OC וקיצור חיי המחשב - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC וקיצור חיי המחשב

ssib

Recommended Posts

היי לכולם

מאז שהגעתי לפה לא יכולתי שלא להתקבל בנושא ה- OC וכאשר שמעתי שיש חנות שתוכל לבצע לי אותו תוך אחריות על המעבד, ברור שהדבר הלהיב אותי

בעיקר היות ושמעתי מאנשים שהדבר אינו פוגע ככל ברכיב המומהר (מעבד, או כרטיס)

אולם דיברתי עם משהו שטען ש- OC "סוחט מהמחשב את המיץ" ולכן מקצר את חייו, כך שאם ברצוני במחשב שיחזיק למעלה מ- 3 שנים (ואולי גם למעלה מ- 5) לעשות OC תהיה יריה עצמית.

בנוסף על זאת הוא טען שרוב האוברלוקרים הם אנשים שקונים מחשב סוחטים לו את המיץ לזמן קצר ואז עוברים למחשב הבא, ואנשים כמוני שרוצים מחשב שיעבוד למשך שנים עדיף להמנע מלהכנס לשם.

אשמח לשמוע דדעותיכם בנושא

עדיפות כמובן לדעות שמכילות יותר משורה אחת. ;)

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון כן הOC מקצר את חיי המעבד\הרכיב המומהר

אבל זה נורא תלוי וגם יש פה עניין של מזל. זה לא חד משמעי שאפשר להגיד שOC מסויים מקצר במספר שנים מסוים.

כעיקרון OC קטן לא יקצר בהרבה ואולי בכלל לא אבל שוב אי אפשר לדעת בוודאות.

ברגע שהOC כבד ומתחילים להעלות מתחים בצורה רצינית אז פה הסבירות היא יותר גבוהה, כי ברגע שמשנים מתחים לרכיב מסוים אז בעצם גורמים לו לעבוד על מתח שהוא לא אמור לעבוד בו ולאורך זמן זה כן פוגע ברכיב עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא העלאת מתחים ועם שמירה על טמפ' נורמליות לא תיהיה השפעה או שתיהיה ממש קטנה על חיי הרכיב...

יש לי מחשב P4 שממוההר מ2.4 ל3.2 מהיום שהוא הגיע אלי, שזה כבר יותר מ5 שנים ועדיין מתפקד מצויין...

אחרי הכל אין הרבה הבדל בין E6850 לבין E6600 ששניהם עובדים ב3GHZ... אפשר להגיד שE6850 הוא E6600 ממוהר...

אבל אני הייתי אומר שE6600 הוא E6850 בUNDERCLOCK....

בקיצור המעבדים נועדו לעבוד במהירויות האלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, אם שומרים על קלה ויציבה, אין נזק (כפי שאמר אותו מכר) למעבד אם בכלל.

אחד הגורמים העיקריים לבלאי גבוהה של המעבד הוא החום.

לכן, כדי לשמור על תוחלת חיים גבוהה של המעבד בין מומהר ובין שלא (בעיקר מומהר), עלייך לשמור על טמפ' טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמקצר את חיי הרכיב זה חום.

אם תדאג לקירור טוב למעבד הוא יחזיק הרבה זמן.

בדרך כלל רוב המחשבים נמצאים במצב IDLE ככה שזה לא משנה אם עשית OC או לא עשית.(בתנאי שהטמפ' סבירה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא העלאת מתחים ועם שמירה על טמפ' נורמליות לא תיהיה השפעה או שתיהיה ממש קטנה על חיי הרכיב...

אחרי הכל אין הרבה הבדל בין E6850 לבין E6600 ששניהם עובדים ב3GHZ... אפשר להגיד שE6850 הוא E6600 ממוהר...

אבל אני הייתי אומר שE6600 הוא E6850 בUNDERCLOCK....

בקיצור המעבדים נועדו לעבוד במהירויות האלו...

ליילה/ בוקר..

ראשית תודה על התגובות :xyxthumbs:

שנית, קצת הסתבכתי

מצד אחד אתם אומרים ש- OC עלול לקצר את חיי הרכיב,

ועדיין אמרים שאם לא מעלים מתחים, עושים אותו יציב ושומרים על טמפ' טובה לא אמורה להיות בעיה.

בנוסף יש את דברי יוסי בקשר לכך שבמידה מסויימת E6850 הוא E6600 מומהר.

אשמח להסבר.

אגב, התכנון שלי הוא או לעשות ב- TMS (ואז יגיע אם אחריות) או כלל לא. במצב כזה, יש סיכון שאחרי גמר האחריות המעבד יקרוס או שאם הוא יחזק את ה- 3 שנים (ובהנחה שדבר לא יקרה לחנות) אז הוא יוכל להחזיק גם את המשך השנים עד החלפתו או שעדיין הייה סיכון מוגבר לקריסתו?

עוד משהו, כשעיינתי בדיונים הבנתי שממליצים לעשות OC למעבדי אינטל ולא ל- . למה?

ועדיין, שמתי לב שגם ברשימת ההמהרות המוצלחות אבל לא רק, שאנשים עדיין עושים ל- .

אשמח אם תסבירו לי גם בקשר לזה.

למה לא, איך מגיב היה וכן, ועוד..

תודה :gorgeous:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למה שאמרתי... אין הבדל פיסי בין E6600 לבין E6580 הם שניהם אותו מעבד, אחד עובד ב2.4 השני ב3GHZ..

אם מביאים E6600 לתדר 3GHZ הם זהים מכל בחינה אפשרית... לכן אורך החיים שלהם יהיה זהה...

בשורה התחתונה, מומלץ לעשות OC וזה לא יקצר את החיים בתנאי שהמתחים סבירים ושומרים על טמפ' סבירה...

בקשר לAMD, המעבדים של פשוט טובים יותר בOC זה הכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך שאלה נוספת. אמרו לי שלצריכי עדיף לי לקנות 4800.

אם אקנה אותו ב- TMS יש טעם לבקש להמהירו? (האם הם בכלל ממהירים AMD?)

הרי הם עושים המהרות קלות ובחינם כך שעל פניו זה לא אמור לסכן את המחשב.

האם שכזו כדאית ותועיל לי או שעקב אופיו של המעבד תהה בעייתית / לא יציבה / סתם מיותרת ולא משפרת הרבה,

ואם חשובים לי משך חיי המעבד (בתקווה שישאר ליותר מ- 3 שנים) עדיף להמנע ממנה..

עוד שתי שאלות קשורות:

1. בשביל העתיד ובמיוחד בגלל ההמהרה חשבתי ללכת על זכרונות בתדר 800. זה הגיוני או מיותר וללכת על 667?

2. כאשר חשבתי ללכת על איטל אמרו לי שלצרכי (קירור שקט ואייכותי אבל לא יקר היות ומקסימום תהה קלה) עדיף ללכת על פריזר האם ללכת כעת על פריזר 64?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...