חלוקת פס ברשת ביתי עם ראוטר (ללא חומרה רשתית נוספת) לא מבינה, אודה להסברים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת פס ברשת ביתי עם ראוטר (ללא חומרה רשתית נוספת) לא מבינה, אודה להסברים.

ssib

Recommended Posts

היי כולם

אני רוצה להקים בבית רשת קטנה - תתחיל ב- 2 מחשבים נייחים, לא צפויה לגדול מעבר לתוספת + טלפון עם WI-FI

בתחילה הרשת תהה חוטית למהדרין, אבל כנראה שאקנה חוטי+אלחוטי כדי שתהה האופציה להתרחבות אלחוטית.

מחשב אחד ברשת צפוי להיות מחובר תדיר לרשת. בין אם גלישה ובעיקר הורדות רבות ושונות

מחשב שני יהיה מחובר לפרקים וגם אז צפוי להשתמש ברוחב פס קטן יחסית.

אלה ש(כנראה) יחוברו בהמשך, יחוברו לפרקים וגם הם אינם צפויים לעומסים גדולים.

חיפשתי בפורום ולא מצאתי תשובה מסודרת לעניין מה יקרה עם רוחב הפס.

1. האם הראוטר מחלק אותו בעצמו או שאני יכולה להגדיר אותו?

2. היה והראוטר מחלק בעצמו, האם החלוקה קבועה או שהיא תלויה במספר המחשבים המחוברים באותה שעה לרשת? מה קורה אם אני זו שמחלקת בעת שחלקם אלא מחוברים?

3. היה והחלוקה קבועה, האם אפשר באמצעים תוכניים בלבד (לא מעוניינת לקנות שום סוויטש או כלי חומרה אחרים) להפכה לגמישה יותר כך?

31. מצד אחד בעת שרק המחשב הכבד מחובר הוא יקבל את כל הפס, אולם כאשר גם "הקלים" מחוברים גם הם יקבלו רוחב מסויים.

32. גם בשעה שכולם מחוברים, לא מעוניינת בחלוקה זהה היות וכובד השימושים שונה, ועדיין לא רוצה לחנוק את "הקטנים".

אודה להסברים בנושא

חיפשתי וחיפשתי, מצאתי מעט מאוד

ואני מלאה סימני שאלה

ליילה טוב

ותודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלליות לכל הסימני שאלה יש תשובה פשוטה מאוד: QOS (בחומרה - נניח) / NetL (בתוכנה - במחשב נניח).

אם יש לך את הפונקציה הזו בנתב את יכולה להגדיר עדיפויות / חלוקת פס לכל מחשב.

אם אין לך את התכונה הז ניתן להתקין תוכנת הגבלת קו כגון NL שתגביל את המחשב עצמו מתוך עצמו.

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nakash5

תודה על התשובה הכללית, אבל אשמח לכמה תשובות יותר מפורטות

1. כמו שכתבתי אני רוצה שחלוקת רוחב הפס תהה גמישה (או לפחות משתנה) לי כמות המחשבים המחוברים (שלא יקרה למשל מצב בו רק המחשב ה"כבד" המחובר ועדיין בקבל רוחב חלקי.

2. אינני רוצה להתקין תוכנות הגבלת קו.

האם תחת הדברים האלה עלי לחפש ראוטר בעל QOS בחומרה?

האם הדבר קיים רק בראוטרים יקרים או גם ביותר זולים - דוגמה, 5 שהומלצו בפורום :

לתקציב הנמוך - נתב חוטי - Edimax 6104k, נתב - Edimax 6204wg

לתקציב גבוה יותר -, Linksys WRT54GL, Compex NP27G, Compex NP28G

או ראוטר שהדרייברים שלו מכילים NetL בתוכנה (הרי לא הגיוני שהתוכנה לא תקושר לראוטר, הרי הוא מנהל את הפס)

האם אותם כלים שהזכרת (QOS -בחומרה - נניח / NetL -בתוכנה - במחשב נניח) אכן מנהלים את הפס בצורה שביקשתי

קרי רוחב מנוהל מראש ועדייון משתנה לפי כמות גולשים?

