קניית מחשב חדש מתלבט בנוגע ללוח ולזכרונות. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב חדש מתלבט בנוגע ללוח ולזכרונות.

Ym92

Recommended Posts

אהלן :yelclap:

Q6600 Steping G0

8800GTS 320MB

קירור: Schyte INFINITY

ההתלבטות:

Gigabyte P35 DS3L או P5KC

האסוס יקר ב-400 שקלים.

Corsair 2GB Value Select DDR2 800MHZ CL5 או 2GB 800MHZ XMS2

ה-XMS2 יקרים ב-200 שקלים.

מה לבחור?

השיקולים הם ומה הרכיבים שיותר יתאימו למעבד ולכ. מסך.

(אני לא הולך להשתגע ולהגיע ל-4GHZ.. יותר לכיוון ה-3.3-3.6)

האם אני יכול בראש שקט ללכת על הג'יגבייט וה-Value Select?

:bash: :bash: :s05:

חיפשתי ולא מצאתי בידיוק תשובות על שאלותיי, אז מצטער מראש אם כן.

יותם המבולבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, 4GHZ זה 9 כפול 444 , זה אומר זיכרונות על 888, שעם קורסאיר לדעתי לא יהיה כזה קשה להגיע, קצת מתח, קצת שיחרור תיזמונים..

מה המחירים של כל חלק...? בכמה כסף אתה מקבל אותם...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, 4GHZ זה 9 כפול 444 , זה אומר זיכרונות על 888, שעם קורסאיר לדעתי לא יהיה כזה קשה להגיע, קצת מתח, קצת שיחרור תיזמונים..

עניתי לך בתשובה שבעזרתה תוכל להתחיל ללמוד, תקרא בין השורות.. :silly:

מחירי TMS זה? תביא מחירים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה מעניית וכנראה שגם מוכחת ב OC ללפחות 4GHZ (ע"י נמרוד .. ;) ) זה ה IP35....

עולה ב TMS י 811 ש"ח. יחסוך לך 140 ש"ח..

עברתי על כמה פורמים ומצאתי כמה אנשים שהצליחו להגיע גם עם הג'גבייט הזול יחסית לאוברקלוק מועלה של 3800 עם הקואד, אז כנראה שזה אפשרי..

לדעתי, עד מהירות כזאת^^ לא תהיה לך בעיה בכלל, כן הואליו יתאימו לאוברקלוק כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:o

האם התוספת של ה-150 שקלים האלו מצדיקה את הלוח הזה?

איך הוא ביחס ל-DS3L בסאונד?

נראה לי מסובך לי מידי ויותר מידי אוברקלוקרי ( :lol: ) בשבילי.

3.6 נשמע לי מטורף אז אתה מדבר מעל ל-4..

אשמח לשמוע את דעתך האם זה באמת כדאי :)

יותם.

אופיר,

אוי ואבוי לי :P

אתה מדבר על כך שהם יגבילו אותי ל-4GHZ?

כי אני לא מתכוון אי פעם להגיע למשהו שכזה.

3.3-3.6 כמו שאמרתי לדעתי זה כבר מלא.

אז האם לצרכים שלי הם כן יתאימו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בדיוק, אני חושב שעדיף לשים עוד 150 שח ולקבל איכותיים ולא פלסטיק ירוק עם גוקים עליו...

מניסיון יש לי את הP5KC אני אומר לך הוא אחלה לוח ואל תקשיב לכל מי שאומר אחרת והוא מתאים לOC שאתה מתכננן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסך הכל יוצא 650~ על הזיכרונות והאסוס ביחד..

אני לא יודע עד כמה באסוס אני משלם על השם ולא על המוצר :nixweiss:

ועד כמה אני באמתתתתתתתתתת אבל באמת צריך את זה..

אתה עם המפרט שלך יכול להרשות לך את זה :P

אני לא יכול להרשות עם התקציב שכבר חרגתי ממנו מזמן.

עד כמה ה-650 שקלים האלה באמת נותנים לנו שיפור משמעותי?

בעודי כותב אני לאט לאט משתכנע ללכת גם על הזיכרונות וגם על הלוח אם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן להגיע "רק" ל 3.3-3.6 לא יהיה לך בעיה עם עלוח ובטח ובטח שלא עם הזיכרונת.

אני יסביר לך למה, תתחיל ללמוד קצת :)

כשאתה מעלה באס, מהירות, למעבד - הזיכרונות באופן ישיר עולים גם.

