היתלבטות- האם ליקנות Q6600 או לחכות לQUAD של AMD? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היתלבטות- האם ליקנות Q6600 או לחכות לQUAD של AMD?

HWgeek

Recommended Posts

בעקרון ליפני חודש קניתי מערכת מיפלצתית מבוססת Q6600 אבל לא ממש מיתלהב מימנו

קרוב מישפחה שלי הוא מוזיקאי והוא צריך מעבד חזק היותר לעיבוד מוסיקה

האם להמליץ לו על מחשב מבוסס Q6600 או שיחכה לQUAD של AMD?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מתלהב ממנו כנראה בגלל שאתה לא משתמש בו ממש...

אם קרוב המשפחה שלך משתמש בגרסא עדכנית של CUBASE למשל אז יהיה שימוש בכל ארבעת הליבות.

לגבי העיניין של לחכות....זו הפכה להיות המנטרה של חובבי AMD/ATI לאחרונה... אם יש לך זמן, חכה. גם מעבדי 45nm (פנירן) של אינטל עתידים לצאת בסוף השנה, לא רק של . אם אין זמן אז זה לא ממש משנה כבר :)

לגבי מערכת הQ6600 שלך, צריך לבדוק אם היא מאוזנת ושלא סתם תקעו לך מעבד חזק במערכת חלשה (קלאסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קלאסי שמאסי, בשימושים כלליים, E6600 מהיר בלא מעט מQ6600. אין כמעט ישומים שמשתמשים בריבוי ליבות, ומתוכם קומץ מועט שיודע לעבוד עם 4 נימים בו זמנית. אלא אם הוא משתמש ביישום תעשייתי ספציפי שכן יודע לעשות זאת, הוא לא ירגיש שום הבדל גם אם ייתקעו לו מעבד עם 40 ליבות.

ברגע שיש יותר מת'ראד פיסי אחד במעבד, כרגע מה שקובע זה רק מהירות השעון ב99.9% מהמקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו מן תגובה זו "קלאסי שמאסי" ?

הכוונה לקלאסי במקרה הזה - טעות או יותר נכון טריק שיווקי נפוץ.

לגבי הQ6600 והE6600, שניהם רצים בתדר של 2.4GHZ עם FSB של 1066. ההבדלים במשחקים ותוכנות שלא משתמשים בריבוי ליבות הם זניחים ולא גדולים כמו שאמרת, אתה יכול לקרוא עוד קצת השוואות בנושא, אבל בכאלה שכן משתמשים הם משמעותיים מאוד. פעם הQ6600 לא היה משתלם והיום בהבדל של 400 ש"ח מהE6600 הבחירה הרבה יותר קלה וFUTURE PROOF מE6600. יש כמובן את האלטרנטיבה של הE6850 באותו מחיר כמו הQ שייתן תמורה טובה יותר בעתיד הקרוב מהQ6600.

וכפי שנאמר ע"י פותח הת'רד: "קרוב מישפחה שלי הוא מוזיקאי והוא צריך מעבד חזק היותר לעיבוד מוסיקה" ואני רשמתי שאם הוא עובד בתוכנה כמו CUBASE אז בהחלט יש שימוש ב4 ליבות ואז הקניה כדאית מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קלאסי שמאסי, בשימושים כלליים, E6600 מהיר בלא מעט מQ6600. אין כמעט ישומים שמשתמשים בריבוי ליבות, ומתוכם קומץ מועט שיודע לעבוד עם 4 נימים בו זמנית. אלא אם הוא משתמש ביישום תעשייתי ספציפי שכן יודע לעשות זאת, הוא לא ירגיש שום הבדל גם אם ייתקעו לו מעבד עם 40 ליבות.

ברגע שיש יותר מת'ראד פיסי אחד במעבד, כרגע מה שקובע זה רק מהירות השעון ב99.9% מהמקרים.

ומה יקרה שהתוכנות ישודרגו ויעשו שימוש בארבע ליבות ? מה הוא יקנה מחשב חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה בואו לא נדרדר את הת'רד הזה לתהומות...

אורי, אתה יודע טוב מאוד שססמאות לא משנות שום דבר, מודבק או לא, שורה סופית זה ביצועים וזהו אבל לכל אחד מותרת דעתו בנושא.

בכל אופן, כבר אמרתי בעבר ואגיד שוב, אפשר לחכות אפילו עד שתהיה כחול, אם יש צורך במחשב בטווח הזמן הקרוב אז אין לך יותר מדי אלטרנטיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, כבר אמרתי בעבר ואגיד שוב, אפשר לחכות אפילו עד שתהיה כחול, אם יש צורך במחשב בטווח הזמן הקרוב אז אין לך יותר מדי אלטרנטיבות.

בלי קשר ל- עומד לצאת Yorkfiled של , אז למה כבר לא לחכות ולראות מה יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרסת המרובע ליבה לשרתים של כבר יצאה - וכל האינדקציות מראות שה- Quad Core של לא הרבה יותר מהיר באותה מהירות שעון מה- Quad Core של אינטל. כבר אמרה שהמעבד המהיר ביותר שתוציא יהיה 2.5ghz בדצמבר ואין לדעת את המחיר שלו. ראליסטית זה אומר לחכות עד סוף השנה בשביל ביצועים שאתה כבר יכול להשיג היום... ואני גם לא מצפה שאינטל תוריד את המחיר כי לא נראה ש יכולה ללחוץ אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:o אני לא מאמין למראה עיני!

בכל אופן, נכון, עוד פחות מחודשים ייצא היורקפילד והוא נותן תוספת של 5-10% ביצועים מעל לקנסטפילד באותם תידרי שעון, אז שווה לחכות לפחות למסגרת זמן זו.[br]פורסם בתאריך: 24.09.2007 בשעה 10:22:00

גרסת המרובע ליבה לשרתים של כבר יצאה - וכל האינדקציות מראות שה- Quad Core של לא הרבה יותר מהיר באותה מהירות שעון מה- Quad Core של אינטל. כבר אמרה שהמעבד המהיר ביותר שתוציא יהיה 2.5ghz בדצמבר ואין לדעת את המחיר שלו. ראליסטית זה אומר לחכות עד סוף השנה בשביל ביצועים שאתה כבר יכול להשיג היום... ואני גם לא מצפה שאינטל תוריד את המחיר כי לא נראה ש יכולה ללחוץ אותה.

למה להדליק אותו סתם? אורי אפילו לא העלה את זה הפעם , חבל לדרדר את הדיון :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה גם לחכות ל- Phenom X3 התלת ליבתי, יכול מאוד להיות שהוא יתן ביצועים בין כפול למרובע ליבות במחיר אטרקטיבי.

נראה לי שהתלת ליבתי הולך להיות להיט לגיימרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבר של אינטל למעבד מרובע ליבות טבעי (נהלם), רק מוכיח שהמעבדים של היום שלהם שווים לת...

לנהלם יהיו 2 ליבות 4 ליבות ו 8 ליבות אז קצת דיוק .

וכשיצא הנהלם מה יהיה עדיף 4 ליבות של או 8 ליבות של אינטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...