בעיה בD40X - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בD40X

Nasok

Recommended Posts

סוף סוף קיבלתי את המצלמה ותודה רבה לכל העוזרים P:

הבעיה כזאת אני בוחר באפשרויות של המצלמה לצילום הכי טוב הכוונה איכות צילום הכי טובה (לא RAW) וגודל תמונה הכי גדול

(ויש לי כרטיס 4GB) והוא אומר לי שכל תמונה תהיה בערך 7MB וגם אפשר לחשב הוא מאפשר לי לצלם בכרטיס ריק רק 520 ומשהו ז"א באמת 7MB +- לכל תמונה.

אבל אחרי שאני מצלם ומעביר למחשב המחשב מראה שהתמונות יוצאות רק בין 3.5MB ל4MB מישהו יכול לעזור?

תודה רבה וחג שמייח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אחרי שאני מצלם ומעביר למחשב המחשב מראה שהתמונות יוצאות רק בין 3.5MB ל4MB מישהו יכול לעזור?

3.5~4.0 מ"ב זה מה שקובץ JPEG Fine של 10 מ"פ אמור לשקול. אם הבנת שהוא אמור לשקול 7 מ"ב, אז הבנת לא נכון (או שה-D40X מציגה את זה בצורה מטעה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה שזאת האופציה השניה (ה-D40X מציגה את כמות התמונות בצורה מטעה).

אין מה לעשות, JPEG fine של 10 מ"פ לא אמור לשקול 7 מ"ב. הגודל ההגיוני זה 3.5~4.0 מ"ב, וגם בדחיסה חזקה יותר יהיה לך קשה למצוא הבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להגיד שהדרך היחידה לדעת היא לצלם עד שהכרטיס מלא ולבדוק מה המצלמה מדווחת לך תוך כדי התהליך ומתי היא נעצרת.

באופן אישי, לא הייתי טורח לבצע את הבדיקה הזו. האיכות של הקבצים שהמצלמה מפיקה ב-JPEG fine טובה מאוד, והכרטיס שלך צריך להספיק להרבה צילומים בפורמט הזה, ולא באמת חשוב כמה. אם תגלה שהכרטיס לא מספיק לך ליום-יום אז ממילא תצטרך לקנות כרטיס גדול יותר, אבל אני לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב. לא כל זמן שאתה לא עובר לצלם ב-RAW.

קנית מצויינת. אני חושב שבשלב הזה עדיף שתתמקד יותר בלצלם איתה, מאשר בפרט זניח כמו כמות התמונות שהמצלמה מדווחת שנשארו בכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...