IMAP ב-GMAIL - מקווה שזה המקום הנכון.. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IMAP ב-GMAIL - מקווה שזה המקום הנכון..

xtract1

Recommended Posts

אהלן חבר'ס.

בעקבות הכתבה ב-YNET גיליתי שעכשיו יש IMAP ב- והבנתי שבמקום להוריד את ההודעות למחשב שלי הוא רק מציג לי אותן או משהו בסגנון.

מאחר ואני משתמש ביותר מחצי ג'יגה בחשבון שלי זו היתה הודעה נהדרת - אני יכול לחסוך חצי ג'יגה ב-HD שלי.

אממה..הגדרתי את העניין כמו שהם ביקשו ושמתי לב שזה בכל זאת מרויד לי את זה למחשב,אז מה עשיתי בזה?

אשמח אם מישהו יסביר לי בקצרה מזה,מה עושים אם זה ואיך לעזעאל אני משתמש בזה..

הבנתי שאם אני מוחק הודעה מה-IMAP זה נמחק ב- (שלא כמו POP שזה היה נמחק רק מהמחשב שלי)

אני עם אאולוק Xפרס ד"א

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חיכיתי די הרבה למשהו שיאפשר לי לעבוד בג'ימייל באמצעות פרוטוקול IMAP, די שמח שזה הגיע, ועוד ישירות מג'ימייל.

אני אסביר בקצרה קצת על IMAP

IMAP זה סוג של EXCHANGE להמונים פחות או יותר

בניגוד ל POP3, שהוא פרוטוקול "OFFLINE" ,שמושך הודעות מהשרת למחשב שלך (במקרה של ג'ימייל הוא מושך עותק)

IMAP משמש אותך כ"משקפת" שבאמצעותה אתה יכול לצפות במה שנמצא על שרת הדואר, ולנהל אותו מרחוק.

בעצם אפשר להשוות את זה לממשק ה WEBי של ג'ימייל שאתה מכיר, אליו אתה יכול לגשת מכל מקום ולצפות בהודעות שלך

ולשנות אותן (למחוק, להזיז בין תיקיות או תגים וכו') וכמובן להגיב ולשלוח הודעות חדשות.

רק ש IMAP מאפשר לך לעשות את כל זה דרך קליינט הדואר שלך (אווטלוק למשל)

כמו כן, כשחשבון הדואר שלך מוגדר בתצורת IMAP, אתה יכול לגרור הודעות מתיקיות מקומיות ל INBOX בג'ימייל שלך

ולדעת שהן הועתקו/הועברו ממש לג'ימייל (ולהפך, לגרור הודעות מג'ימייל לתיקיות מקומיות).

לי למשל, מכורך נסיבות כלשהן, יש מספר חשבונות POP3

ואת רוב ההודעות שמגיעות אלי דרך החשבונות האלה, אני מוחק

אבל מפעם לפעם יש הודעה שאני מעוניין לשמור

עד עכשיו, הפתרון היה פשוט "לא למחוק את ההודעה שאני רוצה לשמור"

אבל עכשיו אני יכול לגרור את ההודעה הזו לאיזו תיקיה בחשבון ה GMAIL-IMAP שלי

ולדעת שהיא מגובה לי מעכשיו על שרת הג'ימייל שלי

כלומר, אם אני מפרמט את המחשב, אני לא צריך לדאוג לגיבוי של ההודעות שבאמת חשובות לי

הן ימתינו לי על השרת של GMAIL , וכשאני אגדיר את החשבון שלי בתצורת IMAP לאחר הפירמוט

ההודעות האלה יהיו שם ברשימה.

כתבתי עוד קצת על IMAP כאן

עריכה :

קליינט הדואר שלך (OE) לא מוריד הודעות מהשרת

הוא מוריד את ה headrים של ההודעות

ומאפשר לך לסמן איזה הודעות להוריד במלואן מהשרת (על מנת שתוכל לקרוא אותן) ואיזה לא (לא מעניינות אותך כרגע / ספאם)

תוודא רק שמחקת את חשבון ה POP3 שלך, שלא יווצרו כפילויות.

