לאחר הרכבת לוח אם, מעבד וזכרונות צריך לפרמט את ווינדווס? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאחר הרכבת לוח אם, מעבד וזכרונות צריך לפרמט את ווינדווס?

אישי555

Recommended Posts

ש: איך אפשר להחליף לוח אם מבלי להתקין מחדש Windows?

ת:

ציטוט של: McFly ב 21.11.2006 בשעה 22:30:53

הפתרון לקוח מכאן (בסוף העמוד, אחרי ה"A Final Word"), הוא עובד תמיד (עד שנמצא מחשב שהוא לא עובד עליו).

מה שאנחנו צריכים לעשות זה להסיר ממנהל ההתקנים את הדרייברים שאחראיים ל-IDE ול-AGP. הדרייבר של ה-IDE נמצא מתחת ל-IDE ATA/ATAPI controllers והדרייבר ל-AGP נמצא מתחת ל-System devices. מי שלא מזהה, יכול לפתוח ת'רד בפורום עם תמונה של מנהל ההתקנים, ואנשי הפורום יוכלו לאמר לו בדיוק מה צריך להסיר. פרט לדרייברים אלו, יש צורך בהסרה של הדרייבר של כרטיס המסך. במקרה הזה בד"כ מספיק ללכת להוספה\הסרה בלוח הבקרה ומשם לעשות הסרה לכל מה שקשור ליצרן הכרטיס. חשוב לציין כי ההסרה הזו היא רק הסרה ממנהל ההתקנים. הדרייבר עדיין קיים על הדיסק הקשיח ולכן אם נבצע אתחול עם אותו הלוח, הדרייברים יטענו שוב ובעצם לא עשינו כלום. לכן מייד אחרי ההסרה, נכבה את המחשב וניגש להחלפת הלוח. לאחר ההחלפה, ה-Windows יעלה כרגיל, ונוכל לגשת להתקנת הדרייברים של הלוח החדש (ושל כרטיס המסך).

השיטה שכן תעבוד בצורה ודאית, ב-100% מהמקרים, היא התקנת Repair. התקנת Repair היא ארוכה ומסורבלת - היא אורכת כהתקנת Windows רגילה, כלומר כחצי שעה-שעה. השיטה הקודמת לוקחת דקות בודדות ומשיגה תוצאה יותר טובה - התקנת Repair מחייבת להתקין מחדש את רוב הדרייברים (לא רק של הלוח), וכן את כל עדכוני ה-Windows update, והיא גם לא שומרת על כל ההגדרות. היא מומלצת אך ורק במקרה שהשיטה הקודמת נכשלה (מה שלא אמור לקרות לעולם). הוראות מלאות כולל צילומי מסך לגבי איך לעשות Repair קיימות בקישור הקודם (כאן).

קרדיט ל-McFly

נלקח מפה- http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=148745.0

עריכה:

אם תסתבך, צלם תמונה של מנהל ההתקנים כשההתקנים הרלוונטיים פתוחים (בתשובה כתוב איזה התקנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי. כמה בסופו של דבר צריך להסיר?

כל אחד מהשלושה שסימנתי בחיצים?

ומה לגבי מנהל ההתקנים-מה בדיוק צריך להוריד? (צריך לעבור על כל אחד ממה שצבוע בצהוב ולהסיר?)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אישי אני מעשיף לעשות פשוט ריפייר.

REPAIR זה המוצא שאחרי המוצא האחרון, כן שכבר כתבו פה, הוא יצטרך להתקין את רוב התוכנות/דרייברים/עדכונים מחדש.

עדיפה הדרך שהוצעה פה או פירמוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ"כ הרבה להסיר?

במנהל התקנים יש להסיר את הכל למעט 3 או 4. לאחר הרכבת הלוח אם והמעבד ההתקנות האלה יותקנו מחדש אוטומטית? חשוב לי שאני לא אהרוס כלום.

מה שאני מסיר לפני זה, זה כרטיס הקול, וגרפי? כולם כאמור משולבים בלוח האם וצריך גם אותם להסיר כידוע.

DEKTOR-התכוונת שפשוט לא כדאי להתעסק עם REPAIR כי זה מסובך מדי כמו התקנת ווינדווס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DEKTOR-התכוונת שפשוט לא כדאי להתעסק עם REPAIR כי זה מסובך מדי כמו התקנת ווינדווס?

לא אני התכוונתי שזה עלול לעשות יותר מדיי בעיות ו REPAIR לעומת זאת אולי לוקח קצת זמן אבל עושה את הכל כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...