פרטים מלאים על הDX10.1 , פרטים על הATI HD 3800 שהם הראשונים שיתמכו בזה! - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרטים מלאים על הDX10.1 , פרטים על הATI HD 3800 שהם הראשונים שיתמכו בזה!

tuvi123

Recommended Posts

להורדת DirectX 10_1 White Paper v0.4.pdf:

http://www.teamati.com/DirectX%2010_1%20White%20Paper%20v0.4.pdf

תקראו את הכול.

כידוע 8800GT שייצא בנובמבר לא ייתמוך בDX10.1 בכלל.. הכרטיסים של ATI החדשים שייצאו הם הראשונים שייתמכו בזה! וDX10.1 זה אכן שיפור רציני ששווה לשקול אותו בקניית כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Conclusion

DirectX 10.1 offers incremental improvements to the programming interface that address

limitations of 10, and unlock new graphical techniques that will take the quality of 3D

graphics to the next level in 2008 and beyond. Advantages include global illumination

delivering lighting and shadow quality in real-time that matches the ray tracing techniques

used in CG films, improved anti-aliasing techniques to clean up distracting shimmering

artifacts, and tighter specifications for improved compatibility. The ATI Radeon HD 3800 series

products are the worlds first GPUs to bring these features and benefits to the .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה DX10.1? עידכון שמתרכז בעיקר ב Sound API,וכמה דברים קטנים בגראפיקה.

לא משהו שייתן יתרון מHD3800 על G92

כן ולא, ה0.1 האלה הם כל הדברים העסייסים שלא נכנסו בDX10 כיוון שחברה מסויימת(*שיעול*NVIDIA*שיעול* למרות שזה לא שונה בהרבה ממה שATI עשתה עם DX9 בזמנו, חוץ מהעובדה שה24bit בזמנו דפקו את חזק בביצועים, ואז באיכות תמונה כאשר הכרטיסים לא יכלו להריץ שום דבר ב32fp). רצתה להשיק כרטיס מוקדם ובתנאים הנוחים לה, שזה אומר לשבור 8 הנחיות שMS בסוף התקפלה עליהן.

לא כי רוב הסיכויים שזה לא יינוצל, אבל 2 פיטשרים בלבד יעלו את הביצועים בCrysis לפחות ב200-300%(כל אחד בתחומו, זה לא אומר שיפור של 300% בFPS כללי), ויתנו תוצאות וויזואלית הרבה יותר טובה ממה שיש כרגע, בתאורה וצללים אפשר לעשות במעבר אחד מה שהיה צריך לעשות ב8 עד עכשיו.

מה שכן זה ייתן זה שיפור לא קטן בכרטיסי mid range בשל העפה מוחלטת של הhalf data format וחיוב AAX4 מינימאלי בכל סצנה(למרות שלא סביר שזה יישפר ביצועים עד לסוף 2008 לMid אם לא יותר מאוחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה DX10.1? עידכון שמתרכז בעיקר ב Sound API,וכמה דברים קטנים בגראפיקה.

לא משהו שייתן יתרון מHD3800 על G92

אתה ממש אנטי ATI

NVIDIA מקועקע לך על המצח, אסור שחס וחלילה ATI ימשכו הובלה.

אתה לא יודע אם זה כן יתן או לא יתן יתרון על G92.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ATI תמיד היו בשוק ונתנו תחרות ביחס\מחיר.

אני שמח לתחרות כי רק אנחנו נרוויח.

"The ATI HD 3800 series

products are the worlds first GPUs to bring these features and benefits to the PC"

ראשונים זה לא מספיק, הם צריכים לתמוך בזה ולהוכיח בבאנצ'ים.

ועד אז... הרבה ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ATI תמיד היו בשוק ונתנו תחרות ביחס\מחיר.

אני שמח לתחרות כי רק אנחנו נרוויח.

"The ATI HD 3800 series

products are the worlds first GPUs to bring these features and benefits to the PC"

ראשונים זה לא מספיק, הם צריכים לתמוך בזה ולהוכיח בבאנצ'ים.

ועד אז... הרבה ישתנה.

אל תשכח שעד אז זה עוד חודש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כי רוב הסיכויים שזה לא יינוצל, אבל 2 פיטשרים בלבד יעלו את הביצועים בCrysis לפחות ב200-300%(כל אחד בתחומו, זה לא אומר שיפור של 300% בFPS כללי), ויתנו תוצאות וויזואלית הרבה יותר טובה ממה שיש כרגע, בתאורה וצללים אפשר לעשות במעבר אחד מה שהיה צריך לעשות ב8 עד עכשיו.

אתה רציני?? 300% ? מה צפוי להיות השיפור בFPS הכללי?

