מנסה להשמיש ענתיקת סלרון שעמדה המווווווון זמן. עזרתכם בבקשה - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנסה להשמיש ענתיקת סלרון שעמדה המווווווון זמן. עזרתכם בבקשה

ssib

Recommended Posts

בוקר טוב לכולם.

אני מנסה להשמיש עבור חברה ענתיקת שהתייבשה הרבה זמן.

לאחר מאמץ וניקוי רציני הצלחתי להעלות אותה והתברר שיש עליה WIN ME.

כעת:

1. לכל מאמץ קטנטן (פתיחת אקספלורר,לא הדפדפן .למשל) המעבד מתחיל לעשות קולות של מתאמץ

והעננים שברקע (מישהו זוכר?) משנים את צורתם למין אבסטרקט יפה אבל שמראה שיש לנו פה בעיה.

2. שקלתי לעשות לו איחוד דיסק אבל אני לא יודעת עד כמה הוא יעמוד במאמץ..

3. אולי כדאי לפרמט ולהתקין מחדש? ואם כן, נראה לי שעדיף 98 שיהיה יותר קל...

באשר ל- 98 - מישהו בכלל זוכר איך מעלים את התוכנה הזו?

1. יש לי את הדיסק המקורי + דיסקט הפעלה שפעם קיבלתי עם הפאקרד בל הישן שלי. האם זה אמור לעבוד?

2. יש לי גם 98 לא של פאקד בל. האם דיסק ההפעלה של פאקד בל יפעיל גם אותו?

מה עוד כדאי שאעשה כדי להציל את הענתיקה ולהשמיש אותה במלואה (אני לא הולכת לתת לה משהו שיש חשש שיעשה בעיות).

תודה מראש

:gorgeous:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מהעובדה שבשום מקום בהודעה המקורית שלך לא מצויין באיזה מעבד מדובר (מלבד שזהו "סלרון" דבר שלא אומר הרבה כשלעצמו), תשובה מושכלת יהיה קשה לתת ללא דגם המעבד וכמות הזיכרון המותקן במחשב.

דבר שני, האם המחשב אמור להתחבר לרשת במשרד?, אם כן , ואכן מדובר במחשב ישן, אז אולי כדאי לשקול להתקין WIN2K אחרי הפירמוט, שמומלץ בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר, שי

תודה על התגובה

1. אמור לי איפה אני יכלה לראות את נתוני המחשב ואחזור אלייך איתם.

2. המחשב אמור להיות בשביל החברה בבית (אין לה מחשב וזה יותר טוב מכלום)

3. לא חושבת שיש לי WIN2K. יש לי 98 (בשתי הגרסאות שציינתי) ו- . כנראה שיש גם את ה- ME. אבל אני אבדוק...

אגב, אין למחשב כרטיס , רק מודם פקס - כבר אמרתי ענתיקה...

4. האם ניתן להוריד את התוכנה שאמרת לדיסק ואז להתקינה

5. כמה אמור לעלות כרטיס פשוט וזול שיתאים לענתיקה? (שווה בכלל לקנות לה חלקים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס רשת ניתן לקנות ב 25 שקל!

לגבי ווינדווס ME, תרדי מזה, המערכת הזאת על הפנים, אם פעם זה עבד טוב, אז ווינדווס 98 יעבוד לא פחות טוב ממה ש ME עבד.

לגבי פרמוט, ממולץ ביותר, כמו שאת אומרת זו ענתיקה, בטח יש הרבה זבל על המחשב.

לגבי ההתקנה של ווינדווס 98, את מתקינה דרך הדיסק. שימי את הדיסק בכונן, תדליקי מחדש את המחשב, ותעלה לך ההתקנה. אם לא, כשאתה מדליקה את המחשב תלחצי DEL או F2, זה יכנס ל , שם תצטרכי להגדיר את רצף ה BOOT שיתחיל קודם כל מהכונן סידירום.

עכשיו, לגבי שאר הבעיות שיש לך, זה כנראה נובע מהתחמות של המעבד והכרטיס מסך. אני מניח שאת לא מבינה בדברים האלה, ואולי כדאי לך למצוא מישהו שקצת יודע מה לעשות.

