מחשב לשימוש כללי תקציב 5500 **קצת ארוך\חפירה** - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לשימוש כללי תקציב 5500 **קצת ארוך\חפירה**

e-d-a

Recommended Posts

נתחיל משלום כמובן :xyxthumbs:

ראשית, אני יודע שזו חתיכת חפירה, אז בבקשה תסלחו לי ומי שמביא מפרטים שיקרא הכל כי הבחירות ממש חשובות לי.

אני לא פולני אבל בנושא של המחשב אני האבא של כל הפולנים.

אני לא אחד שקונה מחשב כל שנה שנתיים, מחשב אצלי זה ל-5-6 שנים + (סתם לידע כללי).

יש לי כנראה הרבה דרישות ובקשות מכם המומחים שתבנו לי מפרט שיתאים לי כמה שיותר.

אז אני אשמח מאוד שגם תענו על השאלות שלהן אשים קו תחתון וזהו בעיקרון

תקציב: 5500 ש"ח.

ייעוד המחשב: מולטי-טסקינג, שזה אומר הפעלת איסי, מסנג'ר, ווינאמפ, מדיפה פלייר, איזה 7 של פיירפוקס ביחד, עוד איזה שלוש תוכנות, ומידי פעם קידוד ופתיחת רארים למיניהם, משחקים אני אוהב לשחק אבל אפילו לא קרוב לרמה ששיחקתי לפני הצבא ועכשיו אחרי הצבא אין לי כ"כ הרבה זמן לצערי אבל רוצה שתיהיה לי את האפשרות לשחק משחקים כבדים אבל בלי היסחפות בכרטיס כי אין לי צורך במשהו רציני בסגנון ה8800.

ציוד היקפי: רק עכבר, נראה לי שהגיע הזמן להחליף את הMX500 האגדי והשחוק ;D.

חריגה: ללא חריגה :bash::P.

טוב, אני אעבור על כל החלקים ואעיר את הערות שלי.

מעבד- , חד וחלק למרות שיש לי רק זיכרונות טובים מהברטון 2500+ האגדי בזמנו, לוותיקים שביננו פה וזוכרים (שדרך אגב למכירה ואוברקלוקר מטורף הוא).

מרובע או כפול חזק?

גוף למעבד ונושא ה-OC- אם זה יהיה Q6600 אני יריץ אותו עד 400X9 אולי 9.5 לא משהו מטורף בלי התעסקות במתחים כי ממש אין לי כח לזה כמו פעם.

קירור שיהיה טוניק או או נינג'ה.

לוח אם- חשבתי על GA-P35-DS3 או GA-P35-DS3L.

הערה לגבי היכולות סאונד: יש לי מערכת סראונד 5.1 בואו נגיד דיי איכותית בחדר, ואני רוצה באמת לנצל אותה אבל לא לקנות כרטיס קול.

זיכרון- 2GB כמובן, 800MZH העדפה לכמה שיותר זול ועם צלעות לא צריך יותר מזה כי לא יהיה מצב שאני יעבור 400 FSB.

דיסק קשיח- חשבתי על ראפטור 74GB + משני של 320G SATA II 16 mb .

צורב- S183L Lightscribe + SATA BLACK היה לי IDE כזה מבסוט עליו אש ואני יקח את זה.

כרטיס מסך- הו, זה לא כזה ארוך :kopfpatsch: .

-המסך שאני אעבוד איתו (בשנה הקרובה) על המחשב הוא SyncMaster 740B" .

מארז- hush הבחירה המושלמת בשבילי מכל הבחינות שיש.

ספק- Enermax 400W Liberty, יש לי כבר בקופסא וכבר מחכה להרכבה בנרות :jump: .

הערות של הסוף, אבל חשובות.

- המחשב צריך להיות שקט, הוא יהיה אצלי בחדר כחצי מטר מהמיטה. אז אני צריך אותו שקט ברמות הכי מטורפות שיש בגלל זה חשבתי אולי על כרטיס מסך אם פאסיבי, שהמאוררים היחידים שיעבדו זה יהיה של המעבד (שגם הוא אמור להיות סוג שקט בהגזמה) ושל הספק שבדקתי אותו והוא שקט לאללה.

- המחשב הולך להיקנות עוד השבוע.

- בלי כונן דיסקטים xD

אם למישהו יש דז'ה וו זה בגלל שהעתקתי את הדיון בשלמותו (וערכתי אותו שיתאים לי) מבחור פה בשם יואב כי התעצלתי לכתוב הכל מאפס אז תודה רבה יואב :xyxthumbs:

תודה רבה,

(שוב מצטער על האורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ככה יש כאן 4 ג'יגה זיכרון (שים לב שתזדקק כאן לויסטה במצב כזה) ושני כוננים קשיחים של 250 ג'יגה שהכוונה שתעשה RAID על מנת לשפר את המהירות.

