לקראת תחילת הלימודים באוניברסיטאות - שאלת צעירות:) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקראת תחילת הלימודים באוניברסיטאות - שאלת צעירות:)

מיץ חתולה

Recommended Posts

לגבי המחקר בפיזיקה, צר לי להיות נושא הבשורות הרעות:

א-י-ן עתיד בארץ לחוקרים בתחום הפיזיקה..בן דוד שלי למד לדוקטורט בפיזיקה (מוליכים למחצה) באונ' ירושליים, סיים בהצטיינות ופשוט

איבד כל תקווה להמשיך בארץ..

אין מספיק כסף באקדמיה על מנת לממן פרוייקטים רציניים בתחום הפיזיקה. אם רוצים להמשיך לאקדמיה צריך לנסוע לחו"ל, לצבור שם את

המוניטין והכסף ורק אז לחזור לכאן. כרגע הוא לומד לפוסט-דוקטורט בארה"ב והוא מספר שאין מה להשוות מבחינת הציוד והמימון הזמין.

אין ספק שהתחום מעניין מאד, אבל אם ברצונך לפנות לכיוון האקדמי (המחקרי), אז תהייה מוכן לעשות וויתורים.

היום היה כנס הנדסה באונ' תל אביב...מישהו עוד היה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעע.. לא, אני גר בעפולה בכלל...

לגבי המשכורות בהנדסה. אמורים לקבל משהו בסביבות ה10000 בחודש (נטו). מה גם , ע"פ נתונים סטטיסטיים , למהנדסים שסיימו בת"א, יש את המשכורות הכי גבוהות בשוק ההנדסה (סביר להניח כי הם גרים בסביבות המרכז...).

lost spirit,לגבי מה שהמתרגל שלך אמר לך, בהנחה שהוא לא התכוון לאיזה מענק למחקר , אז זה מקרה מיוחד במינו, סביר להניח איזה תפקיד מו"פ או משהו...

ועוד משהו, אם יש לך ממוצע טוב, ואם אתה יודע למכור את עצמך טוב בראיונות (שזה אגב, הדבר הכי חשוב). אז יש פרנסה, והמון!

הנדסת חשמל זה לא תחום שמת, להיפך, יש ביקוש.

מה גם, מה שאתה לומד באוניברסיטה כמעט אף פעם לא יישים בעבודה האמיתית. ככה שלא משנה כמה אנשים חוץ ממך לומדים הנדסת חשמל, משנה עד כמה אתה מסוגל להיות גמיש וללמוד דברים חדשים (ועד כמה אתה מסוגל למכור את עצמך בראיונות עבודה, עוד פעם)

לגבי השילוב בין פיסיקה לחשמל. אפשר. אפשר הכל. אתה יכול לסיים תואר ראשון בפיסיקה, להשלים מספר קורסים (מישהו אמר פה, 4) שנדרשים כקדם וללכת ללמוד לתואר שני בהנדסת חשמל. אפשרי ונעשה בעבר. אבל, שים לב. זה שקוראים לזה תואר שני, לא אומר שיש לך שני תארים בהנדסת חשמל. כל מה שזה אומר , זה שהחומר שלמדת, העומק התיאורטי והמעשי שלו, הם בר-מ-ה של תואר שני. החלוקה לתארים, באה לחלק את החומר התיאורטי לרמות של קושי.

בתואר הראשון לומדים בסיס כללי (פחות או יותר קצת על הכל) , בתואר השני, אתה בוחר התמחות ולומד אותה ממש לעומק ובתואר השלישי (דוקטורט) אתה חוקר תופעה חדשה ונהיה מומחה בכל הקשור בה. לכן, בעצם ,תואר שני בהנדסת חשמל, אומר שבחרת התמחות בהנדסת חשמל ואתה יודע אותה על בוריה.

באותה מידה , אתה יכול לעשות תואר ראשון בפיסיקה, להשלים מספר קורסים ולעשות תואר שני בפסיכולוגיה (היו לך הרבה קורסים להשלים).

אבל, עד שלא תרשם רשמית ל"תואר ראשון בפסיכולוגיה" לא יהיה לך את התואר הזה, ולא משנה שאתה יודע את כל החומר...

יש מבין? :)

נ.ב: אל תחשוב על מונחים של פרנסה והדברים האלה. אתה תמיד יכול לעבוד כאיש זבל (אגב, הם מקבלים משכורות עתק!) בשביל לכלכל את עצמך.

השאלה היא אם אתה אוהב מה שאתה עושה.

אני אגיד לך את האמת. נכון לעכשיו, הנדסה זה התחום שמעניין אותי הכי הרבה (אחרי פיסיקה, אבל...) אז אני אלמד, אעבוד קצת בתחום ואראה אם זה באמת מדגדג לי. אם לא, אז שלום. אני אחפש את מה שכן מדגדג לי. אני לא מתכוון לחיות את כל החיים שלי בלעשות משהו שלא עושה לי את זה.

