אחמדי-נג'אד: משאל על העברת ישראל לאירופה - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחמדי-נג'אד: משאל על העברת ישראל לאירופה

סמיילי

Recommended Posts

מוותרים על מה?

סך הכל לפי מה שאני הבנתי הוא מדבר על הקצבת טרטוריה באירופה והעברת המדינה לשמה ולא שנעבור לגור בגרמניה,אנגליה,ספרד ואיטליה.

אנטישמיות יש גם בארץ ואפילו הרבה יותר אם תבדוק להיות יהודי בארץ הרבה יותר מסוכן לבריאות שלך מאשר בצפון אירופה למשל. התבוללות זה מונח סטמי וחבל אפילו להתייחס אליו. קשי קליטה? תסביר קצת יותר למה אתה מתכוון.

המשטר בטורקיה מבחינה פוליטית יציב כמו סלע. לטורקיה יש גם "קרטיד" גדול יותר בקהילה הבין לאומית מאשר לנו יש.

הכלכה הטורקית מפותחת וחזקה מהלכלה שלנו אין מה להרחיב יותר.

הצבא שלהם בחוזק פחות או יותר כמו צה"ל אבל וזה אבל ענקי הם חברים בנאטו. זאת אומרת במידה ותתקיף אותם אתה בעצם מכניס את עצמך למלחמה עם המדינות הבאות:

April 4, 1949 Belgium

April 4, 1949 Canada

April 4, 1949 Denmark

April 4, 1949 Italy

April 4, 1949 Luxembourg

April 4, 1949 Netherlands

April 4, 1949 Norway

April 4, 1949 Portugal

April 4, 1949 United Kingdom

April 4, 1949 United States

18 February 1952 Turkey

30 May 1982 Spain Third

12 March 1999 Czech Republic Fourth

12 March 1999 Hungary

12 March 1999 Poland

29 March 2004 Bulgaria Fifth

29 March 2004 Estonia

29 March 2004 Latvia

29 March 2004 Lithuania

29 March 2004 Romania

29 March 2004 Slovakia

29 March 2004 Slovenia

קשה להגיד שבמקרה כזה יהיה לנו יתרון.

טורקיה זה לא המדינה שבה הצבא כל כמה שנים עושה מהפכה כי הקיצוניים עולים לשלטון? זה מעיד על משטר וחוק חזק ויציב, לא על פוליטיקה"יציבה", להיפך.

טורקיה זה לא המדינה שפעם בכמה שנים מורידה 6-7 אפסים בגלל האינפלציה?

טורקיה זה לא המדינה שמשתפת איתנו פעולה מבחינה צבאית וקונה מאיתנו לא מעט ציוד?

אני לא מדבר על הבעיות שלהם עם המוסלמים הקיצוניים, הכורדים ואלה שגובלים איתם (סוריה, עיראק, איראן עד כמה שאני זוכר)..

היא מדינה ענייה (אם תהיה שם פעם תבין), מבחינה טכנולוגית היא מפגרת בהרבה דברים מאחורינו (ישראל נחשבת למעצמת הייטק בטופ 5 של העולם ביחס לאוכלוסיה בפעם האחרונה שבדקתי, וזה רק דוגמה קטנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קצת קשה אז מוותרים?

לצערי הרבה דם נשפך על הארץ.

למה אתם כל כך בטוחים שאם "נעבור" לאירופה, המצב שלנו יהיה כמו של שוויץ?

רוב הסיכויים שלא תנתן עצמאות, גילוי אנטישמיות, התבוללות, קשיי קליטה..

ושלא לדבר על נסיון העבר. ואיך שזה נראה עכשיו, לא השתנה הרבה באירופה.

וממתי לטורקיה יש יתרון עלינו בכלכלה, ופוליטיקה?!?

שוב אתה חוזר על אותה מנטרה,

למה לי להילחם מלחמות מיותרות אשר מצד שני אני יכול לעבור לאנשהו ויהיה לי :

א. שקט

ב. חיים טובים יותר, תתפלא, באירופה איכות החיים טובה יותר באותו יחס משכורת\מדינה.

