ספק חלש מדיי? 300W Vs Radeon X1600pro AGP - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק חלש מדיי? 300W Vs Radeon X1600pro AGP

jackofalltrades

Recommended Posts

* יש לי כרטיס מסך Sapphire X1600pro AGP בלי . CCC 7.9 מותקן.

* הספק הוא הספק הגנרי (הספק 300 וואט) שבא עם המארז (Foxconn TLA436SB)

שמתי לב שבמשחקים החדשים יותר (Oblivion, Loki, באובליביון אני בלי AA ועם ו-BLOOM לחלופין) לאחר זמן מה שאני משחק (נע בין 20 ל-40 דקות) המסך כאילו נכבה אבל המחשב מגיב לעוד כמה שניות (המקלדת עדיין מגיבה - קאפס לוק מדליק ומכבה את הנורה שלו) ואז הוא פשוט "קופא" והפתרון היחיד זה לעשות ריסט ידני. בהתחלה חשדתי שהכרטיס מסך מתחמם ואחרי שהתקנתי את ATITOOL ראיתי שהמאוור של הכרטיס מסך עובד קבוע על 20% בלי להתחשב בטמפרטורה אז שיניתי אז זה (מתחת ל55 מעלות 50%, מעל 55 85%, מעל 57 90%, מעל 60 95% ומעל 65 100%) ובנוסף הוספתי ממש מול הכרטיס מסך (מוברג לפאנל) עוד מאוורר 80 מילימטר. הטמפרטורה באידיאל עכשיו היא 47-50 מעלות (תלוי בשעות היום) ובמשחקים הכי גבוה שנתקלתי היה 63 מעלות (גם כאשר נתקע - עפ"י הלוגים של ATITOOL). הרצתי את הבדיקה של "ארטיפקטים" של ATITool במשך כ-5 שעות, הטמפרטורה לא עברה את ה-62 מעלות והמחשב לא קרס פעם אחת וגם לא הייתה שגיאת "ארטיפקט". בדקתי ב FAQ ומצאתי שההספק המקסימאלי שלו בערך 41 וואט (זה לא חישב את ההספק שבא מהחיבור הישיר לספק אני חושב?). 300 וואט של הספק בהחלט אמור להספיק בהתחשב בעובדה שאין לי שום כרטיס PCI מחובר והשימוש היחיד שלי בפורטים הם עכבר ומקלדת. לא חושב שהלוח אם והמעבד זוללים יותר מ260 וואט גם בשיא המאמץ. יש מצב שהספק אכן חלש מדיי? :kopfpatsch:

* http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=/images/video/power-noise/x1600pro.gif&1=1

עריכה: הטמפרטורה של המעבד לא עולה מעל 41 מעלות במאמץ (Stress Prime 2004 הורץ במשך 26 שעות) והטמפרטורה של הצ'יפסט לא עולה מעל 38 מעלות ככה שאין מצב שזאת בעיה של .

המסך מקבל הזנה ישר מהרשת (לא מחובר לספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לעדכן DX....

וההספק שמוצהר על ספקים ג'נרים רחוק מלהיות מציאותי...

כמה A הספק "מוציא" במסילת ה12V ?

נסה לשחק בהגדרות שונות ומשחקים שונים..לראות עם הבעיה חוזרת על עצמה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי בשום מקום על המדבקה שלו כמה הספק הוא מספק במסילה של ה12 וולט. ניסיתי לחבר את הכרטיס מסך של אחי (Radeon 9800pro) אשר גם לו יש חיבור למתח חיצוני (מולקס "מלא" 4 פינים מול ה-3 פינים הקטנים שיש בכרטיס שלי) והוא גם קרס לאחר לא יותר מ10 דקות, שלוש פעמים הרצתי את המשחק ושלוש פעמים זה קרס. הגיע הזמן לקנות ספק חדש אני מניח :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט. אבל הפעם יש פתרון לבעיה, שיניתי רזולוציה עד ל 800X600 (עם וAA X4 מההגדרות של CCC) ובנתיים לא קרס ועובד חלק אבל ברגע שאני מגדיל את הרזולוציה (אפילו בלי ו-AA) הוא עובד טוב (FPS לא נופל מ20, מגיע ל67 במקסימום) אבל נתקע\קורס רנדומאלית :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...