עוד הסברון קטן:

נניח וסימנת הודעה להורדה, או שפשוט נתת עליה דאבל קליק על מנת להוריד+לקרוא אותה ברגע זה-

עצם ההורדה, לא אומר שההודעה נמחקת מהשרת של ג'ימייל, אתה פשוט חייב להוריד מידע על מנת לצפות בו.

עם זאת, כל המידע שאתה רואה תחת כל התיקיות בחשבון הג'ימייל שלך, כשהוא מוגדר כ IMAP - מאוכסן בשרתי ג'ימייל

ובמחשב שלך יש אחסון רק של המבנה (כלומר של עץ התיקיות, והheaders של ההודעות).

אני מאוד אוהב לעבוד ב IMAP, התרגלתי לזה בעבודה הקודמת, ו POP3 תמיד נראה לי נורא פרימיטיבי בהשוואה.

משום מה אין לי אפשרות ל IMAP ב SETTINGS של הג'ימייל הראשי שלי, וכן יש לי את האפשרות הזו בג'ימייל אחר שלי...

אולי הם לא סיימו לתת את האפשרות הזו לכל החשבונות עדיין, מוזר לי...

עריכה: אוקיי - הנה התשובה לזה:

The google blog entry announcing the new functionality :

http://gmailblog.blogspot.com/2007/10/sync-your-inbox-across-devices-with.html

says that the option will become available "As we roll out the feature

over the next couple of days".

@

עכשיו איפה "ר" שיגיב כאן, אני בטוח שהוא יאהב את החידוש הנהדר הזה מג'ימייל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגזים, התמיכה ב IMAP היא צעד עצום קדימה

מה שגם, אם אתה הולך להתחיל לעבוד עם IMAP , זה אומר שלא תכתוב בממשק ה WEBי יותר

(למעט מקרים שבהם אתה לא במחשב ששייך לך, או למקום העבודה או הלימודים שלך)

ומן הסתם בלקוח הדואר שלך אין שום בעיה ליישר את הטקסט לימין.

אני לא טוען שכולם חייבים לעבור לעבוד ב IMAP ולוותר על הממשק הWEBי,

אין ספק שאישית לי קליינט דואר הרבה יותר נוח על פני כל ממשק WEBי שהוא

אבל יש המון אנשים (כמוך לצורך העניין) שהממשק ה WEBי הרבה יותר קורץ להם.

ואין ספק שחייבים להמשיך ולעמוד על שלנו ולבקש תמיכה ב RTL כמו שצריך, זה באמת קיים כבר, רק עניין של הטמעת כפתור.

אפשר אגב, לפחות בפיירפוקס, לכתוב נורמלי מימין לשמאל בג'ימייל בממשק האנגלי,

אבל כששולחים את זה זה מתבלגן, לעומת הממשק העברי, כשזה נשלח ממנו זה תקין.

(להחליף כיוון טקסט בפיירפוקס - CTRL + SHIFT + X)

בכל אופן, אל תאמר "לא עשו כלום" :)

דור - זה לא מוריד לך חצי ג'יגה, זה מוריד לך רק את ה headers של ההודעות, שזה בקירוב כמה עשרות MB לכל היותר.

אני למשל סנכרנתי את חשבון הג'ימייל המשני שלי ב IMAP, (הוא כרגע עם ג'יגה שלם בתוכו)

וכשכל ההדרים ירדו, בדקתי את גודל הקובץ שמחזיק את החשבון - היה בקושי 200 MB)

ברגע שאתה פותח (דאבל קליק למשל) הודעה, באותו רגע היא מורדת בשלמותה מהשרת ל TEMP במחשב שלך, על מנת שתוכל לצפות בה.