ולא אכפת לי שהרבה דם נשפך במדינה הזו, בשביל המדינה הזו,

אני רוצה קצת שקט וחיים נורמטיביים לעצמי, אומנם זה אגואיסטי אבל זה לגיטימי.

*בקשר למיותרות - שלא יקפצו לי עכשיו כל אלה שיגידו שזה לא מיותר ושאלו מלחמות קיום, בשביל זה אפשר לעבור לאירופה 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעתם לטורקיה בכלל ?

טורקיה שייכת לאירופה ונראה לי שגם צירפו אותה לאיחוד האירופי. ובכל מקרה היא כבר מדינה מודרנית ולא הכי איסלאמית.

וכן במזרח התיכון יש לנו יתרון מבחינה צבאית ומבחינת מודרניות.

אירופה זה המקום שבו השמידו את העם שלנו. למה לחזור לשם ? להיות עוד פעם זרים ? איפה באירופה בכלל יש שטח שיכול להכיל את מדינת ?

כל מדינה שמדינת פתאום תוקם לידה לא תאהב את זה. וכן לא חסרים באירופה אנטישמיים שיכולים לומר שישראל באה להרוס את אירופה וכדומה.

אין לנו מדינה אחרת..שטח אחר עם כל מה שרע פה יש גם דברים טובים.

מה יכולים לתת לנו בקנדה ? שטח מלא שלג בלתי מיושב ? מאיפה בדיוק הכסף לבנות שם הכל מחדש ? מהאיראנים ?

בחיי שזה הדיון הכי הזוי שנתקלתי בו..ואני עד עכשיו הייתי ציני אני לא מאמין שאנשים פה אשכרה רציניים :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחח

איזה תירוץ עלוב "תגובה של בן 10"

ומה עם כל השאר שכתבתי סיננת בראש

ראיתה רק את המשפט המסכן שכתבי יאללה סע

כדאי תוכל להמחיש לעצמך את העדיפות העליונה שיש שם

היתה שם פעם ??? מדינה עניה!!!!

עם עם לא חכם במיוחד .... אז אם אתה לא יודע אל דבר נו אז יש להם 101 הסכמים.....

לנו יש ארהב ותאמין לי זה מספיק..... כאילו אנחנו הולכים להילחם נגדם :bash:

אם לא הבנת ואתה לא הבנת. תגובה של בן 10 היא ההתייחסות לשאר ההודעה(וגם לחלק הספציפי ההוא) שהייתה כתובה בלשון ילדותית "וערסית" מאוד.

טורקיה זה לא המדינה שבה הצבא כל כמה שנים עושה מהפכה כי הקיצוניים עולים לשלטון? זה מעיד על משטר וחוק חזק ויציב, לא על פוליטיקה"יציבה", להיפך.

טורקיה זה לא המדינה שפעם בכמה שנים מורידה 6-7 אפסים בגלל האינפלציה?

טורקיה זה לא המדינה שמשתפת איתנו פעולה מבחינה צבאית וקונה מאיתנו לא מעט ציוד?

אני לא מדבר על הבעיות שלהם עם המוסלמים הקיצוניים, הכורדים ואלה שגובלים איתם (סוריה, עיראק, איראן עד כמה שאני זוכר)..

היא מדינה ענייה (אם תהיה שם פעם תבין), מבחינה טכנולוגית היא מפגרת בהרבה דברים מאחורינו (ישראל נחשבת למעצמת הייטק בטופ 5 של העולם ביחס לאוכלוסיה בפעם האחרונה שבדקתי, וזה רק דוגמה קטנה).

במשך המאה האחרונה זה קרה באזור ה3 פעמים. זה סימן טוב לדמוקרטי שהיא השיטת משטר בטורקיה. כמו כן הממשלות שלהם יציבות ולא מתחלפות כל שנתיים כמו אצלינו.

אין טעם שאני יתייחס לכל דוגמא ודוגמא כי אתה מדבר על מקרים פרטיים שכן חצי מהם לפחות גם לא כל כך מתאימים להיות טיעון שמחזק את מה שאתה אומר. אני רק אומר שדי בלהביט בדירוג העולמי של הכלכלות בעולם ולהבין שהכלכלה הטורקית חזקה יותר.

