מה עדיף?"DELL 24 או "DELL 27 ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף?"DELL 24 או "DELL 27 ?

llime

Recommended Posts

אני מעוניין לקנות מסך רחב,כמסך שני ,(או ראשון), לאיזו 19" שלי. ה-24" קצת מפחיד אותי בגלל גודל הנק' שלו שהוא 0.27 .אני התרגלתי לעבוד עם מסך 19" ברזולוציה טבעית (הכרחתם אותי!..) אחרי שהשתמשתי בו זמן רב ברזולוציה נמוכה יותר,ולקח לי זמן להסתגל וגודל הנקודה במסכי 19" הוא 0.294 (ואני חייב להגדיל את הפונטים,אחרת הכל נראה קטן מדי).

ב-24" הגודל הוא 0.27 שזה קטן, (אם כי למי שרגיל לעבוד עם 2007FP זה ייראה גדול..) .וב-27" הרזולוציה היא אותה רזולוציה כמו

ב-24" (1920x1200) ,אבל גודל הנק' הוא 0.303 שזה קרוב למה שאני רגיל.

מה אתם אומרים?...זה הבדל משמעותי?

האם יש יתרונות (או חסרונות) ל-27" על פני ה-24" מלבד גודל הנקודה? איזה מהם איכותי יותר מבחינת איכות תמונה? (להזכירכם התרגלתי לאיזו...).

אני רגיל לצפות במסך ממרחק של כ-70 ס"מ.המסך לא מיועד למשחקים.

תודה למגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כסף - 27" חד וחלק.

יש בהם אותם פאנלים (S-PVA) עם פחות או יותר אותם פרמטרים. אמרת שזה לא למשחקים, כך שזה גם לא משנה לך אם אחד מהם טיפה יותר איטי.

אני מסתכל על זה מנקודת מבט הפוכה משלך - מבחינתי אין בעיה עם גודל נק' קטן (אני כרגע ב-1400x1050 על 14"), ולכן אין שום הצדקה ל-27", כי זה סתם גדול יותר בלי יותר שטח עבודה. אבל על סמך הסיפור שסיפרת על 19", עדיף לך הגדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כסף - 27" חד וחלק.

יש בהם אותם פאנלים (S-PVA) עם פחות או יותר אותם פרמטרים. אמרת שזה לא למשחקים, כך שזה גם לא משנה לך אם אחד מהם טיפה יותר איטי.

אני מסתכל על זה מנקודת מבט הפוכה משלך - מבחינתי אין בעיה עם גודל נק' קטן (אני כרגע ב-1400x1050 על 14"), ולכן אין שום הצדקה ל-27", כי זה סתם גדול יותר בלי יותר שטח עבודה. אבל על סמך הסיפור שסיפרת על 19", עדיף לך הגדול יותר.

כסף אני לא מתכוון להוציא כרגע, אבל אם אגיע למסקנה שה-27 מתאים לי ,אמצא את הכסף. לגבי גודל הנקודה, אני תוהה אם לא אצליח להסתגל לזה... אולי אני צריך לשבת יותר קרוב וזה הכל....

השאלה אם כאן נגמרים ההבדלים,האם זה אותו מסך ,רק עם גודל נקודה גדול יותר ,או שיש לו יתרונות (או חסרונות) נוספים. ה-27" עולה כמעט פי 2

מה-24" .למשל הוזכרה כאן בפורום "טקסטורת רשת מטרידה ברקעים הבהירים שרואים במרבית מסכי " ... האם יש הבדלים בנושא זה? או כל נושא אחר,האם רק גודל הפיקסל הוא ההבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון למי שרוצה לראות את ה 27 שהוא מדבר עליו, זה החדר עבודה שלי

oYIo0eht5T92l_gfTUQ9M3Fu0Yn8_8aV.jpg

דבר שלישי הבריאות זה הדבר שהכי שיחק אצלי כשקניתי אותו

נצא מנקודת הנחה שאין הבדל כמעט בין 20 ל-24 או שממילא בשנים הבאות נעבור ל 24 ואח"כ ל 27. אני רציתי להרוג שתי ציפורים במכה

- להפסיק את כאבי הגב שהיו לי בגלל שבטבעיות הייתי מוצא את עצמי נשען על השולחן על מנת לראות את הפונטים, מ 60 ס"מ לבערך 30 וזה כאב בגב תמיד.