מעבד Intel Core 2 Quad Q6600 -=Stepping G0=- Box

¤1461

http://skypc.co.il/product.asp?pid=Q660-G0

לוח אם GIGABYTE GA-P35-DS3

¤655

http://skypc.co.il/product.asp?pid=39211

כונן קשיח Western Digital WD2500AAKS 250GB

¤355

http://skypc.co.il/product.asp?pid=2500AAKS

זיכרון TwinMOS DDR2 1024B 800Mhz CL5

¤229

http://skypc.co.il/product.asp?pid=TMOS1GBDDR2-800

כרטיס גרפי PALIT nVIDIA GeForce 8600GT 256MB PCIe

¤541

http://skypc.co.il/product.asp?pid=28560

צורב SAMSUNG SH-S183L X18 DVD

¤182

http://skypc.co.il/product.asp?pid=SH-S183L

מארז ללא ספק Antec P180 EU

¤839

http://skypc.co.il/product.asp?pid=0761345-09180-0

הרכבת מחשב + ובדיקת מעבדה + בדיקת מאמץ למחשב (למחשב חדש בלבד)

¤79

http://skypc.co.il/product.asp?pid=10

סה"כ מחיר לכל המוצרים:5383¤

המפרט הורכב באתר:http://skypc.co.il

כרטיס מסך בינוני, מתאים פחות או יותר לדרישות שלך.

מארז שקט מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד מעולה ל OC , הלוח שרצית, הסאונד יישאר איכותי אין מה לדאוג, חבל על התקציב בשביל ראפטור, מה גם שרצית מחשב שקט. עדיף לעשות RAID0

, ה NZXT HUSH לא במלאי בארץ ואולי גם לא יגיע.

מעבד:

INTEL 2 DUO S775 2.2GHz(E4500) 800MHz/FSB 2MB - BOX ¤775

לוח אם:

GIGABYTE GA-P35-DS3 ¤659

כרטיס מסך:

GECUBE PCI-EX RADEON X1950PRO 256MB GDDR3 256 BIT DVI HDTV TV/O - GC-HV195PG3-E3(RoHS) - RETAIL ¤761

דיסק קשיח:

WD 500GB (250GB/WD2500AAKS X 2) 16MB SATA2 7200 RPM ¤753

צורב DVD:

SAMSUNG S183L DVD-RW + X18 Lightscribe + SATA ¤184

זיכרון:

CORSAIR 2048MB (1024MB X2) 800MHz DUAL CHANNEL KIT ¤459

מארז:

ANTEC SONATA 3 MINI TOWER CASE + 500W EARTHWATTS ¤770

סט מקלדת ועכבר:

MICROSOFT WIRELESS OPTICAL DESKTOP 1000 ¤175

קרור למעבד:

SCYTHE NINJA PLUS REV.2 - 6 HEAT PIPES CPU COOLER ¤254

הרכבת מחשב:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + ממורי טסט ¤118

מחיר סופי: ¤4908

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.. אחרי השקעה של איזה שעה בלקרוא את כל הצרכים שלך =] הגעתי למפרט (שלדעתי) יהיה מעולה בשבילך:

מעבדים Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤ 1450 1

לוחות אם GA-P35-DS3 Conroe Support GP35DS3 ¤ 668 1

מארזים P160 Aluminium AP160 ¤ 756 1

קירור למעבד V1 CL-P0401 ¤ 283 1

זיכרונות 2GB (2x1GB) Value Select -800 CL5 C2G800 ¤ 451 1

קשיחים למחשבים שולחניים 320Gb 16MB WD3200AAKS ¤ 441 2

כרטיסי מסך Sapphire X1950Pro 256Mb DualDVI Retail SX195P256 ¤ 827 1

צורבים Samsung -RW S183L X18 LightScribe SATA ¤ 180 1

הרכבת מערכת הרכבה ובדיקות, מחשב חדש 3000שח ומעלה ¤ 5 1

משלוחים לכל הארץ שליחת מחשב מעל 5000שח שליח עד הבית כולל ביטוח ¤ 5 1

אז ככה.. מעבד מרובע Q6600, לוח מעולה (תומך RAID + וכרטיס קול איכותי 7.1).. מארז שקט מאוד! (ANTEC).. שקט ויעיל למעבד..

זכרונות 800 מעולים.. 2*320 של (אין צורך ברפטור, מיותר מאוד).. כרטיס מסך מעולה אבל לא מוגזם מדי.. וצורב איכותי ומהיר..

יוצא 5507 בTMS. כולל הרכבה בדיקות ומשלוח.

תתחדש,

פיטר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על התגובות אני ישמח לעוד...