איך הגעתם לטורקיה בכלל ?

טורקיה שייכת לאירופה ונראה לי שגם צירפו אותה לאיחוד האירופי. ובכל מקרה היא כבר מדינה מודרנית ולא הכי איסלאמית.

וכן במזרח התיכון יש לנו יתרון מבחינה צבאית ומבחינת מודרניות.

אירופה זה המקום שבו השמידו את העם שלנו. למה לחזור לשם ? להיות עוד פעם זרים ? איפה באירופה בכלל יש שטח שיכול להכיל את מדינת ?

כל מדינה שמדינת פתאום תוקם לידה לא תאהב את זה. וכן לא חסרים באירופה אנטישמיים שיכולים לומר שישראל באה להרוס את אירופה וכדומה.

אין לנו מדינה אחרת..שטח אחר עם כל מה שרע פה יש גם דברים טובים.

מה יכולים לתת לנו בקנדה ? שטח מלא שלג בלתי מיושב ? מאיפה בדיוק הכסף לבנות שם הכל מחדש ? מהאיראנים ?

בחיי שזה הדיון הכי הזוי שנתקלתי בו..ואני עד עכשיו הייתי ציני אני לא מאמין שאנשים פה אשכרה רציניים :kopfpatsch:

היא לא באיחוד האירופי עדיין והיא במזרח התיכון ככה הגענו אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשטר בטורקיה מבחינה פוליטית יציב כמו סלע. לטורקיה יש גם "קרטיד" גדול יותר בקהילה הבין לאומית מאשר לנו יש.

הכלכה הטורקית מפותחת וחזקה מהלכלה שלנו אין מה להרחיב יותר.

הצבא שלהם בחוזק פחות או יותר כמו צה"ל אבל וזה אבל ענקי הם חברים בנאטו. זאת אומרת במידה ותתקיף אותם אתה בעצם מכניס את עצמך למלחמה עם

מהשטר בטורקיה יציב כמו סלע? חחחח לפני הבחירות דיברו על זה שהצבא לא יתן למועמד הדתי לקחת את השלטון. אפילו בתקרית האחרונה עם מכלי הדלק הישראלים שנמצאו בטורקיה - אומרים שהמודיעין הטורקי מנע את הידיעה על הפעולה הישראלית מהשלטון הטורקי שהיה מתנגד אליה... נשמע מאוד יציב כל מה שהולך שם.

והצבא שלהם הרבה יותר חלש משל צה"ל. לא שזה משנה כיוון שהשת"פ בין הצבא הטורקי לצה"ל (וגם לתעשיות הבטחוניות בארץ) הדוק ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת למה אתם מתווכחים עם העוכר הזה הוא לא שווה תגובה אפילו.

Kill7b או dr gay paul או איך שה-הו\אימו הזה לא קורא לעצמו היום, צריך פשוט לקחת את הידיים שלו ולעוף מפה, לא צריכים פה סלבים אנטישמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהשטר בטורקיה יציב כמו סלע? חחחח לפני הבחירות דיברו על זה שהצבא לא יתן למועמד הדתי לקחת את השלטון. אפילו בתקרית האחרונה עם מכלי הדלק הישראלים שנמצאו בטורקיה - אומרים שהמודיעין הטורקי מנע את הידיעה על הפעולה הישראלית מהשלטון הטורקי שהיה מתנגד אליה... נשמע מאוד יציב כל מה שהולך שם.

והצבא שלהם הרבה יותר חלש משל צה"ל. לא שזה משנה כיוון שהשת"פ בין הצבא הטורקי לצה"ל (וגם לתעשיות הבטחוניות בארץ) הדוק ביותר.

כן יציב כמו סלע. נכון הצבא מוכן להתערב כדי למנוע דקטטורה מה רע בזה ומה לא דמוקרטי בזה?

בקשר לשמועה שלך אני מקשיב להרבה קונספרציות כתחביב אבל את מה שאמרת לראשונה אני שומע ממך.

