גישה מוגבלת לאתרים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גישה מוגבלת לאתרים

u-re

Recommended Posts

היי,

יש לי רשת אלחוטית שבה מחשב שולחני מחובר לנתב פיסית באמצעות כבל ועוד לפטופ מחובר אלחוטית.

לאחרונה הלפטופ לא יכול לגשת לאתרים מעבר לנק' מסוימת

נניח אני נכנס לאתר של בנק הפועלים,הוא נכנס לדף הבית אבל כשאני מבקש להכנס לחשבון האישי את דף הססמא הוא לא טוען,כאילו התנתק לי החיבור

כמו כן כרגע הרשת שלי מאובטחת באמצעות Adress וכשאני מנסה לשנות את ההגדות לWPA psk אז הלפטופ לא שומר את ההגדרות,אני מגדיר הכל כמו שצריך,מתחבר ואז הוא מתנתק וכל ההגדרות שלו חוזרות לאיפה שהוא התחיל.

מישהו? אני אובד עצות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות התחברות לאתרים מאובטחים נובעת מאיבוד מידע בדרך דבר שמכשיל את יצירת הקשר המאובטח.

אם המחשב שמחובר קווי לנתב עובד תקין אז הבעיה יכולה לנבוע בעיקר משני דברים שונים.

הראשון זה פרגמנטציה של הפאקטים בגלל הגדרה לא נכונה של הMTU (גודל המקסימלי לחבילת מידע). בוינדוס הגדרת ברירת המחדל היא 1500, אבל פרוטוקולים שונים משתמשים בגודלים שונים (למשל בPPPOE הMTU הוא 1492), ופאקט בגודל שמעל לגודל המקסימלי יפוצל לשני פאקטים נפרדים.

הפיצול הזה הופך לבעיה לעיתים ביצירת קשר מאובטח. ולעיתים פשוט מתבטא באיטיות.

ע"מ לפתור את זה פשוט משנים את הMTU בעזרת תוכנה כמו TCPOPTIMIZER. אם אתה מחובר דרך ADSL אז בעיקרון אתה צריך לקבוע את הMTU ל1492 ולכבלים ממומלץ 1340 (אם אני זוכר נכון), אבל אתה יכול לקבוע אותו לכל מספר בין 1200 ל1500. בתוכנה הנ"ל יש בדיקה שתגיד לך מה הMTU המקסימלי שבו אין פיצול של פאקטים.

הלינק לתוכנה: http://www.speedguide.net/downloads.php

אם זה לא עזר לך אז דבר נוסף זה איבוד פאקטים כתוצאה מקליטה נמוכה של הרשת האלחוטית, אם זה ממרחק או מהפרעה כלשהי.

תבדוק בתוכנה ניהול של החיבור האלחוטי או בוינודס אם החיבור מנוהל דרכו אם הוא מראה קליטה נמוכה.

אם הוא לא מראה קליטה נמוכה תתן פינג ארוך לנתב.

אתה עושה את ע"י כתיבת הפקודה CMD תחת "הפעלה" בתפריט התחל ובמסך השחור אתה רושם

ping 192.168.1.1 -t

ה192.168.1.1 זאת הכתובת של הנתב, יכול להיות שהיא תהיה משהו אחר אצלך. אם אתה לא בטוח פשוט תרשום במסך השחור ipconfig והכתובת תופיע תחת default gateway.

עם הסיומת t- הוא ירוץ עד שפסיק אותו עם ctrl+c. תן לו לרוץ 20 שניות. כשתסיים הוא תן לך תקציר, תראה כמה lost היו, איבוד 1 זה בסדר 2-3 זה סביר כל דבר מעל זאת בעיה.

אם אכן יש בעיה, תבדוק אם יש משהו קרוב שמפריע: בסיס של טלפון אלחוטי, מכשיר חשמלי, טלויזה וכו'. תרחיק אם יש ותבדוק שוב.

אם לא עוזר תבדוק כשהמחשב נמצא באותו חדר עם הנתב (מרחק של מטר-שניים, קרוב מידי יגרום להפרעה), אם עדיין יש איבוד יכול להיות שיש בעיה עם הכרטיס או הנתב.

עכשיו, לגבי הצפנה וכאלו, לא צריך להיות שום הבדל אבל אני ממליץ לנסות את הבדיקה בלי הצפנה בהתחלה ואז להוסיף עם תקין.

בנוסף, אתה יכול להגיד שהרשת שלך מוגבלת ע"י FILTERING אבל אתה בהחלט לא יכול להגיד שהיא מאובטחת, האבטחה היחידה לרשת אלחוטית היא קוד הצפנה מעל 20 תוים (רצוי רנדומליים) בשיטת WPA/WPA2.

איזה נתב יש לך?

מתי מתאפסות ההגדרות סתם ככה או אחרי אתחול? איזה כרטיס יש לך, חיצוני או פנימי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב הוא Edimax Br-6216Mg

לפי התכנה ה-MTU המקסימלי שלי הוא 1492. קודם לכן הוא עמד על 1365.

ברגע ששיניתי אותו לערך הנ"ל האינטרנט הפסיק לעבוד (הרשת בין שני המחשבים עבדה רק האינטרנט לא עבד)

והוא עובד רק כשאני מאפשר TTL זה תקין? יכול להיות שניטרלתי אותו בטעות,לא זכור לי מה היה הערך שלו מהתחלה.