שוב - רק ה headers יורדים, לא ההודעות עצמן, לא קבצים מצורפים, רק מבנה התיקיות וההדרים של ההודעות.

http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=78756

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע טוב, טוב מאוד! אצלי הפיצ'ר עדיין לא דולק אך יש לי for domains (שזה על דומיין שלי), כך שיכול להיות שייקח פה קצת זמן עד שיפעל.

מעניין אותי איך מטפלים בנושא של סינכרון ה-labels שהרי אפשר שאותה פיסת אימייל תהיה על כמה labels שונים. האם כל לייבל הוא תיקייה ב-Outlook נניח? אתה יוצר תיקייה וזה יוצר לייבל? אתה מעביר הודעה לתיקייה ב-Outlook וזה משאיר אותה במקור??? ואז אתה יכול להעביר אותה שוב, בנוסף, לתיקייה אחרת?? זה עיוות גמור של פרוטוקול IMAP חחחחחח אם ככה הם הינדסו את זה.

ומה בנוגע לסינכרון אנשי הקשר? לא קשור ל-IMAP ישירות אך למי שרוצה להתחיל עכשיו לעבוד עם Outlook (כמוני כנראה) זה חשוב שיהיה פתרון טוב. שמעתי ש-Plaxo עשוי לעזור בקטע הזה.

אפשר לקנפג את Outlook שישמור העתק מקורי של הדואר שאני קורא ב-IMAP איכשהו, נכון? האם אפשר לסדר שיוריד את כל האימייל אוטומטית גם (כמו POP) אך עדיין יתן את היתרון של שמירת השינויים אצל כשמוחקים או מקטלגים הודעות? חשוב מאוד עבור עסקים להיות יכול לגבות העתק מקומי של כל האימיילים ושימושי גם להיות יכול לקרוא אימיילים ישנים כשאתה אופליין.

בקיצור בשלב זה יש לי יותר שאלות מאשר דעה על הפיצ'ר החמוד...

ר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר תשובות תוכל למצוא:

כאן (בקשר ללמה עדיין לא התעדכנה לך האפשרות ל IMAP בחשבון שלך)

ורוב התשובות האחרות - כאן תחת ה FAQ (קרא שם במיוחד את ה getting started)

אצלי אחד מ-2 החשבונות הג'ימיליים הקיימים כבר התעדכן (דווקא הראשי עדיין לא...) והתחלתי לעבוד איתו בתצורה הזו, רשמים בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה. עושה רושם שהם עשו שם עבודת הנדסת תוכנה מדהימה! הם לא הזכירו את הנושאים המאוד רגישים של סנכרון contacts וחיפוש בתוכן ההודעות, אך בטח גם זה יבוא בהמשך. הם בטח ינסו לדחוף את Desktop Search בשביל החיפוש, והם בטח יוציאו חיקוי Plaxo (או ירכשו את החברה הזאת) עבור סנכרון contacts.

נראה לי למרות הכל אני אחכה עד צאת SP1 ל- 2007 לפני שאני משקיע מאמצים רבים במציאת פתרון טוב לאימייל, שה-IMAP החדש של הוא רק מרכיב אחד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי אריק תודה..

ב-OE שבו אני משתמש תחת Options ראיתי שמסומן לו V במקום שאומר שזה יוריד אוטומטית כשאני שם את החץ על ההודעה וזה במצב Preview..

ביטלתי את העניין אבל אז גם כשאני לוחץ פעמיים ופותח את ההודעה זה לא מוריד אותה - למישהו יש פיתרון?

אם אני בטעות מצביע על הודעה עם קובץ גדול לא בא לי שזה יתחיל להוריד את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהבנתי ב100%

אתה לוחץ פעמיים על הודעה, זה כן פותח אותה אבל לא מוריד אותה?

אז מה אתה רואה, חלון לבן בעצם? או שיש הודעת שגיאה כלשהי אחרי שלחצת על הודעה פעמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה רצינית בעברית שמשתמשים דרך OUTLOOKב IMAP.