נו באמת למה אתם מתווכחים עם העוכר הזה הוא לא שווה תגובה אפילו.

Kill7b או dr gay paul או איך שה-הו\אימו הזה לא קורא לעצמו היום' date=' צריך פשוט לקחת את הידיים שלו ולעוף מפה, לא צריכים פה סלבים אנטישמיים.

[/quote']

חשבתי שהצליחו להיפטר מכל האידיוטים כמוך בגולג. מסתבר שאחד הצליח לברוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יציב כמו סלע. נכון הצבא מוכן להתערב כדי למנוע דקטטורה מה רע בזה ומה לא דמוקרטי בזה?

הפיכה צבאית זה מאוד דמוקרטי...חחח ::)

א. האפשרות שהמפלגה הדתית תכפה את אופיה הדתי על המדינה זה לא דמוקרטי (הפרדת דת ומדינה).

ב. התערבות של הצבא בשלטון זה לא דמוקרטי.

שמע נראה לי אתה סתם עוד קיצוני שנהנה להצדיק טענות מופרכות.... אם צה"ל היה אומר דברים דומים זה היה מערער את אמות הסיפים.

לא שאני אומר שטורקיה לא דמוקרטית - אבל לאור האירועים וההתבטאויות - סלע היא לא.

[br]פורסם בתאריך: 5.10.2007 בשעה 21:18:48

אם אתה מדבר על כך בלהב על הציונות שאם להיות כנים הרי היא הולכת יד ביד עם הדת אני חודש שאתה דתי לא?

errr... Wrong answer, NEXT!

הציונות הולכת יד ביד עם הדת? הציונות התחילה כזרם חילוני לחלוטין. אפילו אנטי-דתי במידה מסויימת.

היו מעט מאוד דתיים שחלקו את הרעיון הציוני טרם הקמת המדינה. וגם היום הזרם הפוליטי הציוני דתי הוא קטן מאוד באוכלוסיה בכלל וקטן באוכלוסית הדתיים בכלל (ראה את סד"ג ש"ס/יהדות התורה מול המפד"ל).

[br]פורסם בתאריך: 5.10.2007 בשעה 21:32:32

למה אתה חושב שאנחנו הכי חזקים? לטורקיה יש יתרון משמעותי מאוד עלינו בכל מה שקשור לכלכלה, ופוליטיקה. ממתי גם לאזרח הפשוט צריכה להיות דאגה עד כמה הצבא שלו חזק אם אין סכנה?

או שוב תשובה לא נכונה...

סתם כמה מדדים:

תוצר לאומי לנפש:

ישראל - $31,767 (18 בעולם)

טורקיה - $9,628 (69 בעולם)

Human Development Index:

ישראל - 23 בעולם.

טורקיה - 92 בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה בדמוקרטיה התערבות צבאית בבחירות ושהצבא "לא יתן" למועמד לקחת את השלטון, לשם כך הדמוקרטיה מגנה על עצמה. החוקה אמורה לעגן חוקי יסוד שמגנים על הדמוקרטיה, שאותם לא ניתן יהיה לשנות אלא בסוגי רוב מוחלטים.

איזה יתרונות יש לטורקיה? תתאפס על עצמך. מישהו צריך לשאוב אותך מהעולם שאתה חי בו. טורקיה מדינה מפגרת מאוד בכל מה שקשור לטכנולוגיה ואיכות חיים. ממליץ לך לעיין בדוח הבא של האו"ם שיוצא כל שנה, זה יתן לך קצת מושג איפה ישראל ממוקמת ביחס לעולם בהרבה תחומים: http://hdr.undp.org/hdr2006

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון יכול היה להיות נורא נחמד, אבל איך הוא מתכנן להעביר מדינה מקום?

מצחיק שהוא אפילו מעלה דבר כזה, פסיכופט קטן.