אין איבוד חבילות בין הלפטופ לנתב (lost=0) והקליטה של הרשת מצוינת.

אבל עדיין אי אפשר לגשת לאתרים מאובטחים.

ההגדרות מתאפסות מיידית:

אני משנה ההצפנה מ open ל wpa-psk,מגדיר את הססמא,לוחץ על OK ואז הוא שומר את ההגדרות ומתחבר לרשת,מיד לאחר מכן (עניין של שנייה)

הוא מתנתק וההגדרות הצפנה התאפסו חזרה כמו שהיו בהתחלה.

הכרטיס רשת הוא מובנה בנייד intel 220BG. הנייד latitude 110L

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה TTL??

תעשה ככה:

תריץ את התוכנה,

-תבחר למטה "optimal settings".

-למעלה אתה מכוון בפס גלילה את המהירות שלך באינטרנט (הכללית, לא חייב להיות מדויק).

-באמצע אתה מסמן "modify all adapters".

-אם אתה מחובר בADSL אתה יכול לסמן "PPPoE DSL".

בנוסף אתה יכול בלשונית "largest MTU" להריץ את הבדיקה והוא יגיד לך את הMTU המקסימלי שבו אין פרגמנטציה ואותו את המגדיר בMTU.

אחרי כל זה אתה לוחץ על Apply, מסמן לו backup ולוחץ ok. הוא יעשה אתחול למחשב, א"כ תנסה שוב להכנס לאתר מאובטח.

בכל מקרה, אני ממליץ לעשות איפוס להגדרות שלך (למחוק קבצים זמנייים ועוגיות, להעביר את הגדרות האבטחה למצב ברירת מחדל וללחוץ על איפוס תחת לשונית תוכניות באקספלורר 6 או תחת מתקדם באקספלורר 7).

לגבי ההתחברות לרשת, תחפש עם יש דרייבר יותר חדש לכרטיס. עד כמה שאני מבין אתה משתמש בתוכנת ניהול של הכרטיס עצמו, תנסה ליצור פרופיל ידני לרשת.

אם לא הולך, תנסה לנטרל את התוכנה ולנשתמש בתוכנת הניהול של וינדוס.

אם אתה יכול, תעביר בנתב את ההצפנה מTKIP לAES או להפך, תנסה להשתמש בWPA2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה TTL??

התכנוונתי שבתכנת הניהול של הראוטר (כשאני נכנס לIP שלו דרך הדפדפן)

אז עשיתי TTL - enable.

לגבי ההתחברות - ניסיתי גם ידני וזה לא הולך,אני משתמש בתכנה של וינדוס.

עשיתי את מה שאמרתם אבל לצערי אחותי נסעה היום עם הלפטופ לירושלים (יש לה מבחן יום שלישי)

כשהיא תחזור אני אעדכן בתוצאות-תודה ענקית לכל מי שניסה לעזור אני מאד מעריך את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

*מקפיץ

הצלחתי להפעיל את ההצפנה באמצעות שימוש ב WPA2

אך אני עדיין לא מצליח להכנס לאתרים מאובטחים,איפסתי את כל ההגדרות האבטחה של הדפדפן,הוספתי את האתרים שניסיתי

ל Trusted Sites.

ועדיין כלום,עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר עם כבל ותראה מה הולך.

תחבר את המחשב ישירות למודם, תתחבר עם חייגן ותראה אם עובד.

ד"א, אתה מחובר בכבלים או בADSL?

עריכה: אני לא זוכר אם אמרו פה אבל תנסה לכבות את כל תוכנות חומת אש, אנטי ושאר ירקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור ADSL

ובדקתי עכשיו והבעיה מתרחשת גם כשהמחשב הנייד מחובר ישירות לאינטרנט דרך המודם (ללא הרשת).

הפיירוול היחיד שפועל הוא של Kaspersky ונטרלתי אותו לצורך הבדיקה ועדיין ללא תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיבית את חומת האש של וינדוס? תנסה.

ניסית דפדפן אחר? תנסה http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

לא עוזר:

נסה את זה

כנס לחיבורי הרשת

תן קליק ימני על כל אחד מממשקי הרשת שלך ותעשה להם DISABLE ("בטל")

(ממשקי - Local area connection , בלוטות'ים ו-1394 למיניהם...)

אם יש עוד חייגנים, או עוד חיבורי כלשהם, מחק ובטל אותם בהתאם.

כנס להתחל-הפעלה

רשום את הפקודה

netsh int ip reset netshlog.txt

תן אישור, חכה שהחלון השחור ייפתח וייסגר

עכשיו באותה דרך הרץ את הפקודה

netsh winsock reset

הפעלה מחדש למחשב (זה חשוב)

שים לב, זה קריטי למחוק את החייגנים לפני זה, ולנטרל את ממשקי הרשת, כמו שאמרתי.

ואז (אחרי ההפעלה מחדש למחשב)

להפעיל מחדש את ה LAC של כ.הרשת שלך, ולראות אם הוא מושך אייפי עכשיו.

נסה את הפעולות הבאות במחשב הזה :

בנוסף, לפני ההפעלה מחדש שם, תריץ גם

netsh firewall reset

אחרי הnetshים האחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...