peer to peer connection בין שני מחשבים ברשתות פנימיות - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

peer to peer connection בין שני מחשבים ברשתות פנימיות

בלה

Recommended Posts

נניח שיש לי את מחשב א' שנמצא בתוך פרטית מאחורי ראוטר ואת מחשב ב' שנמצא גם בתוך פרטית(אחרת..) מאחורי ראוטר אחר.

מישהו פעם אמר לי שלא ניתן ליצור חיבור ישיר בין שניהם(הבן אדם מבין בתקשורת, אז או שזה נכון או שלא הבנתי אותו נכון).

מישהו יכול להסביר לי למה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן ליצור ביניהם קשר, אך לא ישירות. מחשב שנמצא מאחורי ראוטר, נמצא מאחורי NAT בדרך כלל. NAT מסתיר את המחשב מהרשת הגדולה. כאשר את מעוניינת להתחבר למחשב כלשהו, את צריכה לתת IP וPORT. הבעיה היא שהמחשב נמצא בתוך , ויש לו IP פנימי. הIP החיצוני הוא של הראוטר.

לא ניתן לגשת לIP הפנימי, מכיוון שיש המון כאלה, והIP הפנימי הוא לא חח"ע.

כדי להתגבר על הבעיה הזו צריך להגדיר port forwarding(אומר איזה פורט ילך לאיזה מחשב) או dmz(מחשב דיפולטי שיקבל את כל ההודעות שאין להם חוק בport forwarding).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן ליצור ביניהם קשר, אך לא ישירות. מחשב שנמצא מאחורי ראוטר, נמצא מאחורי NAT בדרך כלל. NAT מסתיר את המחשב מהרשת הגדולה. כאשר את מעוניינת להתחבר למחשב כלשהו, את צריכה לתת IP וPORT. הבעיה היא שהמחשב נמצא בתוך , ויש לו IP פנימי. הIP החיצוני הוא של הראוטר.

לא ניתן לגשת לIP הפנימי, מכיוון שיש המון כאלה, והIP הפנימי הוא לא חח"ע.

כדי להתגבר על הבעיה הזו צריך להגדיר port forwarding(אומר איזה פורט ילך לאיזה מחשב) או dmz(מחשב דיפולטי שיקבל את כל ההודעות שאין להם חוק בport forwarding).

תודה רבה, אני בן לא בת. הכינוי בלה לא בא מ bella אלא מ bla (כמו blablabla...):)

כן אני יודע מה זה ip, port ו Network Address Transalation. אני יודע שהראוטרים מכילים את הכתובות החיצוניות אבל אני לא מבין את ההבדל בין מקרה בו יש מחשב אחד(בלי , לא מאחורי ראוטר, זאת אומרת עם ip חיצוני) ומחשב שני מאחורי ראוטר לעומת מצב(בו אפשר להתחבר) לעומת מצב בו יש שני מחשבים מאחורי ראוטרים.. מה ההבדל?

במקרה של port forwarding החיבור הוא כאילו ממש ישיר? גם נראה כאילו שני המחשבים מעבירים מידע ביניהם ולא הראוטרים ביניהם (כלומר בפרטי החבילה ב ip header בשדה ה source address תופיע הכתובת של הראוטר החיצוני של המחשב השני או כתובת הראוטר הפנימי שמעביר את הפאקטה בתוך הרשת)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב שבו אחד ככה והשני אחרת, המחשב שלא מאחורי הראוטר יכול לאזין להתקשרות נכנסת.

עם portforwarding ההודעות מכילות את הIP החיצוני(של הראוטר). הראוטר יודע לאיפה צריך להעביר את ההודעות לפי הPORT שרשום עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...