הרבה מיילים שנראים בסדר בשרת דרך האתר

מגיעים בגייבריש שמשתמשים בתוכנת דואר , למרות כל ניסיונות הקידוד לא הצלחתי לראות בחלק עברית נורמלית

אם למישהו יש פתרון אני אשמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם נראים טוב באתר, ולא טוב בתוכנת הדואר, סימן שמשהו לא מוגדר טוב בתוכנת הדואר או במערכת ההפעלה

(מבחינת קידודים)

תוודא שבאפשרויות השפה, בלשונית האחרונה (מתקדם) מסומנת לך עברית בתור שפה ברירת מחדל ליישומים שלא משתמשים ביוניקוד.

ושכל הפונטים העבריים מתחת מסומנים ב "V".

שכחתי לציין עוד ייתרון חשוב של IMAP בג'ימייל -

סוף סוף, אפשר למיין את המיילים לפי הגודל שלהם בקלות, ולמחוק מיילים גדולים וישנים על מנת לפנות מקום בתיבה

(כן, יש כאלה מאיתנו שהספיקו למלא אותה..)

ובכלל, קל להכניס עכשיו כמויות עצומות של מיילים תחת תגיות במכה אחת

(כי הרבה יותר קל למיין לפי קריטריונים שונים באווטלוק מאשר בממשק הוובי למשל, ואז לסמן הכל ולגרור לתת תיקיה במכה)

מי ששם לב, שמחיקה של דואר מסמנת אותו (באווטלוק או אווטלוק אקספרס למשל) בקו כזה ולא מוחקת אותו-

הסיבה היא שב IMAP אין "סל מחזור" - הודעות מסומנות למחיקה, אם רוצים למחוק את כל מה שסומן, משתמשים ב PURGE

(תחת תפריט EDIT בד"כ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אז איך אני מקנפג את Outlook כדי שיוריד את תוכן כל האימייל החדש (מהפעם האחרונה) ב-IMAP, כולל כל ה-attachments החדשים? שיעבוד בדיוק כמו POP (כדי שאוכל לקרוא אימייל אופליין וגם לגבות אותו מקומית) אך שיאפשר לי לבצע שינויים מסונכרנים עם הסרבר/ממשק-ווב! יש דרך?

קראתי שם ב-FAQ שהזכירו משהו לשים את הקליינט דואר במצב offline או משהו כזה, רק שאני לא בטוח שזה עושה בדיוק מה שאני חפץ לעשות.

תנקס ליודעים

אה ועוד שאלה - מישהו יודע אם Copernic או נניח Desktop Search יודע לקרוא ולאנדקס תכנים של הודעות שירדו ונשמרו איכשהו ב-IMAP (לא ב-POP)?

אם צריך POP וגם IMAP במקביל בשביל לעשות את מה שאני רוצה, אז זה מה שיהיה אני מניח. רק שזה נראה לי בזבוז משווע של רוחב פס! אפשר בכלל להדליק POP ו-IMAP במקביל? אם אי אפשר, אז תמיד אפשר לעשות איזה forward קטן לתיבת דואר גוגלית אחרת. ;)

אגב - לאחרונה קינפגתי ג'ימייל ב-OE אצל מישהו מהארץ (אני בחו"ל) ושמתי לב שמשלוח דרך ה-SMTP שלהם הוא איטי להחריד מהארץ! שיניתי ל-SMTP של ספק האינטרנט הישראלי כי זו היתה ההעדפה של אותו משתמש (אחרי שהסברתי לו שהדואר היוצא לא יופיע ב-Sent בממשק הוובי)... לכן בארץ נראה לי עדיף לקנפג רול ששולח לעצמך BCC של כל דואר יוצא מה שכנראה אפשרי רק עם קליינט מתקדם יותר, כמו Outlook המלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...