ובוא נמשיך מזה שלא נראה לי שיש בעיה להפעיל XP עם 4 ג'יגה זיכרון לבחור שהציע 4 ג'יגה, שכרגע אין צורך בזה אפשר לקחת 2 ואם יהיה צורך בעתיד אז להוסיף.

בקשר לQ6000 הסטפינג המדובר זה זה G05? (מי שהמליץ על E4500 כי הוא אוברקלוקר מעולה אז זה ממש לא מה שאני מחפש, אני מחפש משהו שהוא חזק מההתחלה וסתם לסחוט ממנו עוד קצת אבל בלי לגעת במתחים וכו)

בקשר לRAID לא נראה לי שיהיה צורך כי אחרי הכל ראפטור 74 והכונן השני שאמרתי נכנסים בתקציב שלי, מכמה סיבות אני לא רוצה לעשות מערך RAID.

זיכרון שמתם סתם זיכרונות יקרים ולא נראה לי שיש צורך בזכרונות עם "שמות" סה"כ אני לא מתכוון לעשות להם OC, גג שאני יגיע זה יהיה 400 FSB זה בדיוק המהירות של הזיכרון, אז אני חושב שזיכרון כזה פשוט יתאים לי http://wellcom.co.il/catalog/product_info.php/products_id/3521?osCsid=90b791b9dca04060e623c660d8c48214 (בכוונה אני נותן את הזיכרון הספציפי הזה כי אני קונה אותו ב398 ש"ח).

בקשר לכרטיס מסך זה גם מה שחשבתי עליו ה 8600 כי לפי מה שהבנתי ה1950 פשוט רועש (תקנו אותי אם אני טועה פשוט אני מחפש משהו ממש שקט).

מארז מחר אני יבדוק בחנות שלי אם אפשר להשיג אותו אם לא אני שוב יצטרך להתחיל לחפש בטירוף (איזה עצבים כל כך הרבה זמן עד שמצאתי את המארז המושלם בשבילי יאללה)

קירור למעבד יש לי נטייה לא לסמוך על מוצרים של Thermaltake שיש לי נסיון עשיר ורועש מאוד איתם.

אז כרגע מה שיש לי זה זה:

מעבדים Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM 1

לוחות אם Gigabyte GA-P35-DS3 Conroe Support GP35DS3 1

מארזים אין בחירה עדיין

קירור למעבד אין בחירה עדיין

ספקי כוח Enermax Liberty 400W 30A @ 12V ¤ 399 1

זיכרונות Geil 2GB DualKit -800Mhz Value GD22G800K 1

קשיחים למחשבים שולחניים WD 74GB SATA 10K 16MB WD740ADFD

קשיחים למחשבים שולחניים Samsung 320G SATA II 16 mb

כרטיסי מסך Gigabyte Nvidia Geforce 8600GT 512MB DualDVI HDCP Bulk 1

צורבים Samsung -RW S183A Sata Black Dual Layer X18 S183A

וח'ברה עוד משהו שלא ציינתי מקודם וממש חושב לי הוא שהכוונה שלי היא לחסוך וכמה שיותר, אם יש רעיונות שיוכלו לעזור בזה אני רק ישמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וח'ברה עוד משהו שלא ציינתי מקודם וממש חושב לי הוא שהכוונה שלי היא לחסוך וכמה שיותר, אם יש רעיונות שיוכלו לעזור בזה אני רק ישמח.

בכמה יצא המפרט האחרון שהרכבת? או במילים אחרות מה התקציב שנשאר כדי להכניס מארז/קירור אולי ספק אחר וכו'

בלוח אם תרד ל GA-P35-DS3L

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XTRACT זה רק מפרט "נחמד מאוד", מה היית משנה?

הכרטיס מסך ששמתי, יותר זול לי מהכרטיס מסך הזה Geforce 8600GT 256 mb DDR3 DUAL DVI HDCP bulk ההבדל הוא DDR3 לDDR2 והבדל של 256MB ו512MB בהתאמה, מה יהיה יותר טוב? (ה512 יותר זול לי) ושוב מחפש שיהיה כמה שיותר שקט

המחירים שאני קונה ממש לא רלוונטים לחישובים כמה זה יוצא לפי אתרים רגילים, אני קונה בהרבה יותר זול ממחיר השוק ככה שחישוב פשוט מכל אתר שהוא תוכל לראות כמה זה יצא (פשוט אני לא נכנס לאתרים האלו אז אין לי מושג).

מה ההבדל בין הGA-P35-DS3L לGA-P35-DS3? גם מה ההבדלים בביצועים וכו בין הלוחות האלו < לGA-P31-DS3L?

מה שנשאר בעצם זה מארז (במידה ואני לא יצליח להשיג את הHUSH) עדיפות למארזים עם ידית לא יזיק בכלל.

וקירור למעבד עדיין פתוח להצעות.

