דעתכם על מפרט לשרת ביתי בפחות מ-2000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעתכם על מפרט לשרת ביתי בפחות מ-2000 ש"ח

Quellious

Recommended Posts

מי שלא שמע, למיקרוסופט יש מערכת הפעלה חדשה Windows Home Server, שנותנת למשתמשים ביתיים יכולות של שרת קבצים, גיבויים ושחזורים אוטומטיים, ניהול מדיה, גישה מרחוק (כולל דרך האינטרנט) ועוד ועוד - http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/windowshomeserver/default.mspx

אני בינתיים משתמש בבטא, על איזה מחשב עגלה שהיה לי, וחשבתי להשקיע קצת ולהתקין את זה על מחשב יותר נורמלי שישמש גם לגרסה המלאה (שיוצאת ממש בימים אלה).

זה המפרט שהרכבתי (מ SkyPC בראשל"צ), אשמח להערות אם יש (בעיקר לגבי המארז/ספק)

361 361 1 לוח אם ASUS M2A-VM 31540

410 410 1 כונן קשיח Westren Digital WD3200AAKS 320GB 3200AAKS

254 254 1 זיכרון Kingston 1024MB 667MHz DDR2 CL5 KVR667D2N51G

178 178 1 צורב LG GSA-H62N X18 DVD GSA-H62N

275 275 1 מארז כולל ספק HEC 6C28 Firewire 300W 6C28F

206 206 1 מעבד Sempron 3400+ Socket AM2 Box AMD1181

סה"כ 1685 ש"ח. בעקרון ממליצים על שני דיסקים במחשבים כאלה, אז אני אשתמש בדיסק של 200 גיגה שיש לי במחשב אחר.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש רואה את זה כשרת , זה נראה לי יותר כמו מחשב פשוט.

בכלל לא הבנתי את הצורך שלך בשרת, אם המטרה היא גיבויים וכו' את פשוט יכול להשתמש במחשב הנוכחי שלך במערך RAID שיאפשר להארדיסק נוסף לשמש כגיבוי מלא להארדיסק הנוכחי ואת הגישה לקבצים וכו' תעשה עם ביתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק אם היה מדובר במחשב אחד, אבל יש לי בבית עוד שלושה מחשבים ולפטופ. זה כאב ראש לדאוג לגיבויים של כולם, לזכור איפה נמצא איזה קובץ (בעיקר תמונות ומסמכים), לתחזק את כולם מבחינת עדכוני תוכנה וכו'... אחרי שמתרגלים לעבוד עם הWindows Home Server אין דרך חזרה.

ולעניין המפרט - כן, בעקרון שרת ביתי צריך להיות מחשב פשוט עם הרבה מאוד מקום אחסון, כמובן הוא צריך להיות אמין ביותר, ושקט עד כמה שאפשר. כרגע אני רוצה להוציא כמה שפחות כסף, עם מחשבה בעתיד לשדרג את המעבד והזכרון (ולהוסיף דיסקים כמובן) . ההתלבטות העיקרית היא לגבי המארז והספק כי אני לא כל כך מכיר אותם, מצד שני להוסיף עוד 300-400 שקל בשביל SLK3000B או משהו בסגנון נראה לי קצת מוגזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

לגבי גודל דיסקים - כמו שאמרתי יש לי עוד דיסק גדול שאני לוקח ממחשב אחר.

הגיבוי ש-WHS עושה הוא גיבוי אינקרימנטלי - זאת אומרת הוא מגבה באופן שוטף רק שינויים שהיו בגיבוי הקודם - ככה שהמקום אמור להספיק וגם זה לא אמור להעמיס את השרת יותר מדי

אני בהחלט אוסיף עוד מאוורר, פשוט שכחתי מזה. ואולי באמת שווה לשים מעבד חזק יותר, לא שמתי לב שההפרש כזה קטן.

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...