זה לא מצחיק בכלל. הוא רוצה לעורר דיון ברחבי העולם המוסלמי הקיצוני לגבי "פתרון סופי" לציונים, וככה זה מתחיל. מעטה האיוולת וחוסר הרצינות שלו כרגע (שהאבסורדיות של ההצעה הזו היא חלק מכך) - זה מה שיתפוס אותנו off-guard כשיהיה מאוחר מדי. הבנאדם מסוכן מאוד, ואם תסתכל על התוצאות עד כה תראה שהוא מצליח בלי שום בעיה לז**ן את כל העולם מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוצה לעבור לאירופה - שיעבור, למה אתה כותב את זה?

תהנה ביי אל תכתוב את זה פה, זה לא קשור לדיון

ומה הקטע של האירני הזה? מה הוא רוצה? הוא מתלונן על הפלסטינים, מה הוא קשור עליהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה אתה חושב. אתה אפילו לא יודע כמה היו שמחים אם ההצעה הזו הייתה יוצאת לפועל. אני רואה קבוצה אחת שהייתה מתנגדת והיא קבוצת הדתיים.

אם אתה מדבר על כך בלהב על הציונות שאם להיות כנים הרי היא הולכת יד ביד עם הדת אני חודש שאתה דתי לא? בגלל זה אלו הדעות שלך. אתה לא רואה במדינה כגוף שצריך לדאוג הכי טוב שאפשר לאזרחים שלה אלא כמשהו מעוות.

תן לי יתרון אחד, רק אחד אבל אמיתי שישראל תהיה במיקום הגאוגראפי הזה ולא נגיד באזור גרמניה-הולנד ?

יתרון לא בשביל אדם תדי זה מאוד חשוב לציין.

אני לא בן אדם דתי, אני רחוק מזה.

אבל יש לך מדינה שכל כך הרבה דם נשפך עליה, שפשוט לזרוק אותה ככה לחארות שיושבים לידנו ולתת להם לקבל את מה שהם רוצים??

לא חושב שמגיע להם.

אני לא דתי, ולא מתיימר להיות כזה, אמנם מסורתי אכן, אבל לא שומר שבת, כן שומר חגים, כן שומר בשר-חלב ומנסה לשמור כשרות, לא דתי אבל מאמין באלוהים, מאמין שיש יישות מעלינו וזו דעתי, ואחרי כל מה שמראים על מדינת וכל הרע שניסו לעשות לנו ולא הצליחו, גורם לי להאמין הרבה.

לתת את המדינה סתם ככה אחרי כל מה שרבו כאן אנשים זה פשע לדעתי, ובטח לא לחולירע כמו הקופיף הזה שמדבר שטויות כל החיים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיכה צבאית זה מאוד דמוקרטי...חחח ::)

א. האפשרות שהמפלגה הדתית תכפה את אופיה הדתי על המדינה זה לא דמוקרטי (הפרדת דת ומדינה).

ב. התערבות של הצבא בשלטון זה לא דמוקרטי.

שמע נראה לי אתה סתם עוד קיצוני שנהנה להצדיק טענות מופרכות.... אם צה"ל היה אומר דברים דומים זה היה מערער את אמות הסיפים.

לא שאני אומר שטורקיה לא דמוקרטית - אבל לאור האירועים וההתבטאויות - סלע היא לא.

זו לא הפיכה צבאית. הפיכה צבאית זה כשהצבא לוקח בכוח את השלטון והופך אותו לדיקטטורה תחתיו. זה לא המקרה פה אלא הגנה על המשטר הדמוקרטי בטורקיה מדקטטורה.

אתה לא רוצה שצה"ל יוריד שלטון ויכונן בחירות חדשות במידה ותעלה מפלגה נאו-נאצית לשלטון בישראל והפוך את לדיקטטורה?

טורקיה אולי הדמוקרטיה הכי גדולה במזרח התיכון. סלח לי אבל מה יכול להיות טוב מדמוקרטיה טהורה שגם מגנה על עצמה מפני גורמים שמנסים להפוך אותה לדיקטטורה?

ועוד מצליחה במשימה בצורה מעולה?

השלטון הדמוקרטי בטורקיה יציב כמו סלע אלא אם כן יש לך משהו לחדש בנוגע לזה.

[br]פורסם בתאריך: 5.10.2007 בשעה 21:18:48

errr... Wrong answer, NEXT!

