מפרט למחשב לעיצוב גרפי מקצועי ומעט בידור ביתי עד 4500, גג 5000 ש"ח, מה דעתכם? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב לעיצוב גרפי מקצועי ומעט בידור ביתי עד 4500, גג 5000 ש"ח, מה דעתכם?

LBC

Recommended Posts

זה מחשב שאני אמור לסיים עליו עבודות עיצוב גרפי מקצועיות וכבדות שהתחלתי במשרד עם תוכנות כמו Indesign, Photoshop, Illustrator וכו', מעט עיצוב תלת מימדי עם Maya, ובשעות הפנאי (המועטות!) - בעיקר סרטים.

אז ככה, משום מה, במשרד שלי כמו גם בהרבה משרדי עיצוב גרפי אחרים משתמשים במקינטוש (מדוע??) אז חשבתי או ללכת על מקינטוש או PC עם המפרט הבא:

מעבדי אינטל: 2 Duo E6750, 1333Mhz, s775, 4MB

לוחות אם: INTEL DG33BU s775, 1333Mhz, Intel G33, DDRII 800, VGA, PCI-E

זכרונות: DDR II 800Mhz 2x1GB OCZ Platinum Revision 2 XTC

דיסקים קשיחים: Western Digital 160GB 7200RPM, 8MB, SATA II

כרטיסי מסך: Sapphire HD 2600 XT 256MB DX10 HDTV 2xDVI PCI-E

צורבים: Plextor, PX-800A (קונה בנפרד, 370 ש"ח)

מארזים: HJA-291 MIDI 500W Max, 18cm Fan Black

מקלדות: 2 Lang. (Eng / Heb) Multimedia (כן, צריך גם מקלדת כי המחשב הישן הולך להורים)

עכברים: Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 Mac/Win USB (ארגונומי ביותר, קונה בנפרד, 315 ש"ח)

רמקולים: SBS 370

ללא מסך - יש לי אחד מצויין.

-------------------------------------

סה"כ: 4,275 ש"ח

(כמובן, שאם אחליט לקנות אהיה מוכן להשקיע יותר, עד 5000, הייתי אומר (MacMini, הסוג הטוב בין השניים המוצעים))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לקחת כרטיס מסך נפרד, למה עם כרטיס גרפי מובנה (G33). קח מבוסס P35 כמו ה-GB-P35C-DS3R למשל שגם יאפשר לך OC רצחני בעתיד.

הזיכרון הזה יקר מאוד לדעתי - יש של קרוסייר ב-450 ש"ח.

לגבי המאק-מיני - אני לא מכיר אותו מספיק כדי להשוות.

תיגש לאתרי הבית של התוכנות ל-Support ותבדוק אם יש קונפיגורצית חומרה מומלצת ע"י המפתחות. ל-MAYA אני יודע שיש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לקחת כרטיס מסך נפרד, למה לוח אם עם כרטיס גרפי מובנה (G33). קח לוח אם מבוסס P35 כמו ה-GB-P35C-DS3R למשל שגם יאפשר לך OC רצחני בעתיד.

הזיכרון הזה יקר מאוד לדעתי - יש של קרוסייר ב-450 ש"ח.

לגבי המאק-מיני - אני לא מכיר אותו מספיק כדי להשוות.

תיגש לאתרי הבית של התוכנות ל-Support ותבדוק אם יש קונפיגורצית חומרה מומלצת ע"י המפתחות. ל-MAYA אני יודע שיש...

לגבי לוח אם - צודק, הכרטיס המובנה בו מיותר, אך מה שהצעת מוסיף לי 155 ש"ח למפרט. אין לי צורך ב- overclocking, אולי יש לוח אם יותר זול שיתאים לכל העסק?

2GB של קורסייר 800MHz ב-450 ש"ח??? איפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הנה המפרט המחודש. מה דעתכם עכשיו:

מעבדי אינטל: 2 Duo E6750, 1333Mhz, s775, 4MB

לוחות אם: GIGABYTE P35C-DS3R s775 1333Mhz, Intel P35, , , PCI-E

זכרונות: II 800Mhz 2x1GB Platinum Revision 2 XTC

דיסקים קשיחים: 250GB 7200RPM, 16MB, SATA II

כרטיסי מסך: HD 2600 XT 256MB DX10 HDTV 2xDVI PCI-E

צורבים: SH-S203B DVD±R x18 Black Sata

מארזים: HEC HEC Compucase CI-6A21 Beige and Silver (No PSU)

ספק: ‏500TD-TF 500W 2x8cm fan 24pin‎ (של HEC)

מקלדות: ארגונומית של (קונה בנפרד, 109 ש"ח)

עכברים: Natural Wireless Laser Mouse 6000 Mac/Win (ארגונומי ביותר, קונה בנפרד, 315 ש"ח)

רמקולים: SBS 370 (לאפקטים בסרטים :xyxthumbs: )

ספק אל פסק: ‏Advice 650VA USB‎ (האם זה חזק מספיק? בינתיים הנחתי שכן...)

סה"כ: 5019 ש"ח. (שזה איזה 500 ש"ח מעל גבול התקציב העליון שהצבנו, אבל זה סביר בהתחשב שיש עכבר ארגונומי וספק אל פסק)

הערות, הארות? :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת? מה המסקנות?

למאיה - מספיק, רק הזכרון גבולי. הם דורשים לפחות שני ג'יגה, וזה מה שיש לי, אבל לא בא לי עכשיו לקנות יותר. מקסימום - תמיד ניתן להרחיב.

עוד שאלה, אחרונה, אני מקווה: יש לוח אם מומלץ של למפרט הנ"ל? כי בחנות שאני רוצה לקנות אין את הדגם הספציפי הזה, ואם לא GB, אז כבר חשבתי ללכת על (הם הכי טובים בלוחות אם, לא?) הדרישות שלי מלוח אם זה שיהיה מקום להרחבת זכרון עד GB 8 לפחות, שיתמוך גם בזכרון יותר מהיר (לפחות 1066), כדי שאוכל לשדרג בעתיד, שיהיו כמה שיותר יציאות (למשל שש, וכמובן אפשר יותר) יציאת FIREWIRE לא תזיק, כרטיס קול ורשת מובנים, PCI-E - כמובן, לפחות חיבור אחד של ATAPI ולפחות 4 של SATA. וכמובן שיהיה מהיר אמין, ואיכותי. סה"כ לא דורש משהו מיוחד, אבל שיהיה [glow=red,2,300]איכותי מאד[/glow], שלא יהווה צוואר בקבוק וכה'... אין לי צורך ב-OVERCLOCKING. עד 800 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להרחיב בעתיד ל-8GB תזדקק למודולים של 2GB ולא 2X1GB כי יש רק 4 סלוטים להרחבה בלוחות אם בטווח המחירים שציינת. הם כרגע מאוד יקרים ולא משתלמים וגם לא תוכל לעבוד בדואל צ'אנל עם 1X2GB בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...