עכשיו, יש דבר כזה שנקרה - מחלקים - , במצב סטוק המעבד עובד במהירות של 266 (Q6600), והזיכרונות עובדים במהירות 400. איך יכול להיות שהזיכרונת עובדים מהר יותר מהמעבד? מחלקים. המחלקים נותנים לזכרונות שלך לעבוד במהירות שלהם ללא תלות (חוץ מיחס) למעבד.

במצב של OC, נניח ואתה מעלה את הבאס לתדר של 333, אז מה שקורה בלוחות זה באופן אוטומאטי מקפיץ את הזיכרונות לעוד 67 מגה הרץ (134 אפקטיבי), זה אומר שאם הם עבדו עד אותו רגע ב800, כרגע הם קופצים ל934 MHZ, חלק מהזיכרונות אפילו אם תעלה להם מתח לא יצליחו להגיע לזה.

לכן - מורידים מחלקים - המחלק של 266 למעבד ו400 לזיכרונות זה 2:3, ברגע שתוריד את המחלק נניח ל 4:5, המעבד יוכל לעבוד בבאס שרצינו ,333, והזיכרונות יעבדו על מהירות של 800, אם תרצה לעלות לבאס 400 תצטרך מחלק של 1:1 כדי לא לעלות מעל לתדר המקורי של הזיכרונות.

במחלק של 1:1 , בבאס 400, אתה מקבל מהירות מעבד של 3600MHZ (שזה המכפלה של המעבד כפול הבאס, 9 כפול 400), וזיכרונות במהירות של 800 אפקטיבי.

בגלל שהקרוסאיר האלה 800 גם ככה, עד מהירות באס של 400 , שיוצר לזיכרונות 800 אפקטיבי , אין בעיה בכלל. כל עוד שזה במחלק של 1:1.

לכן - כל OC מתחת ועד באס 400 לא יכניס את הזיכרונת לאוברקלוק.

מקווה שאתה מצליח להבין את ההסבר המעפן שלי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחלק של 1:1 , בבאס 400, אתה מקבל מהירות מעבד של 3600MHZ (שזה המכפלה של המעבד כפול הבאס, 9 כפול 400), וזיכרונות במהירות של 800 אפקטיבי.

בגלל שהקרוסאיר האלה 800 גם ככה, עד מהירות באס של 400 , שיוצר לזיכרונות 800 אפקטיבי , אין בעיה בכלל. כל עוד שזה במחלק של 1:1.

לכן - כל OC מתחת ועד באס 400 לא יכניס את הזיכרונת לאוברקלוק.

מקווה שאתה מצליח להבין את ההסבר המעפן שלי. :)

הסבר מצויין. אני התכוונתי לרשום משהו דומה בעצמי עד שראיתי את התגובה שלך.

בכל מקרה, כמו ש suBarel כתב - אם יש לך מעבד עם מכפלה 9, וזיכרונות של 800MHz, פשוט תקבע את המחלק ל 1:1 ואז תוכל להעלות את תדר ה FSB ל 400MHz בלי חשש לבעיות מצד הזיכרון. זה כמובן יביא להגדלת תדר המעבד ל 9X400 = 3600MHz, תדר שאף אחד לא יכול להבטיח לך שהמעבד יוכל יגיע אליו (למרות שהסבירות היא דיי גדולה). כנ"ל לגבי הלוח - אם הלוח תומך בתדר מקסימלי רשמי של 333MHz, אף אחד לא יוכל להבטיח לך שהוא יוכל לעבוד ב 400MHz (אבל שוב - מאד סביר להניח שכן).

מעשית - חוץ מקירור טוב למעבד, אני לא ממש רואה צורך בהשקעה מאד גדולה בלוח או בזיכרון. כל לוח סביר, כדוגמת ה P35-DS3L, כנראה יוכל להגיע לתדר של 400MHz, וכמו שכבר נאמר - זיכרונות "רגילים" של 800MHz לא יגבילו אותך עד תדר FSB של 400MHz. תקנה רכיבים יקרים יותר רק אם אתה צריך תכונות מסויימות (כדוגמת תמיכה ב או תמיכה במערכי RAID), או אם אתה מתכונן לשבור שיאי OC (מה שאומר OC גם לזיכרון עצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה בראל :)

לא הבנתי מילה ממה שאמרת :P

אבל אני קלטתי שאתה מומחה ;D ואני יכול לסמוך עלייך.

תודה רבה לכולכם (גם סמואל על האחלה הסבר :smile1:)

אני אשאר עם הג'יגהביט והזיכרונות וואליו סלקט,

זה במילא רק מחשב שהולך להיות חזק במשך האולי שנתיים הקרובות :kopfpatsch:

אבל אין מה לעשות.

תודה רבה רבה. :yelclap::hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...