- כאבי עיניים עקב המרחק הקטן יחסית למוניטור.

עכשיו אני יושב במרחק של 60-70 מטר מהמסך, רואה הכל בהיר חד וברור, הצבעים נהדרים (בעקבות פרסום התמונה הנ"ל פה באו אליי שני גרפיקאים והתלהבו, ואם הם אמרו שזה מעולה אז כנראה שזה מעולה) בנודף זה מעולה לריבוי , לפתוח כמה במקביל וכדומה.

אני ממש מרוצה מה עוד?

אני מזמין אותך אליי לראות ולהתרשם. אני מרמת גן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני יושב במרחק של 60-70 מטר מהמסך, רואה הכל בהיר חד וברור

אני לא מתכוון לשבת כל כך רחוק..... :lol:

חוץ מזה תודה על תשובתך וגם על ההזמנה. אני גר בצפון ,אך כאשר זה יהפוך לאקטואלי, אשמח לקבל אותה. ד"א, איזה מסך היה לך קודם שהיית צריך להסתכל כל כך מקרוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון למי שרוצה לראות את ה 27 שהוא מדבר עליו, זה החדר עבודה שלי

oYIo0eht5T92l_gfTUQ9M3Fu0Yn8_8aV.jpg

עכשיו אני יושב במרחק של 60-70 מטר מהמסך

חזזקקק ! יענו יושב ומתצפת עם משקפת :kopfpatsch::lol:

התכוונתי חצי מטר בכל מקרה.

קודם היה לי מסך שהוא אגדה כאן:

http://www.zap.co.il/ratemodel.asp?model_id=399264

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אגדה, וגם מושא למריבות קשות כאן בפורום, אבל זה לא אתה שנתת לו את החמישה כוכבים שם?.. חוץ מזה ראיתי שגם היה לך VP930 -שזה לא רק אגדה אלא המילה הראשונה שאומרים כשמקיצים משינה....לא היית מרוצה גם ממנו?.. רגל מכוערת נורא, אבל יש אפשרות (ואתה משתמש בה) לתלות אותו על קיר...

חוץ מזה ,אני היחידי שסמן העכבר בזאפ (בקישורים) מהבהב לו באקספלורר?...(בפיירפוקס דווקא תקין..). כבר כמה ימים אצלי ככה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לי את ה 930. ראיתי אותו, נגעתי בו נשמתי אות ולא אהבתי.

ה NEC אכן מסך נדיר. מספיק שהיית רואה עליו את עם ה AERO שלה וזה היה מספיק לך. מכרתי אותו פה יד שנייה (!) 2000 שקל !

ככה שאתה מבין עד כמה מתלהב מי שבא לראות אותו וקנה ממני . . .

אבל בכל מקרה, זה מסכים קטנטנים, עזוב ככל שתדבר עליהם ותחשוב עליהם מעט, כך תתקדם למה שיעשה לך באמת טוב בלב ולבריאות שלך, במיוחד אם אתה לא ילד בגיל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בכל מקרה, זה מסכים קטנטנים, עזוב ככל שתדבר עליהם ותחשוב עליהם מעט, כך תתקדם למה שיעשה לך באמת טוב בלב ולבריאות שלך, במיוחד אם אתה לא ילד בגיל .