אשמח להסברים קצת יותר ארוכים על הדרך בה מנוהל רוחב הפס עם ובלי כלים אלה.

תודה ולילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי את זה לא פעם ואני אגיד את זה פעם נוספת כי כל פעם זה עולה מחדש.

QoS בנתבים בייתים הוא לא פונקציה.

ברוב הנתבים (אלו שפועלים ע"פ התקן) אין בכלל את האופציה לחלק את המהירות בין המחשבים.

בנוסף QoS ברוחב פס של כמה מגה ביטים, עם מס' חיבורים קטן למדי יחסית ו2-4 מחשבים ברשת הפנימים אין שום אפקט. להפך, הפעלת הQoS בנתב עלולה לפגיע בביצועים של החיבור ובמקרים מסויימים לשבש את הגלישה לגמרי.

להגבלת רוחב הפס של כל מחשב ברשת יש צורך להשתמש בתוכנה כמו NETLIMITER ואחיותיה.

בכל מקרה הפתרון ברשת שיוויונית קטנה (המחשבים לא תלויים אחד בשני או בשרת מרכזי) לא יהיה ריכוזי, יהיה צורך להגדיר לכל מחשב את ההגדרות שלו.

יכול להיות שיש תוכנה שנותנת למחשב אחד להיות הראשי באופן שהוא יכול לחלק את הפס ודרך הרשת לעדכן את המחשבים האחרים, אבל זה כבר פתרון ברמה עסקית ואני לא מאמין שתהיה תוכנה פשוטה שנותנת לעשות את זה בחינם.

הערה נוספת לגבי הגבלות חיבור וQoS. הפעולה הזאת היא לא עניין סטטי, בעיקר ברשתות גדולות שתעדוף הוא עניין קארדינלי, אבל גם ברשתות קטנות. יש צורך להחיל ולהפסיק תעדופים שונים, לבצע איזונים ברשת ועוד. זה עניין מקצועי וללמוד לעשות QoS אמיתי זה לא פשוט כ"כ.

בכל מקרה, העומס בנתב מתחלק ע"פ צריכה (כמה שמחשב מבקש יותר הוא יתפוס בד"כ יותר רוחב פס). זה בעיקר קשור לכמות החיבורים הבו-זמנית הנדרשת, אבל לא רק. אם לא יהיה מחשב עם איזה תוכנת שיתוף כמו אימיול או ביט- פתוחה אז לא תהיה בעיה אפילו ל4 מחשבים לגלוש יחדיו על קו של 1.5 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אם יהיה מחשב אחד שמשתמש ב-EMULE/TORRENT, כל מה שצריך בד"כ בחיבור 1.5MB עם UPLOAD של 128K/150K זה להגביל את ה-UPLOAD במחשב המוריד (באמצעות NETLIMITER), כדי שלא כל ה-UPLOAD ייתפס ע"י התוכנה, ויישאר קצת לגלישה בשאר המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי,

אז אני מבינה, Czar_salad ו- QttP

שה- QoS לא ממש רלוונטי.

היות ובניגוד לו, וה- ה- 3CRWER10075 לא במומלצים אני יכולה להניח שהוא עדיף עליו, נכון? (במה , אגב?)

http://www.skypc.co.il/pl_product~3CRWER10075~23~0.htm

אגב, בתחילה בכלל חשבתי ללכת על רשת מבוססת ICS אולם חסר לי PCI:(

יש טעם לנסות למצא כרטיס רשת (רגיל, לא אלחוטי) ב- PCI-EX2 או שזה סתם יהיה יקר ולא משתלם?

מה לגבי קניית מתאם ב- USB? - כזה למשל: (ואותו לחבר למחשב השני)

http://www.speed4u.co.il/Product.asp?Pid=USB-1427-100&Cat2Cat1ID=32&Cat2ID=0&aff=%20dir=rtl

או כפי שנאמר בסטיקי הוא לא יציב וסתם צפוי לעשות צרות.

ושוב תודה על כל ההסברים

אתם עוזרים לי מאוד

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...