לגבי המשפט האחרון , "ויתנו תוצאות ויזואליות...." עד כמה זה באמת אמור להתבטא? זה בטח יבוא על חשבון ביצועים נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שדובי אמר יש הבדל רציני בין 0. ל1. העניין הוא שכל המשחקים שמפותחים כרגע על הAPI של DX10.0 יצאו ב0. ומשחקים שיהנו מהפיצ'רים של 1. יגיעו רק מאוחר יותר (תזכרו כמה זמן לקח למשחקים להגיע עם DX10... ואני לא אזכיר את הפיאסקו של קרייסיס עם הגרפיקה ה"חדשנית בגלל הDX10" שרצה על כרטיסי DX9 ובמיוחד שנעלו אפקטים וויזואלים כ"DX10 ONLY" שאפשר להריץ אותם גם על כרטיסי DX9 עם שינוי קטנטן של קבצי CFG (מה שMASSIVEAMMO עשה לדמו ולבטא... ואל תגידו שהוא סתם "האקר צעצוע" כי יש הבדל והוא הצליח לעשות מה שאף אחד ממכם לא עשה ועל זה מגיע לו כבוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ולא, ה0.1 האלה הם כל הדברים העסייסים שלא נכנסו בDX10 כיוון שחברה מסויימת(*שיעול*NVIDIA*שיעול* למרות שזה לא שונה בהרבה ממה שATI עשתה עם DX9 בזמנו, חוץ מהעובדה שה24bit בזמנו דפקו את חזק בביצועים, ואז באיכות תמונה כאשר הכרטיסים לא יכלו להריץ שום דבר ב32fp). רצתה להשיק כרטיס מוקדם ובתנאים הנוחים לה, שזה אומר לשבור 8 הנחיות שMS בסוף התקפלה עליהן.

מה שכן זה ייתן זה שיפור לא קטן בכרטיסי mid range בשל העפה מוחלטת של הhalf data format וחיוב AAX4 מינימאלי בכל סצנה(למרות שלא סביר שזה יישפר ביצועים עד לסוף 2008 לMid אם לא יותר מאוחר).

אז אתה אומר שאנוידיה השתמשה בכוח שלה כדי שהדברים העסיסיים האלה לא יכנסו? :kopfpatsch:

זאת אומרת שHD2900XT כן תומך? או בגלל ש ה RV670 כן תומך ו G92 לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, אני מציע לכולם לקחת את הדברים שנאמרו בעירבון מוגבל עם חשש כבד להוצאה מפרופורצייה לשם מטרות שיווק ופירסום. ואני מדגיש:

המסמך הנ"ל הובא מהאתר של ATI שבמיקרה הDX10.1 הוא אחד היתרונות הטכנולוגיים והשיווקיים של המוצר הטרי שלהם לעומת המוצר הטרי של המתחרה. ודרך אגב - היתי קורא לזה פירסומת ולא מסמך.

תהיו בטוחים שהמידע הזה לא הובא בשם הרצון לשתף אנשים ביופי של הטכנולוגייה ולהעמיק את צורכי הידע של פריקים טיפוסיים לנושא. זה כמו לקרוא מסמך שכתבה אוסם על היתרונות התזונתיים של במבה.

יותר מיזה, פירוש ופירוט של גולש על הנושא בו הוא מקניט את החברה המתחרה בשביל לתאר את הDX10.1 גם הוא מעלה ספקות. אל תשכחו שכבר ראינו משהו דומה כשNVIDIA היתה במצב הפוך עם הDX9C לעומת הDX9B של המיתחרה ATI והדברים בסופו של דבר היו בפרופורצייה הרבה יותר נמוכה ממה שאנשים ניפחו אותו, יותר מיזה, מאותו מיקרה למדנו שיישום של הטכנולוגייה באפליקציות מגיע רק לאחר דור נוסף של כרטיסים בטכנולוגייה זו (יישום שמצדיק קנייה). על היתרון אין מה להתווכח אבל על התיאור והשיווק שלו - יש הרבה.

ממה שאני קראתי על ה10.1 (ויש מעט מאוד מידע שאני מצאתי וגם הוא לא היה מבוסס)היתרונות הגדולים שלו הם תהליכים יותר יעילים ומהירים בפרוצדורות מסוימות וכמובן כמו בכל דור הקלה על הפיתוח והמתכנתים בפרוצדורות מסויימות. ממה שאני הבנתי דווקא באיכות התמונה לא אמור להיות שיפור (בדומה לDX9C מול B, אבל שוב גם על המידע הזה אני לא סומך). בכל מיקרה רק העתיד יגלה את היתרונות האמיתיים (ולא התיאורטיים) ומה באמת השיפור מביא לנו בפועל. מה שבטוח - כל שיפור מבורך.

ושוב אני מזכיר - להיזהר ממסמכים שיווקיים ולשון שיווקית (לשון לא שיקרית אך מוסתת מהמציאות), לקחת את הדברים בעירבון מוגבל ולחכות לבדיקות מקיפות ובלתי תלוייות מאתרים שלא נוגעים ברווח מהדבר (מייקרוסופט כדוגמא שלילית כזו ;) ).

לשון שיווקית ראינו אצל למשל (בהקשר לדוגמאות שנתנו פה), למשל מעבר מDDR 400 ל 800 אמור תאורטית להכפיל את תעבורת הזיכרון ב200 אחוז, בפועל ובביצועים המלאים של המערכת ראינו שיפור של 0 עד 5 אחוז (בלי שום קשר לזה שעדיף לצרכן לקנות DDR2). אז להיזהר מביטויים שיווקיים שאומרים דברים נכונים אך מסתירים את האמת המלאה.

ולסיום - כמו כל חברה שמשתמשת במונחים טכנולוגיים בשביל פירסום, פותרת את עצמה מכל טענה כזו ע"י הניסוח המשפטי הבא, ציטוט מהמסמך:

The information presented in this document is for informational purposes only and

may contain technical inaccuracies, omissions and typographical errors.

AMD MAKES NO REPRESENTATIONS OR WARRANTIES WITH RESPECT TO THE CONTENTS

HEREOF AND ASSUMES NO RESPONSIBILITY FOR ANY INACCURACIES, ERRORS OR

OMISSIONS THAT MAY APPEAR IN THIS INFORMATION.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...