ועוד שאלה שאני רוצה לשאול היא אם אני צריך בכלל את הQ6600 או שאפשר להסתפק במעבד פחות חזק כמו E6750? כי שוב חשוב לי לצמצם כמה שיותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך ששמתי, יותר זול לי מהכרטיס מסך הזה Geforce 8600GT 256 mb DDR3 DUAL DVI HDCP bulk ההבדל הוא DDR3 לDDR2 והבדל של 256MB ו512MB בהתאמה, מה יהיה יותר טוב? (ה512 יותר זול לי) ושוב מחפש שיהיה כמה שיותר שקט

המחירים שאני קונה ממש לא רלוונטים לחישובים כמה זה יוצא לפי אתרים רגילים, אני קונה בהרבה יותר זול ממחיר השוק ככה שחישוב פשוט מכל אתר שהוא תוכל לראות כמה זה יצא (פשוט אני לא נכנס לאתרים האלו אז אין לי מושג).

מה ההבדל בין הGA-P35-DS3L לGA-P35-DS3? גם מה ההבדלים בביצועים וכו בין הלוחות האלו < לGA-P31-DS3L?

מה שנשאר בעצם זה מארז (במידה ואני לא יצליח להשיג את הHUSH) עדיפות למארזים עם ידית לא יזיק בכלל.

ועוד שאלה שאני רוצה לשאול היא אם אני צריך בכלל את הQ6600 או שאפשר להסתפק במעבד פחות חזק כמו E6750? כי שוב חשוב לי לצמצם כמה שיותר

ממ אני אענה בקשר להבדלים ללוח אם של הDS3 הוא עם Raid ועוד שני חיבורי S-ata.

בקשר ללוח השני, ה-P31 אני לא יודע. אני מניח שזה צ'יפסט פחות מתקדם, לא בדקתי פשוט.

ממ אני חושב שלצרכים שלך, דווקא כן תסתדר עם המעבד E6750, אלא אם כן אתה תשחק במשחקים שידרשו 4 ליבות, או תוכנות מיוחדות שישתמשו ב4 ליבות (דבר שקשה לי לראות קורה בקרוב) בכל מקרה, גם אם כן, לקידוד , לא תצטרך 4 ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז נראה לי שאני אלך על הDS3.

מה ההגדרות מקור של ה6750? ז"א 8X350 וכו... ואם אפשר להריץ עליו OC אותו בקלות?

ואם אפשר להתייחס לשאר הדברים ששאלתי בהודעה הקודמת גם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף תלוח הזה

GA-P35-DS3L

או

GA-P35-DS3P

או

GA-P35C-DS3R

אם כבר נתת הצעות אז תפרט מה מי ולמה, פשוט לפי השוואה שלי (אני כמובן בודק מה שאתם מציעים) לא נראה לי שיש טעם לעשות את השינויים האלו)

XTRACT אם תוכל להרחיב קצת יותר בהודעות שלך זה יהיה מעולה כי הן ממש לעניין...

ואם אפשר להתייחס במה שלא נגעו פה כבר אז תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DS3L יספיק לך

256M לכ.מסך גם כן יספיקו

לגבי המארז - שכח מה-HUSH כי לא תצליח להשיג מהסיבה הפשוטה שהוא אף פעם לא היה זמין בארץ.

אין איכתויים עם ידית.

למשהו פשוט קח 6A19+400TRT במחיר של כ-420 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהRaid והחיבורי sata הנוספים, יש הבדלים ביכולות OC של הלוחות? באיכות של הקבלים? כי ראיתי שהקירור על הצ'יפסט בDS3 יותר גדול..

256M לכ.מסך גם כן יספיקו

לגבי זה, זה לא הכי מסתדר לי מה שאתה אומר בגלל שה512 יותר זול לי מה256 שעולה לי יותר כסף, השאלה מה יהיה יותר טוב מבחינת ביצועים 256MB או 512MB DDR2?

מארז לא יצא לי לבדוק אם אם יכול לייבא אותו אז אני יבדוק את זה לעומק השבוע, בנתיים אני ישמח להמלצות (מי שמכיר את הHUSH או קרא עליו מספיק יודע כמה יתרונות מטורפים יש למארז, שקט בטירוף מגיע עם ציפוי פנימי לשקט איכות בנייה מעולה מעולה וזול יחסית לכל המארזים האיכותיים, ומה שאני אהבתי זה שהוא MIDI TOWER יש המון ביקורות עליו למעוניינים) לא פחות טובות מהHUSH לא יקר מידי ובעיקרון שיהיה קטן כמה שאפשר בלי שיהיה חם מידי.

המארז שיש לי כרגע הוא 6A19 וממש לא בא לי עליו, וספק כבר יש לי ליברטי 400W

וכמובן למעבד שאני מחפש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...