יש לנקות קודם כל את כל המחשב מבפנים מאבק, בטוח לא חסר שם אבק. יש לנקות את המאווררים (במיוחד של המעבד) ולשמן אותם (יש מדריך באתר)

אבל שוב, תגידי בדיוק איזה מעבד יש לך, כמה זכרון, (אה, גם את הזכרון כדאי להוציא ולנקות) ואולי תשקלי להתקין XP.

אם את רוצה קצת לשדרג אותו, את יכולה למצוא כרטיסי קול בסביבות ה 75 שקל, צורב בסביבות ה 160 שקל, שזה לא הרבה. אבל רק שנדע עד כמה שהמחשב שלך ענתיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר,

הדרך הכי פשוטה לדעת באיזה מחשב מדובר, זה בזמן ה-POST (הדבר הראשון שמציג המסך אחרי הדלקת המחשב) ללחוץ על כפתור ה-PAUSE במקלדת, כל הנתונים לגבי המחשב אמורים להיות כתובים שם.

לגבי החברה, חוסר הבנה שלי, חשבתי שהמחשב מיועד לחברה (כאילו, מקום עבודה...), בכל מקרה, לא מומלץ לעבוד עם 98, במיוחד אם המחשב אמור להתחבר לאינטרנט בכבלים.

לגבי כ.רשת - זה כמובן תלוי במחשב אבל לדעתי כל כרטיס פשוט ב-30 ש"ח יספיק, כמובן שמדובר בכרטיס פנימי (PCI) ולכן צריך גם לדעת להתקינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שי ושלומפי

ראשית כמו שאמרתי זהו מחשב שאני רוצה לתת לחברה (לעצמי אני קונה מחשב טוב ובשבילו אני מחפשת מיידע בפורומים אחרים) כך שאין לי כוונה להוציא עליו יותר מסכום ממש מזערי. אם צריך יותר כדי להגיע לרמה מינמלית, נוותר על כל העסק.

הדרך הכי פשוטה לדעת באיזה מחשב מדובר, זה בזמן ה-POST (הדבר הראשון שמציג המסך אחרי הדלקת המחשב) ללחוץ על כפתור ה-PAUSE במקלדת, כל הנתונים לגבי המחשב אמורים להיות כתובים שם.

אז ככה, PUSE = שיפט או אנטר, כי ניסיתי ללחוץ על כל אחד ושום דבר לא נעצר :(

לגבי החברה, חוסר הבנה שלי, חשבתי שהמחשב מיועד לחברה (כאילו, מקום עבודה...), בכל מקרה, לא מומלץ לעבוד עם 98, במיוחד אם המחשב אמור להתחבר לאינטרנט בכבלים.

אבל למירב זכרוני הזכרון יש שם לא יתמוך ב- והיות וה- ME מזעזע, נראה שכל מה שנשאר זה ה- 98. לא?

לגבי כ.רשת - זה כמובן תלוי במחשב אבל לדעתי כל כרטיס פשוט ב-30 ש"ח יספיק, כמובן שמדובר בכרטיס פנימי (PCI) ולכן צריך גם לדעת להתקינו.

אם מדובר על סכום כזה אז יש מצב. בקשר להתקנה אולי אוכל להעזר המישהו, נבדוק :).

כרטיס ניתן לקנות ב 25 שקל!

:)

לגבי ווינדווס ME, תרדי מזה, המערכת הזאת על הפנים, אם פעם זה עבד טוב, אז ווינדווס 98 יעבוד לא פחות טוב ממה ש ME עבד.

כנראה שזה מה שיהיה. אגב, דיקס ההתקנה של הפאקד בל יעבוד גם על 98 רגיל? כי ה- 98 של פאקרד בל מגעלי ואני לא רוצה לשים לה את זה..

לגבי פרמוט, ממולץ ביותר, כמו שאת אומרת זו ענתיקה, בטח יש הרבה זבל על המחשב.

אוקי, תזכיר לי רק איך להעלות את הדוס. (שנים...)

לגבי ההתקנה של ווינדווס 98, את מתקינה דרך הדיסק. שימי את הדיסק בכונן, תדליקי מחדש את המחשב, ותעלה לך ההתקנה.

אם לא, כשאתה מדליקה את המחשב תלחצי DEL או F2, זה יכנס ל , שם תצטרכי להגדיר את רצף ה BOOT שיתחיל קודם כל מהכונן סידירום.