חוץ מזה, אני נהנה ללמוד באוניברסיטה .. חוץ מהמבחנים ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, פיזיקה וחשמל מאוד מעניינים אותי ולא סתם אני נמשך לכיוון של פיזיקה וחשמל, ואם בחשמל יש משכורות גבוהות\טובות אדרבא.

בעבר האכילו אותי שהכי טוב זה מדעי המחשב\הנדסת תוכנה, חשבתי שזו האמת, אך עם הזמן רק הבנתי שזה ממש לא בשבילי וכל הקטע התכנותי[בטח לא אלגורתמים, למרות שאני מת על מתמטיקה, ולא תיכונית] הוא לא בשבילי.

הסדר שלי הוא פיזיקה-חשמל [שניהם אני אוהב], ואם יש גם אחלה פרנסה בזה, כמו שאמרתי, אדרבא.

וכן, הבנתי אותך כך גם חשבתי.

אני אדם שלומד מהר מאוד וגמיש מאוד, אסרטיבי ביותר ולכן אני מאמין שאני אוכל למכור את עצמי טוב, אני אכן מקווה כך.

כמוך כמוני, גם אני נהנה ללמוד [את מה שאני אוהב - פיזיקה-אלקטרוניקה, וכעת גם נכנסתי ל5 יח"ל :P, מעניין שדחפו לנו ביב' חח ] פרט למבחנים,

אבל אני מוכן לסבול בשביל הידע וכו' :P

ותודה על התגובות המפורטות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל גם לא יגייסו אותי [רוב הסיכויים].

ולא אני לא משתמט ואם בא לך לדעת מה קורה וכו', בבקשה תריץ חיפוש כי פתחתי פעם מספר ת'רדים על הנושא.

במידה ויגייסו אותי אז אני מקווה שאני אתקבל לעתודה למסלול כפול פיזיקה-חשמל.

[אם אתה רוצה להגיב אז לא בהקשר הצבאי, אתה מוזמן לשלוח פרטית, או לערוך חיפוש]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממוצע 85 של תואר ראשון בפיזיקה, או ארבעת הקורסים שעלי להשלים?

אני התכוונתי לקורסי ההשלמה, אבל יש גם דרישות מהתואר הראשון, לא בטוח כמה, אבל אני מעריך שצריך גם ממוצע של התואר באיזור 85, אולי אפילו פחות.

מבין אלו שאני מכיר שעשו את המעבר הזה, לאף אחד לא היו בעיות עם הקבלה.

מבחינת עבודות, אז כמו שאמרתי כבר קודם, הכסף הגדול אמנם לא נמצא בפיזיקה, אבל יש עבודה.

אני מכיר פיזיקאי (תואר ראשון) שעובד באינטל, וכמה (חלק תואר ראשון, חלק עושים עכשיו תואר שני בפיזיקה או שעשו את המעבר להנדסה) שעובדים בחברות שונות בתעשייה הבטחונית.

המוצלחים ביותר מכל מחזור יוכלו למצוא עבודה בקלות. אם אתם תופסים מעצמכם כאלו, אז אין לכם מה לדאוג.

וכמובן, שעם תואר שני בפיזיקה ולא לדבר על דוקטורט, אפשר למצוא עבודות מעניינות מאד ובמשכורת מכובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני הרבה יותר רגוע, בכל מקרה, הרעיון של תואר ראשון בפיזיקה ושני בחשמל נשמע מאוד מעניין ומאוד קורץ.

אני חושב שאני אלך על זה [במידה ואני לא אוכל לעשות ראשון כפול חשמל-פיזיקה].

בלי כל קשר אני אתקדם לפחות לתואר שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי אליך אבסטרקט...

איך הולכים השיעורים בפקולטה להנדסה...?

אצל חברה שלי יש 30 דקות הפסקה כל שעתיים (היא במדעי הרוח)...הבנתי שבפקולטה להנדסה זה אחרת.

תוכל לפרט קצת בקשר לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי זה בערך חצי שעה לכל שעתיים אקדמיות?

הבנתי נכון?

כמו כן רוב השיעורים שלי בסמסטר הזה, הם של שעתיים. האם החצי שעה הזאת תקפה פה גם כן או שהם מושכים את כל השעתיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטכניון זה 50 דקות לימוד - 10 דקות הפסקה (10 דקות לפחות, עד שכולם מתיישבים וכולי יכול לקחת עד עוד 5 דקות).

או אם יצא קצת יותר מ-50 דקות אז מוסיפים גם להפסקה כך שתהיה 10 דקות, אלא אם כן זאת השעה האחרונה של אותה ההרצאה ואז לפעמים זה הולך על ההפסקה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי זה יותר מכיוון של מה ש yonir אמר.

45-50 דקות שיעור ואז הפסקה של 5-10 דקות. זה אם השיעור אורך שעתיים.

לא נתקלתי במתכונת כמו אצל חברה שלך.

זה פחות או יותר זהה למה שהלך בתיכון.

חוץ ממקרים ספציפיים מאד , והמקרים האלה הם תלויי מרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...