אתה מגזים קצת הרבה. מסכי 27" הם מפלצות ולא לכל אחד יש צורך בהם. לא כולם חייבים גודל נקודה כל-כך עצום כדי לראות בבהירות (ואז אפשר ללכת על 24" באותה רזולוציה) ולא לכולם יש הכרח ברזולוציה כזו מפלצתית (ואז גם 20" ו-19" הם בסדר גמור). מה גם שבמחיר של מסך 24" (והרבה פחות מ-27") אפשר לקנות שני מסכי 19" טובים (לא פאנל TN), ששטח העבודה הכולל שלהם (2 * 1280 * 1024) גבוה יותר מ - 1920 * 1200, וגודל הנקודה בהם יספק את רוב האנשים שמסכי 20" נראים להם קטנים במובן זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אתה מדבר על שימוש אחד מצומצם של מסך גדול וזה ריבוי אפליקציות ברור ששני מסכים יותר טובים כי אפשר להשקיע בכל אחד מהם פחות כסף, נגיד 2000 שקל למסך, אבל ההפרדה המכוער ביניהם תמנע את הדברים הבאים באפליקציות חלון אחד:

- צפייה בסרטים

-קריאה זורמת

- משחק

- עריכת תמונה (הרי מה יעזור אם יהיה חלון נפרד ל"פוליטרו" אבל החלון השני פיצפון . . .)

בכל מקרה אני משאיר את הבחירה בידיו. אני סV"כ מנסה לפתוח פה להרבה אנשים את הראש שיש גם משהו מעבר ל 20' ואלה שתעניינו פשוט הגיעו אליי וראו. אני מבטיח לך שכולם התלהבו וזה רק עניין של מחיר. ואת העניין של המחיר כל אחד עושה לעצמו כי השאלה היחידה היא עד כמה אני מוכן להשקיע בבריאות שלי.

זה כמו להפסיק לעשן - הכל תלוי בכח הרצון.

אני אישית הייתי כל הילדות עם מסכים מסכנים14>15>17>19>20 רחב ואח"כ עשיתי חושבים ובמקום להמשיך עם הזרם קפצתי כמה דורות קדימה. זה לקח לי כמה חודשים לחסוך אבל זה שווה כל גרוש. עכשיו אני מחבר לזה את הLAPTOP עם ל DVI וזהו. שוב, כל אחד וסדר העדיפויות שלו לחסוך להשקיע בעצמו.

הוא כבר הבין את מה שאני מנסה לומר ורוצה לבוא לראות אם הקנייה תגיע לדרגת ביצוע וזה כל מה שצריך - לראות מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אתה מדבר על שימוש אחד מצומצם של מסך גדול וזה ריבוי ברור ששני מסכים יותר טובים כי אפשר להשקיע בכל אחד מהם פחות כסף, נגיד 2000 שקל למסך, אבל ההפרדה המכוער ביניהם תמנע את הדברים הבאים באפליקציות חלון אחד:

- צפייה בסרטים

-קריאה זורמת

- משחק

- עריכת תמונה (הרי מה יעזור אם יהיה חלון נפרד ל"פוליטרו" אבל החלון השני פיצפון . . .)

בכל מקרה אני משאיר את הבחירה בידיו. אני סV"כ מנסה לפתוח פה להרבה אנשים את הראש שיש גם משהו מעבר ל 20' ואלה שתעניינו פשוט הגיעו אליי וראו. אני מבטיח לך שכולם התלהבו וזה רק עניין של מחיר. ואת העניין של המחיר כל אחד עושה לעצמו כי השאלה היחידה היא עד כמה אני מוכן להשקיע בבריאות שלי.

זה כמו להפסיק לעשן - הכל תלוי בכח הרצון.

אני אישית הייתי כל הילדות עם מסכים מסכנים14>15>17>19>20 רחב ואח"כ עשיתי חושבים ובמקום להמשיך עם הזרם קפצתי כמה דורות קדימה. זה לקח לי כמה חודשים לחסוך אבל זה שווה כל גרוש. עכשיו אני מחבר לזה את הLAPTOP עם ל DVI וזהו. שוב, כל אחד וסדר העדיפויות שלו לחסוך להשקיע בעצמו.

