עזרה בחירת נתב - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחירת נתב

danikos

Recommended Posts

אני מחפש נתב שחייב לעבור שלוש קירות רגילים אין ממ"ד .

בחנות שאני קונה המחיר של WRT54GL וה BR6216MG פחת או יותר זהים מי מביניהם בעל טווח יותר גבוה כשהכרטיס רשת שלי הוא EDIMAX EW7128G עם אנטנה .

כמו כן האם יש הצדקה לעוד 150 ש"ח הבדל מ 3CRWER10075 וה 6204WG האם ההבדל באיכות כה ניכר ?

אין צורך בשיתוף מדפסת וחיבורי ל רק צריך שיהיו לו 2 חיבורים ל קווי ואמינות וטווח טובים .

הרשת האלחוטית תשמש רק לגלישה באינטרנט , לא משחקים או שיתוף קבצים אבל חייב שתהייה זמינה ועם אות חזק שלא יעלם כמו כן אסור שהנתב יפול מחובר אליו קווית מחשב עבודה שחייב להיות אונליין כל הזמן גם אם אין בן אדם שיושב לידו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מה זה קיר "רגיל"... חוץ מקיר גבס או עץ פחות או יותר כל דבר אחד חוסם את האות, הוא פשוט "קופץ" מסביבו.

מה המרחק האווירי שהוא צריך לעבור?

בכל מקרה, גם הWRT54GL וגם הBR6216MG הם נתבים טובים, אבל הכרטיס רשת שיש לך הוא לא MIMO, לכן היתרון היחסי של האדימקס מתבטל. במקרה כזה ,שאתה לא רוצה לכנות גם כרטיס חדש, אז אני ממליץ על הלינקסיס.

לגבי ה3COM שהבאת והBR6204WG, אלו הנתבים בעלי היחס עלות/תועלת הטובים ביותר בשוק הבייתי. פיצר לפיצר יש להם אותם נתונים כמו לWRT54GL, ההבדל הוא שהלינקסיס הוא יותר "חזק" (זכרון, מעבד, וכו') לכן בביצועים מקסימליים הוא לוקח את האחרים. בנוסף אפשר לשנות לו את הקושחה (מערכת ההפעלה שלו) לקושחת קוד פתוח, מה שנותן לך אפשרות לשנות כמעט כל הגדרה פנימית לפי מה שאתה רוצה.

אני משתמש ב3CRWER100-75 בלי בעיות, כבר שנה אצלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיר רגיל זה קיר רגיל , עובי סטנדרטי ,חגורת בטון מעל למשקוף גובה ממוצע וכל המשתמע מזה .... לא צריך לחפש איפה להתחכם .

הוא צריך לעבור 3 קירות והנקודה מצאת כ 15-20 מטר (הקונפגורציה של החדר משתנה מפעם לפעם) עד אליו .

למי יש אות יותר חזק ל אדימקס או ללינקסיס ? ונכון שאין לי כרגע מימו אבל בהבדל של 20 שקל אני מעדיף לקנות משהו שיאפשר לי לוכשארצה לשדרג או לקנות לפטופ חדש להנות מזה כלומר זה אינו חסרון מבחינתי או בזבוז כסף לריק .

הפיצרים לא מעניינים אותי מעבר ל2 חיבורים קווים ואות חזק ויציבות (בלי ריסטים וכו.. )

תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, קיר גבס או עץ לא מהווים מכשול בדר"כ אבל בלוקים או בטון לא חדירים.

"לא חדירים" אומר שהאות צריך לעקוף אותם, בגלל זה האות יעבור מרחק רב יותר מהקו האוירי וטווח השידור/קליטה יצטמצם.

אני לא מנסה להתחכם, אני מנסה לעזור... לא רוצה לא צריך.

לא יודע להגיד לך בוודאות, אבל כשאתה לא משתמש בMIMO קרוב לוודאי שללינקסיס יש אות יותר חזק (אפשר עם קושחה צד שלישי להגביר עוד).

אני לא ניסיתי, אבל אני מעריך שהנתב של אדימקס יתנהג כמו הנתבים ה"פשוטים" מול כרטיס לא MIMO, ככה זה בד"כ, ואז ללינקסיס יש את היתרון.

אם היה לי את הכסף, אני חושב שהייתי קונה את האדימקס MIMO וכרטיס תואם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...