מהBIOS זה מתחיל לשהשמע קצת מסובך.. :hat:

עכשיו, לגבי שאר הבעיות שיש לך, זה כנראה נובע מהתחמות של המעבד והכרטיס מסך. אני מניח שאת לא מבינה בדברים האלה, ואולי כדאי לך למצוא מישהו שקצת יודע מה לעשות.

יש לנקות קודם כל את כל המחשב מבפנים מאבק, בטוח לא חסר שם אבק. יש לנקות את המאווררים (במיוחד של המעבד) ולשמן אותם (יש מדריך באתר)

אתמול הוא כבר נוקה קצת וקיבל החלפת מאוורר ולכן התחיל לעבוד.

אם צריך לעשות עוד עבודה זה בהחלט אפשרי :)

אבל שוב, תגידי בדיוק איזה מעבד יש לך, כמה זכרון, (אה, גם את הזכרון כדאי להוציא ולנקות) ואולי תשקלי להתקין .

כמו שכתבתי, ממש לא נראה לי שהוא יתמוך ב- .

אם את רוצה קצת לשדרג אותו, את יכולה למצוא כרטיסי קול בסביבות ה 75 שקל, צורב בסביבות ה 160 שקל, שזה לא הרבה. אבל רק שנדע עד כמה שהמחשב שלך ענתיקה.

כמו שכתבתי למעלה, לא מתכוונת להוציא יותר מידי כסף. המחשב לא רואי לשדרוג, רק להחייאה למצב שמיש ב- 100% (ולכן אני אשקול לקנות לו כרטיס רשת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, תזכיר לי רק איך להעלות את הדוס. (שנים...)

את לא צריכה לבעלות את דוס.

תשתמש בדיסק המקורי של 98.

כמו שהסברתי לך, תכניסי לכונן ותפעילי את המחשב מחדש. זה אמור אוטומטית להעלות את ההתקנה של הווינדווס מהדיסק, שם גם תהיה לך אפשרות לפרמט את ההארד דיסק לפני התחלת ההתקנה (עד כמה שאני זוכר)

עכשיו, ההתקנה לא עולה כשאת מפעילה את המחשב מחדש, זה בכלל שהמחשב עולה קודם מההארד דיסק, ואז נכנס לך לווינדווס. כדי להגדיר למחשב שיקרא את ההתקנה מהכונן סידירום, את צריכה להיכנס ל כמו שציינתי.

לגבי הדיסק של פאקרד בל - אין לי מושג לגבי זה. בגדול, את לא צריכה אותו. מספיק הדיסק המקורי של ווינדווס 98.

אבל תשמרי את הדיסק של פארד בל לאחרי ההתקנה, יכול להיות שיש עליו לחומרה שיש לך על המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שי וכולם

אלו הנתונים כפי שהוצאתי מההדלה ומהפרופרטיס של מאיפייני המערכת. מקווה שהם מספקים. אם משהו חסר, רק תאמרו ;)

אה, ותנסו לא להתפקע מצחוק (בעצם, צחוק טוב לבריאות, לכו על זה :bash: )

מעבד: calaron ( 0686/08, 800 mhz) 256.0 mb rom

מודם: coneant soft 56K fax, vois. speakerphon *2

מתאם רשת (ככה כתוב שם, מה זה????) tv/video connection (האם זה במקרה כרטיס רשת?)

כרטיס מסך: nvida gforce2 mx/mx 400

כרטיס קול: sound blaster audio pci 128

PRI MASTER: lba ata 66 441122MB

SEC MASRET: cd-rw 8340 40*2*40

SEC SLAVE: atapi cd-rom max *52

DISPLY TYPE: ega/vga

כונני דיסקים:

generic disk type 46

generic nec floppy disk

generic flash drive

generic xb reder

נתוני זכרון:

bace: 640K

extended: 261120k

cach: 128k

טוב, נראה לי שזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורתית יש אפשרות להריץ עליו , אבל מעשית ממש לא.

המערכת הזאת אידיאלית עבור WIN2000 (אם את יכולה להשיג את מערכת ההפעלה הזאת), אבל אם לא אז גם 98 יהיה טוב.

לא נראה לי שיש שם כרטיס אבל אפשרי לבדוק בוודאות, תסתכלי מאחורי המחשב, יש שם איפשהו חיבור שנראה ככה?