הציונות הולכת יד ביד עם הדת? הציונות התחילה כזרם חילוני לחלוטין. אפילו אנטי-דתי במידה מסויימת.

היו מעט מאוד דתיים שחלקו את הרעיון הציוני טרם הקמת המדינה. וגם היום הזרם הפוליטי הציוני דתי הוא קטן מאוד באוכלוסיה בכלל וקטן באוכלוסית הדתיים בכלל (ראה את סד"ג ש"ס/יהדות התורה מול המפד"ל).

ההגדרה של הציונות היא:ציונות היא אידאולוגיה, על פיה קמה תנועה לאומית מודרנית שקראה לשחרור לאומי של העם היהודי ואף להקמתה של מדינה יהודית בארץ .

למה אתה חושב שרוצים שהיא תקום "בארץ ישראל"? רוצים בגלל מניעים דתיים שפה היו האבות,מלחמות דת,תרבות דת,אלוהים נתן את האדמה הזו וכל שאר הסיבות המגוונות של הקבוצה הזו.

[br]פורסם בתאריך: 5.10.2007 בשעה 21:32:32

או שוב תשובה לא נכונה...

סתם כמה מדדים:

תוצר לאומי לנפש:

ישראל - $31,767 (18 בעולם)

טורקיה - $9,628 (69 בעולם)

Human Development Index:

ישראל - 23 בעולם.

טורקיה - 92 בעולם.

בכלכלה טורקיה נמצאת במקום 20 וישראל 55.

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2001rank.html

אין דבר כזה בדמוקרטיה התערבות צבאית בבחירות ושהצבא "לא יתן" למועמד לקחת את השלטון, לשם כך הדמוקרטיה מגנה על עצמה. החוקה אמורה לעגן חוקי יסוד שמגנים על הדמוקרטיה, שאותם לא ניתן יהיה לשנות אלא בסוגי רוב מוחלטים.

איזה יתרונות יש לטורקיה? תתאפס על עצמך. מישהו צריך לשאוב אותך מהעולם שאתה חי בו. טורקיה מדינה מפגרת מאוד בכל מה שקשור לטכנולוגיה ואיכות חיים. ממליץ לך לעיין בדוח הבא של האו"ם שיוצא כל שנה, זה יתן לך קצת מושג איפה ישראל ממוקמת ביחס לעולם בהרבה תחומים: http://hdr.undp.org/hdr2006

זו לא התערבות צבאית בבחירות. חוק יסוד זה מנוח ישראלי בלבד שלא קיים בשום מקום אחר.

בקשר ליכולות אז אני מדבר רק על מה שציינתי:פוליטיקה,כלכלה וצבא. אולי לא הבנת מה הקשר של טורקיה לכל זה אז אתה מוזמן לקורא כמה דפים אחורה.

אני לא בן אדם דתי, אני רחוק מזה.

אבל יש לך מדינה שכל כך הרבה דם נשפך עליה, שפשוט לזרוק אותה ככה לחארות שיושבים לידנו ולתת להם לקבל את מה שהם רוצים??

לא חושב שמגיע להם.

אני לא דתי, ולא מתיימר להיות כזה, אמנם מסורתי אכן, אבל לא שומר שבת, כן שומר חגים, כן שומר בשר-חלב ומנסה לשמור כשרות, לא דתי אבל מאמין באלוהים, מאמין שיש יישות מעלינו וזו דעתי, ואחרי כל מה שמראים על מדינת וכל הרע שניסו לעשות לנו ולא הצליחו, גורם לי להאמין הרבה.

לתת את המדינה סתם ככה אחרי כל מה שרבו כאן אנשים זה פשע לדעתי, ובטח לא לחולירע כמו הקופיף הזה שמדבר שטויות כל החיים שלו.

בן אדם, אם אתה מחשיב את עצמך כמסורתי אתה סוג של דתי אין מה לעשות פה. דתי זה לא רק מי שלובש שחור כל היום ולא יוצא מבית הכנסת.

למה אתה מסרב לתת תפוח רקוב ולקבל אחר טרי וטוב בהרבה במקומו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...