יש פה מישהו שמשאיר את המארז של המחשב פתוח? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש פה מישהו שמשאיר את המארז של המחשב פתוח?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

אני בספק אם שואב אבק יגרום נזק למיסבים של המאוורר,

איך הגעת למסקנה הזאת?

איך מגיעים למסקנות:

מסתכלים:

מאוורר 120מ"מ מסתובב לו ב2000 סל"ד ועושה קצת רוח

אם נכוון את הרוח על הרצפה, אולי זה יעיף קצת אבק, אם נכוון אותו לגוף זה אפילו לא ידגדג לאבק שם.

עכשיו נהפוך, שואב אבק ששמים על גוף יעיף משם את כל האבק

מסקנה: הוא מעביר הרבה הרבה יותר אוויר ממה שהמאוורר 120 מעביר.

מכאן נובע: שואב אבק שנשים על מאוורר יגרום לו להסתובב הרבה יותר מהר ממה שהוא מסתובב תחת ,12ֱֱֱV המיסבים שלו כמובן תוכננו לעבוד רק במהירות הרבה יותר נמוכה וזה מן הסתם יקרע לו את האמא.

מש"ל :xyxthumbs:

עריכה: ולכן מומלץ להחזיק את להבי המאוורר כששואבים ממנו אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ניהיליטי, הבעיה שאני הצגתי שאני זוכר זה מטעני חשמל סטטי.

הבעיה שאתה מציג קצת מוזרה לי :) כשהמאוור כבוי לא אמורה להיות סיבה שהמיסבים "יקרעו" כשמפעילים עליהם רוח ומסובבים אותם מהר מ2000 סל"ד......

אחרת למה בחנויות משתמשים בקומפרסורים? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לא אכפת להם?

כי הם רוצים שתצטרך להחליף מאוורר תוך פחות מ5 שנים?

כי לא שווה להם להשקיע בניקיון את השעות עבודה הנוספות האלה?

כי לא הכשירו אותם כמו שצריך?

כי הם נובס?

מייסב של מאוור זה דבר עדין, זה גם דבר זול, אף אחד לא בונה מייסב כזה כדי שיעמוד בעומס רציני. זה לא מטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אבדוק קצת יותר לעומק את מה שאתה אומר, זה נשמע הגיוני אבל במחשבה לעומק זה לא נראה לי כזה קריטי שהמאוורר יסתובב בכמה מאות סל"דים מעל נתוני היצרן, אז מה אם הוא יעבוד רק 5 שנים ולא 500? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסתכל על זה לא נכון.

תחשוב שקנית מאוורר ב120 ש"ח שהוא מיועד לעבודה שקטה שקטה.

זה מאוור שכוון בצורה מאוד יסודית עם השקעה רבה בייצור שלו כדי להשיג ירידה 1db פה ועוד 2 שם.

דבר כזה יפה ועדיו, יצירת אומנות הנדסית תהרס בקלות משטות כזאת.

עוד דוגמה.

נגיד יש לך פיאט פונטו ואתה מחבר אותה לפורשה ואז הפורשה נוסעת 320. מה אתה חושב יקרה לפונטו?

בוא נגיד שרק דברים רעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהן יסעו במהירות התואמת למשקל של שתיהן מול הכוח של שתיהן ;D או בקיצור - חוץ שום דבר קריטי.

אבל שוב זה מבוסס על דיעות, אמרתי כבר שמחר אני אבדוק בשביל שנינו את השאלה בצורה יותר יסודית ומדעית :) .

אגב, בעיית המאוורר יכולה בקלות להפתר אם אתה מקבע אותו זמנית או מסיר אותו [אם זה ספק אז לא ניתן להסיר - פשוט לקבע עם מקל קטן ואז הרוח לא תשפיע]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהן יסעו במהירות התואמת למשקל של שתיהן מול הכוח של שתיהן ;D או בקיצור - חוץ שום דבר קריטי.

אגב, בעיית המאוורר יכולה בקלות להפתר אם אתה מקבע אותו זמנית או מסיר אותו [אם זה ספק אז לא ניתן להסיר - פשוט לקבע עם מקל קטן ואז הרוח לא תשפיע]

אני מבין שמעולם לא נהגת באוטו?

כן, זה בדיוקמה שאמרתי לעשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שלי פתוח מהיום הראשון שהוא אצלי... אצלי יש בעיה אחרת - המארז צר מאוד, ואחרי שהחלפתי את הקירור סטוק לBT הקצה העליון של המאוור הגיע כל כך קרוב לכיסוי שזה היה או לפרק את הכיסוי או לעשות חור בו. לא זוכר איפה שמתי אותו אפילו...

פעם בחודש +- צריך לפרק מהBT את המאוור כדי להסיר משם שכבת אבק שכמעט חוסמת את כולו... זה החסרון היחידי...

עוד דבר, יש לי 2 קטודות של UV, זה ממש מושך יתושים וחרקים ואז הם מתי מהמאוורים - זה יתרון כי זה מסלק אותם ממני! :xyxthumbs:

קנו קטדות - זה הורג יתושים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח זהו שגם לי יש קטודה כחולה בתוך המארז..שזה ממש פטתי כי זה כמו 'פתיון' לג'וקים...למרות שלפי מה שאני רואה לא נמשכים אלייה גו'קים אבל זה בטוח גורם להם להכנס למחשב בלי שאני ישים לב....

בעע אני לא יכול להשים את המארז סגור כי הדלת שלו קצת התעקמה לי בטעות

העניין עם הגו'קים עד כדי כך מסוכן?,כאילו באיזה מצב יכול להיות קצר בגלל ג'וק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...