LaptopEthernet.JPG

החיבור המדובר הוא קצת יותר גדול מהחיבור של המודם האנלוגי ובעל 8 מוליכים בניגוד ל-4 מוליכים בחיבור של המודם האנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר בכי חשוב לא ציינת. איזה מעבד זה?

לגבי הזכרון, 250 מגה, אפשר להריץ , אבל הוא יעבוד די לאט. כמו שנאמר, לכי על 2000 או 98, יעבוד סבבה.

תעשי לחיצה ימנית על המחשב שלי, ומאפיינים.

למטה יהיה רשום את המהירות של המעבד ב GHZ. למרות שדי סיכמנו את הנושא, לא משנה כמה מהיר המעבד שלך יהיה, אין לך מספיק זכרון ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שי

כמו ששערנו אין עליו כרטיס .

1. מקווה שאם הכל ילך כשורה אוכל למצא בקלות כרטיס לענתיקה..

2. קודם שניסיתי למצא נתונים הופיעה לי הודעת השגיאה:

Hposm

oleaut 32.dll

יש לך מושג מה זה? והאם זה בעייתי במיוחד ואיך ניתן לפתור את זה (על פניו פירמוט אמור לפתור הכל, לא?)

3. פירמוט והעלאת ווינדוז:

שלומפי כתב:

לגבי ההתקנה של ווינדווס 98, את מתקינה דרך הדיסק. שימי את הדיסק בכונן, תדליקי מחדש את המחשב, ותעלה לך ההתקנה. אם לא, כשאתה מדליקה את המחשב תלחצי DEL או F2, זה יכנס ל , שם תצטרכי להגדיר את רצף ה BOOT שיתחיל קודם כל מהכונן סידירום.

אז בטוח שלא צריך ב- 98 דיסק התקנה, כי ממש ההיתי בטוחה שכן..

בכל מקרה, אתם אומרים ללכת לביוס ולהגדיר את כונן הדיסקים כמאסטר ראשי ואז הוא יעלה את הווינדוז משם, בלי כל דיסק הפעלה או משהו אחר (אני מזכירה לכם, זה 98, שונה לחלוטין מ- XP) וסורי שאני שואלת שוב, פשוט רוצה להיות בטוחה..

ואגב שומפי כתבתי: מעבד: calaron ( 0686/08, 800 mhz) 256.0 mb rom

ושוב תודה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צטער, לא שמתי לב למעבד שרשמת.

אני מריץ במחשב נוסף, עם 450 מגה הרץ, שהוא יותר איטי, אבל יש לי הרבה זכרון.

שוב, ממליץ לפסול את האופציה של .

לגבי ההתקנה מהדיסק של ווינדווס 98, זה אפשרי כמו באקס פי.

הדיסקט שיש זה למקרה שאין את הדיסק, ורוצים להעלות דוס (עד כמה שאני זוכר). אבל את מוזמנת לנסות להריץ את הדיסק ולראות אם זה עובד כי אין לי דיסק של 98 כרגע, אבל למיטב זכרוני זה אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תפסלי עדיין את האפשרות להתקין !!

אם תוכלי להשיג עוד 256MB של זיכרון תוכלי לכפר במקצת על חוסר בכח עיבוד ולהשמיש את המחשב גם עבור (למרות שה-2000) יותר מתאימה לו.

היה לי מחשב סלרון 400MHZ שעבד עם (בעצם הוא עדיין עובד, אצל אבא שלי).

אם השימוש שאת מתכוונת לעשות בו זה קצת אינטרנט, קצת ובלי משחקים שהם קצת יותר מ-ZUMA - זה אפשרי.

לאט , אבל יסחוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-98 הדיסק איננו BOOT ולפיכך חייבים את דיסקט ההפעלה (ב-98 קראו לזה "דיסקט הצלה").

וכן, פרמוט יפתור כל בעית תוכנה שקיימת במחשב לרבות הבעיה שציינת.

אם תרצי, אולי אוכל להעלות גירסת IMG לדיסקט ההצלה של 98 (לרבות ה-BOOT) לצריבה על דיסק שהכנתי פעם (אני צריך לחפש את הדיסק בין מאות הדיסקים שיש לי פה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...