הוא כבר הבין את מה שאני מנסה לומר ורוצה לבוא לראות אם הקנייה תגיע לדרגת ביצוע וזה כל מה שצריך - לראות מעבר.

צודק. בכל מילה. מצד שני הייתי באמת הולך על שניים של 19" במקום אחד של 27" ,זה יותר מקום בדי הרבה פחות כסף... העניין הוא שאני ,לצורך עבודתי המיועדת, צריך לעבוד עם כמה מסכים, (4 של 19" למשל זה לא רע), שניים כאלו כבר יש לי, אה מה, אפשר לסדר אותם בצורה של ריבוע למשל, אבל אז כל הסיפור יוצא גבוה מדי..אם מתפשרים על 3 מסכים של 19,אז סידור של אחד באמצע ושניים בצדדים יגמור לי את הצואר, שגם ככה אני סובל ממנו קשות (עברתי גם ניתוח). כמו-כן,גם קשה לי להסתכל ימינה, (הכוונה לסובב את הצואר)... למעשה אני יכול להסתכל רק ישר ושמאלה ,עם עדיפות חזקה מאד לישר. אז האופציה שמתקבלת היא מסך 19" אחד מול הפנים ועוד שניים בזוית משמאלו. וזה המווון שמאלה...מסך 27" יכול לבוא במקום שני ה-19" השמאליים ,ואז הוא תופס פחות מקום . מכאן כל ההתלבטות...רק שמבחינה כספית -להוסיף עוד מסך של 19" זה לא נורא-(שניים כאמור כבר יש לי).מסך יקר של איזו עולה "רק" 2540 ש"ח .לעומת זאת, מסך 27" (שנותן פחות שטח תצוגה משניים של 19") עולה כ-6500 ש"ח...חתיכת הבדל אה..... :kopfpatsch: :kopfpatsch: טוב, אני אמור להתחיל עם שניים, כשנגיע לגשר,נפוצץ אותו.....

האבל בכל מקרה, זה מסכים קטנטנים, עזוב ככל שתדבר עליהם ותחשוב עליהם מעט, כך תתקדם למה שיעשה לך באמת טוב בלב ולבריאות שלך, במיוחד אם אתה לא ילד בגיל .

למה בן כמה אני נראה לך?.... :bash: זה שאני כותב יחסית ללא שגיאות (שאתה כל-כך שונא-גם אני אגב) לא אומר שאני לא ילד מחוצ'קן בן 17. מה הפכת אותי לבן 30 במחי הקלדה.....

עריכה: אלכס, כשתתקדם ל-30" אולי תמכור לי את ה-27" .. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שתיקח את ה-27 הראו איפה שהוא הבדלים בין 24 ל-27 ל-30 כולם של וב-27 ראו הכי טוב את הגפנים וביכלל.

לא זוכר בידיוק איזה אתר אבל לך על ה-27

למה כתבת עכשיו הוא לא ימכור את זה בחיים.... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בן כמה אני נראה לך?.... :bash: זה שאני כותב יחסית ללא שגיאות (שאתה כל-כך שונא-גם אני אגב) לא אומר שאני לא ילד מחוצ'קן בן 17. מה הפכת אותי לבן 30 במחי הקלדה.....

עריכה: אלכס, כשתתקדם ל-30" אולי תמכור לי את ה-27" .. ::)

הרגת אותי . . . :lol: הייתי בטוח שאתה יותר מבוגר עם כל ההסברים האלה. טוב, העיקר הבריאות אם אתה צריך, זה הכיוון :welcomeani:

האמן לי שחשבתי לעבור ל 30, פשוט זה כבר 2590X1600 או משהו כזה ואין שום יציאות לטלוויזיה . . . אבל העיצוב יותר יפה והפאנל בכלל חלום. חוץ מזה צריך למשכן את החתול בשביל ה 8100 שלו . . .

http://zap.co.il/model.asp?model_id=472310

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...