם התוכנה PartitionMagic אבל אם לא תמצא שום דרך אחרת תנסה כמפלט אחרון לערוך ידנית את הערכים של המחיצות שמוגדרים בPTEDIT כ17 למספר 07 (שזה אומר מחיצה מסוג NTFS)

בכל מצב כל מה שאתה עושה תעשה בזהירות כדי שלא תהרוס יותר ממה שכבר קרה לך..

ואם תהיה לך בעיה תרגיש חופשי לבקש עזרה, ואולי נצליח לעזור לך.

בהצלחה.

עריכה:

מה הקשר לפורום תמיכה טכנית ?

תמיכה טכנית זה לבעיות חומרה ובמקרה שלך זה בעיית תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל -

לא ידעתי אם זו בעית תוכנה או חומרה עד עכשיו, וזה עדיין על הגבול - הPartition Table והMBR הם לא בדיוק תוכנה...

בכל מקרה, הצלחתי!

תיקנתי את העניין בעזרת מסמך של מיקרוסופט על הבעיה הזו בדיוק.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;153973

השתמשתי בתוכנת dskprobe.exe שבאה בSUPPORT TOOLS של XP

עבדתי לפי המסמך והכל תוקן בצורה מושלמת.

תודה על ניסיונות העזרה בני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח לשמוע שהבעיה נפתרה.. זה ממש לא קל לאבד ככה בשניה מידע בשלושה מחיצות.

חבל שלא ניסית לפני כן לנסות להחזיר את המצב לקדמותו בעזרת התוכנה system commander, זה היה עוזר לדעת אם היא באמת האשמה בתופעה המוזרה הזו. כי מלינק שנתת נראה כי הבעיה היתה בboot sector שזה סקטור האתחול של כל מחיצה וכנראה שיש קשר לתוכנה שעוסקת באתחול ממחיצות שונות. אבל בכל זאת אם הצלחת לסדר את הבעיה בצורה אחרת זה גם טוב.

דרך אגב לדעתי זה בעיית תוכנה בכל מקרה, אבל אני מסכים איתך שיש מצבים כמו זה שהגבול הדק בין הגדרה של תוכנה לחומרה די מטושטש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...